Setari Cookie-uri

Alt fel de cafenea

De cateva zile urmaresc activitatea din cafenele si nu pot sa ma abtin sa nu ma revolt. Daca pana nu demult Cafeneaua 2 era full de lume, acum e parasita. Oare chiar nu mai sunt subiecte de dezbatut? Ma indoiesc devreme ce fetele musulmane infloresc din acest punct de vedere... A nu se intelege ca am ceva cu ele. Din contra, le respect religia si orientarile. Dar de ce nu inaugureaza cineva si o cafenea a altor "natii", gen africani, americani, sud-americani, vest-europeni...
Si uite de aia invit toate fetele care au legatura cu ceea ce am scris mai sus sa posteze aici. Evident ca sunt bineveniti si reprezentantii sexului opus. Sunt sigura ca ar avea si ei ceva de spus.
Lucia1971
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:31
lucia cu permisiunea ta desigur voi declara cafeneaua asta.... cafeneaua "papua noua guinee" si sa ma ierte geo pt furtisagul intelectual dar mi-a ramas dator cu un blind date cu un pauas....si nici acum nu s-a tinut de cuvant.
deeeeci .... care da o cafea cat imi astept eu blind date-ul????
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Septembrie 2008 17:51
cine a deschis cafeneaua????
oare se poate modifica titlul?????
asa ca chestie ar fii interesant...cafeneaua papuasilor ce beton suna
oki iubita nu pot sa iti spun decat multa bafta in sesiune si.... sa iei un 10 cat tine de mare...sa pici pe subiect!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Septembrie 2008 18:27
Saru' mana, da' e licentaaaaaaa! Si tine 3 zile ca toate minunile!
Topicul eu l-am deschis. Stai sa vad daca pot modifica titlul..
Lucia1971
Postat pe 9 Septembrie 2008 18:43
Noup... nu merge...
Da' ii spunem noi asa... CFENEAUA PAPUASA
Lucia1971
Postat pe 9 Septembrie 2008 18:45
oki ii spuenm noi asa ..si bafta la licenta atunci
toate 3 zilele
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Septembrie 2008 19:29
De la: Lucia1971, la data 2008-09-09 18:25:37Fetelooooooor!!! Dau eu nu o cafea ci un milion si cu ce aroma vreti voi! Dar incepand de luni ca acum am intrat in licenta si nu prea mai am timp de stat pe aici.
Emaaaaaaaa!!! Total de acord cu tine. Hai sa-i spunem "cafeneaua papuasilor". Super! Cat despre Geo... vin sa te ajut sa il luam la bataie!


- nici n-ati deschis bine si ati si devenit razboinice ... vreti sa va bateti ... mai bine dati-i numele de Xena ... sau Xenele ... printesele razboinice ... hmmm? ... ce ziceti? ... n-ar merge?
supermiki
Postat pe 10 Septembrie 2008 00:54
Buna dimineata la toata lumea. Va doresc sa aveti o zi superba si in cafeneaua asta!
Miki, vreau sa-ti spun ceva. Nu stiu cat efect au avut cuvintele tale luate separat, dar corelate cu ceea ce mi s-a intamplat in ultimele 24 de ore pot sa spun ca ma duc azi cu mult mai multa incredere in mine. Iti multumesc si tie si tuturor prietenilor care imi tin pumnii zilele astea. Si fa bine si nu ma certa ca pierd vremea pe aici, dar cu imi beau cafeaua de dimi si trebuie sa ma deconectez cumva. Ca abia la 11 intru in "foc"..
Lucia1971
Postat pe 10 Septembrie 2008 07:49
lucia multa bafta................si daca simti umva pe parursul zilei ca te lasa puterile sau ca te indoiesti de fortele tale.............adu-ti aminte ca noi suntem langa tine si te sustinem, si mai9 ales ca ai in tine toata forta de care ai nevoie pentru a trece peste orice obstacol...........
dienuta_nou
Postat pe 10 Septembrie 2008 08:27
iti multumesc din suflet Dienuta!
Lucia1971
Postat pe 10 Septembrie 2008 08:38
Lucia,iti tin pumnii...sunt convinsa ca ai sa reusesti pt ca esti o invingatoare...ai sa vezi ca totul va fi asa cum iti doresti...te pup si mult succes!
gabi_a_lu_miki
Postat pe 10 Septembrie 2008 08:47
in sfarsit mi-am gasit cafeneaua papuasa....

am cautat-o de mi-au iesit ochii din cap.
deci ca sa iti raspund miki..... pai daca omul mi-a promis ca imi face un blind date cu un papuas si nu s-a tinut de cuvant.... ii dau voie luciei sa ii aduca aminte,acum ca lucia foloseste metode subtile de convingere sau de readucere aminteee....... nu mai tine de mine(desi recunosc mi-ar place sa il vad pe geo cam asa cum se apara de niste palmute.... )

lucia iti doresc sa iei 10 la licenta....si sa fie fara stressssss

dienuta ,sper sa ma scuzi ca am transformat cafeneaua cealalta in televiziune.... si acolo sunt regizorul sef...

gabitaaaa... mai dai si tu pe la noi????

fetele o zi superba!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 13:55
PUSCARIASI primiti aici..???????
daca nu am plecat...
dar nu inainte de a va spune ca luci, a luat licenta cu nota mare
sa o felicit si sa va pup pe toate..

Postat pe 10 Septembrie 2008 14:04
io la cafeneaua asta imi astept sortitul...un papuas mandru nevoie mare ..ca asa mi-a promis geo.... dar vad ca acu trage chiulul si m-a lasat singurica si blind date-ul papuas.

stef daca nu esti tu cel cu care vroia sa imi faca lipeala geo ....esti binevenit si te servesc cu o cafeluta cat lipseste lucia ...

pufilici ... la cafeneaua papuasa are voie oricine si dam si energizante....acu ca lipseste patroana io primesc si bonuri de masa sa stiti ...
fac o caea la nisip super faina si este exact un bon de casa.....
scuuuuum stiiiu da face!!!
ca e de la mine!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 14:11
ema,bonuri am si eu!da' de care primesti?de masa sau cadou?
alone
Postat pe 10 Septembrie 2008 14:35
VA ANUNT CA AZI SE DIFUZEAZA REPORTAJUL CU MINE LA POSTUL ACASA TV, LA ORA 17.30, IN RELUARE LA ORA 24.00
dragalaspui
Postat pe 10 Septembrie 2008 14:44
HELLOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!! Am trecut cu bine de primul examen. Nu dau detalii ca nota abia saptamana viitoare se afiseaza...
Cafeluta e de la mine azi!
PUSCARIASI??????????? Primim, primim ca doar ne ocupam si de reabilitare. Deci, Stefule, WELLCOME!!!
Ema! Am luat doar o mica pauza, dar daca dupa insistente indelungi Geo nu-ti aduce papuasul, ma vad nevoita sa il gasesc eu. Sau si mai bine! am sa-i propun lui Geo sa devina papuas. Macar asa, pana gasim unul autentic... Se mai ofera cineva? Haideti, mai fratilor ca biata Ema sufera mititica de ea si noi ca prieteni buni trebuie sa o ajutam! Cine se ofera voluntar, are de la mine 100 de
Pui dragalas, la ora 17,30 sunt calare pe teveu. Ce daca sunt la job? Inchid usile clinicii si nu operam nici o urgenta pana se gata reportajul!
Ca pup pe toti, dragii mei!
Lucia1971
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:50
iar pt lucia,felicitari si pana saptamna viioare, sa nu fierbi in suc propriu...a trecut si nota va fi dupa asteptarile noastre/ale tale...si anume una MARE! poop!
dydy88
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:05
geeeeooooo
io vreau acu ca daca mai stau alte 2 luni pe tusa imi ies hormonii prin par...

am si eu o gaura neagra....azi meeei da in memorie....

faci ce faci si nu stiu cum faci geo imi vreau papuasul cat mai curand da si tu un semnal fumogen sa se grabeasca ....
daca nu te fac pe tine papuas....
si te chem la blind date....
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:31
Lume lume.... da chiar asa ??????????
Chiar sunt asa de invizibila? De nimeni nu a sarit cu cafeluta??????
Puiut, cum am mai zis : bafta multa si ma uit la 24.00.

Iar tu Geo, ce gaura zici ca ai vazut?
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:37
Lucia. multumim pt noua cafenea
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:37
sheeva ce esti mama invizibila pai ce te-ai pierdut in gaura neagra???
nu esti meeei draga...
adevarul este ca dau io o cafea.... exact asa cum vrei tu ti-o prepar da te costa un bon de masa ca n-am cash sa dau rest.... e la sefa in sertar si e incuiat biroul....

aiasta-i cafeneaua papuasa!!!!

gheo.... papuasu meu se aude ceva de el??? sau e furtuna pe undeva si nu vezi semnalele de fum????
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:41
Bon-nebon dau... ce pot face acum...
Numa cafea sa primesc,...
Si de ce ar tb sa stiu ca este cafeneaua papuasa???
E cafenea...

App... cum imi fac matza sa deserte sacu? Ca nu da nici un semn ca ... Stii tu...
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:46
Aaaaaa... eu uit si mai sunt si nesimtita...
Mersi :D
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:47
say wath????
nu am inteles o iota din ce ai scris mai sus....
important e ca iti dau eu o cafea...moca ...sa vb pe intelesul meu ca am avut certa impresie ca vb pe papuasa....


dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:52
A pai da stiu...
Strategie ca sa primesc cafea d-a moca numa sa nu ma mai auzi


Ce anume nu ai inteles?
Traducere:
pisica mea nu fata si ma enerveaza ca mi-e ca o va apuca sa nasca atunci cand voi fi plecata din Bucuresti.
Ce pot sa ii fac?

Acum e mai bine?
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:55





sa o arunci de la balcon

sa vezi atunci, instantaneu da pe afara

hai, pupici la toata lumea, ca sa nu mai fiti suparate

_fantoma_
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:02
daaa acu am inteles si eu
singura solutie este sa o duci la veterinar,exista o pastiluta care ii provoaca nasterea....
se descurca ea si fara tine stai linistita doar sa ii lasi apa multa si mancare aaa si culcusul exact acolo unde vrea ea sa il aleaga altfel te trezesti ca iti fata in pat.....

deci nu este o problema daca fata singura,daca vrei sa fete inainte mergi cu ea fuga a veterinar si in 3-4 ore te rezolva....
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:03
cica la experimentu' ala cu protonii, ar fi aparut o gaura neagra. cercetatorii s-au holbat la ea pana cand, femeia de serviciu ce aduna protonii dati p-afara, s-a ridicat!


ema, ma ofer cobai pana vine papuasianu'. :P :P

Postat pe 10 Septembrie 2008 17:04
iui............pisoiasi.......... .................sunt asa de frumosi..........ghemotoci de blanita
dienuta_nou
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Arsuri 1 De la: kudika003880 11 Iulie 2009 13:34
topic doar pentru care stiu sa scrie si sa se exprime cotrect in limba romana 33 De la: angelradios 19 Octombrie 2010 23:55
MATURITATE 12 De la: camelyta_camy 17 Iunie 2010 21:10
Mary kay 2 De la: Lucia38 21 Februarie 2011 18:58
kudika nicoll,,m am indragostit de tn 16 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 17:53