Setari Cookie-uri

ce se intampla cu Stefan Iordache

doamne ce se mai duc la cer totii actorii de referinta de la noi.
roxafoxa
Postat pe 12 Septembrie 2008 08:34
Pai ce sa-i faci? Sunt si ei in varsta, cei mai multi...Astia tineri inca nu au atins apogeul afirmarii in teatru si actorie.
emyia
Postat pe 12 Septembrie 2008 08:47
astazi a murit STEFAN IORDACHE si sincer imi pare tare rau a fost un mare actor sa-l odihneasca dumnezeu.
roxafoxa
Postat pe 14 Septembrie 2008 17:38
Dumnezeu sa-l odihneasca...stiti ce am auzit? K anull asta la teatru au fost admise numai divele cu 90 60 90...pt telenovele. Ce se va intampla cu Teatrul Romanesc dak e asa? :(

Postat pe 14 Septembrie 2008 21:31
nu va mai exista treatru romanesc. va fi un bordel probabil.
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:05
Pe langa faptul ca a fost un actor deosebit, ma inebunea si vocea lui... Melodia aia a lui pe care o canta impreuna cu Sanda Ladosi ("eu vreau sa spun ca te ador") imi da fiori de fiecare data cand o ascult...
Andreea1008
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:26
"doamne ce se mai duc la cer totii actorii de referinta de la noi. "
Este cea mai buna gluma nu a anului, ci de pe la vechii greci incoace, daca presupunem ca ei au inventat teatrul.
Pai de ce nu s-ar duce?
Doar pentru ca ignoram noi biologia?
Doar pentru ca sintem noi incremeniti in proiect, nu sintem in stare sa ne entuziasmam si la altii?
Alta chestie desteapta este asta ca nu vine nimeni in spate, ca artist de exceptie. Bineinteles ca nu-i da nimanui prin cap ce-i propun noi. Dati o fuga la Biblioteca Academiei si vedeti ce panglici s-au scos la moartea oricarui actor roman mare din ultimii 150 de ani (camd e cind se tipareste la noi mai cu spor...). Fara indoiala ca in 1962, cind s-a prapadit Lucia Strudza-Bulandra, nici gind nu-i dadea bocitorului de atunci (cu aceleasi clisee) ca inpreajma eu un Viitor Mare numit Stefan Iordache...
Mircea_O
Postat pe 14 Noiembrie 2008 07:00
"stiti ce am auzit? K anull asta la teatru au fost admise numai divele cu 90 60 90...pt telenovele. Ce se va intampla cu Teatrul Romanesc dak e asa? :( "
Sa mor (prematur, ca altminteri...) daca pricep. Nu ca s-ar afera cineva, ca nu ar dormi noaptea de un simplu zvon. Dar acea persoana are ca poza la profil o chestie tare interesanta.
Fara indoiala lumea este mai complexa decit te poti astepta...!
Mircea_O
Postat pe 14 Noiembrie 2008 07:02
Va mai curge multa apa pe Dunare pana vom avea noi generatiile de actori pe care le-am avut in trecut: Calboreanu, Birlic, Beligan, Marin Moraru, Toma Caragiu, Horatiu Malaele, Emil Hossu, Mircea Diaconu, Ovidiu Iuliu Moldovan, Amza Pellea, Albulescu, Dem Radulescu, Puiu Calinescu, Stefan Iordache, Victor Rebengiuc, Iurie Darie, Gheorghe Dinica, George Motoi, Cozorici, Ilarion Ciobanu, Besoiu, Piersic, etc., etc., etc., etc...........................

Postat pe 7 Decembrie 2008 11:10

Postat pe 12 Ianuarie 2009 00:06
De la: pearl_seeker, la data 2008-12-07 11:10:42Va mai curge multa apa pe Dunare pana vom avea noi generatiile de actori pe care le-am avut in trecut: Calboreanu, Birlic, Beligan, Marin Moraru, Toma Caragiu, Horatiu Malaele, Emil Hossu, Mircea Diaconu, Ovidiu Iuliu Moldovan, Amza Pellea, Albulescu, Dem Radulescu, Puiu Calinescu, Stefan Iordache, Victor Rebengiuc, Iurie Darie, Gheorghe Dinica, George Motoi, Cozorici, Ilarion Ciobanu, Besoiu, Piersic, etc., etc., etc., etc...........................

eu cred ca va seca Dunarea si astefel de minuni nu se vor mai naste...mai este cate o scanteie...Piersic Jr...si altii...alt stil, alt teatru, alt mesaj...arta se face cu nuduri, trivialitati ....banii primeaza ..pasiunile se duc....in rest : vitual, virtula, vrtual...
pacifista
Postat pe 2 Septembrie 2009 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Portrete actori favoriti 2 De la: spirala 3 Septembrie 2014 18:34
Jason Statham 16 De la: deelisha 14 Mai 2009 21:47
Paul Walker 8 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 21:58
Telenovele turvesti 4 De la: Elyaa 16 Iulie 2011 22:16
ANGAJEZ manichiurista URGENT!!!! 10 De la: iuliacio 17 Ianuarie 2011 23:55