Setari Cookie-uri

eu am 20 de ani...el are 41...vreau pareri:D:X

ce mai vrei sa stii? ca daca e bine sau nu te-ai si ne-am lamurit...

Postat pe 28 Septembrie 2008 18:41
De la: Xintia, la data 2008-09-28 18:30:37si pt Iris: am postat subiectul aici stiind ca voi primii si comentarii care nu-s pe placul meu dar vreau sa le stiu...atat!


Blanca draga sau xintia mai nou , unele persoane chiar nu inteleg ce anume doresti tu sa stii de la ele....de vreme ce tu deja esti happy cu hotararea ta ,te intelegi bine cu tipul si baiatul lui .....intrebarea logica este ce fel de pareri vrei sa auzi de la noi ?

Nici macar nu ai bagat o poveste lacrimogena sa ne zici ca te-a pacalit tipul si tu mititica nestiutoare ai picat in plasa banditului .....

Ia priveste tu lucrurile din afara si da=ne o idee cam cum ar trebui sa gandeasca muritorii de rand ca noi poate gresim noi pe undeva

La modul cum ai pus tu problema ....pare ca vrei sa auzi pareri legate de varsta ....sau nu ...de vreme ce spui ca tie iti place deci ...ce rost are sa mai intrebi pe altii cand tu deja stii ce vrei ?
iris_4_ever
Postat pe 28 Septembrie 2008 23:51
ai tai stiu?daca te simti bine cu el,daca te simti implinita,ce mai conteaza ce zice lumea?e viata ta,o traiesti cum vrei tu.de ce s regreti mai tarziu???
gabriela2008
Postat pe 29 Septembrie 2008 12:03
de ciudat nu mai e de mult ciudat ca o fata de 20 de ani care arata bine sa umble cu unu de 40 si... de ani care are multi bani.acuma depinde cum te simti tu in relatia asta , daca te simti bine in situatia asta atunci continua mai departe desi eu una nu as umbla cu unu de 40 de ani, da asta sunt eu, imi plac astia mai tinerei.
witcher
Postat pe 29 Septembrie 2008 21:36
eu cred ca fata s-a lamurit singura in timp ce posta...si noi ne agitam ca fraierii...

Postat pe 29 Septembrie 2008 21:55
Rusine, rusine, rusine! De cand barbatii de 40 de ani sunt batrani? Au ei o problema cu criza varstei mijocii, da' nu-s batrani, no! si daca fata are sansa sa fie si crescuta, si f..a de acelasi barbat, ce treaba aveti voi ca el are 41 si ea 20? Ce, voi va bagati sub plapuma cu el, sau ea?
Lucia1971
Postat pe 29 Septembrie 2008 22:12
De la: inocica, la data 2008-09-29 21:55:00eu cred ca fata s-a lamurit singura in timp ce posta...si noi ne agitam ca fraierii...

Da, mai Ino, da' m-am simtit jignita ca vin niste pisi de 20 de ani si ne fac batrane pe noi astea care ne apropiem de 40...
Lucia1971
Postat pe 29 Septembrie 2008 22:13
am si luat pozitia ghiocelului de rusine..

Postat pe 29 Septembrie 2008 22:14
De la: Lucia1971, la data 2008-09-29 22:12:50Rusine, rusine, rusine! De cand barbatii de 40 de ani sunt batrani? Au ei o problema cu criza varstei mijocii, da' nu-s batrani, no! si daca fata are sansa sa fie si crescuta, si f..a de acelasi barbat, ce treaba aveti voi ca el are 41 si ea 20? Ce, voi va bagati sub plapuma cu el, sau ea?


asa e lucia ,niste cotoharle care cauta nod in papura ,numai de-astea pe aici in ultima vreme
iris_4_ever
Postat pe 29 Septembrie 2008 23:20
De la: inocica, la data 2008-09-29 22:14:20 am si luat pozitia ghiocelului de rusine..


te insotesc sa nu te plictisesti singura
iris_4_ever
Postat pe 29 Septembrie 2008 23:21
luci....nu te amara mama.....unii sunt batrani la 20 de ani .........altii nici la 60 nu sunt batrani.......fiecare cum se simte...... noi sa fim sanatosi
dienuta_nou
Postat pe 29 Septembrie 2008 23:23
pfff ai accentuat destul ce te intereseaza la el ...atat timp cat nu devii o ushuratica e ok :)

Postat pe 30 Septembrie 2008 01:15
ai mei nu stiu de el...si nici nu vor afla numai daca eu vreau...nu stau cu ei...sunt studenta in alt oras...si nu as putea sa accept sa fiu cu cineva pt bani, cat timp ai mei imi dau suficienti bani sa am un trai decent nu is nevoita sa ma prostituez!!!!
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 02:15
ahh si inca o chestie, nu-l consider batran, in primul rand pt ca nu arata batran (ca a fost sportiv f mult timp) si oricum daca cineva are 40 de ani inca nu mi se pare ca e batran, pe la 80 da=))...in rest imbatranesti cand vrei, asta depinde de tine...
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 02:18
De la: bestiuitza, la data 2008-09-28 17:39:22draga daca vrei sa te imbeti cu apa dulce e treaba ta
noi iti spunem parerea noastra
la 2 luni de relatie totul e superb
chiar ultima relatie cu fata
aia de 22 de ani cat a durat?



punct ochit punct lovit ,chiar cat a durat relatia lui cu fata din naintea ta?
Apropo si fica mea are un prieten de 40 cu bani, fara copii si divortat de vreo 10 ani si sunt prieteni de 4 ani si tot nu vrea sa se casatoresca cu el adica nu i-a luat mintile faptul ca are bani.......
se gandeste cum va fi peste 10 sau 15 ani. Ea are 21 de ani se intretine singura are un job destul de bine platit.
adistefi1970
Postat pe 30 Septembrie 2008 08:25
De la: dienuta_nou, la data 2008-09-29 23:23:26luci....nu te amara mama.....unii sunt batrani la 20 de ani .........altii nici la 60 nu sunt batrani.......fiecare cum se simte...... noi sa fim sanatosi



chiar asa, la mine nu se prea vede ca ma apropii de 40 iar de simtit nu cred ca m-am simtit vreodata mai batrana de 20
.
adistefi1970
Postat pe 30 Septembrie 2008 08:30
De la: aditza70, la data 2008-09-30 08:25:55
De la: bestiuitza, la data 2008-09-28 17:39:22draga daca vrei sa te imbeti cu apa dulce e treaba ta
noi iti spunem parerea noastra
la 2 luni de relatie totul e superb
chiar ultima relatie cu fata
aia de 22 de ani cat a durat?



punct ochit punct lovit ,chiar cat a durat relatia lui cu fata din naintea ta?
Apropo si fica mea are un prieten de 40 cu bani, fara copii si divortat de vreo 10 ani si sunt prieteni de 4 ani si tot nu vrea sa se casatoresca cu el adica nu i-a luat mintile faptul ca are bani.......
se gandeste cum va fi peste 10 sau 15 ani. Ea are 21 de ani se intretine singura are un job destul de bine platit.



eu vroiam sa stiu ce parere aveti despre relatie, diferenta de varsta...nu am vb despre banii lui, care nu conteaza pana ce pe mine ma intretin ai mei!!!!
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 08:44
e o situatie cam dificila, tu esti inocenta iar el un bandit de 40 de ani frumos ca Fat Frumos si fura inimile tinerelor. Este o relatie care nu va dura zic eu, insa sper sa ma insel si el chiar sa te iubeasca, macar pt tineretea ta, dar in general barbatii nu prea apreciaza. Fa ce ti spune inima, ghideaza te dupa simturi, daca tu crezi ca merita sa te complici intr o relatie de genul, chiar singura ai spus ca parintii tai nu o sa afle niciodata, probabil nu ar fi de acoord cu relatia ta.
Uneori ma gandesc si eu daca m as indragosti de o persoana mai in varsta cum ar fi ? Apoi am facut o lista imaginara si mi am dat seama ca o altfel de persoana chiar daca m ar iubi si am ramane impreuna pana la sfarsitul vietii lui o sa raman singura mai repede cu vreo 20 30 de ani, el va muri mai repede, ce voi face fara iubirea mea, o sa sufar si mai mult. Asa ca alege unul apropiat varstei tale sa descoperiti viata , tineretea impreuna, invata sa treci prin viata cu cineva care o descopera ca tine. Acel barbat de 41 de ani deja e satul de viata crede ma, la un momendat o sa regreti daca ramai cu el sau daca piearzi prea multi ani langa el. Cea mai fumoasa perioada din viata unui om este de la 17 pana la vreo 23 de ani. Nu ti irosi tineretea pe himere, nu te darui unui om care nu te merita, pentru el esti doar o bucatica de carnita, pentru altcineva poti fi iubirea vietii. Tu alegi
lover_woman
Postat pe 30 Septembrie 2008 08:58
eu nu sunt de acord ca cea mai frumoasa perioada din viata unui om este de la 17 la 23 de ani.....pai ce.de la 23 nu mai poti avea viata frumoasa? parerea mea e ca ficare om poate sa spuna abia pe la 65 de ani care a fost ca mai frumosa perioada din viata lui....
dienuta_nou
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:08
draga mea stiu f bine cum e sa ai o rel de genul asta am o gramada de prietene cu astfel de rel. unele de durata altele nu acuma depinde si de cum "te com[porti" pt ca sa dureze.nu are nimeni dreptul sa te condamne pt rel ta pt ca in primul rand nu e insurat ca sa desparti o fam si in al doilea rand daca tie iti place si il vrei langa tine..atata timp cat dureaza sa fie bine cat nu..iti gasesti altul si gata ca la varsta ta nu trebuie sa te gandesti neaparatt la casatorie sau o rel vesnica. TRAIESTE MOMENTUL SI FII CAT MAI FERICITA..cu cine gasesti (ai grija doar sa nu iti dobandesti reputatia de c...a ca e nasol)ca apoi cand te hotarasti sa te mariti si sa iti faci o fam nu vei mai putea avea asemenea clipe si ai sa plangi dupa ele(iti spun pt ca eu am nascut la 21 si acum am 24 si 2 copii si e tare greu.uneori regret ca nu mai pot fi libera sa mai copilaresc putin ).ASA CA ...BAFTA IN CONTINUARE SI NU UITA...TRAIESTE SI BUCURA-TE DE FIECARE MOMENT FRUMOS DIN VIATA TA ..ca nici nu stii daca maine vei mai fi si e pacat sa nu profiti de fericirea care-ti bate la usa(de lunga sau de scurta durata nu conteaza)
kattuka
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:11
traieste-ti viata cum vrei,nu conteaza diferenta de varsta,dar sa nu uiti nici o clipa de puterea tineretii tale,sa nu faci absolut nici un compromis,chiar daca crezi acum ca ar merita,mergi doar inainte si in sus, nu sta pe loc,invata,fa-ti relatii,distreaza-te la maxim si pregateste-ti un viitor frumos.iti doresc numai bine

lumi_casia
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:21
e adevarat ca unii oameni se nasc batrani..asa sunt ei, altii si la 80 de ani au spiritul tanar..dar...nu poti sti cum evolueaza in timp.din ce am vz eu pana acum am tras concluzia ca nu la orice se potriveste "mai bine mai tarziu decat niciodata"...nu poti face orice la orice varsta...cand tu vei vrea in discoteca..lui i se va parea plictisitor sau obositor, la varsta lui e foarte "cool" sa ametesti o fetita de 20 de ani, care , in general, e dispusa sa renunte la placerile ei pentru "barbatul" de langa ea...numai ca anii trec si ajungi la o varsta cand incepe sa-ti para rau ca nu ai fc lucrurile potrivite varstei de atunci...si nu le mai poti face (fie nu-ti mai arde, fie ti-e teama de ridicol)...pe urma, cand se va termina relatia, barbatii potriviti pentru tine vor fi deja "amanetati", asa se intampla..au iubite, sotii, copii...si poti trai o singuratate pe care, crede-ma ,nu ti-o doresti...asa ca aventura, ca experienta...e ceea ce trebuie...numai sa ai grija sa nu dureze prea mult, sa nu te ameteasca de tot, in asa fel incat sa revii la varsta ta...e foarte important sa traiesti, cu omul de langa tine, in acelasi timp niste bucurii pe care le descoperiti impreuna pentru prima data...asa la el poate fi "un deja vu"...si e trist...bafta
annemmone
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:25
Se pot intalni si diferente mai mari de varsta si mai mici.
Astept fete frumoase la discutii
sahadrian
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:30
De la: Xintia, la data 2008-09-30 02:18:09ahh si inca o chestie, nu-l consider batran, in primul rand pt ca nu arata batran (ca a fost sportiv f mult timp) si oricum daca cineva are 40 de ani inca nu mi se pare ca e batran, pe la 80 da=))...in rest imbatranesti cand vrei, asta depinde de tine...

Lasa dragutza ca sunt altele care ne fac babaciuni pe noi femeile de 40 de ani. Despre barbati... ce sa mai zic... Hai mai, nu-i baga in seama pe toti pustii superficiali care habar n-au cu ce se mananca viata asta!
Lucia1971
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:35
De la: oana2fratila, la data 2008-09-30 08:58:29e o situatie cam dificila, tu esti inocenta iar el un bandit de 40 de ani frumos ca Fat Frumos si fura inimile tinerelor. Este o relatie care nu va dura zic eu, insa sper sa ma insel si el chiar sa te iubeasca, macar pt tineretea ta, dar in general barbatii nu prea apreciaza. Fa ce ti spune inima, ghideaza te dupa simturi, daca tu crezi ca merita sa te complici intr o relatie de genul, chiar singura ai spus ca parintii tai nu o sa afle niciodata, probabil nu ar fi de acoord cu relatia ta.
Uneori ma gandesc si eu daca m as indragosti de o persoana mai in varsta cum ar fi ? Apoi am facut o lista imaginara si mi am dat seama ca o altfel de persoana chiar daca m ar iubi si am ramane impreuna pana la sfarsitul vietii lui o sa raman singura mai repede cu vreo 20 30 de ani, el va muri mai repede, ce voi face fara iubirea mea, o sa sufar si mai mult. Asa ca alege unul apropiat varstei tale sa descoperiti viata , tineretea impreuna, invata sa treci prin viata cu cineva care o descopera ca tine. Acel barbat de 41 de ani deja e satul de viata crede ma, la un momendat o sa regreti daca ramai cu el sau daca piearzi prea multi ani langa el. Cea mai fumoasa perioada din viata unui om este de la 17 pana la vreo 23 de ani. Nu ti irosi tineretea pe himere, nu te darui unui om care nu te merita, pentru el esti doar o bucatica de carnita, pentru altcineva poti fi iubirea vietii. Tu alegi

Draga mea, priveste si partea buna a lucrurilor. Moare repede, ii mostenesti averi si te doare in banana pe urma ca poti sa-ti alegi un barbat de care vrei tu.
Lucia1971
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:37
De la: sahadrian, la data 2008-09-30 09:30:09Se pot intalni si diferente mai mari de varsta si mai mici.
Astept fete frumoase la discutii

Eu sunt frumoasa! Eu sunt frumoasa! Da' nu mai sunt fata demult. E vreun bai?
Lucia1971
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:39
De unde ati inteles voi ca ar vrea fata sa se casatoareasca cu el ?
iris_4_ever
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:41
E decizia ta ceea ce vei face, important e sa te simti bine ... de ce zic lucrul acesta? Pentru ca eu am o relatie de 5 ani cu un barbat deosebit .,.. diferenta de varsta este de aprox. 13 ani ... lucru care nu se observa .. cei din cercul nostru la inceput au zis ca pare cu cel putin 7-8 ani mai tanar ....decat varsta pe care o are in realitate. Dar consider ca diferenta de varsta nu trebuie sa fie un impediment pt a iubi un om, mentionez ca inainte de a incepe relatia ... am avut multe de invatat de invatat, mai ales ca eu trebuia sa fac toate treburile in casa parintilor mei .. mama fiind plecata in strainatate .. eu cu 3 barbati pe cap (tatal, si cei doi frati) ... totusi consider ca eram mult prea matura psihic atunci cand am inceput relatia ... nu-mi pare rau pentru ce am trait, si ceea ce traiesc, pot spune ca avem o viata frumoasa ... si ne dorim mai multi copii (mentionez ca el nu a fost casatorit niciodata, si nu are copii nici prin sat si nici in alta parte).

Concluzia ar fi urmatoare: Pune-ti in ordine toate gandurile, toate trairile, si nu asculta parerile altora. Important este atunci cand vei prezenta situatia parintilor tai, ca ei sa inteleaga si sa accepte aceasta relatie a ta. Ai mei au aflat de relatie repede ... si nu au fost de acord, dar cu timpul mama a acceptat, iar tata a aflat abia dupa 3 ani si ceva ... ca inca sunt cu el , si acum nu au nimic de reprosat, pt ca i-au dat o sansa sa se afirme cat de cat!

Mult succes, si fi cu ochii in patru, pune in functie toate abilitatile tale de intelegere a lucrurilor si a oamenilor din jurul tau!
dede2004
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:44
Parerea mea e sa nu tii cont decat de instinct;
Instinctul tau ( cred ca in 90 % din cazuri instinctul femeilor este mai bun decat judecat si sfatul tuturor) iti va dicta ceea ce e de facut;
Ai 2 luni cu el?
Si ce?
La inceput totul e frumos ( si "satisfacator")
Nu varsta e bariera; E important cum anume iti place ( sau vezi) "viata in doi" ( ma rog- in trei- cu toate ca pustiul poate sa "zboare" repede)
Eu zic sa nu te gracbesti la maritis, dar poti lua in considerare ( cred ca in astfel de cazuri NU trebuie sa te consulti cu ai tai ( contrar femeilor "de casa" care te vor sfatui s-o faci; Nu le lua in seama; De cele mai multe ori sunt rautacioase si invidioase si te sfatuiesc "de bine" - ca sa "moara si capra vecinului"
Evident parintii nu vor vedea cu ochi buni o relatie de acest fel ( mai putin daca parintii tai au o diferenta de varsta considerabila si daca sunt mai "destupati" la minte) - iar- in caz de nereusita iti vor scoate ochii toata viata ( lor :-) ); Iar daca n-ai sa faci cum vrei tu- ii vei gasi vinovati toata viata ( ta) ;
Asa ca - eu zic- nu tre` sa iei nici o decizie in acest moment;
Distreza-te! ( PS- si fa -neaparat- dar neaparat- o facultate)
G_I_JOE
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:51
De fapt toata problema este ca se simte importanta:un barbat matur ,cu bani si bine pe deasupra ii acorda ei toata atentia lui asta am inteles eu din toate raspunsurile postate de ea. nu gasesc alta logica la dilema ei,sau poate mai are unele mustrari legate de varsta lui iar noi ar trebui sa i le spulberam confirmandu0i ca nu este nimic gresit in ceea ce face
donttouch
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fosta studenta - profesor 55 De la: kudika483935 16 Decembrie 2021 15:47
k 4 De la: Ame_ly 23 August 2011 10:53
CE ZICETI? 34 De la: kudika325074 15 Octombrie 2010 01:45
Printul meu din copilarie.. 3 De la: pickard 8 Mai 2011 23:23
Cum sa uit de EL? 103 De la: deea_elena 29 Februarie 2012 15:07