Setari Cookie-uri

Fond de ten??

Buna,am incercat 2 tipuri de fdt.
Miss Sporty matifiant si Calming efect de la Avon.Si imi plac ambele.Imi par bune ca produs,nu sunt nici exagerat de scumpe,iar la mine pe fata arata nici nu se cunoaste ca sunt data.Incearca si tu!Nu uita ca trebuie sa alegi nuanta potrivita,si sa nu faci excese.Nuanta se alege in functie de pielea de la incheietura mainii (stii tu,de unde se taie venele )
[e doar un exemplu sugestiv]


DaNutzZa_DaNutzZyka
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:50
Da e o problema cu fondu de ten, pana la urma cred k depinde de tenu fiecaruia. am incercat Vichy dar nu mi-a placut, acum folosesc fondu de ten de la Yves Rocher si cel de la La Roche-Posay e foarte bun.
kudika045355
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:48
Eu am tenul gras cu imperfectiuni si sunt f multumita de fondul de ten compact LaRoche-Possay ( exista si in varianta fluida, dar cel compact are putere mai mare de acoperire). Are putere mare de acoperire si adera f bine. Are spf25, nu contine coloranti sau parfum si este noncomedogen. Am dat cam 75 RON acum sase luni si l-am cumparat dintr-o farmacie Centrofarm ( l-am vazut si in farmaciile Sensiblu).
annutza_19
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:43
revlon color stay, mineral colorstay, avene . astea sunt tari dar cu o crema buna sub ele
kudika047789
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:32
CE PARERE AVETI DE INFAILLIBLE DE LA L'OREAL??????
CUM VISE PARE?
SCUZE DACA NU AM SCRIS CORECT CUM SE NUMESTE.....
FLORY_DULCIK
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:44
Cursuri initiere in arta machiajului.
Machiajul poate fi magic si artistic sau practic si natural. Nu exista greseli in machiaj , doar posibilitati infinite .
Atelier Make-up Anca Radulescu - un loc in care arta , pasiunea , frumusetea si prietenia se impletsec in orice moment Cursuri initiere in arta machiajului
Atelier Make-up Anca Radulescu
Detalii pe www.ancaradulescu.ro
Contact: irenne_p@yahoo.ca sau office@ancaradulescu.ro
inna_grace
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:47
Buna.
Unde as putea sa gasesc fondul de ten de la Lancome Adaptive? Se gaseste in Mercur in Craiova?
adrianadry
Postat pe 28 Ianuarie 2011 12:03
De la: alexutzab, la data 2008-09-24 10:46:38Recomandati-mi si mie va rog frumos un fond de ten bun....plssss


Dupa cca 14 ani de cercetari si testari pe propria-mi piele, iti recomand cu 100% siguranta:
Revlon ColorStay cu SoftFlex~
~Il gasesti intr-un numar mare de nuante;
~ in varianta potrivita tenului tau: uscat, mixt, gras;
~ rezista foarte mult timp;
~ nu se strange;
~ are o foarte buna putere de acoperire fara a da acel aspect de masca;
~ este comparat cu MAC, ca si calitate, unicul dezavantaj fiind ca sticluta nu are nici un fel de
dispozitiv de dozare. Mai mult MAC -ul are un numar foarte restrans de nuante.
Iti recomand sa mergi intr-un magazin mare, sa testezi fondul de ten, asa incat sa il poti alege pe cel potrivit atat ca nuanta cat si maching cu tipul tau de piele si sa-ti comanzi de pe net apoi, preturile fiind cu mult mai mici!

BAFTA!
cristalnou
Postat pe 29 Ianuarie 2011 06:18
De la: Oana_dsng, la data 2009-06-12 06:37:13pff... am 18 ani si am un ten care lasa mult de dorit ... cativa pistrui si nijte pete de la ficat pe care nu pot sa le suport .... am folosit multe fonduri de ten ... game ff cunoscute carel e gasesti in standuri in orice hipermarket gen L`oreal, Ja`De , Rimel London ... da am avut si fonduri de ten gen Dior si a spus cnv mai demult de Giorgio Armani care este cu adevarat un fon de ten exceptional pacat ca nu se gaseste la noi .. dar niciun dintre fondurile de ten de mai sus nu pot zice ca sunt proaste deoarece sunt facute de diferite tipuri de ten ... pentruc a un machiaj corect incepe cu o curatare a tenului o baza de machiaj si la sfarsit un fixator de machiaj pt ca acesta sa nu curga ... ... normal ca fondurile de ten incarca deoarece nu le aplicati corect un fond de ten niciodata nu de aplica cu degetu exista in comert pensule speciale pt asa cv pentru a avea un ten perfect trebuie sa recurgem si la corectoare anti-cearcane etc... momentan folosesc Maybelline Affinitone dar pentru ca il aplic corect avand si tenul cu tendintze de ingrasare si amsi un fixator de machiaj nu curge ... am facut cursuri de make-up si... va spun oricat de bun ar fii fondu de ten trebuie sa sti sa`l aplici



Mare dreptate ai! In sfarsit niste sfaturi logice, cu cap si la obiect!
Personal, cred ca FDT Revlon Colorstay ROCKS rau de tot! Daca vrei iti dau sursa mea de informare, sigur gasesti acolo informatii care-ti vor fi utile tie ca si make up artist!
XOXO!
cristalnou
Postat pe 29 Ianuarie 2011 06:21
hei .. si eu caut un fond de ten bun pt un eveniment prin iunie. cineva mi`a recomandat fdt de la seventeen - natural velvet. am incercat un tester si mi se pare a fi bun ..insa mai vreau sa aud/citesc pareri. ma puteti ajuta? stiti cum este.. merita cei 45-50 de lei (atat costa)? heelp me :(
mytzzy2008
Postat pe 17 Mai 2011 00:38
Buna, fetelor!
Mi-a cumparat mama mea de curand un fond de ten Revlon Colorstay, insa nu mi-a nimerit nuanta :( A luat Revlon Colorstay nuanta Natural Beige 220. Asadar, daca vrea cineva sa-l cumpere, l-am folosit putin, combinandu-l sau daca mi se propune un schimb cu altul...as fi bucuroasa:)
Andytza
Postat pe 12 Iunie 2011 20:19
Nu ai sa gasesti unul care sa nu iti "strice" tenul.Toate sunt daunatoare.
Elyaa
Postat pe 6 Iulie 2011 11:10
Incercati produsele minerale! Puteti castiga un kit de produse minerale: http://ccdomino.blogspot.com/2011/08/new-giveaway-earthnicity-minerals.html
starush
Postat pe 22 August 2011 11:46
Machiaj profesional de nunta, pentru ocazii speciale cu produse cosmetice profesionale, gene false, cu proba inainte. Machiajul poate fi ales de dumneavoastra sau de make-up artist. Pentru mai multe detalii sau programari la numarul de telefon 0724.450.742.
kudika_14626
Postat pe 21 August 2012 20:37
Lucrez in domeniu si sincer te sfatuiesc k fdt seventeen nu este bun,sunt produse grecesti fara nici un renume,dar la noi sunt ieftine si le gasesti in toate magazinasele din tara.
Dak vrei fdt bun alege max factor lasting performance(acopera bine,rezistent la transfer,recomandat si de dermatologi) sau revlon colorstay pt ten mixt.
Dak vrei o gama de lux lancome teint idole,clinique sau estee lauder.
Evita maybelline,astor,bourjois,nu sunt calitative,sunt fdt pt nestiutori.
kudika_21925
Postat pe 23 Noiembrie 2012 21:26
aaa si am uitat un alt fdt fff bun de la deborah 24 ore perfect,produse italienesti f bune.
kudika_21925
Postat pe 23 Noiembrie 2012 21:28
Iti recomand fondurile de ten de la LADY'S.Sunt de calitate foarte buna, fabricate in germania si franta. Iar preturile sunt foarte convenabile. Intra pe link-ul: http://ladys.ro/a/CEPTT9zq,a
ella2710
Postat pe 9 Decembrie 2012 19:45
Eu va recomand Chanel, Vitalumiere. E mai scump, dar merita. Eu nu pun foarte mult pe piele si nu e inestetic, se aplica usor si are un efect de catifelare a pielii. Mie imi place foarte mult!
kudika_29639
Postat pe 21 Februarie 2013 16:58
Recunosc ca nu am cumparat fondul de ten de la Scott Barnes, dar vad ca sunt reviewuri foarte bune legat de acest produs si e tocmai la promotie, ceea ce prinde bine acum!
kudika_29639
Postat pe 6 Martie 2014 16:51
Eu am primit un fond de ten Scott Barnes in urma cu vreo doua luni de zile de la matusa mea. Am facut un research si vad ca e la reducere de 50%. Am mai vazut si alte produse la fel de tentante din acest brand
kudika_967519
Postat pe 7 Iunie 2014 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce fel de rimmel...sa folosesc? 94 De la: cristalnou 30 Ianuarie 2011 23:24
tenul-fond de ten vs. crema coloranta 62 De la: Frumusete_La_Superlativ_1 24 Iunie 2016 07:12
ce stiti???????? 6 De la: carcri61_yahoo_com 20 Iulie 2009 23:52
ma ajuta cineva? 14 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:46
Machiaj potrivit cu ținuta 3 De la: Georgiana_Alexandra_5 12 Februarie 2016 14:40