Setari Cookie-uri

am 20 de ani si trebuie sa muncesc in 2 locuri ca sa ma pot intretine,parintii nu ma ajuta cu nimic si pe deasupra unde m-am angajat am n sef care s-a indragostit de mine si iubitul meu este foarte gelos dar nu se arata si este o tensiune foarte mare in r

bebe04_20
Postat pe 27 Septembrie 2008 09:37
CE???????
Iarta-.a dar nu se intelege nimic... tu intelegi ceva din ce chiar tu insati ai scris?
Anissia27
Postat pe 27 Septembrie 2008 09:39
Eu inteleg:
- ca are 20 de ani
- are un iubit foarte gelos
- parinti care nu o sustin financiar =>
- are doua joburi pentru a se intretine
- seful s-a îndragostit de ea
- foarte mare tensiune in realatie, deci exista chansa de explozie ;-)

Facit:
- OMG fiecare rebuie sa îsi cistige existenta de viata sau
- iubit gelos=> dezvatal, complacete cu situatia sau cauta altul (gelozia este o boala)
- sef îndragostit
*cautati job unde sa ai o sefa
*daca iti place tipul si el este liber=>schimbati iubitul
*discuta si aratai dezinteresul tau






Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:30
De la: bestdevilinside, la data 2008-09-27 13:30:39Eu inteleg:
- ca are 20 de ani
- are un iubit foarte gelos
- parinti care nu o sustin financiar =>
- are doua joburi pentru a se intretine
- seful s-a îndragostit de ea
- foarte mare tensiune in realatie, deci exista chansa de explozie ;-)

Facit:
- OMG fiecare rebuie sa îsi cistige existenta de viata sau
- iubit gelos=> dezvatal, complacete cu situatia sau cauta altul (gelozia este o boala)
- sef îndragostit
*cautati job unde sa ai o sefa
*daca iti place tipul si el este liber=>schimbati iubitul
*discuta si aratai dezinteresul tau








Sabrina_Nede
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:39
Cum mai merge treaba acum?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:53
buna pomusoara iesti
nikhifor78
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:31
De la: nikhifor78, la data 2009-01-12 12:31:39buna pomusoara iesti

expresia "a da cu M U C I I in fasole " iti spune ceva????
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:41
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-12 12:41:50
De la: nikhifor78, la data 2009-01-12 12:31:39buna pomusoara iesti

expresia "a da cu M U C I I in fasole " iti spune ceva????




On: cum mai merge treaba??ai schimbat ceva?iubitul, locul de munca...?
ramo_88
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:25
Domnisoara, parerea mea e ca iti cam place seful si nu vrei sa strici nici relatia cu iubitul......alegerea tu o faci...tu esti cauza....daca nu ti-ar place de seful tau, ai pleca de acolo....dar poate e mai bine asa...ti-ar usura viata, renuntand la cel de al 2-lea job, avand o relatie cu seful tau....adica pot fi interese...darai grija: oala acoperita nu da gunoi!
liliana_b2007
Postat pe 10 Februarie 2009 20:15
De la: liliana_b2007, la data 2009-02-10 20:15:47Domnisoara, parerea mea e ca iti cam place seful si nu vrei sa strici nici relatia cu iubitul......alegerea tu o faci...tu esti cauza....daca nu ti-ar place de seful tau, ai pleca de acolo....dar poate e mai bine asa...ti-ar usura viata, renuntand la cel de al 2-lea job, avand o relatie cu seful tau....adica pot fi interese...darai grija: oala acoperita nu da gunoi!


nu da in gunoi, da in clocot!
sunt tare curios sa mai citesc niste postari de-ale tale!

Postat pe 10 Februarie 2009 20:18
De la: geo_sh, la data 2009-02-10 20:18:55
De la: liliana_b2007, la data 2009-02-10 20:15:47Domnisoara, parerea mea e ca iti cam place seful si nu vrei sa strici nici relatia cu iubitul......alegerea tu o faci...tu esti cauza....daca nu ti-ar place de seful tau, ai pleca de acolo....dar poate e mai bine asa...ti-ar usura viata, renuntand la cel de al 2-lea job, avand o relatie cu seful tau....adica pot fi interese...darai grija: oala acoperita nu da gunoi!


nu da in gunoi, da in clocot!
sunt tare curios sa mai citesc niste postari de-ale tale!


ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 20:39
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 20:39
Daca iti iubesti cu adevarat iubitul, ti-ai da demisia din acel job,nu-ti strica viitorul pt niste amarati de bani
micutadaria
Postat pe 14 Februarie 2009 21:19
De la: micutadaria, la data 2009-02-14 21:19:03Daca iti iubesti cu adevarat iubitul, ti-ai da demisia din acel job,nu-ti strica viitorul pt niste amarati de bani


de plictiseala , nu!?

Postat pe 14 Februarie 2009 21:29
off penibila situtie.......
sirena22
Postat pe 14 Februarie 2009 21:45
schimba locul de munca.
rafael_X_3me
Postat pe 15 Februarie 2009 01:39
un barbat poate sa fie gelos din 2 motive
ori te iubeshte prea mult si gelozia exagerata strik enorm,de cele mai multe ori gelozia ajunge in pragul obsesivitat:)
ori este prea egoist,egoist si invidios,deshi nu ai sprijin din partea alor tai,vede cum reushesti singura.Si daca e asa Dragostos fatza de tine,dc nu te intretine?
lizuk
Postat pe 15 Februarie 2009 15:11
Bebe 04, vad ca toata lumea sare sa iti raspunda, insa tu nu dai nicio replica..nu ai nimic de zis:
Eu iti sugerez sal linistesti pe sef cu discretie, eventual sa il ignori cu diplomatie daca tii la relatia cu iubitul tau. E un sfat cat se poate de bun..nu incerca alte cai ca nu va tine..iti zic din experienta multora....
Nu ai nimic de castigat din relatia cu seful..in locul tau va fi alta cu care probabil la fel se va intampla...iar daca iubitul tau e gelos, dar nu arata, esti norocoasa...altul ar fi reactionat destul de urat, mai ales ca fara foc nu iese fum..insa..la 20 ani..ce sa iti cerem??

Postat pe 16 Februarie 2009 16:06
imi cer scuze, din greseala am scris "sal" in loc de sa-l..nu-mi sta in caractrer. Scuze inca o data.

Postat pe 16 Februarie 2009 16:08
iubitul tau are dreptate sa fie gelos in cazul tau, din pacate am fost si eu in situatia ta.
Rezolvarea este sa-ti dai imediat demisia pt ca seful tau nu se va potoli niciodata.
Cat despre bani?????
Esti ambitioasa? Pt ca tanara esti si cred ca si frumoasa esti.
Incepe-ti o afacere a ta pt care iubitul tau sa nu fie gelos si din care tu sa castigi cat iti propui.
Daca te intereseaza......da-mi un mail( ml_aura@yahoo.com)
Eu am 25 ani si am propria afacere cu o investitie.....aproape nula.
Aura.
ml__aura
Postat pe 17 Februarie 2009 19:28
De la: ml__aura, la data 2009-02-17 19:28:05iubitul tau are dreptate sa fie gelos in cazul tau, din pacate am fost si eu in situatia ta.
Rezolvarea este sa-ti dai imediat demisia pt ca seful tau nu se va potoli niciodata.
Cat despre bani?????
Esti ambitioasa? Pt ca tanara esti si cred ca si frumoasa esti.
Incepe-ti o afacere a ta pt care iubitul tau sa nu fie gelos si din care tu sa castigi cat iti propui.
Daca te intereseaza......da-mi un mail( ml_aura@yahoo.com)
Eu am 25 ani si am propria afacere cu o investitie.....aproape nula.
Aura.

hai ca m-ai facut curioasa...si ce inseamna investitie aproape nula?
coffeeta
Postat pe 19 Februarie 2009 13:35
ce pot sa fac in cazul in care iubitul e navigator,si f gelos?
ne iubim si avem planuri seriose de viitor, dar eu stiu ca ma insheala in fiecare voiaj, simt asta in ciuda faptului ca imi jura credintza si loialitate!...
cum pot sa fac sa scap de obsesia asta... ptr ca acest gand infect ma urmareste de fiecare data cand ma duc la culcare!o prietena comuna de-a noastra, al carei prieten este tot navigator m-a sfatuit sa fac si eu la fel daca simt nev de sex, : dar nu asta vreau, vreau sa fie al meu si sa fiu doar a lui ...atat...e chiar atat de greu ce cer???..., ma puteti ajuta cu niste pareri sau sfaturi? chiar sunt disperata ca ma chinuie la maxim gandul ca eu plang de dorul lui si el si-o trage cu toate nespalatele alea...si nu vreau sa renunt la el...suntem de 3 ani jumate, eu am 22 si el 26....astept raspuns! Multumesc!
elektro_grl
Postat pe 27 Februarie 2009 15:22
am citit...imi pare rau!

fa si tu la fel daca ai ocazia..nu te invat de rau, dar..banuiesc ca stiu cum e. Ai mare dreptate..toate nespalatele..nu poti sti, dar ai grija de tine. Pentru el cred ca este foarte comod..stie ca nu poti afla ci ca doar banui..deci sta linistit baiatul..si mai e si gelos pe deasupra. Nu il condamn, fiecare are un graunte de gelozie si si-o manifesta in mod diferit, dar totusi...sa fie mai rational. ori asa, ori asa. Adica el nu poate sta fara..dar tu poti sta

Gandeste-te bine si multa bafta! Sa afli raspunsul in curand..

Postat pe 27 Februarie 2009 16:52
Daca te-am facut curioasa e bine.
In plina criza financiara, foarte multi tineri nu stiu cum sa faca bani, insa eu am gasit calea.
Am afacerea mea proprie;investitia....1000 ron
Munca in aceasta afacere este sa ai intalniri cu prieteni, cunostinete si nu numai pt a prezenta planuri de marketing.Pana capeti experienta, planul il va prezenta altcineva pt tine.Oamenii aleg si tu poti sa ai de castigat.
Este simplu, trebuie discutat pt amanunte.
ml__aura
Postat pe 27 Februarie 2009 22:15
De la: ml__aura, la data 2009-02-27 22:15:44Daca te-am facut curioasa e bine.
In plina criza financiara, foarte multi tineri nu stiu cum sa faca bani, insa eu am gasit calea.
Am afacerea mea proprie;investitia....1000 ron
Munca in aceasta afacere este sa ai intalniri cu prieteni, cunostinete si nu numai pt a prezenta planuri de marketing.Pana capeti experienta, planul il va prezenta altcineva pt tine.Oamenii aleg si tu poti sa ai de castigat.
Este simplu, trebuie discutat pt amanunte.
offff....si tu te-ai apucat de afacerea amway??? se vedem ce faci atunci cand ti se va epuiza cercul de prieteni care vor sa stea sa asculte planul de marketing si cand vei cunstata ca nu s-au asociat decat 3 poate si aia numai pt consum....cu cine iti mai deezvolti afacerea??? este foarte tare acest gen de afaceri,dar este pentru a mica parte din oameni,pentru cei care inteleg si pentru cei care intr-adevar muncesc....ca trebuie depusa o munca fantastica pentyru a reusi...iar daca faci munca,chira se merita
silviu_m74
Postat pe 27 Februarie 2009 22:24
offff unele se vaita ca nu au pe nimini si altele ca au prea multi...
everything_for_you
Postat pe 26 Martie 2009 21:40
De la: everything_for_you, la data 2009-03-26 21:40:53offff unele se vaita ca nu au niciunul si altele ca au prea multi...
scuze de greala anterioara
everything_for_you
Postat pe 26 Martie 2009 21:42
DA, este vorba despre Amway, dar tin sa precizez ca cercul de prieteni s-a terminat de mult.....dar din cunostinta in cunostinta am ajuns la persoane la cere eu nu m-as fi gandit ca o sa faca treba!
Ai dreptate....pt cine munceste pt stabilitate financiara.....chiar se merita.Decat sa fiu ingajata intr-o companie care imi da un salariu fix si poate niste bonusuri....prefer sa muncesc pt mine, nu pt altul.
O zi buna tuturor!
ml__aura
Postat pe 27 Martie 2009 16:36
De la: ml__aura, la data 2009-03-27 16:36:39DA, este vorba despre Amway, dar tin sa precizez ca cercul de prieteni s-a terminat de mult.....dar din cunostinta in cunostinta am ajuns la persoane la cere eu nu m-as fi gandit ca o sa faca treba!
Ai dreptate....pt cine munceste pt stabilitate financiara.....chiar se merita.Decat sa fiu ingajata intr-o companie care imi da un salariu fix si poate niste bonusuri....prefer sa muncesc pt mine, nu pt altul.
O zi buna tuturor!
ai dreptate in ceea ce s[pui tu...dar pana la Dumnezeu,te mananca sfintii....si amway este pe rasuflate pe la noi....sunt alte afaceri care nu necesita asa de mare investitie,iar planul de recompensare este de 4 ori mai avantajos decat la amway....si este si la inceput in romania,iar produsele sunt unice pe piata mondiala.....curioasa?
silviu_m74
Postat pe 27 Martie 2009 17:51
De la: ml__aura, la data 2009-03-27 16:36:39DA, este vorba despre Amway, dar tin sa precizez ca cercul de prieteni s-a terminat de mult.....dar din cunostinta in cunostinta am ajuns la persoane la cere eu nu m-as fi gandit ca o sa faca treba!
Ai dreptate....pt cine munceste pt stabilitate financiara.....chiar se merita.Decat sa fiu ingajata intr-o companie care imi da un salariu fix si poate niste bonusuri....prefer sa muncesc pt mine, nu pt altul.
O zi buna tuturor!

e o mare vrajeala asa zisul ''job'' pt firma asta.am fost si eu la ei 6 luni si m-am lasat pagubasa.sunt un fel de Avon al medicamentelor si astia
ETE_EU
Postat pe 27 Martie 2009 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 10 De la: geo_sh 28 Martie 2009 14:23
fosta iubita 34 De la: luyyzz 1 Iunie 2009 18:04
Important!!!!!!!! Tks 5 De la: _dulcik_ 23 Aprilie 2009 11:09
tratament doctor mihai ciobanu 2 De la: cocancl 2 August 2011 17:11
compatibilitate 1 De la: pisi_georgi 8 Ianuarie 2009 09:58