Setari Cookie-uri

ajutor!!Nu vreau sa`l pierd!!


buna.as vrea si eu sa va povestesc relatia mea...pe care mi`e frica k am s`o pierd din cauza mea!!!

Am un iubit la care tin enorm de mult si care tine la mine la fel de mult.Am trecut prin atatea impreuna si m`a ajutat mereu in toate problemele.Ba mai mult am luptat si ku familia mea k sa putem fi impreuna...

Dar a aparut o "problema" in viata noastra de cuplu.Fosta lui prietena...care e kam obsedata de el.

Cand am aflat de ea a fost ca un soc pt mine.

In toata ziua aceea am incercat sa vorbesc cu el...sa il sun sa vad ce face..dar nu mi`a raspuns la telefon.Seara intr`un final imi raspunsese cineva , iar knd am intrebat cine e la telefon mi`a raspuns k e prietena lui.Ma simteam distrusa..nu am inchis toata noaptea un ochi.Am vb cu el , iar el ma implora sa nu ma gandesc la ce e mai rau si in cel mai rau caz sa vb in ziua urmatoare...

Nu voiam sa vb cu el..dar din fericire lucram in acelasi loc cu el...si asa am vb si am clarificat treaba...

El m`a rugat apoi sa nu vb cu ea sub nicio forma pt k ii va face lui probleme.dar Ana(asa o cheama) ii trimitea mesaje de dragoste si ieri...Moment in care m`am enervat la culme si am sunat`o k sa o rog sa il lase in pace.Ea l`a sunat pe prietenul meu k sa ii spuna...Acum regret foarte tare k am vorbit cu ea...Pt k el spune k i`am demonstrat k nu am incredere in el si k nu merita asta...asa k aseara ne`am certat...

Trebuie sa amintesc k sunt de zodie berbec...si sunt foarte impulsiva...dar dak fac cva sub influenta momentului regret mai apoi...asa kum regret si akum...

ce sfaturi imi dati???ce sa fac???

cum sa ma schimb?

c sa fac k sa`i demonstrez k am incredere in el si sa repar totul???
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 19:49
eu zic sa-ti achizitionezi un dispozitiv de-ala de localizare, nu stiu exact cum se numeste, e asa , mic, cat un nasture, sa il pui in buzunar la blugi si sa vezi daca merita sa ai incredere in el
googoodoll
Postat pe 20 Septembrie 2008 19:53
De la: googoodoll, la data 2008-09-20 19:53:58eu zic sa-ti achizitionezi un dispozitiv de-ala de localizare, nu stiu exact cum se numeste, e asa , mic, cat un nasture, sa il pui in buzunar la blugi si sa vezi daca merita sa ai incredere in el


mi`a demonstrat k e asa kum spune el...si am toata increderea in el...pt k nu ma minte....dar ce sa fac k sa repar eu greseala facuta???
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 19:56
eu nu cred k ai facut ceva iesit din comun..ai facut ce ai simtit..iar el dak nu mai avea nimic cu aia de ce s-a suparat k ai sunat-o???inseamna k mai are ceva cu ea sau poate k ea l-a amenintat cu ceva sau il are la mana cu ceva de nu a vrut sa vb cu ea...dar timpul le rezolva pe toate...lasa sa treak un timp si dak te iubeste cu adevarat te va ierta pt ce ai facut...inceark sa te apropii de el si sa-i spui k iti pare rau pt ce ai facu k ai facut-o la nervi si k nu ti-ai dat seama k o sa-i faci rau...nu stiu...asta e parerea mea...acu tu stii mai bn ce e intre voi...mult succes...
raluk_ionela
Postat pe 23 Septembrie 2008 11:47
Ioana parerea mea este ca tipul incearca sa scape de tine....cum sa te desparti de persoana iubita pentru ca la un moment dat zici "nu ai incredere in mine"...desi iti da motive de gelozie!el daca ar fi fost in locul tau ce ar fi facut?cred ca la fel daca tine cu adevarat la tine!si eu am trecut prin ceva de genu asta de2ori...m-am despartit de el pentru ca am aflat de la un coleg ca l-a vazut la el la liceu(mentionez ca tipul nu stia unde invata pemtru ca il cunostea din vedere ca venea pe la mine la liceu un pauze)cu o fata...ca o tinea de mana chestii de genu....si la un moment dat imi spune -ca sa scape cu bazma curata-ca nu il iubesc pentru ca nu am incredere in el.....SINCER ceva nu imi miroase a bine referitor la iubitul tau si sunt convinsa ca nimeni nu te-ar parasi dc te iubeste pt ca nu ai incredere in el..ci incearca sa iti castige increderea!
iulik001
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:54
Eu am iubit foarte mult pe cineva si desi dupa un anumit timp mi-am pierdut increderea in el am continuat relatia,si la la fel se supara ca nu am incredere in el dar stii imi dadea motive sa am dubii in ceea ce-l priveste!oricum baieti sunt foarte multi important e sa ai curajul sa mergi mai departe...
iulik001
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:59
Inca ceva....nu ai de c sa te simti vinovata ca ai sunat-o pe tipa respectiva si nu mi se pare un motiv de despartire....e absolut firesc sa fii geloasa atunci cand iubesti!take care
iulik001
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:01
eu cred ca fata aia (ana) are dreptate... e prietena lui!!!
pe de alta parte...si tu ai dreptate, ptr ca si tu esti prietena lui...
iar el...el se distreaza pe cinste:P
ai prins ideea?
Anissia27
Postat pe 23 Septembrie 2008 21:29
scumpa,intreaba-te intai daca chiar se merita sa ai incredere in el...din moment ce el te-a certat pentru ca ai vb cu "aia" la telefon,inseamna ca el are o problema...tu doar pur si simplu ai vrut sa-i arati tipei ca timpul ei a trecut,desi se pare ca aia nu a inteles....si dupa cum observ ca nici iubitul tau nu a inteles...el trebuia sa te ia pe tine si sa va intalniti cu aia,si sa o lamureasca EL ca pe tine te iubeste...nu crezi ca am dreptate??tu ar trebui sa fii mai indiferenta...stiu cum e ...din pacate am patit ceva asemanator,si imi era si mie frica sa nu-l pierd...acum el isi da seama ca incepe sa ma piarda pe mine...sunt mai indiferenta si si-a dat seama k a agresit...fa si tu la fel....vei vedea daca se merita...

Postat pe 24 Septembrie 2008 09:46
"ajutor...nu vreau sa'l pierd"
ce penibil suna

dak o sa'l pierd
o sa se'ntoark singur la mn

stiu eu
asa fac toti
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:00
Nu ai de ce sa iti ceri scuze!

El trebuie sa lamureasca situatia cu ea!

Ba mai mult decat atat, ar trebui sa va faca cunostinta, sa stie si ea ca existi, ca te iubeste si ca din respect pentru voi, sa pastreze limita bunului simt.
raluk_hbl
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:11
Acum am vazut cati anisori ai...



Nu e cazul sa te lasi mintita! pune-te in locul ei! poti? e clar ca ceva e putred la mijloc atata timp cat el nu ea atitudine si te lasa pe tine sa suferi, copilas...
raluk_hbl
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:14
De la: googoodoll, la data 2008-09-20 19:53:58eu zic sa-ti achizitionezi un dispozitiv de-ala de localizare, nu stiu exact cum se numeste, e asa , mic, cat un nasture, sa il pui in buzunar la blugi si sa vezi daca merita sa ai incredere in el


nu e sigur ...de ce anume vrea..te-ar vrea si pe tine dar cre dca se mai gandeste si la fosta..daca nu mai aveam nimic cu ea..ii punea puct si gata ...probabil face teste si comparatii pe care sa o aleaga la final... ....da-i o pauza daca il iubesti cu adevarat si poate se schimba situtatia..lor nu le plac femeile "certarete" si suspicioase..etc..intelegi tu ce vreau sa spun..asa ca da-i o pauza asta daca merita daca nu uita-l si mergi mai departe..daca inca se mai gandeste la trecut inseamna ca nu i-a trecut complet de Ana..Rabdare putin..sau.....treci peste..
Bafta..!
Aesma_Daeva
Postat pe 12 Noiembrie 2008 13:43
draga te inteleg sa suferi pe urma lui , poate propunerea mea nu va fi kear reusita dar poate sa fie folositoare , incearca si tu sati faci un alt prieten si principalul sa te vada el cu altcineva si vei vedea cum va reactiona , daca ii va fi de tine neaparat iti va cere lamuriri . bafta mai departe , asta e parerea mea !!!!!!
dj_vita
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:33
nici nu te mai complica....zic eu.de curand am aflat k al meu are viata dubla...si asta timp de 7ani.toti stiau doar eu nu.cine a cazut de proasta la faza asta?.....eu.7 ani irositi...plini de minciuni.nu mi-a venit sa cred.sa-l mai vreau inapoi?nici gand.chiar si dupa 7 ani.nici nu a avut bunul simt sa recunoasca. dragostea e oarba....da rau de tot!
andaandaluza
Postat pe 10 Februarie 2009 09:10
dap... grea treaba, dar dak vrea sa te insele, o va face si cu tine de mana. ideea e ca obsedata va obosi la un moment dat, si va disparea de pe micile ecrane, tu trebuie sa dai dovada de tact si diplomatie, si daca vrei ca totul sa fie bine sa stii unde si cu cine e el, dar fara sa devii tu cea obsedata, capisci ???
ebo
Postat pe 10 Februarie 2009 21:04
nu o sa pot sa va inteleg niciodata pe voi, astea care ganditi asa... adik el greseste, tu faci ceva in privinta asta, ca deh, de piatra nu esti, si dupa aceea tot tu esti cea vinovata... Desteapta-te romane!
o_oarecare
Postat pe 21 Februarie 2009 19:54
DE CE SA REGRETZI? EU CRED CA AS FI FACUT SPUME, SI IN CEEA CE-L PRIVESTE NU-L LASA SA TE CALCE, ADIK CE INSEAMNA ASTA SA-I RASPUNDA ALTA LA TELEFON??? SCUZA-MA DAR PRETZUIESTE-TE MAI MULT. DRAGOSTEA E AL LUI, DAR MANDRIA ITZI APARTINE.
cristi_nne
Postat pe 2 Martie 2009 10:30
De la: yoo_hellyss, la data 2008-09-23 16:59:07Eu am iubit foarte mult pe cineva si desi dupa un anumit timp mi-am pierdut increderea in el am continuat relatia,si la la fel se supara ca nu am incredere in el dar stii imi dadea motive sa am dubii in ceea ce-l priveste!oricum baieti sunt foarte multi important e sa ai curajul sa mergi mai departe...

Postat pe 4 Martie 2009 14:49
sincer io cred k se joaca cu tine din moment ce este fosta prietena cum poate sa raspunda la telefonu lui inseamna k erau impreuna atunci ...si sincer in locu tau l`as lasa consider k nu merita sa`l iubesti din moment ce el este cu aman2 ...
andra_lov3
Postat pe 4 Martie 2009 21:07
Dak te iubea cu adevarat nu se despartea de tine pt nimik.Aveai tot dreptul sa o suni asa k nu ai de ce sa iti ceri iertare pt k tu nu ai gresit cu nimik.Cel care trebuie sa iti ceara iertare e el nu tu si dak intradevar te iubeste o va face.Sincer baieti mai sunt nu e singurul baiat din lume.Fate k nu te interes ce face fi indiferenta.Succes
roxy_bombonik
Postat pe 28 Martie 2009 17:39
si eu sunt de acceasi parere.adica ca nu ai gresit cu nimic.desi te doare si te inteleg eu cred ca ar fi mai bine sa renunti la el.ai mandria ta.nu-l lasa sa te calce in picioare.te pup si sper sa gasesti un raspuns bun si sa nu te faca sa suferi mai mult.
roscatika23
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubitul meu e indiferent cu mine(cateodata) 29 De la: 9 Iunie 2013 08:37
gelozia 95 De la: amme22 26 Aprilie 2012 07:22
dati-mi un sfat ... nu mai suport... 73 De la: mady_puppy 3 Noiembrie 2009 23:39
gelozie la patrat 18 De la: sysylysy 13 Octombrie 2014 00:31
Fostul prietenei mele 29 De la: mikiburgui 6 Februarie 2009 17:43