Setari Cookie-uri

Alt fel de cafenea

no meeeeei geo tu ma faci sa calc in pacat pana sa imi vina papuasu....
ia vezi ca ma apuc sa incerc si io dusuletu....

hmmmm goooood ideea....
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:32
Hello la toata lumea! O inghetata imi da si mie careva? Ca-s obosita si mi-e cam greata. De la fumat. Nu-s fumatoare, da' azi mi-am dat cu dreptu'-n stangu' si o fost musai sa bag 3 tigari.
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:37
De la: Lucia1971, la data 2008-09-11 16:37:05 Hello la toata lumea! O inghetata imi da si mie careva? Ca-s obosita si mi-e cam greata. De la fumat. Nu-s fumatoare, da' azi mi-am dat cu dreptu'-n stangu' si o fost musai sa bag 3 tigari.


am io. de vanilie !
daca este necesar, si-un masaj!

Postat pe 11 Septembrie 2008 16:44
da sefa... vine cafeluta ...cum o doreste sufletelul tau?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:44
Micututle, te rog eu din suflet! Nu mai improsca cu noroi in cafeneaua mea! Ia-o in privat pe Ema si spurc-o acolo daca vrei, dar atata timp cat fata asta nu mi-a facut mie personal absolut nici un rau las-o pe topicul asta in pace, da? Eu am deschis cafeneaua asta doar ca sa ne simtim bine toti cei care intram in ea, dovada sta faptul ca e din ce in ce mai cautata. EU VREAU SA AM PRIETENI! Si atata timp cat nici unul nu mi-a facut absolut nimic ci din contra, numai bine, da-le pace aici. Mai sunt si alte cafenele sau topicuri unde te poti desfasura, dar aici hai sa fim prieteni1 Te rog eu!
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:45
De la: io_me_sicumine, la data 2008-09-11 16:44:53da sefa... vine cafeluta ...cum o doreste sufletelul tau?????

Vrei sa-ti spun? nehehehe! ce-ar fi sa descoperi tu singura mai incolo? sa zicem peste vreo... 3 saptamani? (asta daca am inteles io bine... )
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:46
inghetata ti-o da geo...papuasul nostu transformat.....


cum ii treaba geo cu frunzele de marar??? uite pt diversiune facem stoc si de frunze de leustean....
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:47
daaaaaa.... asa este... mi-a dat dienuta tel.... acu ca nu eram sigura daca sa vin sau nu... ma atrage ideea din ce in ce mai tare....
deci.... 98,99 % vin...
restul pt neprevazute....
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:50
yessssssssssssss
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:53

Stirile de la ora 17.00 Pro Tv

Casnicie cu nabadai la Arad. O femeie de 35 de ani a ajuns la spital cu gleznele rupte, dupa ce ar fi cazut de pe o terasa.
Sotul ei sustine ca s-a prabusit in timp ce tocmai el o urmarea cu un bici prin casa. De pe patul de spital, femeia povesteste insa ca in cele din urma, omul, innebunit de gelozie, a prins-o si a aruncat-o chiar el de la 2 metri inaltime.

Femeia a scapat destul de usor, cred medicii care o tin sub supraveghere. De rusine insa, nu a vrut sa le povesteasca anchetatorilor prea multe despre cele intamplate.

Oamenii au mai vrut sa divorteze de trei ori pana acum, dar de fiecare data au gasit o cale sa se impace. Au impreuna o casa frumoasa in Arad si afaceri prospere. Se ocupau de cresterea cainilor de rasa. Astazi, insa, gelozia barbatului e generat o alta cearta.

Daca varianta femeii, care sustine ca sotul a aruncat-o de pe terasa, se confirma, barbatul va fi cercetat pentru tentativa de omor si risca inchisoarea.


Acum trebuia vazut reportajul si ce a declarat el...
Stiu ca nu are treaba cu cafeneaua da pe mine m-a distrat rau...
Desi e de rasu-plansu
sheeva
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:10
Vaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiii!
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:12
oups, am uitat sa dau un raspuns. Inghetata pe care mi-as dori-o acum este una de ciocolata cu cirese confiate (ca aia de la Amicii). Da' n-are cine sa mi-o aduca, asa ca ma multumesc cu o cafea simpla, la filtru, asa, ca pentru o asistenta amarata aflata in campul muncii la ora asta si rupta de oboseala.
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:16
nuuu vine o cafeluta buuuna facuta la nisip....
inghetata din pacate avem doar de la milenium cu vanilie si rom....
dar dam comanda si de amici...

sheeva... super tare sa te alerge barbatul prin casa cu biciul....

geo papuasule unde umbli????
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:21
E buna si inghetata aia. Cafeluta, te rog mai intai ca-mi pica ochii de somn si tre' sa ma cosmetizez o tzara, dar n-am nici un chef
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:31
gata.... preparata si .... buuuna ..sper sa iti fie pe plac am facut-o putintel mai tare... sa te trezeasca da' sa nu ma injuri daca nu dormi la noapte....
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:36
Ema scumpa, sa stea lingurita dreapta in cesca de cafea si tot voi dormi la noapte. Ca incep sa ma deconectez. acu' astept sa ma si decompensez. So... baga mare cu cafelutza aia ca imi trebuie al naibii de mult! Asta era plata. Ca oi fi eu patroana, da tre' sa traiasca si angajatii!
Cat despre inghetata de la Geo... Nu cred ca vrei sa stii unde i-o var! Ca iar a dat bir cu fugitii
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:41



hop si eu pe acilea, daaaaaa, nu stau decat sa va dau



si mulllllllllllllllllllllllttttttttttttttteeeeeeee



asta pentru ca v-am cam neglijat in ultimul timp

_fantoma_
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:58
gata...am facut piata...marar n-am gasit..cred ca l-a luat geo pe tot...pun imediat si de o cafea...

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:02
eee atunci mai vine una mai zdravana ca prima....sta lingurita bat in ea...ai grija ca nu are zahar nici alte indulcitoare....

sper sa nu ti-o ia la vale inimioara.....

restul??? iar zac acilea la bar singurica???
sefa fa ceva ca e baru gol...

io am dat ieri pe bonuri de masa si a mers....
or sunt toti pe drum spre casile lor???
eeee commmmedie...
acu va parasesc si eu pt vreo cateva ore.... dar vb diseara....
ma fac di DJ ce muzica vreti??? e seara studenteasca...sa fiu in ton cu sefa care da licenta...
astept sugestii pt muzica....
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:04
Is si eu pe acilea si ma gandesc ce muzica sa ascult...
N.O.H.A - Tu caffe.
Ca tot ma obsedeaza de cateva luni bune
sheeva
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:11
muzica veche,romantica...merge foarte bine cu facutul ciorbitei,framantatul casului pentru iarna si spalatul rufelor...

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:12
sa asculti un cargo sau niste pro musica in timp ce culeg mararu.......e visul meu de cand imi curgeau mucii!!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:25
baga-ti mintile in cap (daca tot zici de cargo)
sheeva
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:30
s-a notat.... cautam si in arhivele securitatii daca trebuie daca nu ..manglim ceva de pe odc sau punem un link de pe you tube,....

geo.... nu stiu la ce te referi.... io ti-am facut rost si de frunze de leustean sa iti dau timp sa faci preludiu ala mai luuuung.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:34
luuuuuuung ema! atat de lung incat eternitatea ti se pare o clipa

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:35
va urez o dupa amiaza placut. acu' ies la plimbare in familie!

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:37
Geo, asta-i pentru tine pe cand te intorci
Poate daca ploaia s-ar opri/Si din cer no sa mai cada lacrimi/Stele-or rasari/Tu ai sa viiiiiiiiiiii...
Daca-l vrei pe tot, plateste bine si se rezolva
Ema, e buna! Tare, neagra si amara.
Inocica, pentru tine am altceva. forever young, Iwant to be forever young/ Do you realy want to live forever/ Forever young...
Ema, tu care o vrei?
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:43
geo dai pup lu soricelul blondut din partea mea si ...plimbarica placuta...

vb diseara...cred...daca nu ti se pare prea luuung preludiul...
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:44
eu vreau "Kelly family- can't help myself"

la maxim in cele mai tsari boxe pe care le ai...sa-mi faca sa sara inima din piept melodia!!!!

dar parca eram io DJ...
las ca trec iar la bar...

baga sefa!!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:46
And I love you, I want you, I wanna be with you...
Cam atata imi amintesc... da' nu am mai ascultat-o de mult
Lucia1971
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ati zice sa va opriti pentru cateva momente din treaba (oricare ar fi ea) si sa priviti mai atent in jur..chiar va provoc..sesizati ceva diferit?:P 14 De la: fiammetta 17 Iunie 2009 09:45
salutare 13 De la: greierash_is_back 31 Decembrie 2009 16:47
2011 4 De la: iubire_de_catifea 31 Decembrie 2010 22:25
Ce credeti despre urtuna ravasitoare cu rahat din centrul Bucurestiului ? 17 De la: MONSENIORUL 23 Februarie 2014 18:34
MATURITATE 12 De la: camelyta_camy 17 Iunie 2010 21:10