Setari Cookie-uri

ce se poate spune despre o persoana care viziteaza cluburile de swingers?

Sunt casatoita de 8 luni cu un cetatean strain, ne-am cunoscut pe internet, a fost un coup-de-foudre fulgerator, care s-a lasat cu o casatorie iar peste 3 luni vom avea si un copil. Ne iubim, ne simtim bine impreuna, suntem compatibili din foarte multe puncte de vedere, relatia intima merge foarte bine insa de cateva zile am aflat ceva si nu mai imi gasesc linistea. Am fost nevoita sa vin in Romania pentru 2 saptamani sa rezolv niste probleme, timp in care sotul meu a ramas in tara lui, unde si locuim acum. In fiecare seara am tinut legatura cu el pe internet, imi spunea ca ii lipsesc ca nu poate trai fara mine iar apoi zicea ca se va duce la culcare fiind obosit dupa o zi de munca. Din intamplare , cand am revenit alaturi de el, am gasit un bilet de intrare (in valoare de 100 euro) intr-un club de swingers. am vazut adresa de clubului deoarece el platise cu cartea de credit si am cautat pe internet acest club. In site-ul clubului am vazut fotografii cu activitatea care se desfasura in acel club si am ramas blocata. Eu mai citisem cate ceva despre cluburile de swingers dar nu mi-a venit sa cred ca sotul meu putea sa fie interesat de asa ceva. L-am intrebat ce a cautat acolo si mi-a zis ca intr-o noapte nu putea sa doarma, ca nu suporta sa stea singur fara mine si ca a simtit nevoia sa bea un pahar de vin si ca era singurul club de noapte pe care il stia, ca mai fusese acolo o data inainte de a ma cunoaste pe mine. Dupa cum poate stiti intr-un club de swingers se face sex in public, in vazul tuturor, se schimba partenerii diverselor cupluri, sex in grup etc. Va spun sincer ca in urma acestei desoperiri mi-am pierdut total increderea in sotul meu, am incercat sa-l inteleg sa dicut cu el, sa aflu daca are vreo problema de tip sexual, sau daca are vreo fantezie sexuala insa singurul raspuns pe care mi l-a dat este ca regreta ca a mers acolo, ca nu s-a culcat cu nimeni, ca nu a atins pe nimeni ca a vrut doar sa asculte muzica sa bea ceva si sa schimbe atmosfera, sustine ca el ma iubeste si ca nu vrea sa ma piardasi ca nu e interesat de astfel de lucruri. Va rog sa-mi spuneti parerile dumneavoastra, nu stiu ce sa fac daca sa continui casatoria cu el daca trebuie sa mai am incredere in el sau nu, daca intr-adevar a fost doar pentru ceea ce a zis el sau pur si simplu este un pervers! Multumesc!
gabriela33
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:03
no, tare ciudatenie e! intrun club de schimbatori d-astia , io stiam ca se duc cupluri, nicidecum singuri!

Postat pe 18 Septembrie 2008 18:07
ciudat. poate are niste fantezii mai ciudate. ihhhhhh!

Postat pe 18 Septembrie 2008 19:44
S-a dus sa asculte muzica intr-un club de swingers? nu te supara ca rad, dar mi se pare minciuna cea mai penibila si lipsita de inspiratie pe care am vazut-o in viata mea
ce naibii s-au terminat cafenelele,cluburile in care poti bea un suc si asculta muzica? sincer,eu nu as putea crede asa ceva,du-te si tu cu el intr-o seara sa vezi ce e acolo,daca poti sta doar la un suc acolo....nu prea cred! sau platesti 100 de euro sa bei un suc??
daca nu o sa accepte sa mergeti impreuna inseamna ca e clar!

Postat pe 18 Septembrie 2008 20:02
poate ii place sa priveasca?? cum se numesc.. voaiori?..

Postat pe 18 Septembrie 2008 20:07
privitori

Postat pe 18 Septembrie 2008 20:10
of doamne,geo!

Postat pe 18 Septembrie 2008 20:24
sigur a fost singur?
lauuua
Postat pe 18 Septembrie 2008 20:42
club de swingers.. eu credeam ca e un club de dans...
focsa05
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:31
asta i-am si propus , sa mergem impreuna sa vad si eu ce e pe acolo, nu prea i-a convenit dar nici nu a zis nu, a zis numai sa am grija ca pot veni tipi sau tipe la tine sa iti propuna sa mergi cu ei. Problema e ca acum nu am eu curajul sa intru acolo, mai ales ca sunt insarcinata in luna a 7 a si nu prea cred ca e mediul ideal pt femei gravide.
gabriela33
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:47
am inteles ca in mare ai idee despre ce e vorba; nu pot pricepe un lucru: daca stii, de ce tii sa vezi cu ochii tai mizeria aia??
amme22
Postat pe 18 Septembrie 2008 22:01
stai linistita ca nu ti se intampla nimic din ce nu vrei acolo,am auzit ca in cluburile asta intrii si faci sex daca vrei si cu cine vrei,nu te gandi ca daca intrii acolo trag aia de tine ca disperatii ca nu e asa.probabil de aceea a si zis ca te duce ca stie ca nu vrei sa mergi insarcinata fiind...acum e alegerea ta,daca esti si insarcinata in 7 luni eu zic ca nu merita sa iti mai bati capul cu asta,sa nu ajungi sa patesti ceva,dar daca nu erai merita sa te duci cu el sa vezi ce reactie are,poate aveai surpriza si vedeai ca e clientul casei :))
glumesc :))

Postat pe 18 Septembrie 2008 22:03
De la: amme22, la data 2008-09-18 22:01:23am inteles ca in mare ai idee despre ce e vorba; nu pot pricepe un lucru: daca stii, de ce tii sa vezi cu ochii tai mizeria aia??



da' ce , femeile gravide nu mai fac sex!?

Postat pe 18 Septembrie 2008 22:35
De la: geo32, la data 2008-09-18 22:35:06[
da' ce , femeile gravide nu mai fac sex!?

in grup?
amme22
Postat pe 18 Septembrie 2008 22:37
aaa, scuze, da' io ma gandeam in general :P

cred ca pana la urma gravida doamna a deschis acest topic ca o discutie despre schimbatori, nu neaparat ca era revoltata de ceea ce a facut sotu' iei! cine stie, poate deja a fost si ea p-acolo!

Postat pe 18 Septembrie 2008 22:41
mda... cred ca mai curand voia o parere: daca e bine sau nu sa viziteze
amme22
Postat pe 18 Septembrie 2008 22:43
imi pare rau ca nu ai inteles nimic geo, nu am fost niciodata pe acolo si nici nu imi doresc, voiam doar sa ma conving ca sotul meu nu m-a mintit cand mi-a zis ca nu m-a inselat si ca a fost doar pentru a se amuza, a schimba atmosfera. Daca am scris acest mesaj este pt ca voiam sa aflu parerea sincera a altor persoane si nicidecum sa fiu subiectul lor de a face misto.Multumesc larisa82 pentru sfat!
gabriela33
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:00
intrun club d-ala ce credeti ca se fac!? scenete umoristice!!!?
nu doamna , se f.......t ca chiorii!

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:04
ooofff ca rautaciosi mai sunte-ti pe bune...

mie daca mi-ar zice prietenul meu ca a platit 100 de euro intrarea intr-un club ca bea un suc cred ca asi rade in hohote indiferent ca se face sau nu sex acolo...dar stau si ma gandesc daca stateai mai mult plecata de langa el oare cat era dispus sa plateasca pt a bea" acel gen de suc"?? dar in fine sa zicem ca sunte-ti o familie foarte bogata si 100 euro e o nimik toata dar totusi pt un barbat casatorit mi se pare foarte ciudat locul ales de el pt a bea un suc si mai ales ca asteapta si un copil....sincer imi pare rau pt ceea ce ai aflat de sotul tau si sunt sigura ca esti intr-o situatie cam dificila mai ales ca esti si insarcinata si stiu ca o femeie insarcinata este foarte sensibila....nu incerca sa faci din intamplarea asta o tragedie gandeste-te ca a avut si el o "iesire" la care poate nici el nu se astepta sau poate a fost convins de prieteni sa mearga acolo si gata.incearca sa il descoperi mai bine ce fel de barbat este,eu acum stau si ma gandesc ca si eu ca femeie am niste iesiri necontrolate sau fac unele greseli de care sunt constienta ca nu tre sa le fac si totusi le fac...si nici eu nu-mi pot explica de ce le-am facut.te pup si chiar te rog sa ne ti la curent ce ai facut si binenteles ce va fi : baietel sau fetita...
di_cristina
Postat pe 22 Octombrie 2008 04:38

Parca a inebunit lumea....nu mai e la moda sexul normal (nici nu mai stiu ce este normal), nu se mai poarta relatiile cu un singur partener!! Off, ce demodata sunt...inca mai visezi printi si feti-frumosi!!!
Din pacate lumea asta a evoluat spre....nimic!!
Imi pare rau pentrru tine, dar uneori mi-e greu sa inteleg cum poti sa te indragostesti asa repede, cum poti sa iei niste deciziii atat de importante pt viitorul tau avand in vedere ca nu prea cunosti persoana in cauza (desi uneroi am impresia ca nu cunosti niciodata un om suficient de bine).
Ai grija de tine si de copil, asta e preocuparea ta principala acum, se pare ca el nu gandeste la fel, asta e, decizia o iei singura!
te pup
ina84
Postat pe 22 Octombrie 2008 10:33
De la: di_cristina, la data 2008-10-22 04:38:56ooofff ca rautaciosi mai sunte-ti pe bune...

mie daca mi-ar zice prietenul meu ca a platit 100 de euro intrarea intr-un club ca bea un suc cred ca asi rade in hohote indiferent ca se face sau nu sex acolo...dar stau si ma gandesc daca stateai mai mult plecata de langa el oare cat era dispus sa plateasca pt a bea" acel gen de suc"?? dar in fine sa zicem ca sunte-ti o familie foarte bogata si 100 euro e o nimik toata dar totusi pt un barbat casatorit mi se pare foarte ciudat locul ales de el pt a bea un suc si mai ales ca asteapta si un copil....sincer imi pare rau pt ceea ce ai aflat de sotul tau si sunt sigura ca esti intr-o situatie cam dificila mai ales ca esti si insarcinata si stiu ca o femeie insarcinata este foarte sensibila....nu incerca sa faci din intamplarea asta o tragedie gandeste-te ca a avut si el o "iesire" la care poate nici el nu se astepta sau poate a fost convins de prieteni sa mearga acolo si gata.incearca sa il descoperi mai bine ce fel de barbat este,eu acum stau si ma gandesc ca si eu ca femeie am niste iesiri necontrolate sau fac unele greseli de care sunt constienta ca nu tre sa le fac si totusi le fac...si nici eu nu-mi pot explica de ce le-am facut.te pup si chiar te rog sa ne ti la curent ce ai facut si binenteles ce va fi : baietel sau fetita...


din cate am auzit, intrun club de schimbatori, chiar daca intrii sa savurezi doar o cafea, nu poti intra singur. cica neaparat trebuie sa mai fi cu cineva. acu' nu stiu daca-i obligatoriu sa fie femeie!!

Postat pe 22 Octombrie 2008 10:39
Sunt foarte tanara, dar am fost logodita cativa ani buni...stiu cum e sa iei decizii rapide...traim oricum intr-o perioada diferita fata de cea a bunicilor si parintilor nostri...
Cat despre incursiunea nocturna a sotului...era "incarcat" hormonal...si vroia daca nu sa faca, macar sa vada...
In plus in cluburile astea se merge pe baza de invitatie(stiu sigur de la persoane care fac asta, cel putin in afara tarii noastre).
Iar swing-ul nu e o anomalie: sexul e sex...partea nasoala e cand se implica sentimente la mijloc...mai bine le lasam acasa-cu alte cuvinte sa facem fiecare cum dorim, atata timp cat nu deranjam pe altii.
In cazul tau, eu as sta calma, mai ales ca ai un printisor(printesa) ce asteapta sa vina.
Stai de vorba cu sotul tau...poate e tentat sa incerce swing-ul, sau doar vroia sa se descarce...oricum ti-ar raspunde...nu s-a casatorit cu tine degeaba, in asa scurt timp si sa faceti si un copil.
In orice situatie exista solutii, cel putin doua!
Numai bine si felicitari pt bebe:)
bianca_lucia24
Postat pe 22 Octombrie 2008 11:46
De la: geo32, la data 2008-10-22 10:39:10
din cate am auzit, intrun club de schimbatori, chiar daca intrii sa savurezi doar o cafea, nu poti intra singur. cica neaparat trebuie sa mai fi cu cineva. acu' nu stiu daca-i obligatoriu sa fie femeie!!

Depinde de club, majoritatea au totusi zile speciale pentru singurei. Stiu un cuplu care s-au cunoscut acolo, acum sunt de nu stiu citi ani casatoriti. Ehh, dragostea n-are granite :)
leto
Postat pe 22 Octombrie 2008 11:54
Trebuie sa vezi cu ochii tai cum e clubul respectiv inainte sa iei o decizie.
Kathara
Postat pe 22 Octombrie 2008 12:06
Eu zic sa iti vezi in continuare de casnicia ta, mai ales ca veti avea un copil. A fost o iesire in lipsa ta. Poate el mergea acolo frecvent inainte de a te cunoaste si plecarea ta l-a determinat sa revina. Ar fi bine sa incerci de-acum sa plecati mai mult impreuna, pana va uita macar de vechile sale obiceiuri
bertogab
Postat pe 22 Octombrie 2008 13:06
mai rau era daca facea "jogging " in Bois du Boulogne!
marianciko
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:10
ce mare bai?! important e sa ajunga acasa, o spala si e ca noua

Postat pe 22 Octombrie 2008 19:21
nu te lua dupa nimeni,fa cea ce simti si crezi ca este mai bine pt tine si copil. mult noroc sa ai!!!!
mari31
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:12
Eu zic sa faci cum consideri, sa gandesti bine, dar nu in pripa si sa nu ierti ca si cum nu s- a intamplat nimic ca nu e bine, TE CREDE PROASTA si numai buna de duc de nas! Si de a facut asta acum, cand nu te tipa nici un copil, cand nu ai greutati si multe lucruri de facut, doar te rog sa iti imaginezi atat: CE VA FACE EL CAND O SA STIE CA ACASA TIPA COPILU SI TU AI TREABA???? sigur , la un club se duce, ca i de swing ca i de alt fel, o sa se relaxeze in placeri si tu o sa stai sa te tipe copilu si sa plangi singura in casa, iar de o sa comentezi o sa iti arate el tie.
Stii vorba aia romaneasca: NARAVU DIN FIRE NU ARE LECUIRE! Iar treburile se acutizeaza dupa un timp in defavoarea ta!
SI INCA CEVA::: cere sfatul parintilor tai si sigur nu o sa gresesti, ei stiu cel mai bine ce ti se potriveste, si cat pot sa te ajute. Nu ierta ce e grav, ca mai asteapta si alta data ba sa l prinzi, ba sa l ierti, si psihopatiile sunt mai puternice decat ratiunea, nu o sa renunte la ele niciodata!
Eu m am straduit sa mi educ sotul 25 de ani, muncind pe branci sa demonstrez ca s buna si sa mi ia exemplul. Anul trecut am divortat, cam tarziu dar ma stradui sa mi demonstrez mie ca inca mai pot lupta sa imi creez un mediu. Nu astepta sa vezi ca degeaba lupti, bate fierul cat e cald!
Sa fii iubita!!
valibilic
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:48
Dar ce-i asa draga pericol public omul ala de-l numesti "Psihopat" ca se duce la Swingers? Asta ii trebuie forumistei noastre, sa mai ceara sfatul parintilor, de parca nu ar fi ciocnirea de civilizatii suficienta. Mai ca o sfatuiesti sa-i faca si lui viata grea doar ca o sa aiba o perioada mai stresanta cu un copil mic.
leto
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indragostita de cel mai bun prieten...Help ! 41 De la: Marryzza 28 Ianuarie 2012 11:04
Drama falsã a femeii de 30 ani 29 De la: sadora 27 August 2009 20:53
dupa casatorie 10 De la: kudika_5715 23 Aprilie 2012 20:50
urmeaza sa ne casatorim 6 De la: kudika412138 12 Iulie 2013 16:21
cum sa imi cer iubitul de sot? 15 De la: dixe 13 August 2009 21:11