Setari Cookie-uri

De ce l-am ales pe EL?

L-am ales pe el deoarece imi este dor de el asa cum ii este unui tocilar dor de scoala, il ador asa de mult la fel cum Julieta la iubit pe Romeo, Nu pot traii fara el , la fel cum pestii nu pot traii fara apa , il iubesc asa cum iubesc florile soarele ...
georgy_pitzu
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:13
De la: alexutzab, la data 2008-09-15 15:29:06Il iubesc pentru ca este este unic, pentru ca este acel barbat la care am visat dintotdeauna, acel romantic din filmele siropoase, acel dur din filmele de actiune, acel comic din comedii.
Il iubesc pentru ca stie intotdeauna ce vreau sa zic, ce gandesc, ce simt doar privindu-ma in ochi.
Este acel Fat Frumos la care orice femeie aspira. Si ii multumesc ca este alaturi de mine si ca ma accepta asa cum sunt si cu defecte si cu calitati:X
SIDONIA69
Postat pe 7 Mai 2009 11:49
l-am ales pentru ca in clipa cand l-am vazut am simtit ca se prabuseste cerul, ca viata mea s-a schimbat in acel moment. l-am asteptat iar cand a venit, a fost sincer, a fost al meu. Cand il vad, lumea se face mica, mica, mica si ramane doar el. pentru ca atunci cand gasesc trandafiri in parbriz simt ca prind aripi si pot sa zbor, atunci cand ma priveste in ochi ma face sa ma simt unica, atunci cand ma tine de mana simt ca nimik rau nu mi se poate intampla, atunci cand ma saruta dispare lumea intreaga, ramanem doar noi iar timpul se opreste in loc.
il iubesc pentru copilul din el, pentru adultul din el, pentru visatorul din el, pentru ca vanitatea lui pare a fi simplitate naturala, pentru ca in simplitatea lui ma fascineaza, pentru ca stie sa aprecieze micile bucurii ale vietii, pentru ca atunci cand e cu mine ma face sa ma simt cea mai frumoasa femeie din lume, pentru ca este singurul care a stiut sa ma dezarmeze, pentru ca alaturi de el viata pare mai putin complicata, pentru ca atunci cand ma uit in ochii lui ma vad tinandumi copii de mana in prima zi de scoala. Il iubesc pentru ca este EL, iar impreuna suntem NOI...
cocco
Postat pe 21 Noiembrie 2009 13:50
L-am ales pe el pentru ca mi-a placut.La inceput m am pierdut in ochii lui mari si verzi...acum il am,il iubesc si ma simt bine cu el.Nu vad viata fara el.Ma completeaza ma face sama simt bine ma face sa rad si cand sunt cu el nu mai am nevoie de nimic...Chiar ii ziceam acum cateva zile ca daca dupa moarte nu ne intalnim prefer sa mai mor odata.
superb
Postat pe 13 Decembrie 2009 01:37
e sincer, frumos, destept, stie ce vrea, stie cum sa ma faca sa ma simt bine, il iubesc, ma iubeste, ne completam , avem opinii si pasiuni comune
claudiaaz86
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:34
Povestea mea de viata e mai complicata.Casatorita de 20 de ani c-un barbat, si tot de atunci iubind alt barbat, de fapt iubind prima mea dragoste.Prima mea dragoste, cea mai frumoasa continua acum dupa o pauza de 25 de ani.In toti anii astia de casnicie gandul meu a fost la el, acum de ce am ales sa-l iubesc pe el si n-am ales alt barbat...ca una e sa traiesti cu cineva si alta e sa iubesti pe cineva.Nu veau sa intru in amanunte de ce, cum ce fel...e prea complicat si totusi simplu cand iti recunosti sentimentele.
De ce am ales sa-l iubesc...pentru ca ma face fericita, pentru ca e barbatul la care-am visat toata viata, pentru ca e primul din viata mea, pentru ca si acum simpt fluturi in stomac cand vb cu el,pentru ca ne iubim ca doi adolescenti, pentru ca am cu cine imparti si bune si rele, pentru ca pentru mine e cel mai cel din lume, pentru ca in acesti ani de casnicie ai mei(nefericiti), el a fost icoana mea am avut la cine sa ma gandesc si pe cine sa iubesc in taina si asta m-a salvat.
Stitit ce ma face fericita...ca iubesc si sunt iubita.
kudika021741
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:41
Il iubesc pt. tot ceea ce este....pentru toata bunatatea si iubirea pe care o vad in ochii lui zi de zi. Ii multumesc in fiecare zi lui Dumnezeu ca l-a adus in viata mea si va doresc tuturor sa aveti parte de o astfel de iubire.
AdelinaAC
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:05
il alegi pentru ca ajungi sa-l iubesti...si cand iubesti..nu mai conteaza de ce... e minunat sa iubesti chiar si atunci cand ajunge sa doara
sakura_7777777
Postat pe 3 Martie 2010 00:55
Ptr. . ca il iubesti enorm, si nu poti trai fara el.Simti ca lumea a inceput si se sfirseste cu el.
kudika098645
Postat pe 3 Martie 2010 00:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e de facut 38 De la: Arutzu28 11 August 2011 16:43
Chiar exista acele persoane care sustin ca si-au gasit jumatatea?? 45 De la: FRANNNCE 10 Februarie 2009 09:45
Ce sfat îmi daþi? 22 De la: biadeia 29 Iunie 2010 16:48
Am nevoie de cateva informatii va rog 118 De la: Eva32 30 August 2011 00:20
ce sa fac?... 20 De la: Paloma85 29 Septembrie 2011 22:47