Setari Cookie-uri

Parfum, TAMPOANE si igiena intima

Folosirea TAMPOANELOR interne

Ce spuneti, este strans legata de propriul nostru PARFUM si de IGIENA intima?

Eu una m-am saturat sa fiu uneori in situatia de a imi baga degetelul adanc in vagin pentru a pozitiona corect tamponul in zilele acelea "oribil mirositoare" DACA nu as folosi tampoanele interne.

TARE DE MULT se gaseau TAMPOANE CU APLICATOR !!!

Le cunoaste cineva?
Stiti la ce Marca fac referire?

Este posibil ca multe dintre dvs. sa NU fi apucat sa vada asa ceva pe piata romaneasca. Si mai mult, aceste tampoane SINGURELE cu adevarat IGIENICE datorita aplicatorului (din carton sau din plastic), au fost scoase si de pe celelalte piete Est-Europene precum Ungaria (!!!), Bulgaria, etc.

Cum va descurcati scumpelor doamne daca aveti o munca de teren (in vanzari), sau lucrati pe propriul santier (va ridicati propria vila si trebuie totusi sa urmariti din cand in cand acele lucrari), sau poate sunteti cu copiii in parc, pe munte, etc. ..... NU va schimbati tamponul ???
Sau ca si mine, dupa ce va spalati pe maini, la un WC dintr-un restaurant sau alt loc public, puneti mana pe usa - clanta usii, ridicati capacul WC-ului, scoateti tamponul cel vechi TRAGAND DE SFOARA, SI ... SI ... ???

Ei SI ... cum faceti mai departe?

Eu una plimb dupa mine niste servetele umede de bebelusi pe care le folosesc din plin.
Dar, eu zic ca nu este normal!
Atunci cand NU sunt acasa, si pun degetele pe toate acele usi, butoane, etc. mai apoi sa-mi bag degetelul acolo unde NICI GAND n-ar trebui sa ajunga in asemenea conditii oricat de civilizate ar fi ele, intr-un WC PUBLIC


AJUTOR!
Haideti sa facem ceva, sa scriem peste tot unde se poate!

VREM TAMPOANE "CU APLICATOR"
sau iata degetul nostru
Simply_i
Postat pe 20 Septembrie 2008 17:42
Da mah , ai dreptate
Hai sa facem greva fetelor , cine e de acord cu simply sa se falfaie

vrem tampoane cu aplicatoar

Am o intrebare totusi : crezi ca va citi cineva topicul asta si gata de maine se baga iar aplicatoarele pe piata sau facem greva asa doar de dragul grevei ?
iris_4_ever
Postat pe 20 Septembrie 2008 17:51
Nu-i vorba despre greva aicea, scumpa Iris; ma bucur ca ai raspuns

Sper sa fim mult mai multe romance interesate de igiena noastra !!!

Eu una, am scris cu niste ani in urma prin e-mail celor de la departamentul de Marketing de la CARREFFOUR.
Si ghici !? Au bagat in magazinele lor pentru o oarecare perioada de timp tampoane cu aplicator. O alta marca, NU erau TAMPAX, dar erau excelente tocmai datorita acelui APLICATOR. Cred ca erau de productie Franta - acestea din urma.
Dar ce se intampla oare? Romancele chiar NU sunt preocupate de igiena? NU cumpara astfel de produse? ERAU LA ACELASI PRET CU CELE FARA APLICATOR. Deci, ce s-a intamplat oare? De ce nu s-au mai gasit nici acelea? Si se gaseau DOAR in acele magazine.

TREBUIE SA NE SPUNEM CUVANTUL !!! DACA NOI NU CEREM, NICI NU NI SE VOR DA !

Nenorocirea este ca Marea Firma PROCTER & GAMBLE, au desfiintat de pe pietele estice cum spuneam mai inainte, orice produs TAMPAX - cele mai bune tampoane ce au existat vre-o data, si culmea la acelasi pret cu "nenorocirile" care exista acuma (de ani de zile), singurele ramase pe piata.

TAMPAX erau la ACELASI PRET cu cele care sunt si acuma, si inca TAMPAX sunt cu mult mai bune !!!!!!!!, cu adevarat ABSORBANTE !!!
Asta este

Dar CUM SA FACA profit (!!!) P&G (Procter & Gamble) decat vanzand CEVA PROST la PRETURI MAXIMALE, nu-i asa ?!?!?!?! Sa scoata de pe piata PRODUSELE PERFECTE - TAMPAX - de la acelasi pret cu cele proaste, insa probabil cu un adaos comercial (profit) mai mic, nu ?

HAIDETI
SA SCRIEM CU TOATELE o scrisoare de CERERE de "Tampoane cu APLICATOR"
TUTUROR MARILOR HiperMarket-uri


Simply_i
Postat pe 21 Septembrie 2008 17:05
Pt igiena, ginecologul mi-a recomandat un irigator si fac spalaturi vaginale cu ceai de musetel

Postat pe 22 Septembrie 2008 00:23
da' irigatorul tau are aplicator?

Postat pe 22 Septembrie 2008 00:35
De la: Simply_i, la data 2008-09-20 17:42:28Folosirea TAMPOANELOR interne

Ce spuneti, este strans legata de propriul nostru PARFUM si de IGIENA intima?

Eu una m-am saturat sa fiu uneori in situatia de a imi baga degetelul adanc in vagin pentru a pozitiona corect tamponul in zilele acelea "oribil mirositoare" DACA nu as folosi tampoanele interne.

TARE DE MULT se gaseau TAMPOANE CU APLICATOR !!!

Le cunoaste cineva?
Stiti la ce Marca fac referire?

Este posibil ca multe dintre dvs. sa NU fi apucat sa vada asa ceva pe piata romaneasca. Si mai mult, aceste tampoane SINGURELE cu adevarat IGIENICE datorita aplicatorului (din carton sau din plastic), au fost scoase si de pe celelalte piete Est-Europene precum Ungaria (!!!), Bulgaria, etc.

Cum va descurcati scumpelor doamne daca aveti o munca de teren (in vanzari), sau lucrati pe propriul santier (va ridicati propria vila si trebuie totusi sa urmariti din cand in cand acele lucrari), sau poate sunteti cu copiii in parc, pe munte, etc. ..... NU va schimbati tamponul ???
Sau ca si mine, dupa ce va spalati pe maini, la un WC dintr-un restaurant sau alt loc public, puneti mana pe usa - clanta usii, ridicati capacul WC-ului, scoateti tamponul cel vechi TRAGAND DE SFOARA, SI ... SI ... ???

Ei SI ... cum faceti mai departe?

Eu una plimb dupa mine niste servetele umede de bebelusi pe care le folosesc din plin.
Dar, eu zic ca nu este normal!
Atunci cand NU sunt acasa, si pun degetele pe toate acele usi, butoane, etc. mai apoi sa-mi bag degetelul acolo unde NICI GAND n-ar trebui sa ajunga in asemenea conditii oricat de civilizate ar fi ele, intr-un WC PUBLIC


AJUTOR!
Haideti sa facem ceva, sa scriem peste tot unde se poate!

VREM TAMPOANE "CU APLICATOR"
sau iata degetul nostru


Sa-ti trimit tampoane cu aplicator?
tampax sau ob cu aplicator?
si servetele umede special pt dame si nu pentru copii

Pai iti povestesc intimplarea de cind eu NU mai spal in wcuri publice. eram la un institut nou-totul perfect curat si alb. Ies de la wc si c-mi vad ochii????????????? o nenorocita de femeie de servici cu batic pe cap spalind peria de wc in chuíuveta...Voi spalativa mai departe...eu deatunci nu ma mai spal pe mâini in locuri publice ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Septembrie 2008 01:13
De la: Arsena, la data 2008-09-22 00:23:46Pt igiena, ginecologul mi-a recomandat un irigator si fac spalaturi vaginale cu ceai de musetel


Ei hai, lasa gluma sau SCHIMBA-ti ginecologul

Pune-i cateva intrebari de bun simt si vei vedea ca-i dus cu pluuuta, iubito!
De o viata nu se mai recomanda asa ceva (spalaturi cu ceai de musetel), nici oftalmologul (ochi) nu iti mai recomanda asa ceva

Cred ca adevaratul motiv pentru care ti-a facut o asemenea recomandare este ca apa ce o folosesti atunci cand ai nevoie sa te speli interior trebuie sa fie cat mai curata posibil si de aceea ti-a recomandat ''musetelul'', ca sa fierbi apa doar pentru atat!
Oricum ideea este sa nu folosesti sapun caci modifica pH-ul care de altfel te protejeaza, ca si propria flora bacteriana - de aceea NU este recomandat sexul in grup

Ai putea sa discuti mai multe pe acest subiect cu ginecologul tau, ar trebiu sa merite!
Simply_i
Postat pe 1 Februarie 2009 12:59
De la: bestdevilinside, la data 2008-09-22 01:13:14

Sa-ti trimit tampoane cu aplicator?
tampax sau ob cu aplicator?
si servetele umede special pt dame si nu pentru copii

Pai iti povestesc intimplarea de cind eu NU mai spal in wcuri publice. eram la un institut nou-totul perfect curat si alb. Ies de la wc si c-mi vad ochii????????????? o nenorocita de femeie de servici cu batic pe cap spalind peria de wc in chuíuveta...Voi spalativa mai departe...eu deatunci nu ma mai spal pe mâini in locuri publice ...


Multumesc, ma descurc.
Am apelat pentru un timp la niste prieteni la Strasburg, si mi-au trimis din Franta.

Voua chiar vi se pare normala tara asta in care TRAIM

Mancarea este mai scumpa decat in orice alt stat european!
Hainele si incaltamintea la fel, reducerile NU sunt Reduceri, ci circ de fatzada!

Dar cel mai nenorocit lucru este lipsa acestor tampoane - parerea mea!

Trebuie sa-mi cumpar bilet de avion pana la Paris sau in Germania ca sa-mi cumpar Tampoane

Simply_i
Postat pe 1 Februarie 2009 13:07
Hmm... dar tampoanele exterioare ce au? le poti schimba mult mai des, sangele nu sta inauntru timp de cateva ore (ceea ce nu e igienic oricum) pana schimbi tu tamponul... Tre' sa recunosc ca aici sunt tampoane cu aplicator, dar eu le folosesc doar cand trebuie sa port ceva prin care s-ar nota tamponul exterior.
In rest, cele exterioare sunt mult mai indicate.
Iar despre reduceri.... peste tot in lume e la fel: ceea ce are realmente pret redus sunt lucrurile care n-au putut fi vandute 3 sezoane, sunt masuri extra - ori prea mari, ori prea mici. Ori hade de te face sa te gandesti ca nu le-ai purta nici daca le-ai primi degeaba. Si aici ma refer si la mari firme ca Valentino, CH, CD, Fendi, etc.
In marketing tactica asta are si un nume. In general, scrii mare pe vitrina ca ai reduceri de 70%, lumea da buluc, faci reduceri de 70% doar la tampenii si restul intra la categoria "Colectie noua" ... stii, desi stiu cum e, totusi "am pus si eu botul" nu o data... am vazut reclama de reduceri, am intrat, am probat ce mi-a placut (care era, evident "Colectie noua"), am facut o "pasiune" pentru chestia aia, si am cumparat-o... Imi pare rau sa-ti spun, dar romanii urmaresc doar o tactica bine-cunoscuta de marketing care se aplica oriunde in lume, nu-i blama...
Dor_a
Postat pe 1 Februarie 2009 14:25
De la: Simply_i, la data 2009-02-01 12:59:01
De la: Arsena, la data 2008-09-22 00:23:46Pt igiena, ginecologul mi-a recomandat un irigator si fac spalaturi vaginale cu ceai de musetel


Ei hai, lasa gluma sau SCHIMBA-ti ginecologul

Pune-i cateva intrebari de bun simt si vei vedea ca-i dus cu pluuuta, iubito!
De o viata nu se mai recomanda asa ceva (spalaturi cu ceai de musetel), nici oftalmologul (ochi) nu iti mai recomanda asa ceva

Cred ca adevaratul motiv pentru care ti-a facut o asemenea recomandare este ca apa ce o folosesti atunci cand ai nevoie sa te speli interior trebuie sa fie cat mai curata posibil si de aceea ti-a recomandat ''musetelul'', ca sa fierbi apa doar pentru atat!
Oricum ideea este sa nu folosesti sapun caci modifica pH-ul care de altfel te protejeaza, ca si propria flora bacteriana - de aceea NU este recomandat sexul in grup

Ai putea sa discuti mai multe pe acest subiect cu ginecologul tau, ar trebiu sa merite!




Stiu sa am grija de igiena mea intima si fara sa vorbesc cu ginecologul. Suntem femei si acestea sunt chestiuni de cultura generala, de bun simt. Eu pana acum nu am avut nicio problema in zona :))

Postat pe 16 Februarie 2009 19:55
Simply.... musetelul este un dezinfectant si antiinflamator natural...asta in caz ca nu stiai
kitty_krieger
Postat pe 16 Februarie 2009 20:00
hey..da ai dreptate Simpli..VREM TAMPOANE CU APLICATOR!
speram sa ne bage ineva in seama!
ar trebui scris un e-mail la firma ALWAYS!
speram sa faca cineva asta!
VREM TAMPOANE CU APLICATOR!
camiubee
Postat pe 13 Mai 2011 18:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poti recunoaste o persoana frumoasa pe dinafara si urata pe dinauntru sau invers? 105 De la: 18 August 2014 20:57
Aishwarya Ray mai frumoasa decat Nefertiti? 58 De la: raluca_georgiana 18 August 2014 20:57
Deodorante Minerale 1 De la: deo_stone 8 Noiembrie 2010 18:23
Bronzare cu dha efect natural:) 2 De la: kudika050457 10 Iulie 2009 10:24
Complicatii dupa operatia de ochi cu laser 19 De la: kudika_965221 10 Decembrie 2014 20:13