Setari Cookie-uri

Extensiile de Par

De la: andreea_x, la data 2009-02-17 00:11:25
De la: _Jolie_, la data 2008-09-17 21:01:54Eu nu am avut extensii dar am prietene care si`au pus asa ceva si au fost incantate de rezultat doar in prima faza , cand au iesit din salon cu un par superb si aranjat perfect. Extensiile care se lipesc de firul tau natural de par nu sunt bune , indiferent ca sunt lipite cu keratina sau silicon....afecteaza foarte rau parul , nu am auzit nici macar o persoana care sa nu se planga de acest lucru. Daca vrei neaparat extensii cumpara din acelea cu clips , care se prind pe deasupra suvitei tale prin tot parul., acelea nu au cum sa afecteze parul pt ca nu sunt lipite. Acum , au si ele dezavantajele lor , daca nu ai parul foarte des poate sufla vantul si ti se vede clipsul cu suvita prin par Cred ca vin cel mai bine cand porti coada , ca sa o ai foarte lunga , daca asta iti doresti. Eu sunt multumita cu parul meu si mi se par extensiile mare bataie de cap...de ex astea cu clips trebuie sa le speli din cand in cand , sa le descurci , piepteni etc...



Ziceai ca nu ai vazut nici o persoana care sa nu se planga de asta..eu sunt una dintre ele...daca sti cum sa ai grija de ele (si nu'i musai sa le speli la salon) nu ai probleme.....si conteaza foarte mulkt cine ti le da jos...modul in care se dau jos....nu se ia solutia respectiva si se freaca de cheratina pana se dizolva cheratina pt ca asa o data cu ea se dizolva si parul tau....si asa risti sa ramai fara el...asa ca fiecare ar trb sa se documenteze foarte bine inainte de a face sau a spune ceva....;)






Mi`ai putea spune si mie mai multe despre? chiar vreau sa imi pun cat de curand cu keratina si am citit comentarii cum ca iti distruge parul, se incurca, etc...si acum chiar nu stiu ce sa cred.
Alis_Johannah_1
Postat pe 23 Noiembrie 2013 01:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sampon pentru parul ondulat? 8 De la: balrog 14 Martie 2011 15:11
INVITATIE IN SHOWROOM EXTENSII 1 De la: mihaella_filip 21 August 2009 14:54
Stie cineva ? :D 5 De la: balrog 14 Martie 2011 12:55
Antiaging cu Galvanic Spa 3 De la: balrog 14 Martie 2011 14:01
FII FRUMOASA DE SARBATORI!- INCEARCA EXTENSIILE CU CLIP DIN PAR NATURAL! 4 De la: balrog 14 Martie 2011 14:27