Setari Cookie-uri

am 20 de ani si trebuie sa muncesc in 2 locuri ca sa ma pot intretine,parintii nu ma ajuta cu nimic si pe deasupra unde m-am angajat am n sef care s-a indragostit de mine si iubitul meu este foarte gelos dar nu se arata si este o tensiune foarte mare in r

De la: ETE_EU, la data 2009-03-27 17:59:52
De la: ml__aura, la data 2009-03-27 16:36:39DA, este vorba despre Amway, dar tin sa precizez ca cercul de prieteni s-a terminat de mult.....dar din cunostinta in cunostinta am ajuns la persoane la cere eu nu m-as fi gandit ca o sa faca treba!
Ai dreptate....pt cine munceste pt stabilitate financiara.....chiar se merita.Decat sa fiu ingajata intr-o companie care imi da un salariu fix si poate niste bonusuri....prefer sa muncesc pt mine, nu pt altul.
O zi buna tuturor!

e o mare vrajeala asa zisul ''job'' pt firma asta.am fost si eu la ei 6 luni si m-am lasat pagubasa.sunt un fel de Avon al medicamentelor si astia
tin sa te anunt ca esti total dezinformata...amway este prina companie de vanzari directe infiintata acum 50 ani ai nu vand medicamente,pe mapamond au in portofolui peste 30.000 produse,iar in romania au peste 1.000.(cosmetice de cea mai buna calitate,produse pt intretinerea locuintei,suplimente alimentare--vitamine si inerale--tot de cea mai buna calitate,produse pt igiena personaa)
silviu_m74
Postat pe 29 Martie 2009 14:05
o mare vrajeala este in capul tau......daca te-ai lasat pagubasa.....asta spune tot. N-ai inteles nimic din afacerea asta........ramai cu ale tale..........nu inceraca nimeni sa-ti schimbe parerea.
ml__aura
Postat pe 29 Martie 2009 17:17
silviu, ai perfecta dreptate.............
ml__aura
Postat pe 29 Martie 2009 17:21
De la: ml__aura, la data 2009-03-29 17:21:51silviu, ai perfecta dreptate.............

eu sunt curioasa pe ce treapta a piramidei te afli?!
coffeeta
Postat pe 29 Martie 2009 17:30
de 4 ori mai avantajos????
EXPLICA, TE ROG
ml__aura
Postat pe 29 Martie 2009 19:15
De la: ml__aura, la data 2009-03-29 19:15:54de 4 ori mai avantajos????
EXPLICA, TE ROG


pai se stie ca amway este o companie ce are la baza sistemul piramidal..deci pe ce treapta de afli?!
coffeeta
Postat pe 29 Martie 2009 19:39
De la: coffeeta, la data 2009-03-29 19:39:27
De la: ml__aura, la data 2009-03-29 19:15:54de 4 ori mai avantajos????
EXPLICA, TE ROG


pai se stie ca amway este o companie ce are la baza sistemul piramidal..deci pe ce treapta de afli?!
sistem piramidal se poate spune ca este probabil la tine la serviciu,pt ca: teoretic poate sa existe un patron,apoi un director general,mai multi directorasi de departamente,sefi de servicii,sefi de biruo si la sfarsit talpa tarii,adica cei care fac munca....si care primesc cel mai putin salariu.....pentru ca cu cat esti mai sus pe treapta ierarhica castigi mai bine,iar patronul face banii multi fiindca detine o retea (voi ce munciti pr el contra unui salariu). In afacerile de tip MLM sau HETWORK MARKETING este cu totul si cu totul altceva,pentru ca oricand,tu cel este inscris ultimul in retea ai poti depasi ca venituri pe cei care au fost inscrisi inaintea ta(adica sunt pe o treapta superioara).Acest lucru neputandu-se realiza intr-o firma cu organizare si functionare clasica....Ideea este ca nu toata lumea are capacitatea sa inteleaga sistemul MLM si cat de eficient poate fi daca faci munca corect si la timpul ei.Marele avantaj al sistemelor tip MLM este ca odata ce iti faci treaba corect,ai 2 tipuri de castiguri,unul imediat si unul REZIDUAL....pe langa sistemul clasic in care doar faci munca si primesti un salariu....Iar pt ml_aura : este de 4 ori mai avantajos decat la amway din cauza ca la amway ca sa-ti poti luat venitul rezidual 4% pe viata(sa fii platina cu inca 2 picioare in lateral si cu 4000 pct pe ele,iar un al 3-lea sa-l ai la 21% timp de 6 luni inseamna o valoare de--minim 81000 ron lunar in structura ta,mentinuta cel putin 6 luni--) iar in cazul afacerii pe care o fac eu acuma,pe langa produsele unice pe piata pe care le are,imi trebuie doar o valoare de : 18000 ron rulati lunar eu si echipa pe care o dezvolt....este mai avantajos,nu??? p.s. daca vreti,va mai pot da exemple de structuri piramidale pe care le vedem in viata de zi cu zi......Si exista o lege care interzice pe teritoriul Romaniei si al UE structurile de tip piramidal...asa ca....uitati de argumentele astea ca nu stau in picioare
silviu_m74
Postat pe 30 Martie 2009 21:44
De la: coffeeta, la data 2009-03-29 19:39:27
De la: ml__aura, la data 2009-03-29 19:15:54de 4 ori mai avantajos????
EXPLICA, TE ROG


pai se stie ca amway este o companie ce are la baza sistemul piramidal..deci pe ce treapta de afli?!
hai sa-ti raspund si tie...eu numai "activez" in amway,din cauza unuo oameni de acolo...sistemul este EXCEPTIONAL,din pacate de multe ori oamenii din interior al strica....acum ma ocup cu o aolta afacere tot de tip mlm pe care eu am adus-o in romania si se dezvolta de la luna la luna,pt ca piata aici este "virgina"
silviu_m74
Postat pe 30 Martie 2009 21:49
ok, tu ai adus-o in Romania si este super.Vad ca esti bine informat despre Amway.
Zi-ne te rog care este afacerea ta?
Sunt curioasa.
ml__aura
Postat pe 31 Martie 2009 10:04
De la: silviu_m74, la data 2009-03-30 21:44:56
De la: coffeeta, la data 2009-03-29 19:39:27
De la: ml__aura, la data 2009-03-29 19:15:54de 4 ori mai avantajos????
EXPLICA, TE ROG


pai se stie ca amway este o companie ce are la baza sistemul piramidal..deci pe ce treapta de afli?!
sistem piramidal se poate spune ca este probabil la tine la serviciu,pt ca: teoretic poate sa existe un patron,apoi un director general,mai multi directorasi de departamente,sefi de servicii,sefi de biruo si la sfarsit talpa tarii,adica cei care fac munca....si care primesc cel mai putin salariu.....pentru ca cu cat esti mai sus pe treapta ierarhica castigi mai bine,iar patronul face banii multi fiindca detine o retea (voi ce munciti pr el contra unui salariu). In afacerile de tip MLM sau HETWORK MARKETING este cu totul si cu totul altceva,pentru ca oricand,tu cel este inscris ultimul in retea ai poti depasi ca venituri pe cei care au fost inscrisi inaintea ta(adica sunt pe o treapta superioara).Acest lucru neputandu-se realiza intr-o firma cu organizare si functionare clasica....Ideea este ca nu toata lumea are capacitatea sa inteleaga sistemul MLM si cat de eficient poate fi daca faci munca corect si la timpul ei.Marele avantaj al sistemelor tip MLM este ca odata ce iti faci treaba corect,ai 2 tipuri de castiguri,unul imediat si unul REZIDUAL....pe langa sistemul clasic in care doar faci munca si primesti un salariu....Iar pt ml_aura : este de 4 ori mai avantajos decat la amway din cauza ca la amway ca sa-ti poti luat venitul rezidual 4% pe viata(sa fii platina cu inca 2 picioare in lateral si cu 4000 pct pe ele,iar un al 3-lea sa-l ai la 21% timp de 6 luni inseamna o valoare de--minim 81000 ron lunar in structura ta,mentinuta cel putin 6 luni--) iar in cazul afacerii pe care o fac eu acuma,pe langa produsele unice pe piata pe care le are,imi trebuie doar o valoare de : 18000 ron rulati lunar eu si echipa pe care o dezvolt....este mai avantajos,nu??? p.s. daca vreti,va mai pot da exemple de structuri piramidale pe care le vedem in viata de zi cu zi......Si exista o lege care interzice pe teritoriul Romaniei si al UE structurile de tip piramidal...asa ca....uitati de argumentele astea ca nu stau in picioare


mai dragutza cam vb in lipsa de activitate....spre deosebire de tine am un loc de munca unde muncesc si nu incerc sa ii atrag pe altii ca sa urc eu mai sus..si noua ta slujba aia cu solutii de criza...nu este decat tot un sistem piramidal...asa ca daca ai creierul spalat ..lasa-ne
coffeeta
Postat pe 31 Martie 2009 10:14
draga coffeeta, eu vad ca te ambalezi mai tare decat e cazul
Tu ai impresia ca am incercat eu sa te conving pe tine??? Daca da, te inseli; daca nu, oricum te inseli in alta privinta........cred ca esti tipul de persoana care nu e capabila sa inteleaga ce inseamna o afacere MLM, asa ca hai sa incheiem subiectul ca nu stau sa-mi pierd timpul comentand acest subiect cu tine, care esti total dezinformata si negativista!!!!!!
Stai calma la job-ul tau,ca nu te deranjeaza nimeni.Daca toata viata ai de gand sa muncesti pt altul......
ml__aura
Postat pe 31 Martie 2009 21:56
poate coffeeta munceste sa faca ceva folositor pentru societate
zic si eu asa....

nu cu unicul scop de a face bani si atat
kitty_krieger
Postat pe 31 Martie 2009 22:02
mai multe detalii despre ce afacere ai dezvoltat? sunt si eu interesata de un sis MLM avantajos.
shadow4a_peach
Postat pe 1 Aprilie 2009 00:46
De la: ml__aura, la data 2009-03-31 21:56:03draga coffeeta, eu vad ca te ambalezi mai tare decat e cazul
Tu ai impresia ca am incercat eu sa te conving pe tine??? Daca da, te inseli; daca nu, oricum te inseli in alta privinta........cred ca esti tipul de persoana care nu e capabila sa inteleaga ce inseamna o afacere MLM, asa ca hai sa incheiem subiectul ca nu stau sa-mi pierd timpul comentand acest subiect cu tine, care esti total dezinformata si negativista!!!!!!
Stai calma la job-ul tau,ca nu te deranjeaza nimeni.Daca toata viata ai de gand sa muncesti pt altul......


mai fata in primul rand daca ai fi putin atenta nu te-am citat pe tine...asa ca nu te agita ca faci riduri....si nu de alta devii negativista ca mine....
si pt cultura ta generala exista o teorie cand un om spune ceva ( in cazul tau piramida)si este adevarat vine altul( adica tu...ca tot esti cu musca pe caciula) si spune ca nu intelege si nu este capabil....incercand astfel sa para persoana absurda si negativista
tu da-i inainte cu afacerea ta ca nu ma deranjeaza pe mine...si fraza care prinde cel mai bine la fraierii de rand "daca ai de gand sa muncesti toata viata pt altul"
si apropo nu te obosi sa imi raspunzi..timpul tau este prea pretios...sa le speli altora creierul cum au procedat altii cu tine...
succes
P.S.mway nu este firma ta...asa ca tot pt altii muncesti
coffeeta
Postat pe 1 Aprilie 2009 07:36
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-31 22:02:12poate coffeeta munceste sa faca ceva folositor pentru societate
zic si eu asa....

nu cu unicul scop de a face bani si atat

pisicutzo
nu conteaza..ce lucrez si pt cine...macar stiu ca nu am creierul spalat...si nu cred in afaceri infiintate in stil piramidal...si dintr-o data telul firmei este telul meu in viata...dar fiecare isi ia propria decizie in viata..

coffeeta
Postat pe 1 Aprilie 2009 07:42
bravo voua, spuneti NU SPALARII CREIERELOR!! te admir coffy, salutari tutturor, ati fost deja pacaliti azi?
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:19
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:19:07bravo voua, spuneti NU SPALARII CREIERELOR!! te admir coffy, salutari tutturor, ati fost deja pacaliti azi?

neatza! si nu am fost pacalita
coffeeta
Postat pe 1 Aprilie 2009 09:34
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:19:07bravo voua, spuneti NU SPALARII CREIERELOR!! te admir coffy, salutari tutturor, ati fost deja pacaliti azi?

nici eu
kitty_krieger
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:21
De la: coffeeta, la data 2009-04-01 09:34:38
De la: azalis, la data 2009-04-01 08:19:07bravo voua, spuneti NU SPALARII CREIERELOR!! te admir coffy, salutari tutturor, ati fost deja pacaliti azi?

neatza! si nu am fost pacalita



Bv conffy!
daca era o afacera atat de mortala si trebuia sa lucrezi "pt tine" sa fii propiul tau sef atunci amway nu era MLM ci franciza ;) erai propiul tau sef "d-soara cum te numesti patroana". plateai ceva pt numele firmei si vindei produsele in magazine ;) sa fim seriosi ...de ce firmele asta MLM nu au asa un succes imens ca si cee ce vand direct la client ;) ca cele ce expun mrfa magazine?! pt ca cel care a inventat MLM-ul sta acum bine mersi si numara banii ce ii primeste d la voi ...ia gandestete ce se intampla sa zicem prin absurd ca toata lumea e bagata in treaba asta ..acel ultimul care a intrat inpiramida MLM nu va castiga nimic! deci tot ramane cneva de prost! si scuzama ca zic....omul cad e duce la cumpraturi ii place sa vada produsul in fata sa ii dea vreo 2 sa vada cum suna oala...sa stranga e painesa vada daca e proaspata, sa deschida cutia de crema sa vada cum miroase, sa puna mana pe perie de par sa vada cat de tare e , sa ia testerul de ruj sa vada um ii vine pe piele i sa cumpere pe moment!!! de asta nu au succes MLMurile! cau fac asa ;) nu zic ca nusunt bune produsele de la amwy! s nu ma inetelegi gresit! sunt chiar f bune!;) dar romania nu e la stadiul ala de a cumpara din catalog ;) nu e credema ....k a stat mult si in strainatate si in romania si ma ingrozesc diferentele dintre est si vest ;) asa e firea romanilor.deocamdata prefera sa cumpere de la "piata" din hipermarketurile unde au de toate...e si mai sanatos asa....ma faci un pic de miscare ;))
itisme
Postat pe 18 August 2009 13:42
scuze pt greseli dar se pare ca scriu repede si liniuta asta nu tasteaza niste litere :( stupid this :( oricum sper sa intelegeti...daca nu -o sa postez si varianta corectata ;))
itisme
Postat pe 18 August 2009 13:46
Traim intr-o lume in care fiecare trebuie sa-si apartine doar lui .
Deci :
Doua slujbe , daca le poti tine da-i bataie .
Iubit gelos , sunt o gramada de baieti buni pe lumea asta care nu-si tin iubitele legate la piciorul patului , desculte si insarcinate..............
Sef indragostit dace e liber,SCHIMBA IUBITUL !
Parinti indiferenti si exploatatori ? daca tot tii 2 job-uri,treci la casa ta
Cristtyn
Postat pe 18 August 2009 14:42
doamna draga ce nu aveti dv. habar in aceasta afacere e faptul ca orice produs ai cumpara de la ei din amway ,chiar daca esti inscrisa sau nu ai termen de proba 90 de zile si poti sa returnezi produsul si-ti vei primi banii inapoi neconditionat .Se numeste garantie pe satisfactie,adica am luat un sampon pot sa-l folosesec 30 de zile ,nu-mi convine il returnez ,dv cumparati linistita din magazine,platiti reclamele si nici o problema ,dar nu mai vb in necunostinta de cauza
kudika053420
Postat pe 20 August 2009 08:52
De la: kudika053420, la data 2009-08-20 08:52:01doamna draga ce nu aveti dv. habar in aceasta afacere e faptul ca orice produs ai cumpara de la ei din amway ,chiar daca esti inscrisa sau nu ai termen de proba 90 de zile si poti sa returnezi produsul si-ti vei primi banii inapoi neconditionat .Se numeste garantie pe satisfactie,adica am luat un sampon pot sa-l folosesec 30 de zile ,nu-mi convine il returnez ,dv cumparati linistita din magazine,platiti reclamele si nici o problema ,dar nu mai vb in necunostinta de cauza[/quote

eu am scris ca am folosit produse amway si ce am folosit a fost bun....numai ca na....daca e sa ne sustinem parerile o putem tine pana la pastile cailor.....oricum...acelasi principiu de returnare a produselor se aplica si in magazine, mai ales in cele de retail! deci problema nu e aceasta....eu doar ziceam o varianta plauzibila ca aceea ca magazinele de retail au mai mare succes fata de cataloagel amway sau restul d genu pt ca:
1. le cumperi pe loc si poti sa le consumi de indata ce le-ai achitat (fata de amway care astepti livrarea acasa)...
2. ai posbilitatea sa iti folosesti toate simturile pt a analiza prdusul ce vrei sa il cumperi (sa recunoastem ca mai ales romanii nu adora piata pe nevazute; (eu am cumparat produse amway abia dupa ce am testat de la o prietena si mi-a placut produsul respectiv)....sa fim seriosi...si daca romanul s-ar sinchisi sa cumpere "pe nevazute" si nu i-ar placea produsul, cu posiblitatea de a il returna ar ajunge la simpa concluzie ca si-a pierdut timpul comandanu-l, asteptand sa vina, realizand poate ca nu e ceea ce si-a imaginat, returnandu-l si asteptand banii pe cand la magazin operatiuneea se face repede.
3. nu vreau sa laud magazinele de retail dar ele sunt mai accesible..in sensul de timp si placere :) (mai delectezi vazul, mai mirosul , mai te intalnesti cu cineva) este deja un hobby. plus ca ai posibilitatea de miscare :
4. vorba aia , cei mai buni bucatari se duc de dimineata si fac piata singuri ;)
5. daca e sa vorbim de reclama ia ganditi-va cat pateste consumatorul de la amay la reclama de exclusivitate ;) sa o luam altfel: ganditiv la calculatoarele APPLE si ganditiva daca vrti sa cumparati unul din acesta cat platiti pt nume si cat pt calitate (nu neg acum ca nu au standard d calitate inalta dar nu e asa de mare incat sa justifice pretul ;) asta sigur pt ca pe piata tot timpul vor fi echivalente) asa ca in loc sa ma duc sa cumpar cosmetice de la amway mai bine ma duc sa iau ceva de la farm naturista astfel sustin si economia romaneasca ( si la produsele de genul plafar ce reclama argumentati ca platesc ca eu nu prea am vazut spoturi publicitare desi calitatea produselor e f buna ;))
6. mi-a facut placere sa facem schimb de replici si imi pare bine sa vad ca cineva isi apara propiile convingeri. eu raman la hobby-ul meu: o plimbare pana la magazin nu strica niciodata pt ca eu nu cred ca atunci in miez de noapte cand realizezi ca nu mai ai pasta de dinti/ crema de fata/ hartie igienica/ detergent sau mai stiu eu ce...nu cred ca te duci si comanzi de la amway ci te duci la nonstop :)

VA MULTUMESC
itisme
Postat pe 23 August 2009 01:14
stiti ce mi-ar placea....ca acele produse de la amway sa ajunga in magazine :) sau sa se faca francize....atunci acel ce detine o franciza poate spune categoric ca este propiul lui sef.....ca de la asta a plecat si polemica toata.
itisme
Postat pe 23 August 2009 01:21
copila de 20 ani.trebuie sa-ti faci ordine in viata.la 20 ani trebuie sa sti c anu ti sa-u osificat oasele,ca esti in crestere pina la 24-25 ani,nu ai voie sa muncesti mult si greu,iti distrugi sanatatea pentru toata viata.trebuie un servici usor.parintii tai nu pot fi degenerati sa nu te iubeasca si sa nu te intretina,tu nu te intelegi cu ei din cauza felului tau de a gindi care se va schimba in urmatorii ani fara ca tu sa-ti dai deama.esti prea tinara si pentru iubit.gelozia este ereditara si este o depicienta a psihicului.nu se poate vindeca.scapa de iubit.discuta cu parintii tai,intoarce-te la ei,si stati cu toti impreuna.seful poate te stimeaza si te apreciaza pentru ca esti muncitoare si ai 2 servicii.tu nu interpretezi lucrurile cum trebuie.seful este tinar,este insurat ca sa poti sti daca este indragostit de tine trebuie sa discuti cu el.invita-l la o plimbare la sosea ziua.tinerii de virsta ta nu au inca suficienta maturitate in gindire,nici corpul nu este inca matur,si nici sexul nu ar trebui sa fie.
greffe
Postat pe 3 Octombrie 2009 18:11
terminati-va ma cu subiectele astea de la naftalina!
greierash_is_back
Postat pe 3 Octombrie 2009 18:13
De la: ml__aura, la data 2009-03-29 17:17:54o mare vrajeala este in capul tau......daca te-ai lasat pagubasa.....asta spune tot. N-ai inteles nimic din afacerea asta........ramai cu ale tale..........nu inceraca nimeni sa-ti schimbe parerea.


te rog frumos...suntem plictisiti de atata reclama....cine e interesat sa intre in afacerea ta cauta detalii de unul singur, nu e nevoie sa ii bagi tu pe gat detaliile si argumentele
arhanghel
Postat pe 6 Octombrie 2009 01:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pls ..help me q sfaturi ....; 19 De la: crissa_909 16 Iulie 2009 17:29
intrebare 3 De la: vanesia 31 Martie 2009 20:50
Diferenta... 5 De la: di_cristina 26 Octombrie 2008 03:23
am 20 de ani si trebuie sa muncesc in 2 locuri ca sa ma pot intretine,parintii nu ma ajuta cu nimic si pe deasupra unde m-am angajat am n sef care s-a indragostit de mine si iubitul meu este foarte gelos dar nu se arata si este o tensiune foarte mare in r 57 De la: arhanghel 6 Octombrie 2009 01:54
piercing in buric 2 De la: Barbiepink 12 Septembrie 2013 22:20