Setari Cookie-uri

am nevoie de sfaturi...ca nu mai pot

De la: dianchik, la data 2008-09-10 14:22:20Ce pot sa fac,daca iubitul meu,in prezenta mea,se uita la altele si chiar flirteaza,uneori.Stiu ca ar trebui sa ma despart dar nu pot,il iubesc foarte mult.
credeam ca atunci cind iubesti te simti frumoasa,importanta, la mine e total invers.Atunci cind le priveste pe altele ma simt urita,fara valoare.Nu stiu ce sa fac,uneori am senzatia ca nu-mi mai ajung lacrimi,e foarte greu.
Tot ce as dori sa stiu, daca ma iubeste, iar ceea ca se uita la altele le este caracteristic tuturor si daca poate avea un viitor o astfel de relatie.Va multumesc!!!

fai si tu draga lui asemenea ce-ti face si el tie ca sa vezi daca este gelos.Dupa parerea mea nu trebuie sa te compari cu nimeni,eu cred ca frumusetea ta este aparte si daca el nu stie sa te aprecieaze mai bn cauta-ti pe altcineva ,care stie sa-ti aprecieze adevarata ta valoare.
micutadaria
Postat pe 11 Martie 2009 17:55
si de ce ne intrebi pe noi chiar tu ne-ai blocat sa te desparti de el nu poti ca il iubesti atunci ramai langa el si spera ca se va schimba vreodata...
everything_for_you
Postat pe 7 Iunie 2009 19:47
eu merg pe parerea ca :" faci si tu fac si eu"! adica asta am spus odata in gluma cand vorbeam intre prieteni....si pana la urma am ajuns la concluzia ca face el fac si eu si dupa aia ii dau papucii! asta daca esti o fire razbunatoare...;)) pana la urma pana nu te afli in situatie nu poti spune cum ai/vei reactiona ;) si sper sa nu fiu nevoita vreodata! :)
itisme
Postat pe 9 Iunie 2009 17:25
nu exista "nu pot".....exista numai "nu vreau".....explika`i klar k nu iti plake comportamentul lui...pt o klipa nu`l privi k pe iubitul tau.....si spune`i tot ce ai pe suflet...intr`o situatie similara ma aflu si eu....o sa realizezii k nu se merita..irostesti prea ,ulte klipe alaturi de un baiat care nu te meita. bafta
iubita_nimanui
Postat pe 9 Iunie 2009 21:00
Nu stiu daca este normal sau anormal sa te uiti si la "vecini" cum s-ar zice, dar clar nu este normal sa filtrezi cu altcineva tinand cont ca te afli intr-o relatie.
Deci prietenul tau ori vrea sa para foarte interesant si face pe masaculul feroce... ori nu are intentii foarte serioase cu tine.
Si stai linistita ca oricat de mult ai zice ca il iubesti acuma, o sa apara altcineva in viata ta care o sa-l iubesti de 2ori mai mult decat pe actualul.
Mai bine suferi acuma decat mai tarziu cand o sa iti fie si mai greu. Si chiar daca nu te cunosc pun pariu ca esti o femeie atragatoare, trebuie doar sa ai mai multa incredere in tine.

Succes si nu iti umple viata cu oameni care nu merita nici macar sa te uiti la ei!
kudika399125
Postat pe 26 August 2012 17:13
RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA



Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.


Amin!
kudika172071
Postat pe 2 Septembrie 2014 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietena care foloseste pozele alteia pe site-uri de socializare. 19 De la: nicolagrozava 16 Mai 2015 06:41
O PARERE CHIAR SI NEGATIVA DAR SINCER SIMT NEVOIA SA SPUN CUIVA 58 De la: darksukkubus69 21 Octombrie 2013 11:03
voi ce a-ti face??? un sfat, o ideie..... orice... 7 De la: kudika_962496 28 Mai 2014 20:24
Ma indoiesc 24 De la: misoginu 16 Februarie 2010 12:02
iubire / gelozie / serviciu 32 De la: kudika_19371 4 Decembrie 2012 13:15