ce se intampla cu Stefan Iordache

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent ce se intampla cu Stefan Iordache: (4.5 din 2 voturi)

roxafoxa Avatarul lui roxafoxa

30 mesaje
Oras: bucuresti

doamne ce se mai duc la cer totii actorii de referinta de la noi.
Raporteaza abuz de limbaj
emyia Avatarul lui emyia

136 mesaje

Pai ce sa-i faci? Sunt si ei in varsta, cei mai multi...Astia tineri inca nu au atins apogeul afirmarii in teatru si actorie.
emyia
roxafoxa Avatarul lui roxafoxa

30 mesaje

astazi a murit STEFAN IORDACHE si sincer imi pare tare rau a fost un mare actor sa-l odihneasca dumnezeu.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Dumnezeu sa-l odihneasca...stiti ce am auzit? K anull asta la teatru au fost admise numai divele cu 90 60 90...pt telenovele. Ce se va intampla cu Teatrul Romanesc dak e asa? :(
Fosta membra Kudika.ro
nu va mai exista treatru romanesc. va fi un bordel probabil.
:)
Andreea1008 Avatarul lui Andreea1008

49 mesaje
Oras: timisoara

Pe langa faptul ca a fost un actor deosebit, ma inebunea si vocea lui... Melodia aia a lui pe care o canta impreuna cu Sanda Ladosi ("eu vreau sa spun ca te ador") imi da fiori de fiecare data cand o ascult...
I'd skip a heartbeat for you....
Mircea_O Avatarul lui Mircea_O

190 mesaje

"doamne ce se mai duc la cer totii actorii de referinta de la noi. "
Este cea mai buna gluma nu a anului, ci de pe la vechii greci incoace, daca presupunem ca ei au inventat teatrul.
Pai de ce nu s-ar duce?
Doar pentru ca ignoram noi biologia?
Doar pentru ca sintem noi incremeniti in proiect, nu sintem in stare sa ne entuziasmam si la altii?
Alta chestie desteapta este asta ca nu vine nimeni in spate, ca artist de exceptie. Bineinteles ca nu-i da nimanui prin cap ce-i propun noi. Dati o fuga la Biblioteca Academiei si vedeti ce panglici s-au scos la moartea oricarui actor roman mare din ultimii 150 de ani (camd e cind se tipareste la noi mai cu spor...). Fara indoiala ca in 1962, cind s-a prapadit Lucia Strudza-Bulandra, nici gind nu-i dadea bocitorului de atunci (cu aceleasi clisee) ca inpreajma eu un Viitor Mare numit Stefan Iordache...
Mircea_O Avatarul lui Mircea_O

190 mesaje

"stiti ce am auzit? K anull asta la teatru au fost admise numai divele cu 90 60 90...pt telenovele. Ce se va intampla cu Teatrul Romanesc dak e asa? :( "
Sa mor (prematur, ca altminteri...) daca pricep. Nu ca s-ar afera cineva, ca nu ar dormi noaptea de un simplu zvon. Dar acea persoana are ca poza la profil o chestie tare interesanta.
Fara indoiala lumea este mai complexa decit te poti astepta...!

164 mesaje

Va mai curge multa apa pe Dunare pana vom avea noi generatiile de actori pe care le-am avut in trecut: Calboreanu, Birlic, Beligan, Marin Moraru, Toma Caragiu, Horatiu Malaele, Emil Hossu, Mircea Diaconu, Ovidiu Iuliu Moldovan, Amza Pellea, Albulescu, Dem Radulescu, Puiu Calinescu, Stefan Iordache, Victor Rebengiuc, Iurie Darie, Gheorghe Dinica, George Motoi, Cozorici, Ilarion Ciobanu, Besoiu, Piersic, etc., etc., etc., etc...........................
Regards. Radu.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

pacifista Avatarul lui pacifista

301 mesaje

De la: pearl_seeker, la data 2008-12-07 11:10:42Va mai curge multa apa pe Dunare pana vom avea noi generatiile de actori pe care le-am avut in trecut: Calboreanu, Birlic, Beligan, Marin Moraru, Toma Caragiu, Horatiu Malaele, Emil Hossu, Mircea Diaconu, Ovidiu Iuliu Moldovan, Amza Pellea, Albulescu, Dem Radulescu, Puiu Calinescu, Stefan Iordache, Victor Rebengiuc, Iurie Darie, Gheorghe Dinica, George Motoi, Cozorici, Ilarion Ciobanu, Besoiu, Piersic, etc., etc., etc., etc...........................

eu cred ca va seca Dunarea si astefel de minuni nu se vor mai naste...mai este cate o scanteie...Piersic Jr...si altii...alt stil, alt teatru, alt mesaj...arta se face cu nuduri, trivialitati ....banii primeaza ..pasiunile se duc....in rest : vitual, virtula, vrtual...
puternica pentru cei din jur...dar eu...eu unde sunt ????