Setari Cookie-uri

tratamnet pentru cicatrici?????

Salutare tuturor!
Vreau sa intreb si eu...poate cunoaste cineva: exista vreun tratamnet naturist pentru estomparea cicatricilor provocate de interventiile chirurgicale? Am suferim mai multe operatii la un picior si as dori sa stiu daca exista ulieuri, plante care pot ajuta la o vindecare sau o estompare a acestor cicatrici.
Va multumesc!
alinaposchina
Postat pe 15 Septembrie 2008 10:40
Aplica cat poti tu de des foi de varza, poti dormi noaptea cu ele, mananca cat mai multe mere, si pe acestea le poti aplica pe cicatrici, regenereaza tesuturile si cand ai timp maseaza zona cu cicatrici cu diferite creme grase, iti recomand FLORAMIN de la COMPLEX APICOL, sau masezi pur si simplu fara creme. Aplica in strat subtire Triamcinolon, este un unguent care se gaseste la farmacie , este foarte ieftin, este util pt cosuri, gerpes, cicatrici, usuca foarte bine zona.

Mai poti consulta cateva carti naturiste, acestea contin multe informatii ajutatoare.
Sa fii iubita
lover_woman
Postat pe 12 Octombrie 2008 15:06
buna!numele meu este ana si vreau sa-ti recomand o crema-gel anticicatrici,pe care am folosit-o si eu in urma unei interventii chirurgicale si a dat rezultate foarte bune-se numeste CONTRACTTUBEX si costa aprox 45 ron. o poti gasi in farmaciile dona.
mitimiri
Postat pe 7 Noiembrie 2008 12:46
mitimiri, ai putea sa scrii ce substante active contine crema, in caz ca o gasesc cu alta denumire ??' merci !
royan
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:31
Stiti cumva vreun tratament pentru pistrui??Vreau sa-mi dispara...Ma puteti ajuta???:)
Morena2009
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:00
Pt. pistrui zeama de lamaie amestecata cu zeama de patrunjel, te tamponezi pe fata. Atentie, amestecul se lasa 5 sau 7 zile la macerat, apoi il aplici pe fata.
lover_woman
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:27
Buna intereseaza-te de operatiile cu laser, stiu ca ajuta la eliminarea cicatricelor in resttt ..........
jeanpierre
Postat pe 28 Decembrie 2008 20:47
De la: mitimiri, la data 2008-11-07 12:46:41buna!numele meu este ana si vreau sa-ti recomand o crema-gel anticicatrici,pe care am folosit-o si eu in urma unei interventii chirurgicale si a dat rezultate foarte bune-se numeste CONTRACTTUBEX si costa aprox 45 ron. o poti gasi in farmaciile dona.


Buna, si eu am folosit aceeasi crema gel si a dat si la mine rezultate foarte bune:) eu pe umar am 2 cicatrici si crema asta m-a ajutat foarte mult...am avut in asociere si un plasture de silicon pe care il puneam, de la aceeasi firma, ca sa tina pielea apropiata sa nu se intinda...

sanatate
Anca
anca_ruxandra
Postat pe 28 Decembrie 2008 20:53
pai spuneti-mi mai si mie ce substante contine, poate o gasesc afara sub alta denumire, sau macar cine o produce, cat despre plasture cred ca e cam tarziu, deja s-a deschis taietura foarte mult si s-a cicatrizat !
royan
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:48
DR. Harris`Original DermalMagic
exfoliator si hidratant

DR. Harris`Original DermalMagic se bazeaza pe un procentaj ridicat de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, salvie, macese, musetel) cu un puternic potential antioxidant, antiinflamator si cicatrizant.
Ingredientele active neutralizeaza radicalii liberi fiind eficiente în regenerarea celulelor pielii si incetinirea procesului de îmbatrânire prematura, pielea devine mai tonica, sanatoasa si radianta.

Acest produs este 100 % natural, contine substante active si extracte naturale.
Se foloseste cu succes si pentru alte afectiuni ale pielii : acnee, eczeme si rash cutanat, psoriasis, piele sensibila si foarte uscata, pete specifice varstei.

DR. Harris`Original DermalMagic efecte :

-întarzie aparitia prematura a semnelor de imbatranire si reduce vizibil semnele de varsta si stres deja existente, reducând evident si adancimea ridurilor.
- pielea va fi mai elastica, cu o textura ferma si catifelata.
- se imbunatatesc problemele de pigmentatie, redând pielii aspectul luminos si uniform.
- pielea uscata, subtiata, care sufera datorita factorilor de mediu si stres, este rapid reabilitata.
- cicatrici, semne cum ar fi semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza
- exfoliaza si netezeste in acelasi timp pielea
-curata tenul in profunzime si ajuta la indepartarea celulelor moarte
- efect imediat de lifting
-activeaza circulatia la nivelul pielii
-efect intensiv de hidratare
- amelioreaza efectele psoriasisului, eczemelor si rash-ului cutanat

Indicatii: se aplica de 2 ori/zi timp de 2 saptamani si apoi o singura data pe zi, de regula seara.
Recomandat tuturor tipurilor de ten pentru intretinerea zilnica.

Compozitie:
Exfoliator: Aloe Vera, , Polyvinyl Crystalline, Extract de Iarba de Mare, Triclosan, Acid Pantothenic, Extract de Salvie, Extract de Musetel, Extract de Macese, Methylparaben.
Hidratant: Aloe Vera Gel, Sorbitol, Acid Pantothenic, Acid Nicotinic, vitamina B5

Valabilitatea produsului este de 3 ani
Este Avizat de Ministerul Sanatatii din Romania

Tara de origine SUA
Tel:0744154853/ 0740104364
romdesimed@gmail.com
http://www.magazine-online.ro/romdesimed/


romdesimed
Postat pe 29 Mai 2009 21:39
Eu iti recomand ca tratament intern uleiul de in care este indicat datorita faptului ca contine f mult omega 3.....este indicat in tratamentul arsurilor,cicatricilor,impiedica imbatranirea datorita faptului ca o parte din el este absobit de epiderma si confera elasticitate,regenerant al celulelor,etc...
se gaseste la un pret mic ,cam de 7 ron ,si il poti amesteca in salate sau se poate lua 1 linguritza pe stomacul gol ,inante de mesa,1 data pe zi....rezultatele se vad in timp binenteles dar este f recomnadat pentru multe efecte benefice...
Multa sanatate!
ellenitta
Postat pe 15 Iunie 2009 19:24
Eu iti recomanda Scagel. Este un produs 100% natural, are ingrediente doar pe baza de plante-extract de ceapa, extract de centella asiatica, extract de floare de dud, extract de tamarin si este demonstrat stiintific ca intensifica procesul de vindecare.
Vindeca cicatricile noi si vechi cauzate de: acnee, arsuri, cicatrici post-operatorii, dermabraziune, hiperpigmentare.
Eu l-am folosit si sunt foarte multumita de el. Rezultate incep sa se vada dupa 7 zile de tratament.
Mai multe detalii puteti gasi pe site-ul firmei care il distribuie in Romania: www.estmedica.ro si pe site-ul www.scagel.ro.
alia1
Postat pe 7 Iulie 2011 12:53
Vad ca scrie in prospect ca este bun si pt vergeturi???!!! Pt cicatriciile noi cat si vechi! Interesant de incercat, merci!
royan
Postat pe 7 Iulie 2011 17:14
Incearca-l tu....
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2011 00:45
De la: kudika226898, la data 2011-07-11 00:45:32Incearca-l tu....


da o sa-l incerc, problema ta care este? asteptam raspuns de la persoana care l-a folosit nu de la tine!
royan
Postat pe 11 Iulie 2011 17:21
Dar de ce nu il incerci...ca sa te convingi pe pielea ta de prosteala....
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2011 00:14
Scuze pentru intarziere. Pentru vergeturi nu stiam ca e bun. In schimb pentru celelalte afectiuni din ce am folosit am fost multumita. Am recomandat si la prieteni si ei sunt multumiti de Scagel:)
alia1
Postat pe 26 Iulie 2011 10:13
De la: alia1, la data 2011-07-26 10:13:06Scuze pentru intarziere. Pentru vergeturi nu stiam ca e bun. In schimb pentru celelalte afectiuni din ce am folosit am fost multumita. Am recomandat si la prieteni si ei sunt multumiti de Scagel:)


ok, merci!
royan
Postat pe 26 Iulie 2011 16:44
Heloo!! Iti recomand pentru cicatrice sa cumperi zeolit pudra dermatologica. Este foarte buna pentru asa ceva. Gasesti mai multe informatii referitoare la puterea zeolitului asupra organismului pe situl www.zeolite.ro . Sper sa iti fie de folos!!!
deliutza1975
Postat pe 18 August 2011 11:03
imi puteti spune in ce farmacii gasesc crema Scagel si cat costa?
kudika_37332
Postat pe 24 Iunie 2013 19:00
Eu am avut cicatrici ramase de la acnee, ca niste gauri pot sa zic. Am spart punctele negre si unele cosuri si au ramas aceste cicatrici. Am mers la doctor si mi-a recomandat un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Iti recomand sa il cauti la mine a functionat.
kudika_972792
Postat pe 9 Mai 2015 23:22
Am folosit si eu acest gel pentru cicatrici de la derma E si il pot recomanda, e f bun. Tot de la ei am folosit impreuna cu gelul si un scrub care ajuta la cicatrici. sanatate
kudika_1000360
Postat pe 27 Ianuarie 2016 19:57
Bunã ..unde se gãsește acest gel....menționez ca și eu am rãmas cu multe cicatrici în urma acneei....
Irina_Margulescu_1
Postat pe 17 Februarie 2016 14:39
Sau o crema pe baza de Propolis, vezi la magazinele Apimondia
jurnalul
Postat pe 14 Aprilie 2016 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jucarii pentru copii 1 De la: kudika_944944 13 Martie 2014 17:27
KAMAIANY 6 De la: rashela 19 Octombrie 2009 02:20
CAFEA CU GANODERMA DXN 1 De la: maria_dxn 21 Iulie 2011 13:09
Dupa nastere un san s-a marit foarte tare,si celalalt a ramas la fel 3 De la: kudika_944944 9 Februarie 2014 11:36
Suplimente 1 De la: kudika_1033333 10 Iulie 2018 10:50