Setari Cookie-uri

Alt fel de cafenea

noapteeee bunaaa luciaaaaa!

gura mea vrea pandispan ham ham :P

Postat pe 10 Septembrie 2008 22:03
noapte buna sefa.... de acu ma pun io pe treaba......
cafea de la aricica cu tot felul de glazureli sau simpla cum poftiti dragelor si dragilor.....
"la cafeneaua papauasa" se asteapata 2 luni pt un papauas original chemat prin email de geo cu mesaje fumigene care nu se stie cum ao fost facute copy paste ca pan la urma s-o chiert in jungla papauasu mieu...si l-=a transformat pe gheo pan la venirea adevaratului blind date intr-un papauas de mai mare mandretea....
el vrea vopsit cu ciocolata eu i-am zis ca-l dau cu ulei de motor ars....
astept sugestii si alte idei in asteptarea blind date-ului mieu si va servesc eu in seara asta ca patroana s-a retras la somnic si poate vreo aspirinizare surpriza....cine stie.... ca io nu
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:06
am stat eu si m-am gandit si iar m-am gandit pana am obosit...
daca nu vrea ulei de motor, iar tu nu vrei ciocolata (glicemia mama, glicemia, cum am mai zis-o ) atunci il vopsim cu crema de ghete?
asta ai intrebat tu, nu?
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:10
voi mi-ati pus gand rau!? in adevaratul sens al cuvantului
ia sa o tund io , ca daca ma prindeti, nu mai scap nescarmanat

noapte bunaaa! somn usoooor! :)

Postat pe 10 Septembrie 2008 22:13
ce? cum? cand? unde? de ce? da de ceeeeeeeeeee???????????
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:17
daaaaa asta este.....!!!!! way to go sheeva!!!
geo dezertorule maine la cafeaua de dimineata nu mai scapi asa de la matineu....vezi ma io vroiam sa mai si stralucesti asa otirica da uite sheeva te da cu crema de ghete.....

hai somnic pufos sau mai bine spus cosmaruri cu mine !!!!! dandu-te cu tot felul de cremem colorate ca sa-mi fac damblaua .... scuze sa-mi satisfac fantezia cu papuasul.... mai geo ma prapadesc de ras imaginandu-mi-te cu o fusta de frunze de palmier ,colorat cu ulei de motor ars si cu crema de ghete ...si cu buzele tuguiate asa la mine....
o sa am si eu cosmaruri la noapte!!!!!
valeu valeu!!! cheama papuasul ala mai repede ca altfel .... nu sa stie....
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:18
buna seara tuturor....primesc si eu o cafea in seara asta??
aricica_pogonica
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:19
io si cu mine... nu uita de penele de pe cap ca m-a ros curiozitatea si am dat o cautare dupa poze cu papuasi si au si pene

gata, am incetat, ca nu vreau sa se supere pe mine geo
geooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:20
dau eu o cafeluta ...
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:24
aricica in seara asta io sunt la bar .... de care vrei ca bag io ...

glazurele la discretie numa sa spui ca asta e stocul ala licitat de la tine acu vreo 2-3 zile...buuuuun ca uite ce face din noi suntem tot o veselie!@!!!!

vaaaai sheeva da' cum sa uit de penele de pe cap!!!!???


no meeei gheo auzisi????
pregateste si peana din mot ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:24
aaaaaa sheva daca dai si tu ... o cafea ..baga si la mine una ca servindu-va pe voi am uitat sa imi iau si eu portia....
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:25
dau dau... cum sa nu dau... da zahar ii pui tu, ca mi-e sa nu o fac prea dulce
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:26
Pai in cazul asta ospatar,,,,baga si la mine o cafea,,,,da ce te faci ca eu vreau de aia americana,,,adica fara zat in ceasca :)) ce zici,,,imi dai numai cafeaua in cescuta daca promit sa iau zatul al pachet??? sau ti-l las tie ciubuc :))
Vezi ca veni vorba de glicemie,,,sa fie cu 2 lingurite de zahar te rog ca daca mor macar sa stiu ca am trait bine

Sheeva buna seara si cere la ospatar ceva de baut ca platesc eu
aricica_pogonica
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:29
s-a facut o glazura vrei da numa asta avem
asa zice sefa ca in seara asta toate cafelele vin fierbinti si glazurate cu un pupic....
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:32
mersi mult de cinste... da nu stiu ce vreau... o cafea sau o inghetata... ce sa aleg? hmmm.....o cafea si o inghetata!
eu va cam las... ma retrag in fotoliul meu sa ma uit la un fim, da va mai bantui eu...
sheeva
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:35
asta seara ma retrag si eu devreme ca m-a facut cineva sa sufar de indigestie instantanee!!!1
Doame dar cat de mare e gradina ta si totusi sunt unii care sar gardul
zau asa!!!! nuuuu nu sunt prosti ca ar fii prea frumos sa fie prosti....
mai rau ,prost crescuti!!!!
ufff la naiba ca m-am enervat ...dau o dusca pe gat si ma car la somn asteptand sa ma inghita gaura neagra ....

somnic pufos fetele !!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:38
pai daca nu vine decat cu glazura....glazureaza-ma mai fata
pe mine m=-a invatat mama sa nu refuz ca e nepoliticos,,,,asa ca....
baga lazura la arici :))

cand imi cresc tepii ma duc la frizer sa mai tai din lungime,,,si ce ramane va vand voua drept acadele cu glazura sau ciubuc

credeti ca as avea clienti??
aricica_pogonica
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:39


na! ca te-am glazurat....

acum chiar ca ma retrag la somnic si va rog sa ma scuzati pt ca sunt nepoliticoasa si ma bag asa repede la somn .

vise placute tuturor....ne vedem dimineata la o cafea virtuala....
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:50
glazura-mai sa ma glazurezi,,,,
ma lasi asa glazurata si nefericita??
somn usor si glazurat
aricica_pogonica
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:56
noapte buna...si vise frumoase cu papuaso-apasi...unsi cu crema de ghete cu aroma de coiocolata...da' o intrebare am si eu...frunzele de palmier sunt comestibile sau nu ? ca daca da..ar fi interesant...

Postat pe 10 Septembrie 2008 22:58
buna seara la toata lumea!!!!!!
LuckyMe
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:17
De la: inocica, la data 2008-09-10 22:58:02noapte buna...si vise frumoase cu papuaso-apasi...unsi cu crema de ghete cu aroma de coiocolata...da' o intrebare am si eu...frunzele de palmier sunt comestibile sau nu ? ca daca da..ar fi interesant...


Inocica,,,,pentru tine sunt comestibile
aranjez eu sa primesti un bax de frunce comestibile numai ca sa iti arat cat tin la tine
aricica_pogonica
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:43
Buna dimineata clientelor si clientilor mele/mei dragi.
Na, ca m-am enervat in dimineata asta! Dar rau de tot!
Asculta mai micutule! Eu n-am avut si n-am nimic cu tine! Da' ce cauti tu in cafeneaua mea sa mi-o umpli de vorbe grele? Daca doresti sa intri sa bei o cafea, ti-o dau cu tot dragul, dar nu veni doar ca sa te certi cu nu stiu cine. IN ACEASTA CAFENEA NU E LOC DE CEARTA! Compri? Daca nu esti in stare sa te comporti in CAFENEAUA PAPUASA civilizat, atunci te rog nu ne mai vizita.
Va pupacesc si sa aveti grfrija de voi!
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 08:18
De la: aricica_pogonica, la data 2008-09-10 23:43:35
De la: inocica, la data 2008-09-10 22:58:02noapte buna...si vise frumoase cu papuaso-apasi...unsi cu crema de ghete cu aroma de coiocolata...da' o intrebare am si eu...frunzele de palmier sunt comestibile sau nu ? ca daca da..ar fi interesant...


Inocica,,,,pentru tine sunt comestibile
aranjez eu sa primesti un bax de frunce comestibile numai ca sa iti arat cat tin la tine

Multumesc pentru bax dar era mai interesant daca frunzele erau in jurul mijlocului lui Geo.
Pentru MIC, NEGRU...
Asta era UN ALT FEL DE CAFENEA. Ce cauti pe aici cu scandalul tau?!

Postat pe 11 Septembrie 2008 08:19
'neata fetelor!


sper ca v-ati trezit bine azi.............
lucia, bafta in continuare........

cat despre micutz............daca a prticipat la fiasco-ul care a fost pe cafeneaua 'fara rautati' ce va asteptati.............plus ca am observat de dimineata ca a postat pe muuuuulte topicuri acest mesaj.........


o zi superba sa aveti
dienuta_nou
Postat pe 11 Septembrie 2008 09:36
gud monin pipal, suit pipal!! :)
arde guruitza mea de o cafea si nimeni p-aci s-o toarne!!
doamna, daca-s frunze de marar, merge!!? ca n-am reusit sa-l contactez pe mazare sa-mi imprumute niste palmier infrunzit

Postat pe 11 Septembrie 2008 09:54
are meeei geo mama ,de la mine pt tine ca dupa ce an citit mai sus si m-am deprimat subit si irevocabil m-am gandit ca ar fii bine sa citesc si mesajul tau.....si m-a pufnit rasul...

geo esti o raza de soare .....

mersi mult de tot...


da mere si frunzele di marar...d-apai sa hie mai dese ca altu fel.... videm si ce nu-i dghi vast.....

trimit virtual pe cai fumigene una bucata cafea aburinda catre gheo.... veselia intruchipata.
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 10:20
buna dimineata inca o data....dau si eu o cafea...fara visinata deocamdata ca suntem in campul muncii...
geo draga bun si mararul da' numai cu tine la pachet...
ema si eu mi-am stricat ziua cand am vazut postarile celui mic si negru la suflet..dar asta e ..unii atat pot..

Postat pe 11 Septembrie 2008 10:34
Buna dimineata... am venit si eu la o cafeluta.

In alta ordine de idei, m-am cam intristat de cu dimineata, nu din motivele pe care poate le credeti voi, ci pt ca mi-am amintit ca azi este 11 septembrie.
Poate ca sunt un pic melancolica sau mai ... nu stiu cum.. dar sa ii odihneasca D-zeu pe toti cei care au murit in atentatul de la 11 SEPTEMBRIE.

Va pup si nu mai revin cu mesaje triste azi.
sheeva
Postat pe 11 Septembrie 2008 10:42
De la: sheeva, la data 2008-09-11 10:42:51Buna dimineata... am venit si eu la o cafeluta.

In alta ordine de idei, m-am cam intristat de cu dimineata, nu din motivele pe care poate le credeti voi, ci pt ca mi-am amintit ca azi este 11 septembrie.
Poate ca sunt un pic melancolica sau mai ... nu stiu cum.. dar sa ii odihneasca D-zeu pe toti cei care au murit in atentatul de la 11 SEPTEMBRIE.

Va pup si nu mai revin cu mesaje triste azi.


neatza....


mda... este o zi trista...
te invit la o cafelutza k sa-ti mai descretesc fruntea!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 11 Septembrie 2008 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAFENEAUA in care va astept sa va ziceti bucuriile si tristetile pe care le-ati avut sau aveti in dragoste 23 De la: bruni_eu 23 Aprilie 2009 18:00
Zi ce-ti trece prin cap! 2681 De la: Diavolyta_ 31 Martie 2013 09:17
La cafea. Loc de pripas si hoinareala! 4001 De la: geo_refinantat 31 Martie 2012 09:10
Portita de Rad 4 De la: adina_black 4 Noiembrie 2009 16:45
sunt ele reprezentative? 5 De la: _Cryssa_ 2 Februarie 2011 14:47