Setari Cookie-uri

Extensiile de Par

in legatura cu caderea parului.... dupa ce am nascut imi cadea enorm... si de la vopsit.... etc si mi-am cumparat sampon de la plafar cu petrol... costa circa 13 lei... este o sticla neagra... nu mai imi aduc aminte firma exact... acum cateva luni o prietena mia zis ca l-a vazut la pretul de 18 lei.... este destul de mic ca gramaj.... dar este fff bun..... soacra mea l-a folositknd ajunsese aproape cheala si ii s-a regenerat complet parul.... si ia si crescut.
Inca o solutie mai este de la firma Foltene, mi-a povestit o coafeza , pe kre nu l-am incercat dar am inteles a este fff bun.... costa ceva mai mult.... 45 de lei.... si nu stiu cat de mult se merita pt ca nu l-am incercat.
Dute la orice Plafar si cumpara sampoane cu petrol pt ca ti se regenereaza parul si iti si creste .

te pup
alexandra007
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:29
Vand extensii par 100% natural cu cheratina, microring si clip on. sunt disponibile pentru toate nuantele de par. preturi cuprinse intre 2,4 ron/suvita si 4 ron/suvita. au o lungime de 55 cm. vand si aparat de lipit extensii - 350 ron,solutie de dezlipit - 100 ron(200 ml), suvite clips la bucata(55 cm lungime si 70 cm lungime), o suvita-10-15 ron, cleste dezlipit si cheratina pt refolosire 100 buc-100 ron, set clip on remy hair, 6piese, latime toatala de 1m si lungime de 60 cm - 350 ron, suvite clips cu strassuri!!!.am si culori gen roz, mov, albastru, verde, siclam, argintiu. livrarea se face prin curierat, plata se face la primirea coletului, dupa desfacerea acestuia. merita sa incercati daca vreti sa aveti un par mai lung si mai bogat.am si genti Louis Vuitton la 300 ron bucata! pt detalii sunati la 0748657334, 0768888951 sau trimiteti e-mail la ana_kiss_28@yahoo.com
ana_kiss_28
Postat pe 3 Aprilie 2009 01:58
eu vreau sa ma rad in cap .... periutza ..asa o sa -mi pun in evidentza personalitatea ...
__LL__
Postat pe 3 Aprilie 2009 04:39
haide mai k eu am extensii d astea cu clip on,si sunt foarte tari... numa k ti se cam rupe paru acolo unde le prinzi.... in rest sunt ok
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Aprilie 2009 04:59
ti se rupe parul acolo unde le prinzi dupa cat timp de tinut ,pe zi?atunci care e avantajul la clip on daca pui o suvita si se rupe alta ,mai detaliaza ca niciuna nu zice ca se rupe sau slabeste parul,toate zic de bn ...
kudika004836
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:35
nu e adevarat ca se rupe parul... sau cel putin mie nu mi s-a rupt! nu e ca ma ocup si cu vanzarea de extensii, dar am si eu in cap, si parul meu nu are nimik! am avut si cu cheratina de 3 ori, si cu clips imi pun mereu! nu am probleme cu ele, sunt chiar foarte multumita!!!!
ana_kiss_28
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:50
De la: __LL__, la data 2009-04-03 04:39:07eu vreau sa ma rad in cap .... periutza ..asa o sa -mi pun in evidentza personalitatea ...


Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:52
Extensiile de par reprezinta o modalitate de schimbare a look`ului putin costisioare,rapida si usor accesibila.Eu ma ocup cu vanzrea extensiilor de par si cu sistem clip-on si keratina.Setul cu clips contine 10 bucati full-head (2x20 cm,4x15cm,4x4cm ),are lungimea de 50 cm si costa 80 de euro iar cele cu keratina (2 grame suvita) au lungimea de 65 de cm si costa 1 euro .Parul fiind 100 % natural aveti posibilitatea sa-l vopsiti,decolora,ondula etc .Posed o gama larga de culori.Pt mai multe detalii sunati la 0762834866 sau ma gasiti pe id`ul de mess extensii4u
extensii4u
Postat pe 7 Aprilie 2009 00:38
Extensiile de par reprezinta o modalitate de schimbare a look`ului putin costisioare,rapida si usor accesibila.Eu ma ocup cu vanzrea extensiilor de par si cu sistem clip-on si keratina.Setul cu clips contine 10 bucati full-head (2x20 cm,4x15cm,4x4cm ),are lungimea de 50 cm si costa 80 de euro iar cele cu keratina (2 grame suvita) au lungimea de 55 de cm si costa 1.5 euro negociabil in functie de cate suvite cumparati .Parul fiind 100 % natural aveti posibilitatea sa-l vopsiti,decolora,ondula etc .Posed o gama larga de culori.Pt mai multe detalii sunati la 0762834866 sau ma gasiti pe id`ul de mess extensii4u
extensii4u
Postat pe 7 Aprilie 2009 00:41
Extensii de toate cuorile si marimile la cel mai mic pretz...incepand de la 3.5 lei !!!!Oferta!!!!Oferta!!! Id hair_extension_naturals sau 0762 / 454 783
kyty_katy
Postat pe 7 Aprilie 2009 17:23
pe criza asta chiar credeti ca mai da cineva milioane pe extensiile astea?va zgarciti la pret de o sa ramaneti cu ele in brate ,e criza fetelor dc nu scadeti pretu ca sa atrageti cum sa dai atatea milioane GOD
kudika004836
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:34
nu suport extensiile mai bn parul natural
kudika008194
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:38
st foarte usor de intrtinut cele cu clip am si eo...am si de vanzare 180 lei oferta....se prind oriknd si nu distrug parul pt k au un fel de clame si niki nu se observa....
yasminuky
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:42
De la: Vedeta, la data 2008-09-17 17:16:22Buna tuturor. As dori sa aflu si eu parerea altora in legatura cu extensiile de par, tipurile de extensii, beneficiile si neplacerile cauzate de acestea. Acum 6 luni in urma greselii unei coafeze care m-a lasat cu parul de 10 cm a trebuit sa imi aplic si eu extensii de par natural. Cum nu mai imi suportam noul look m-am grabit si nu am stat sa astept sa imi comand niste extensii sau sa ma documentez prea mult asa ca am poposit la un salon unde aveau extensii pe stoc si mi le-au aplicat pe loc. Mi-au fost aplicate niste extensii cu lipite cu keratina care in 2 luni mi sau incuract in par( s-a incurcat parul meu la radacina pe masura ce crestea). Le-am tinut 3 luni dupa care le-am indepartat parul meu ramanand foarte degradat si cu keratina aceea pe el si am fost nevoita sa ma tund din nou...mai precis sa tund suvitele care erau imbibate cu keratina...un cosmar. De atunci imi cade foarte mult par desi eu aveam inainte un par foarte des si rezistent care se rupea greu.Acum mi-as dori sa imi aplic alte extensii stiti vreun tip care sa nu degradeze parul ??? Poate printre voi sunt fete care au avut extensii si au fost multumite chiar si dupa ce le-au indepartat. Si poate aveti si vreun pont pt cadearea parului( in exces raman cu el in mana). Va multumesc si astept parerile voastre!



sunt cele care se prind cu clipsuri nu iti distrug parul dar nu le poti folosi dak ai parul foarte scurt tuns ca se vad clipsurile nu sunt asa scumpe cam 200 lei din par natural dak gasesti exact culoarea ta ( dak esti bruneta atunci ai noroc) nici nu se observa ca nu sunt ale tale
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 7 Mai 2009 17:16
De la: __LL__, la data 2009-04-03 04:39:07eu vreau sa ma rad in cap .... periutza ..asa o sa -mi pun in evidentza personalitatea ...


foarte buna ideea asa nu iti mai ocupi timpul cu aranjatul parului faci economie de sampon acum sa speram ca o sa-ti si stea bine
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 7 Mai 2009 17:18
Hey u all!Shi eu am avut extensii cusute pe cap timp de 6 luni(dupa 3 luni le-am dat jos shi recusut ca imi crescuse parul prea tare shi s-au dus in jos)shi va spun sincer ca am fost mai mult decat multuminta,atat cand am ieshit de la salon(L&R Vision,Cluj-Napoca)cat shi dupa.Se spala ft ushor,ca shi cum ar fi fost al meu,de uscat era mai greu,dar nu foarte...de coafat la fel,chiar mai bine decat parul meu natural..au fost shi destul de ieftine,am dat pe ele 3,5 mil anul trecut shi manopera in jur de 4 milioane(shi baie in mare am facut cu ele shi le spalam in fiecare zi fara nici un fel de probleme)Acum am shi eu cu clip on(cumparate de la tipa ce detine extensii_perfecte)shi sunt ok,dar nu se compara cu cele cusute..sunt mult mai rare shi s incalcesc cat ai zice peshte,de accea prefer sa le fac bucle):)
witchy_with
Postat pe 12 Mai 2009 00:45
se incalcesc si sunt rare extensiile clip on??si nimeni pana acum nu a zis nimic despre ele decat ca sunt perfecte,le rog pe cele care au cumparat extensii clip si nu se ocupa de vanzare sa zica ce e rau de ele si ce e bine ca sa ma lamuresc si eu odata
kudika004836
Postat pe 17 Mai 2009 20:08
De la: Vedeta, la data 2008-09-17 17:16:22Buna tuturor. As dori sa aflu si eu parerea altora in legatura cu extensiile de par, tipurile de extensii, beneficiile si neplacerile cauzate de acestea. Acum 6 luni in urma greselii unei coafeze care m-a lasat cu parul de 10 cm a trebuit sa imi aplic si eu extensii de par natural. Cum nu mai imi suportam noul look m-am grabit si nu am stat sa astept sa imi comand niste extensii sau sa ma documentez prea mult asa ca am poposit la un salon unde aveau extensii pe stoc si mi le-au aplicat pe loc. Mi-au fost aplicate niste extensii cu lipite cu keratina care in 2 luni mi sau incuract in par( s-a incurcat parul meu la radacina pe masura ce crestea). Le-am tinut 3 luni dupa care le-am indepartat parul meu ramanand foarte degradat si cu keratina aceea pe el si am fost nevoita sa ma tund din nou...mai precis sa tund suvitele care erau imbibate cu keratina...un cosmar. De atunci imi cade foarte mult par desi eu aveam inainte un par foarte des si rezistent care se rupea greu.Acum mi-as dori sa imi aplic alte extensii stiti vreun tip care sa nu degradeze parul ??? Poate printre voi sunt fete care au avut extensii si au fost multumite chiar si dupa ce le-au indepartat. Si poate aveti si vreun pont pt cadearea parului( in exces raman cu el in mana). Va multumesc si astept parerile voastre!

Postat pe 17 Mai 2009 23:22
De la: kudika004836, la data 2009-05-17 20:08:11se incalcesc si sunt rare extensiile clip on??si nimeni pana acum nu a zis nimic despre ele decat ca sunt perfecte,le rog pe cele care au cumparat extensii clip si nu se ocupa de vanzare sa zica ce e rau de ele si ce e bine ca sa ma lamuresc si eu odata


se incalcesc si se electrizeaza dar dak ai un piaptan la indemana nui chiar asa o problema si sa nu uiti sa le dai cu balsam Si ink o problema ar fi faptu ca se raresc la fiecare pieptanat pierzi cateva fire deci dupa cateva luni ar cam trebui sa-ti iei altele
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 18 Mai 2009 18:44
sa dau 2 milioane pe extensii clip care se incalcesc, raresc, ti se rupe parul unde le pui ,iti cad din cap snt instabile,e clar nu mi mai cumpar,ms pt inf adevarate,cu silicon nu ma gandeam in veci sa mi cumpar ,ce sa fac sa le tin 3 luni dau 2 milioane si sa mi tai si patul unde au fost prinse?naturaletea e mai buna
kudika004836
Postat pe 20 Mai 2009 12:07
parul
kudika004836
Postat pe 20 Mai 2009 12:08
stie cineva care vrea sa cumpere par natural,am o prietene care are un par f bogat si lung de 80 cm si care vrea s-al vanda as dori s-o ajut ea nu are net doar telefon
iety
Postat pe 24 Mai 2009 15:40
la saloane de coafura ,intreaba
kudika004836
Postat pe 29 Mai 2009 22:20
fetele cu extensii de aici....am si eu o problema....am externsii cu clipsuri si atunci knd le-am luat am crezut ca imi trebuie un saten inchis dar de fapt aveam nevoie de negru si m-am gandit sa le vopsesc...si de atunci nu mai sunt fine deloc,cum erau la inceput...sunt aspre si incurcate....arata ca...un par ars:D... si as vrea sa stiu dak mai am vreo sansa sa le aduc la forma initiala...

Postat pe 4 Iunie 2009 17:42
De la: babyindecent, la data 2009-06-04 17:42:37fetele cu extensii de aici....am si eu o problema....am externsii cu clipsuri si atunci knd le-am luat am crezut ca imi trebuie un saten inchis dar de fapt aveam nevoie de negru si m-am gandit sa le vopsesc...si de atunci nu mai sunt fine deloc,cum erau la inceput...sunt aspre si incurcate....arata ca...un par ars:D... si as vrea sa stiu dak mai am vreo sansa sa le aduc la forma initiala...


nu.asa am auzit ca nu e bine sa le vopsesti chiara daca sunt din par natural.ai incercat sa dai parul cu balsam?
elisa_me
Postat pe 7 Iunie 2009 14:40
hello. as avea si eu nevoie de un sfat. acum o saptamana am fost la stilista pt o mica schimbare de look. aveam parul pina mai jos de umeri. am ales o coafura draguta pina la umeri...darrrrrr... pina sa apuc sa reactionez,m-am trezit cu el pina la urechi. drept arata bine,dar eu am parul des si ondulat. in stare naturala e odios ( asa ca m-am decis, pina imi va creste la loc, am nevoie de extensii clip on... unde gasesc asa ceva...dar din par natural? nu vreau sa ma duc la salon,sa imi terorizeze alea parul cu extensii cu keratina sau silicon sau mai stiu eu ce... cele cu clip on sunt cele mai inofensive. dar unde gasesc? apar sute de anunturi,dar majoritatea sunt mari tzepe important e sa fie din par natural. poarta cineva asa ceva? m-ar putea sfatui cu privirea la locul de unde sa imi iau? peste cateva zile iau parte la un eveniment important pt mine si nu pot aparea in halul asta... si nici placa nu vreau sa o mai folosesc,ca imi distrug parul.. plsss help. m-ar ajuta si niste informatii in plus despre astfel de extensii. distrug parul sau nu? sunt constienta ca sunt o greutate in plus pt par, dar oricum nu cred ca se compara cu cele clasice, lipite sau cusute.. plssss help...
kudika051885
Postat pe 14 Iulie 2009 14:22
pina la urma... unde gasesc extensii clip on... din par NATURAL? nu e nimeni pe aici care sa isi fi cumparat si sa fie multumuit...sa imi recomande si mie? :( plsssss....
kudika051885
Postat pe 14 Iulie 2009 20:49
extensiile cu cilps sunt f bune, nu necesita o ingrijire speciala, mai ales daca sunt din par 100% natural, numai au si ele dezavantajele lor, daca nu le prinzi bine clipsurile ele pot cadea, chiar si in cele mai nepotrivite momente....si fetelor...parul nu se rupe de la cele cu clips , intr-adevar doar extensiile cu cheratina distrug f putin parul, dar mult mai putin decat vopselele de par sau permanentul, sau celebra placa


cine doreste mai multe informatii, de la o coafeza cu mai multa stiinta decat unele fete : id de messenger: hair_extension_naturals
kyty_katy
Postat pe 16 Iulie 2009 16:46
De la: witchy_with@yahoo.com, la data 2009-05-12 00:45:01Hey u all!Shi eu am avut extensii cusute pe cap timp de 6 luni(dupa 3 luni le-am dat jos shi recusut ca imi crescuse parul prea tare shi s-au dus in jos)shi va spun sincer ca am fost mai mult decat multuminta,atat cand am ieshit de la salon(L&R Vision,Cluj-Napoca)cat shi dupa.Se spala ft ushor,ca shi cum ar fi fost al meu,de uscat era mai greu,dar nu foarte...de coafat la fel,chiar mai bine decat parul meu natural..au fost shi destul de ieftine,am dat pe ele 3,5 mil anul trecut shi manopera in jur de 4 milioane(shi baie in mare am facut cu ele shi le spalam in fiecare zi fara nici un fel de probleme)Acum am shi eu cu clip on(cumparate de la tipa ce detine extensii_perfecte)shi sunt ok,dar nu se compara cu cele cusute..sunt mult mai rare shi s incalcesc cat ai zice peshte,de accea prefer sa le fac bucle):)


Buna,
Te rog mult daca poti sa-mi dai si mie adresa salonului L&R Vision din Cluj... sunt disperata mi-a gresit total coafura si am rams cu parul destul de scurt deocamdata pana mai creste nu am alta solutie decat extensiile.
Mersi mult
kudika054282
Postat pe 23 Iulie 2009 17:19
pt kudika054282, draga mea, extensiile cu clip on care le-ai cumparat, daca se incalzesc, sunt rare si aspre inseamna ca sunt sintetice, adica artificiale...parul natural nu se incalzeste de unul singur,doar daca stai la soarele puternic timp indelungat....
kyty_katy
Postat pe 24 Iulie 2009 20:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parerea va rog :) 1 De la: ina030722 4 Mai 2011 19:58
Tuns si vopsit 9 De la: crazy_cat95 26 Mai 2009 21:03
Caderea parului 94 De la: 18 Septembrie 2016 17:47
Sampoane 2 De la: kudika226898 27 Noiembrie 2010 11:39
Concurs label.m 1 De la: Amalia06 27 Februarie 2012 14:39