Setari Cookie-uri

Cum se cuceresc barbatii din ziua de azi?

Cum se cuceresc barbatii din ziua de azi?Vezi toate mesajele noi

Cum se cucereau si acum o suta,doua ...o mie de ani:ochi dati peste cap,gene fluturate,ne mai aplecam(aici avem avantaj,in ziua de azi putem purta fuste scurte-scurte si ne mai putem lipsi de chilotei)si uite-asa i-am cucerit.Gasiti ceva nenatural aici?
ana_lili36
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:15
De la: ana_lili36, la data 2008-11-20 12:15:57Cum se cuceresc barbatii din ziua de azi?Vezi toate mesajele noi

Cum se cucereau si acum o suta,doua ...o mie de ani:ochi dati peste cap,gene fluturate,ne mai aplecam(aici avem avantaj,in ziua de azi putem purta fuste scurte-scurte si ne mai putem lipsi de chilotei)si uite-asa i-am cucerit.Gasiti ceva nenatural aici?


Nu suna rau, cred ca pot sa-ti dau voie sa ma cuceresti.
OrizonturiDeschise
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:59
la capitolul cucerit .....cred ca toata lumea se descurca ...mai greu cu pastratul ...cuceririi
ninushk
Postat pe 23 Noiembrie 2008 19:02
De la: jenesaispas, la data 2008-10-23 17:51:56Pai ce sa zic si eu?
Am auzit ca se cuceresc cel mai usor cu flori.
Da da, cu flori si cu inca ceva, numit ciocolata. Multa ciocolata, si alba si neagra, si mai ales cu menta sa fie.
Unii sunt mai sensibili la florile de camp, cica par mai naturale si nu costa prea mult (saracutii, inca se gandesc la buzunarele voastre).
Mai apoi, este foarte bine sa le faceti cadouri, nu foarte importante, ci doar asa pentru sensibilizare, ca de exemplu un abonament la o sala de fitness, sau la meciurile de rugby ale Romaniei sau macar ale Stelei.
Am auzit ca sunt anumiti baieti care adora sa stea pe locul din dreapta al autovehicolului, asa pot observa cica mai bine viata care palpita dincolo de geam.
Oricum ar fi.. nu este greu, trebuie doar sa faceti ceea ce voua v-ar placea.


SUNT DE ACORD CU TINE, Jenesaispas
lelia_zet
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:56
De la: geo32, la data 2008-10-24 09:56:27io m-as lasa cucerit de cateva ori!!

Oare!
lelia_zet
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:59
De la: geo32, la data 2008-10-24 19:36:55io, ca barbat ce sunt, pot fi cucerit cu ciocolata!
daca-mi pui pe masa doua ciocolate, sau ciocolaturi, poiana cu arahide, pot fi sclavul femeii in seara respectiva!

ce marturisire
lelia_zet
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:04
De la: jenesaispas, la data 2008-11-09 20:57:46Si probabil ca este bine si sa vaneze, si sa omoare bestiile care ataca tabara.
Ehe..fetelor, s-au schimbat multe in aceasta lume asa-zis moderna. Pana sa ne exprimam sentimentele, cat timp pastram "misterul", s-ar putea sa va spuna mamicile ca v-au gasit un baiat tocmai copt si bun...

Bine gandit
lelia_zet
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:15
Naturalete,naturalete dar in ziua de astazi barbatii sunt foarte dificili si pretentiosi.Daca arati intr-un fel obisnuit normal nu esti pe placul lor ...ci doar daca esti mai excentrica ,poate putin vulgara .Cu seriozitatea greu reusesti sa apari in fata si sa fi remercata .Asta e parerea mea.
Mary_Anel
Postat pe 9 Decembrie 2008 10:43
hmm..cuceresti prin felul tau de a fi pe cineva care adora felul tau de a fi..pentru cei care nu fac parte din categoria asta sau pe care tu nu-i vezi ca fiind atrasi de tine, dar tu iti doresti foarte mult asta..exista doar o varianta, treci la atac e posibil sa iasa dar e posibil sa nu, dar daca iese ceva macar nu o sa regreti ca nu ai incercat, eu asa am facut si acum nu regret o secunda relatia ce inca dureaza de 7 ani
andayn
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:05
fetelor!!!!dc sa-i cucerim noi??? nu ar fi mai bn sa ne lasam noi cucerite?
vanda_4_me
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:08
de ce sa-i cucerim noi??? nu ti-ai dorit niciodata o chestie foarte, da foarte mult? ai avut rabdare sa astepti ca acea chestie sa se intimple..asa de la sine..sa pice din cer? sau ai incercat sa faci cu adevarat ceva in sensul asta? si uite atunci raspunsul pt tine. Eu m-am lasat cucerita de el, pt ca ma cucerit fara sa-mi zica ceva..pur si simplu m-a cucerit fara sa incerce o relatie cu mine..si daca m-a cucerit mi-am dorit o relatie cu el..si pt ca el nu facea pasul cel mare, iar eu nu mai aveam rabdare, l-am facut eu..si nu am pierdut nimik ci doar am cistigat exact ca in imaginea asta alaturata
andayn
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:15
Foarta multa vreme am dorit sa fac o buna impresie si nu reuseam decat sa par o persoana falsa....de cand a inceput sa ma doara in...cot de ceea ce cred altii despre mine, am devenit naturala, o singura EU (nu cu mai multe fete) si foarte placuta de cei din jur...
Deci naturaletea este totul...cu cat incerci sa pari ceea ce nu esti, cu atat reusesti sa te pui singur/a intr-o situatie penibila.....

Cat despre cuceriri....lucrurile pt. mine stau cam asa: ma place, bine...nu ma place, iarasi bine...nu stau sa fac munca de convingere cu mine...si stii care e cel mai mare avantaj? Faptul ca cei care ma plac, ma plac fix pt. ceea ce sunt...nu pt. ceea cepar...
Sunt si dezavantaje....dar prefer sa fiu eu insumi si sa nu ma sufere X si y decat sa fiu ipocrita, sa ma bag pe sub pielea lor doar pt. a ma placea...

(am deviat putin de la subiect?)
ramo_88
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:38
* nu stau sa fac munca de convingere cu nimeni, vroiam sa zic (graba)
ramo_88
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:39
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:01
mai fata draga incepi sa fi obositoare..... scuza-ma ca iti spun dar pe mine personal ma doare in cot de topicul deschis de tine... din cate observ si pe altii....esti tu draguta sa nu mai postezi la fiecare topic acelasi mesaj?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:04
sa fii tu insuti
oana_oana579
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:06
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:44
la dracu ...fato sa moara veta de nu te roportez ca deja imi zgarii dracu retina cu placa asta stricata de mesaj... ma doare-n cot de ce vrei tu dar esti penibila deja ,intreci masura si ma calci pe nervi....

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:47
eu cred ca fiecare barbat are partea lui de sensibilitate si de aceea .daca tu ESTI asa cum ii place lui si asta se descopera in timp..cu mici semne pe care le vezi doar tu.este usor sa afli ce ii place si e bine sa fie ceva complex sa nu ii placa DOAR CEVA ANUME.
coco_vali
Postat pe 7 Februarie 2009 11:27
Mda, desi esti tanara, vorbesti cu mare intelepciune. Asemenea intelepciune nu o poti dobandi decat prin studiu intens, sau printr-o empatie extraordinara. Asadar care sa fie?
jenesaispas
Postat pe 7 Februarie 2009 17:30
cred ca tot ceea ce conteaza este sa fi tu insuti iar daca va potriviti totul decurge foarte natural si foarte placut..
angheluta_elena
Postat pe 7 Februarie 2009 22:51
se cuceresc?
dana_mv
Postat pe 7 Februarie 2009 23:19
De la: dana_mv, la data 2009-02-07 23:19:20se cuceresc?



da , ca niste redute.
cu batalii si pauze de masa!

Postat pe 7 Februarie 2009 23:48
De la: geo_sh, la data 2009-02-07 23:48:17
De la: dana_mv, la data 2009-02-07 23:19:20se cuceresc?



da , ca niste redute.
cu batalii si pauze de masa!
asa e la tine?
dana_mv
Postat pe 8 Februarie 2009 10:17
De la: Alecsu, la data 2008-10-24 09:40:18Simplu: cu mult tupeu. Sunt curios cate dintre voi ar avea curajul sa-si exprime interesul fata de un barbt intr-un mod explicit.

ceva de genu: "Hei, vreu sa-ti spun ca te gasesc foarte dragut si ca mi-ar place sa te cunosc... esti prietenos?"


eu sunt asa
prefer sa fiu directa, desi rar se intampla sa ma indragostesc, dar si knd se intampla..fiuuuuu
Sweetie88
Postat pe 9 Februarie 2009 02:36
prin naturalete...
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:58
naturalete , umor , masaje misto mai ajuta si faptul ca fata are destul tupeu, cat sa faca primul pas
SweetDadyD
Postat pe 11 Martie 2009 12:50
De la: ana_lili36, la data 2008-11-20 12:15:57Cum se cuceresc barbatii din ziua de azi?Vezi toate mesajele noi

Cum se cucereau si acum o suta,doua ...o mie de ani:ochi dati peste cap,gene fluturate,ne mai aplecam(aici avem avantaj,in ziua de azi putem purta fuste scurte-scurte si ne mai putem lipsi de chilotei)si uite-asa i-am cucerit.Gasiti ceva nenatural aici?
SIDONIA69
Postat pe 11 Martie 2009 12:51
IN GENERAL FEMEILE TREBUIESC CUCERITE..DAR SCOPUL SCUZA MIJLOACELE
SIDONIA69
Postat pe 11 Martie 2009 12:52
pai da ... mie imi place sa ma las cucerita .. iar cand cuceresc eu imi place sa o fac prin naturalete.. desi saracul barbat la cat de testat e
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Critica si barbatul iubit - doua lucruri incompatibile? 29 De la: ionelaela 11 Ianuarie 2010 23:56
dilema 8 De la: battleofwits 5 Martie 2011 12:55
iubitul meu e prea insistent...nu stiu ce simt pt el 9 De la: deliza20 26 Mai 2010 17:21
era cu mine si o vedea pe fosta..... 20 De la: blue_angel1986 29 Decembrie 2009 03:46
cel mai târziu... niciodatã 8 De la: yomarissaly 2 Septembrie 2010 21:08