Setari Cookie-uri

cine are amant si dc?

amant poate e mult spus asta din faptul ca nu sunt casatorita..........dar recunosc ,ca am..........dc?..........pt ca a fost dragoste la 1 vedere din partea mea..........l-am placut din prima clipa...........sunt indragostita de el si il iubesc ........ma satisface in toate privintele............pana la el nu am stiut ce e aia satisfacere in pat.............nu ca as fi avut multe rel bazate pe sex ci doar una inaintea lui.......poate credeti ca sunt rea si ma joc ,cu sentimentele prietenului meu cu care am o rel de aproape 8 ani ..........dar intre noi nu mai e iubire ci stabilitate,probl e ca e acel barbat romantic pe care mi l-am dorit ,il iubesc ca pe un bun prieten si atat a disparut iubirea ,sau acele vibratii care erau inainte..............offffff..........e bn sa ai amant dar si nu....mai suferi.............dar ce sa ii faci la dragoste..........astept opinii....impresiile voastre

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:30
Eu te sustin in doua chestii...in treaba cu amantul...si in alta chestie...pentru ce mai lungesti relatia care nu te satisface? E greu...am avut o relatie de 3 ani...un an m-am chinuit sa ii pun capat elegant si am reusit...am avut si eu amant da...pe care il iubesc, da! Care nu ma iubeste...ma rog...ideea e k am pus capat unei relatii care nu ma implinea!

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:36
Celia, nu esti rea deloc ... si nici nu te joci cu sentimentele nimanui! Pur si simplu, al 2-lea tip ti se "potriveste" mai bine:) Stii vorba aia "sa-ti fie drag cu cine innoptezi/inserezi":)

Timpul le rezolva pe toate!
Cruella_de_vil
Postat pe 16 Septembrie 2008 02:41
ms dar probl e ca si el e ocu[pat....deci..........de suferit suferi..........dar nha asta e viata sau mai bn zis asa e dragostea...........pupici

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:43
de potrivit ne potrivim asta stim amandoi.............de iubit ne iubim............

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:44
aaa...MI-A VENIT UN CITAT ....Citeam deunazi o carte "Manipularea erotica" si am gasit o fraza care m-a cucerit definitiv, imi venea sa o scriu pe toate gardurile: "O femeie adevarata isi alege barbatul cu judecata si amantul cu inima!"

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:44
amantul nu te iubea?rock..to..love?..........mai sincer la inceput am crezut si eu ca nu ma iubeste dar acum sunt sigura si mie mi-a fost teama de el ...........un pic...........nu in sensu rau ci prin faptul ca ma indragosteam incet de el...............faza e ca poate nu a stiut ce simt pana acum............sper sa citeasca ...........sunt un pic mai dura sau rea nu am avut asa incredere in el.............dar crede-ma ca ,cu cl stabil nu mai am rel sexuale decat 1 data la 1 luna dar si atunci ca vrea el nu eu...............e rau dar am invatat sa continui................sper sa fie lumina si pe strada mea si sa am mai multa vointa sa nu mai fac compromisuri

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:53
De la: rock__to_love, la data 2008-09-16 02:44:12aaa...MI-A VENIT UN CITAT ....Citeam deunazi o carte "Manipularea erotica" si am gasit o fraza care m-a cucerit definitiv, imi venea sa o scriu pe toate gardurile: "O femeie adevarata isi alege barbatul cu judecata si amantul cu inima!"
............da ai dreptate si cel mai bn e sa fie imprtasit sentimentul cu amantul

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:54
e frumos sa ai amantu in permanenta langa tine sa fie si barbatu tau si amant si iubit si tot,.......universul tau.............

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:55
Si cand nu e impartasit...imi vine sa imi dau foc si urrlu: "de ce m-am indragostit?" e ciudat...de ce mai e amant daca va iubiti amandoi si e totul minunat....lasi drq totul si incepi o noua relatie...poate asta e farmecul...

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:56
vb maine va pupic nb all

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:56
De la: rock__to_love, la data 2008-09-16 02:56:27Si cand nu e impartasit...imi vine sa imi dau foc si urrlu: "de ce m-am indragostit?" e ciudat...de ce mai e amant daca va iubiti amandoi si e totul minunat....lasi drq totul si incepi o noua relatie...poate asta e farmecul...
..............suntem amandoi ocupati..............ne conformam..................eu as face si maine pasu dar probl e la el.............dar nha o lasam asa

Postat pe 16 Septembrie 2008 02:58
scz m-am exprimat ff aiurea la ultima postare. Deci...eu cred k nu s-ar mai numi amant dak totul ar fi perfect...ar deveni iubit...stii tu...pana il gasesti pe cel care trebuie si care sa le aiba pe toate, incerci si completari...

Era o vorba: este important ca o femeie sa aiba: Un barbat care sa o faca sa rada. Un barbat bun in gospodarie si eventual cu un job. Un barbat pe care sa se poata baza si care sa nu minta. Un barbat genial in pat. Este important ca cei patru barbati sa nu se cunoasca intre ei.

Postat pe 16 Septembrie 2008 03:05
De la: celia, la data 2008-09-16 02:30:52amant poate e mult spus asta din faptul ca nu sunt casatorita..........dar recunosc ,ca am..........dc?..........pt ca a fost dragoste la 1 vedere din partea mea..........l-am placut din prima clipa...........sunt indragostita de el si il iubesc ........ma satisface in toate privintele............pana la el nu am stiut ce e aia satisfacere in pat.............nu ca as fi avut multe rel bazate pe sex ci doar una inaintea lui.......poate credeti ca sunt rea si ma joc ,cu sentimentele prietenului meu cu care am o rel de aproape 8 ani ..........dar intre noi nu mai e iubire ci stabilitate,probl e ca e acel barbat romantic pe care mi l-am dorit ,il iubesc ca pe un bun prieten si atat a disparut iubirea ,sau acele vibratii care erau inainte..............offffff..........e bn sa ai amant dar si nu....mai suferi.............dar ce sa ii faci la dragoste..........astept opinii....impresiile voastre


Offf, bine ca ai aparut, altfel imi era tare greu sa scriu asta. O scriu din calitatea celui din afara relatiei stabile...chiar, oare daca cele doua persoane se iubesc enorm, mai este el amant?...ea este casatorita de 8 ani, intr-un moment mai greu, cand relatia lor scartaia, m-a intalnit pe mine, mai intai virtual (locuim peste mari si tari), am vorbit, dupa putin timp am realizat amandoi ca tinem unul la celalalt, ne-am intalnit dupa doar cateva saptamani, am descoperit impreuna cat de mult ne potrivim, atat fizic cat si psihic desi zodiile noastre ar spune un categoric NU!(eu gemeni, ea capricorn), dupa inca o luna am fost iarasi impreuna pentru mai multe zile, apoi tot asa, ba eu mergeam la ea, ba ea venea la mine, am descoperit impreuna lucruri noi ce ne-au apropiat si mai mult...au trecut luni, ea s-a separat de sotul ei, locuind totusi in acelasi oras, fiind inca casatoriti...ne-am mutat impreuna in apartamentul ei, ne-am bucurat unul de celalalt timp de doua luni dupa care mi-a cerut sa luam o pauza de gandire..sa isi puna ordine in viata si in suflet.

A trecut o luna de zile, ne vorbim la fel de mult, facem dragoste"virtuala" impreuna cand simtim ca nu mai putem unul fara celalalt...si astept, astept..ca ea sa se hotarasca.

In principiu situatia e cam aceeasi cu a ta, relatie veche bazata pe stabilitate, relatie noua plina de pasiune si dragoste...ce alegi...relatia veche, cu toate ca nu mai mergea cum trebuie de ceva timp, sau relatia noua, cu implinirile si visele impartasite?

Luand in calcul posibilitatea intoarcerii la el, care sunt sansele sa nu apara discutii si reprosuri tinand cont de cele intamplate intre timp(sotul avand intre timp cateva relatii"de consolare"), eu, noi?
Blackmoonrider
Postat pe 16 Septembrie 2008 11:22
De la: rock__to_love, la data 2008-09-16 03:05:59
Era o vorba: este important ca o femeie sa aiba: Un barbat care sa o faca sa rada. Un barbat bun in gospodarie si eventual cu un job. Un barbat pe care sa se poata baza si care sa nu minta. Un barbat genial in pat. Este important ca cei patru barbati sa nu se cunoasca intre ei.


Fara sa exagerez deloc, exista astfel de barbati, sunt polivalenti...unii le spun cu personalitati multiple..care se completeaza cu fiecare latura a lor.
Eu sunt asa...un clovn atunci cand esti trista si vreau sa te inveselesc, menajera si bucatar atunci cand ea este la munca si stiu ca numai de asta nu va avea chef cand ajunge acasa, la partea cu jobul stabil inca lucrez(tara noua, mentalitate diferita, limba noua), iar in pat fac totul pentru ca ea sa se simta iubita si satisfacuta, nerefuzandu-i nici o dorinta.

Blackmoonrider
Postat pe 16 Septembrie 2008 11:31
Eu cred ca voi aveti 5678 de vieti de mai stati atat pe ganduri , carpe diem . Am o viata si nu mi-am castigat-o la loto

Postat pe 16 Septembrie 2008 11:58
Blackmoonrider.............da ai dreptate daca ar fi dupa mine as alege amantul pe el il iubesc,cu el as vrea sa fiu mereu e dureros ca el nu poate sa faca asta pt ca si el e ocupat sincer nici nu cred ca ar vrea sa faca ne iubeste pe amandoua si e f dureros dar asta e stii la un moment datt te saturi ...............si eu am stat pe ganduri de multe ori ...............vroiam sa termin cu el dar nu am putut pt ca nu pot sa stau fara el...........e tot ce am vrut de la un barbat ...poate exagerez dar asa gandesc................in schimb pt cel stabil nu simt asta pt mine e ok daca e langa mine sau nu...............nu ma intereseaza cf sau ce gandeste si daca ar afla nu mi-ar pasa.............sincer e superb sa iubesti sa stii ca partenerul te iubeste si iti ofera orice placere ....eu recunosc ca de cel stabil nu a fost dragoste la 1 vedere ...............l-am placut a fost si 1 din viata mea si era genul de barbat care te cocolosea cu atentii,e un romantic dar nu e de ajuns.............sunt de 8 ani cu el dar nu mi-l doresc ca sot..............nu e idealul meu cu care as vrea sa imi petrec viata .......nu as putea ............dar daca se intampla sa o fac ........e pt ca iubitul meu va ramane amant si atat...........offffff............incurcate sunt caile dragostei

Postat pe 16 Septembrie 2008 13:21
- celia ... eu ti-as recomanda o carte pe care s-o citesti, acolo ai gasi si raspunsuri ... la multe din intrebarile pe care ti le pui, siii mai mult de atat ... ai gasi si solutii la acele intrebari. Nu am sa stau sa-ti spun pre mult despre carte si nici sa ti-o povestesc ... oricum autorul o face mult mai bine decat daca as da eu informatia mai departe ca prin telefonul fara fir. Si nu e nici prea groasa ... vreo 200 de pagini ... dar daca vei gasi in ea raspunsurile la toate intrebarile pe care ai putea sa le ai ... si si solutiile, trebuie sa fii de acord cu mine ca merita ... asa-i?
Cartea se numeste: "Cele cinci limbaje ale iubirii" scrisa de Gary Chapman ... se poate comanda si de pe net, daca ti-e greu sa o cauti prin librarii.
supermiki
Postat pe 16 Septembrie 2008 13:53
ms supermik...................am sa caut

Postat pe 16 Septembrie 2008 14:49
probl e ca stiu ceea ce simt si ceea ce vreau dar nu intotdeauna e asa cum vreau eu sa fie...............e complicat............sincer ma bucur ca iubesc si sunt iubita acum ce va fi in viitor nimeni nu stie ..............dar eu?!...........sper doar sa fie bn pt amandoi sau pt toti................oricum voi citi chiar o sa caut..............

Postat pe 16 Septembrie 2008 14:52
daca vrei sa cumperi de pe net ... iti dau linkul:



http://www.librarie.net/carti/5209/Cele-cinci-limbaje-ale-iubirii-Gary-Chapman
supermiki
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:23
Eu nu pot fi d acord cu tine Celia...dc iti trebuie 2..dak te simti mai bine cu cel de-al 2-lea...ramai cu el...
iubi7a_lui
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:21
ms !!!!!!!!!

Postat pe 16 Septembrie 2008 17:25
De la: iubi7a_lui, la data 2008-09-16 17:21:28Eu nu pot fi d acord cu tine Celia...dc iti trebuie 2..dak te simti mai bine cu cel de-al 2-lea...ramai cu el...
......pt ca si el e intr-o rel si lui ii bn asa .........asa si mie...............poate asa a fost sa fie .........nu zic ca nu sufar dar ma conformez ...........pana cand nu stiu............

Postat pe 16 Septembrie 2008 17:30
OK...stai sa vad daca am priceput: el e implicat intr-o rel stabila si ii este bine. Tu esti implicata intr-o relatie stabila si iti este bine. Voi doi sunteti implicati (impreuna de data asta) intr-o relatie...tot stabila. pai cea mai simpla solutie ar fi sa il combini pe prietenul tau cu prietena lui.


In alta ordine de idei, daca te tot imparti intre prieten si amant, la un moment dat unul dintre ei va sesiza ca "nu mai esti aceeasi". Mai nasol ar fi sa sesizeze amandoi in acelasi timp si tu sa ramai de caruta.

Ideal ar fi sa te hotarasti pe cine alegi, pentru ca din ce spui tu , ti-ar fi bine alaturi de oricare dintre ei.
PureNrgy
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:54
ms pure.....pt sfat............o sa ma gandesc la ceea ce mi-ai spus...........dar .............nu depinde de mine totul......doar 50$......si restul iubitului............

Postat pe 16 Septembrie 2008 17:57
In ceea ce te priveste , totul depinde de tine!:) Daca ti-e foame si nu mananci pentru ca nu vrei sau pentru ca nici macar nu incerci si te imbolnavesti grav, dai vina pe cineva pentru boala ta sau iei in calcul ca esti singura responsabila?

Un exemplu nu foarte fericit, dar e singurul care mi-a venit in minte.
Ideea e ca ar fi momentul sa fii putin egoista si sa te gandesti cum iti este tie bine.
PureNrgy
Postat pe 16 Septembrie 2008 19:20
ai dreptate dar nu totul depinde de mine

Postat pe 16 Septembrie 2008 21:10
asa moare o prietenie sau casnicie de lunga durata,in loc sa faci dragoste incepi sa faci sex.
Ce faci atunci cand ai sot de 11 ani si amant de 8 ani?
adistefi1970
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:23
asta ne dorim toate sau toti dar cred ca se intampla 1 la 1000.
adistefi1970
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii afro.... 19 De la: Roco 25 Ianuarie 2009 20:42
Femeile...un rau necesar sau o binecuvantare? 112 De la: vas25 10 August 2009 16:56
"Ma lasi sa-ti ofer un orgasm?" 19 De la: licuriciul_zapacit 8 Mai 2010 01:24
am nevoie de sfaturi!!! 4 De la: crysa_tm 26 Iulie 2010 11:42
Cum știi cu adevãrat dacã un bãrbat se "schimba" 10 De la: kudika_1000952 7 Septembrie 2016 19:21