Setari Cookie-uri

Prietenul cel mai bun...un viitor iubit???

tot ce e posibil.....asigura-te mai intai ca simte ceva mai mult pentru tine decat o simpla amicitie pentru ca daca te indragostesti de el si el nu s-a indragostit de tine vei avea de suferit
krsu_chriss
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:00
si eu am avut timp de vreo 3 ani un "cel mai bun prieten" care mi-a spus ca e indragostit de mine,dar am ramas prieteni pentru ca eu nu vroiam atunci sa fiu cu el..pana intr-o seara..cand am zis da desi nici eu nu eram sigura..doar il simpatizam si sunt de un an jumate cu el...am ajuns sa il iubesc...
liliac_
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:02
... La intrebarea, Prietenul cel mai bun, un viitor iubit ??... eu raspund cu un Da, maaaaare, mare... Fiindca fetele intotdeauna se ataseaza emotional cand sunt deprimate sau suparate de alti baieti... Ori prietenul cel mai bun, care e langa ele, cam asta e.... Consilierul lor... Cel ce le asculta... Si nu mai trebuie decat o mangaiere pe par, sau o atingere usoara, a ochilor ce plang... Restul vine nescris, nespus si neregizat.. Ceva cam asa !! ( vezi pictograma !! )..
strasss3
Postat pe 29 Noiembrie 2009 19:56
Eu am reusit sa fiu impreuna cu cel mai bun prieten al meu. Ne merge foarte bine si suntem impreuna de aproape 2 ani. Adevarul este ca de la inceput am dorit ca el sa imi fie mai mult decat prieten, dar era cu cineva. Dupa cateva luni s-a lamurit situatia si acuma ne facem planuri mari. Acum nu stiu ce sa zic in alte situatii. Trebuie sa fi sincera cu tine si cu el. Daca nu merge ca iubiti nu'i stres, puteti ramane in continuare prieteni buni. Succes!
pmbada_15
Postat pe 29 Noiembrie 2009 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
psiholog 11 De la: tonim69 20 Noiembrie 2011 17:12
Fantezii diverse cu o fata foarte fierbinte si pasionala... 56 De la: kudika467548 22 Mai 2012 17:37
ne certam din cauza amicului sau 38 De la: greierash_is_back 22 Ianuarie 2010 21:13
Relatie extra-life 198 De la: CESSY_C 19 Aprilie 2011 02:00
Dar ce inseamna cu adevarat a avea un prieten si pe ce se bazeaza relatia de prietenie 2 De la: iuly69 27 Ianuarie 2012 16:55