Setari Cookie-uri

sunt geloasa pt k il iubesc prea mult???

am intilnit un tip akum 3 luni....il mai stiam si din scoala....dar nu aveam tangenta....iar aku 3 luni...el a inceput sa ma placa si m`a facut si pe mine sa simt la fel.Am ajuns sa fiu cu el...dar akum sunt foarte geloasa...pt k mi`e frika sa nu ma insele...mai ales k era genul de baiat kare a avut foarte multe fete....
vreau sfaturi!!!!
Dana_Strilciuc
Postat pe 18 Septembrie 2008 20:56
da, esti geloasa!

Postat pe 18 Septembrie 2008 21:03
De la: geo32, la data 2008-09-18 21:03:30da, esti geloasa!

ceream sfaturi...nu sa`mi spui k sunt geloasa...

asta dak te pricepi....
Dana_Strilciuc
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:07
nu, nu ma pricep. am raspuns la titlu' topicului, doar!

Postat pe 18 Septembrie 2008 21:10
mai geo dar le dai....nu gluma......si scumpo da mai maulte detalii eu un anu am inteles daca esti geloasa daca nu esti ......etc fii mai explicita

Postat pe 18 Septembrie 2008 21:11
De la: celia, la data 2008-09-18 21:11:52 mai geo dar le dai....nu gluma......si scumpo da mai maulte detalii eu un anu am inteles daca esti geloasa daca nu esti ......etc fii mai explicita


pai...la inceput nu eram geloasa...relatia noastra era perfecta...pana intr`o seara knd l`am sunat...si mi`a rasp o alta...kare mi`a zis k e iubita lui...m`am simtit distrusa...nu am dormit 2 nopti...ku el nici nu am mai vb...pana knd am aflat kare era defapt treaba...fatuca era fata de procuror...iar ea era inebunita dupa el...motiv pt kare il ameninta....ku ce...nu va pot spune...dar dupa ore intregi de discutii ku el ne`am impacat...dar de atunci pt mine nu mai e la fel...mi`e frika k m`ar putea insela...sunt nelinistita...dar incerc sa nu`i arat asta...
CE SA FAC?CUM SA MA COMPORT?
Dana_Strilciuc
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:20
si l-ai crezut?..............oricum nu e bn sa fii geloasa intr-o rel.....duce la ruptura.......cerceteaza si apoi reactioneaza .....stii cum e fara foc nu iese fum...........si daca o fi ca el .....cum ti-a spus........crede-l si incearca sa stapanesti gelozia...iti spun din experienta daca un partener intr-o rel e f gelos duce la ruptura....si cred ca nu vrei asta.......

Postat pe 18 Septembrie 2008 21:25
De la: celia, la data 2008-09-18 21:25:48si l-ai crezut?..............oricum nu e bn sa fii geloasa intr-o rel.....duce la ruptura.......cerceteaza si apoi reactioneaza .....stii cum e fara foc nu iese fum...........si daca o fi ca el .....cum ti-a spus........crede-l si incearca sa stapanesti gelozia...iti spun din experienta daca un partener intr-o rel e f gelos duce la ruptura....si cred ca nu vrei asta.......

La inceput imi era greu sa cred...eram ranita.....sufeream....dar apoi mi`a adus dovezi k sa le zik asa....
si incerc sa nu fiu geloasa....sau cel putin sa nu`i arat asta...dar...el e genul de baiat "smecheras" , "bazat"...eu sunt mai simpla...kiar nu m`as fi gandit sa fiu ku el...k sa zik asa sunt putin complexata de mine...sa fie si acesta un motiv???
ce as putea face pt a scapa de grijile astea?
Dana_Strilciuc
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:29
hai sa iti spun cv esti mik in 1 rand ...complexata nu trebuie sa fii .....nu conteaza daca esti simpla sau nu......trebuie sa fii mai dura cu tine....si apoi daca nu e el e altul......conteaza sa fi tu ...nu ce parere au altii despre tine.........incearca sa nu ma fii geloasa.......cine te iubeste si te adora te vrea asa cum esti,nu schimbata............eu iti spun ca o pers intr-o rel daca e geloasa ....si aici ma refer la limita aceea ......distruge relatia am patit-o......si daca vrei sa scapi de aceasta atitudine stai de vb cu el...discutati.......e cel mai bun remediu.......fiti deschisi......si numai daca ai motive poti fi geloasa nu asa .............sunt si obosita sper ca intelegi cv

Postat pe 18 Septembrie 2008 21:47
mersi mult celia...
o sa incerc sa tin cont de sfaturile tale :*
>:D< o seara placuta
Dana_Strilciuc
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:49
la fel si tie pui........noptik bun

Postat pe 18 Septembrie 2008 21:53
nu bine sa fii geloasa barbati sunt destui
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:46
deci concluzia e sa nu fii geloasa ca barbatii Ieste multi =))
Sabrina_Nede
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:49
ioana cred ca eu te inteleg ce mai bn..........sunt shi eu ffffffff geloasa, numai ca la mine sa terminat reltzia cu el, asa ca mai bn stapineshtetzi gelozia ca o sa ajungi la despartzire dupa cum am ajuns shi eu................cu toate ca tinem ffffffff mult unu la altul nu se mai poate de trait asa, de fiecare data ne certam shi eu tb sa pling, cu toate ca el nu imi da motive de gelozie.........pina a fi cu el nu am fost geloasa.............insa ce ma facut sa fiu asa nu stiu, shi nici nu pot sa-mi dau seama cum am ajuns in aceasta stare.........sfatul meu........nu-i arata ca il iubeshti prea mult shi ca eshti geloasa pe el.............succes
gheorghita_liudmila
Postat pe 7 Noiembrie 2008 10:06
De la: pisycutza_ioana, la data 2008-09-18 20:56:25am intilnit un tip akum 3 luni....il mai stiam si din scoala....dar nu aveam tangenta....iar aku 3 luni...el a inceput sa ma placa si m`a facut si pe mine sa simt la fel.Am ajuns sa fiu cu el...dar akum sunt foarte geloasa...pt k mi`e frika sa nu ma insele...mai ales k era genul de baiat kare a avut foarte multe fete....
vreau sfaturi!!!!
prima de toate incearca sa te relaxezi,sa nu ii mai dai atatea calitati in orice ,si in al doilea rand sa traiesti si pentru tine sa iti vezi calitatile tale si abia atunci poti privi mai departe ....oricum astea se invata cu timpul se vorbeste de maturitate ...ori asta vine cu timpul
xandra79
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:15
hai sa-ti zic eu cum e cu gelozia asta...e defapt egoism...il vrei doar pt tine...si in curand o sa ajungi sa nu il mai lasi nici sa iasa cu tovarasii lui...de ce? de frica sa nu il pierzi...de ce? pentru ca "il iubesti" ...de ce? pentru ca iti e TzIE bine langa el...deci...egoism.....asa ca...gandeste-te mai bine cum vrei sa fii...si nu te lua dupa cei cate iti spun sa fii indiferenta...pt ca la unii functioneaza...insa la altii nu...si nu faci decat sa il indepartezi mai mult de tine....

nu stiu daca ai inteles ceva din ce am vrut sa spun...dar un lucru e sigur...nu incerca sa fi falsa...ca nu reusesti nimic..
danutza_daniela
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:53
Adevarul este ca nu poti sufoca pe nimeni...stiu ce spui si am trecut prin asta dar duce la destramarea relatiei...daca l vrei in viata ta invata sa ai incredere in el...iar daca nu poti vei fi chinuita si clipele petrecute impreuna nu ti vor aduce siguranta si linstea de care cred ca ai nevoie...sper sa ti gasesti echilibrul sufletesc...poopik...
elisema
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:55
inteleg de ce tie frica...dea e adevarat baiatu' frumusel e baiatu' tuturor cum s'ar zice..dar tu incearka sa nu te mai gindesti la asta daka e ku tine atunci inseamna ca tu esti aleasa lui..sh inceark sa nu iti mai umpli capu' cu atita gelozie caci de ce te temi de aia da'i...orikum sh tu esti o tipa care arata tare bine asa'k las' mai bine el sa fie gelos...esti unika in Univers iar el nu v'a mai gasi una ka tine la asta sa te gindesti...Sarbatori fericite'
aleera
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:07
ar trebui sa te asiguri k el nu te inseala...dar in acelasi timp ar trebui sa ai incredere in el...dar uneori aparentele inseala...ar trebui sa te asiguri k te iubeste numai pe tine si k nu te inseala.....

Postat pe 11 Februarie 2009 08:39
draga ioana, realiatea este exact cea pe care o vezi si tu. nu merita sa te complici pt cineva care ti-a aratat destul de repede cum este. stii, femeile un un al 6-lea simt, in momentul in care simt un pericol, atunci apare intuitia! intuitia ta iti dicteaza intr-un oarecare procent ca, nu merita sa mai ramai cu el pt k nu este genul de baiat care sa ramana cu o singura fata (indiferent cate vorbe frumoase aduna intr-un manunchi de flori parfumate!!) parerea mea este aceasta, exact intuitiv. mai tarziu sau mai devreme , din nou vei suferi in relatia cu el. s-apoi...un barbat cand greseste odata, o va face mereu sub diferite scuze. sper sa-ti foloseasca sfatul meu, dar decizia iti apartine! succes!
amor77
Postat pe 20 August 2009 17:24
Gelozia este o consecinta a lipsei de incredere in tine ! Posesivitatea ets eo componenta a geloziei. Din pacate nimic pe lumea asta nu ne apartine definitiv. Gelozia poate sufoca o relatie sau sa o faca sa functioneze daca este afisata cu moderatie....Scapa de frustrari si ai incredere in tine..tot ce se intampla este numai in favoasrea noastra...oare intelegem asta????
pacifista
Postat pe 25 August 2009 16:21
De la: pisycutza_ioana, la data 2008-09-18 20:56:25am intilnit un tip akum 3 luni....il mai stiam si din scoala....dar nu aveam tangenta....iar aku 3 luni...el a inceput sa ma placa si m`a facut si pe mine sa simt la fel.Am ajuns sa fiu cu el...dar akum sunt foarte geloasa...pt k mi`e frika sa nu ma insele...mai ales k era genul de baiat kare a avut foarte multe fete....
vreau sfaturi!!!!


Esti geloasã pentru cã nu vei mai gãsi altul ca el.Incertitudinea în care te aflii acum (dacã te înºealã sau nu) este apogeul vieþii tale.Îl vei pierde,pe pariu?

Postat pe 31 August 2009 00:21
daca continui cu gelozia nu o sa mai fi cu el .termina cu asta .mai bine va iubiti faceti sex ce vreti voi.dar gelozia nu este buna. in situatia lui am fost si eu si am ajuns sa ne despartim.
kudika063686
Postat pe 31 August 2009 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ar trebui sa inteleg ? 53 De la: paradoxion_tertz 5 Septembrie 2013 23:11
Fuge de mine... 16 De la: Barbie30 15 Septembrie 2010 14:02
................!!!!!! 23 De la: 2 Septembrie 2014 15:26
ajutor ca nu mai inteleg nimic 56 De la: miruna09 7 Noiembrie 2009 18:26
Gelozie si manifestari. 19 De la: Dany_elle 23 Mai 2020 11:50