Setari Cookie-uri

eu am 20 de ani...el are 41...vreau pareri:D:X

Bai eu cred ca e evident si ce atata bataie de cap:
omul are putere -bani, prestanta, experienta- si normal ca te atrage, iti da un anumit statut.
Parerea mea: esti trecatoare prin viata lui, asa ca bucura-te de timpul pe care il ai cu el, pentru ca este limitat, de circumstante si alte lucruri.

Asa ca distreaza-te, incearca sa nu te indragostesti prea tare ca o sa cam suferi dupa si vezi-ti de treburile tale. Nu te atasa, si daca o faci, fugi, pentru ca, sincer iti spun, la 41 de ani, cu un baiat de 19 si dupa o relatie de 2 ani care s-a finalizat...omul acesta nu o sa stea pe loc. La varsta asta barbatii inca se considera tineri si vor sa se distreze, daca avea cu 7-8 ani mai mult puteai spera la ceva de viitor.

Asa ca distreaza-te. Altceva nu ai de facut.
andreea_new
Postat pe 30 Septembrie 2008 09:57
De la: oana2fratila, la data 2008-09-30 08:58:29e o situatie cam dificila, tu esti inocenta iar el un bandit de 40 de ani frumos ca Fat Frumos si fura inimile tinerelor. Este o relatie care nu va dura zic eu, insa sper sa ma insel si el chiar sa te iubeasca, macar pt tineretea ta, dar in general barbatii nu prea apreciaza. Fa ce ti spune inima, ghideaza te dupa simturi, daca tu crezi ca merita sa te complici intr o relatie de genul, chiar singura ai spus ca parintii tai nu o sa afle niciodata, probabil nu ar fi de acoord cu relatia ta.
Uneori ma gandesc si eu daca m as indragosti de o persoana mai in varsta cum ar fi ? Apoi am facut o lista imaginara si mi am dat seama ca o altfel de persoana chiar daca m ar iubi si am ramane impreuna pana la sfarsitul vietii lui o sa raman singura mai repede cu vreo 20 30 de ani, el va muri mai repede, ce voi face fara iubirea mea, o sa sufar si mai mult. Asa ca alege unul apropiat varstei tale sa descoperiti viata , tineretea impreuna, invata sa treci prin viata cu cineva care o descopera ca tine. Acel barbat de 41 de ani deja e satul de viata crede ma, la un momendat o sa regreti daca ramai cu el sau daca piearzi prea multi ani langa el. Cea mai fumoasa perioada din viata unui om este de la 17 pana la vreo 23 de ani. Nu ti irosi tineretea pe himere, nu te darui unui om care nu te merita, pentru el esti doar o bucatica de carnita, pentru altcineva poti fi iubirea vietii. Tu alegi


Aaaa...cat despre acest citat:
Intrebare: De unde stii? Ai patit-o tu?
ai cumva studii? Sau se bazeaza pe cercetari sociologice extinse la 10 ani pe un esantion reprezentativ de 2234 persoane de acea varsta?
Vorbesti din auzite, stimata duduie; nu-i nici pe departe adevarat ce postulezi tu aici;
Daca vrei- singurul lucru pe care-l critic este expresia "bandit" - pe car enu stiu daca s-o interpretez ca un atribut sau un complement de stare :-)
G_I_JOE
Postat pe 30 Septembrie 2008 10:02
De la: iuliana_mihai77, la data 2008-09-30 09:55:18De fapt toata problema este ca se simte importanta:un barbat matur ,cu bani si bine pe deasupra ii acorda ei toata atentia lui asta am inteles eu din toate raspunsurile postate de ea. nu gasesc alta logica la dilema ei,sau poate mai are unele mustrari legate de varsta lui iar noi ar trebui sa i le spulberam confirmandu0i ca nu este nimic gresit in ceea ce face




incepusem sa ma uit crucis la cei care o dadeau inainte cu casatoria si tineretea
iris_4_ever
Postat pe 30 Septembrie 2008 10:02
Draga mea, traiesc o situatie asemanatoare cu a ta, din cate am citit, atat in privinta varstei, cat si bani, parinti s.a.m.d. Crede-ma , intr-un an si 7 luni am avut timp sa-l cunosc, sa analizez relatia asta pe toate partile si, desi am ajuns la concluzia ca nu e bine, deja e putin tarziu ca sa dau inapoi si sa renunt, in favoarea tineretii mele si a posibilitatilor pe care aceasta stare de fapt mi le confera. Al meu, din fericire, e tipul de casa, nu bandit, care m-a respectat mereu si a stiut sa ma rasfete fara "sa mi se urce la cap". Cat despre petreceri si iesiri, vreau sa-ti spun ca nu mai e la fel de vivace ca la inceput si nu de fiecare data se simte in largul lui in preajma celor de varsta mea. Si eu am ascuns relatia de ai mei, cu toate riscurile, dar stii cum mi se rupe sufletul cand constat ca nu pot merge cu el acasa la parinti, sa petrecem weekendul, sa-l accepte pt tot ceea ce am devenit datorita lui? Gandeste cu ratiunea, stiu ca e o lupta grea intre aceasta si inima, dar nu lasa timpul sa treaca prea mult, e in defavoarea ta, iti spun din experienta si noptile planse de ciuda pe situatia din care simt ca nu pot iesi usor!!! Succes!
Tweety08
Postat pe 30 Septembrie 2008 10:47
Da ,adevarat ceea ce spui, dar cred ca o sa mai dureze ceva pana ea va ajunge la maturitatea in gandire de care tu dai dovada asa ca..........toate aceste sfaturi sunt inutile cred ca ea a hotarat deja
donttouch
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:01
NU vreau sa ma casatoresc!!!! Sunt tanara, si nu-mi arde mie acuma de casatorie sau copii...wtf!!! Si daca vreau sa ma duc in club, el nu are nimik impotriva, sau vine cu mine:D
si nu vad ce statut imi da...nu sunt nevasta lui numai prietena.
Si oricum mie imi place sa traiesc momentul, asa ca traiesc fiecare clipa de parca ar fi ultima.
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:16
am sa va spun o poveste:
- ea 20 ani, el 43 :) ea studenta , el porfesor;
- ajung sa aiba o relatie de 8 ani impreuna . Acesti 8 ani , ea a incercat perpetuu sa se maturizeze fara viata de student, fara barfe , baieti , show-uri, colege , povesti .. etc
- ajung sa se casatoreasca . apar 2 copii .
- Ea ajunge la 39 ani si ramane singura - el avea deja 62 - a murit . Un copild e 9 ani, un copil de 6 ani.
- ea isi traieste anii , unul dupa altul in trecut , crescand copii.
- copii pleaca la casa lor, unul dupa altul. Ea ramane singura. El e mort.

Pune in balanta pe termen lung. Poti lua singura o decizie , dar daca iti doresti cu adevarat in fiecare seara sa te stranga cineva in brate, sa devii un sprijin pentru copii tai, sa ajungi sa ii muti la casa lor si sa ramai cu sotul tau sa te uiti la telenovele si sa il cari dupa tine in vizita la nora/ginere .. e un alt vis fatza de viata pe care ai inceput-o si ti-o doresti acum de viitor.

Iar personal - maturitatea = imbatranire. Asta este ceea ce-ti doresti?
Succes
elenagheor
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:19
De la: oana2fratila, la data 2008-09-30 08:58:29e o situatie cam dificila, tu esti inocenta iar el un bandit de 40 de ani frumos ca Fat Frumos si fura inimile tinerelor. Este o relatie care nu va dura zic eu, insa sper sa ma insel si el chiar sa te iubeasca, macar pt tineretea ta, dar in general barbatii nu prea apreciaza. Fa ce ti spune inima, ghideaza te dupa simturi, daca tu crezi ca merita sa te complici intr o relatie de genul, chiar singura ai spus ca parintii tai nu o sa afle niciodata, probabil nu ar fi de acoord cu relatia ta.
Uneori ma gandesc si eu daca m as indragosti de o persoana mai in varsta cum ar fi ? Apoi am facut o lista imaginara si mi am dat seama ca o altfel de persoana chiar daca m ar iubi si am ramane impreuna pana la sfarsitul vietii lui o sa raman singura mai repede cu vreo 20 30 de ani, el va muri mai repede, ce voi face fara iubirea mea, o sa sufar si mai mult. Asa ca alege unul apropiat varstei tale sa descoperiti viata , tineretea impreuna, invata sa treci prin viata cu cineva care o descopera ca tine. Acel barbat de 41 de ani deja e satul de viata crede ma, la un momendat o sa regreti daca ramai cu el sau daca piearzi prea multi ani langa el. Cea mai fumoasa perioada din viata unui om este de la 17 pana la vreo 23 de ani. Nu ti irosi tineretea pe himere, nu te darui unui om care nu te merita, pentru el esti doar o bucatica de carnita, pentru altcineva poti fi iubirea vietii. Tu alegi


Corect! Daca ma uit la ea, fata e ceea ce spun barbatii: o prajiturica (si se si comporta ca una...) iar tipul tot asa de evident un bandit obisnuit cu asa ceva. Lumea e terenul lui de joaca! Caz clasic de acuma. Stiti cum e, femeile cand se apropie de menopauza se ingrasa si devin deprimate, barbatii cam in aceeasi perioada, devin tot mai veseli, isi fac rost de femei tinere si cheltuie.
Fata mamii, te-as intreba asa sincer, daca nu avea lovele si era un neica nimeni, te mai uitai macar cu fundul la el?
Sa fim seriosi! 97% din tipele de varsta ei care arata bine, nu se pot indragosti decat de posesorul unui Maseratti si al unui cont gros in banca!
cristinarudi
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:24
De la: Xintia, la data 2008-09-30 11:16:44NU vreau sa ma casatoresc!!!! Sunt tanara, si nu-mi arde mie acuma de casatorie sau copii...wtf!!! Si daca vreau sa ma duc in club, el nu are nimik impotriva, sau vine cu mine:D
si nu vad ce statut imi da...nu sunt nevasta lui numai prietena.
Si oricum mie imi place sa traiesc momentul, asa ca traiesc fiecare clipa de parca ar fi ultima.


Sincer , cum NU te crezi tu , nu te credem nici noi. Femeile au tendinta macar in momentele de slabiciune psihica sa isi stranga barbatelul in brate si sa se vizeze in fata altarului si casatoriti in aceeasi casa . E drept , poate sa dispara acest vis , dar cand te-a dezamagit , nu cand esti pe val. Ba mai mutl , daca esti pe val mergi unde te duce valul.
asa ca iti sugerez , fiind anonima pe acest forum sa iti deschizi putin sufletul ca doar de aia ai intrat aici.
elenagheor
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:25
parerea mea e ca... daca esti fericita e totul ok. dar sunt de acord cu .. nu stiu care zicea mai sus.. ca nu va fi o relatie de lunag durata. Repet, parerea mea. Zic asa... sa nu`ti faci planuri de viitor si sa traiesti doar clipa.
mainedimineata
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:29
Dupa ce am "scanat" forumul si parerile postate, mi-a ramas un zambet tamp in coltzul gurii . Draga Xintia, traieste dupa cum simti , dragostea nu are varsta, culoare sau bariere. Esti tanara, frumoasa, libera...el la fel. Eu nu inteleg de ce trebuie sa fii vedeta ca sa-ti poti"permite" o iubire care nu se "incadreaza" in tiparele rigide ale majoritatii? Aaaaa, daca esti vedeta si ai notorietate, lumea deja nu te mai critica, ba chiar te priveste cu admiratie...! De ce trebuie sa fii Naomi Campbel(38 ani) ca sa poti avea o relatie cu cineva mai mare decat tine cu 20 de ani? Robert de Niro de ex.(65ani).Si ei au avut o relatie, a fost frumos, a trecut au urmat altii , s.a.m.d si nu s-a cramponat nimeni , nici parintii ei, nici rudele lui. In momentul in care te indragostesti si ai o relatie, pe primul plan sa fie fericirea, bucuria , implinirea si multumirea, pt. ca astea conteaza!!! Totul e sa functioneze , sa existe armonie, intelegere,potrivire - si astea n-au legatura cu varsta, clar - fapt demonstrat si de faptul ca el a fost casatorit cu mama fiului lor, femeie de varsta apropiata lui, banuiesc, dar uite ca n-a functionat relatia! Cauta sa-ti fie bine, sa va fie bine atat ca va fi . Iar faptul ca e mai experimentat si ca are bani e un atu in plus, atat pt. el cat si pt. tine, pt. ca in felul asta aveti posibilitatea sa experimentati satisfactii mai multe; puteti iesi, puteti calatori, puteti avea week-enduri si vacante de vis, clipe superbe impreuna !!! Iar daca lui ii face placere sa te rasfete, foarte bine ! e un adevarat gentleman si stie cum sa pretuiasca o femeie; nu inseamna ca te cumpara sau intretine, iar tu daca accepti nu inseamna ca te prostituezi! Astea sunt frustrari nascute de mintea invidiosilor; ele exista si vor exista mereu, dar nu trebuie sa le lasi sa-ti umbreasca momentele de fericire. Daca te scotea la o cantina sau la autoservire si n-avea bani decat de langosi, chestia asta ii multumea pe sfatosi, poate chiar te compatimeau, dar asa...daca iesi in cluburi sau in restaurante mai selecte, gata! ti-au si pus eticheta de fufa intretinuta si pitzipoanka de fitze. Mda...Ei bine, nu e chiar asa, pt. ca si cei care dau cu piatra, ar face la fel daca ar avea banii respectivi . Cat despre planuri de viitor, toata lumea isi face planuri si uite asa pierde vremea si uita sa traiasca clipa, clipa de fericire...atunci cand apare! Unele persoane care au postat se intrebau cum va fi pt. tine peste 15-20 de ani ? ha,ha,ha...ma apuca rasul...pt. ca noi nu putem sti , nicicare din noi cum va fi maine !!! dar mai peste 20 de ani. Peste ani vei vedea tu cum va fi si noi la fel, dar pana atunci conteaza azi, acum! ele pot fi fructificate.Carcotasii nu dau sanse mari acestei relatii,dar nici nu ai nevoie de acordul sau validare din partea lor; e suficient sa te uiti in jur sa vezi cate relatii"clasice" nu functioneaza, in care sunt implicati protagonisti de aceeasi varsta, acelasi statut social, etc. Si atunci??? Ce ne mai ramane? noua tuturor... sa incercam sa traim la maxim clipele de fericire care ne sunt date.Fericirea nu e absoluta si nici eterna, asa ca trebuie sa pretuim momentele unice, frumoase care ne implinesc sufleteste, pt. ca doar cu ele mai ramanem....ele sunt si vor fi singura noastra avere!
mussika
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:40
eu cred ca fata asta nu vrea decat sa se distreze...ce-i tot dati sfaturi legate de relatii lungi si casatorii...?sunt doar de 2 luni impreuna si fata nu se gandeste la casatorie..deci se distreaza.e bn ca si el mai merge in cluburi la varsta asta..sunt unii barbati care chiar si la 30 de ani uita sa mai iasa macar la un biliard sau bowling in oras..d-apoi in cluburi.fii stapana pe tn..nu-l lasa sa te comande..nu fi carpa lui,respecta-te si nu sta la banii lui..chiar daca el are bani si u esti la fac si te intretin parintii,cred c-ai putea sa-ti iei un job part-time pt a avea si mai multi bani...in rest...ce sa-ti zic?varsta n-are limite.eu am un sot de 31 de ani si eu am 21...nu m-a interesat...il iubesc.multa bafta...
paulista21
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:40
scuze,eu cred ca te motiveaza mai mult la bani si nu chiar la pat,hm...iar ce sa spun,prin faptul ca a mai avut si alte iubite (de 21-22 ani)cu tine cat crezi ca va mai sta.Asta numai daca nu esti ceva mai deosebita decat celalte(si nu zic ca nu ai fii ,pt ca nu te cunosc).Fata mea traiesteti viata!!!!vezi sa nu ajunga el sa iti ceara sa stai in casa si sa nu iesi cu prietenele.Faci ce vrei,dar daca e sa ramai cu elprofita cat mai mult(asta in cazul in care are bani)
97468
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:46
poate fata sufera de complexul de tata...si vrea si ea sa simta cum e "sa te stranga taica-tau in brate"...
revino-ti, fetito si cauta unul de varsta ta...nu lasa sa treaca viata pe langa tine...ca nici macar nu stim cat tine!!!
marinela23_1984
Postat pe 30 Septembrie 2008 12:08
lol..nu sufar de complexul de tata...nu am cum...pt tata is cea mai importanta persoana fiind singura la parinti...asa ca nu am complexe de genu:))
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 12:31
De la: 97468, la data 2008-09-30 11:46:38scuze,eu cred ca te motiveaza mai mult la bani si nu chiar la pat,hm...iar ce sa spun,prin faptul ca a mai avut si alte iubite (de 21-22 ani)cu tine cat crezi ca va mai sta.Asta numai daca nu esti ceva mai deosebita decat celalte(si nu zic ca nu ai fii ,pt ca nu te cunosc).Fata mea traiesteti viata!!!!vezi sa nu ajunga el sa iti ceara sa stai in casa si sa nu iesi cu prietenele.Faci ce vrei,dar daca e sa ramai cu elprofita cat mai mult(asta in cazul in care are bani)


poate nu ai citit toate mesajele de la mine...el nu are nimik impotriva iesirilor in club sau cu fetele..este constient ca nu ma poate tine in casa pt ca is tanara si pt ca pana acum am facut intotdeauna ceea ce am vrut...asa ca nici nu se pune problema asta...si de trait viata, crede-ma ca o traiesc din plin!!! si daca are bani nu inseamna ca poate sa profite de mine...si eu am bani, evident nu asa multi ca el, dar am...si intotdeauna am avut deci nu am nevoie de ai lui!!!!!
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 12:37
De la: mussika, la data 2008-09-30 11:40:31Dupa ce am "scanat" forumul si parerile postate, mi-a ramas un zambet tamp in coltzul gurii . Draga Xintia, traieste dupa cum simti , dragostea nu are varsta, culoare sau bariere. Esti tanara, frumoasa, libera...el la fel. Eu nu inteleg de ce trebuie sa fii vedeta ca sa-ti poti"permite" o iubire care nu se "incadreaza" in tiparele rigide ale majoritatii? Aaaaa, daca esti vedeta si ai notorietate, lumea deja nu te mai critica, ba chiar te priveste cu admiratie...! De ce trebuie sa fii Naomi Campbel(38 ani) ca sa poti avea o relatie cu cineva mai mare decat tine cu 20 de ani? Robert de Niro de ex.(65ani).Si ei au avut o relatie, a fost frumos, a trecut au urmat altii , s.a.m.d si nu s-a cramponat nimeni , nici parintii ei, nici rudele lui. In momentul in care te indragostesti si ai o relatie, pe primul plan sa fie fericirea, bucuria , implinirea si multumirea, pt. ca astea conteaza!!! Totul e sa functioneze , sa existe armonie, intelegere,potrivire - si astea n-au legatura cu varsta, clar - fapt demonstrat si de faptul ca el a fost casatorit cu mama fiului lor, femeie de varsta apropiata lui, banuiesc, dar uite ca n-a functionat relatia! Cauta sa-ti fie bine, sa va fie bine atat ca va fi . Iar faptul ca e mai experimentat si ca are bani e un atu in plus, atat pt. el cat si pt. tine, pt. ca in felul asta aveti posibilitatea sa experimentati satisfactii mai multe; puteti iesi, puteti calatori, puteti avea week-enduri si vacante de vis, clipe superbe impreuna !!! Iar daca lui ii face placere sa te rasfete, foarte bine ! e un adevarat gentleman si stie cum sa pretuiasca o femeie; nu inseamna ca te cumpara sau intretine, iar tu daca accepti nu inseamna ca te prostituezi! Astea sunt frustrari nascute de mintea invidiosilor; ele exista si vor exista mereu, dar nu trebuie sa le lasi sa-ti umbreasca momentele de fericire. Daca te scotea la o cantina sau la autoservire si n-avea bani decat de langosi, chestia asta ii multumea pe sfatosi, poate chiar te compatimeau, dar asa...daca iesi in cluburi sau in restaurante mai selecte, gata! ti-au si pus eticheta de fufa intretinuta si pitzipoanka de fitze. Mda...Ei bine, nu e chiar asa, pt. ca si cei care dau cu piatra, ar face la fel daca ar avea banii respectivi . Cat despre planuri de viitor, toata lumea isi face planuri si uite asa pierde vremea si uita sa traiasca clipa, clipa de fericire...atunci cand apare! Unele persoane care au postat se intrebau cum va fi pt. tine peste 15-20 de ani ? ha,ha,ha...ma apuca rasul...pt. ca noi nu putem sti , nicicare din noi cum va fi maine !!! dar mai peste 20 de ani. Peste ani vei vedea tu cum va fi si noi la fel, dar pana atunci conteaza azi, acum! ele pot fi fructificate.Carcotasii nu dau sanse mari acestei relatii,dar nici nu ai nevoie de acordul sau validare din partea lor; e suficient sa te uiti in jur sa vezi cate relatii"clasice" nu functioneaza, in care sunt implicati protagonisti de aceeasi varsta, acelasi statut social, etc. Si atunci??? Ce ne mai ramane? noua tuturor... sa incercam sa traim la maxim clipele de fericire care ne sunt date.Fericirea nu e absoluta si nici eterna, asa ca trebuie sa pretuim momentele unice, frumoase care ne implinesc sufleteste, pt. ca doar cu ele mai ramanem....ele sunt si vor fi singura noastra avere!


mersi mult pt Mussika...si ai mare dreptate...ca el are bani nu inseamna ca ma poate cumpara...chiar dimpotriva e ok sa ai bani, iti poti permite mai multe lucruri, vacante si asa mai departe...si ca ies ce el in restaurante selcte si cluburi de fite? si pana acum am iesit, si am iesit pe banii mei, deci nu is cu el pt bani...e o alta chestie ca daca iesim plateste el, mi se pare ceva absolut normal, l-as jigni pana in sange daca as incerca sa platesc...si intr-adevar ma rasfata, ceea ce nu e ceva nou pt mine..dar oricum relatia difera de celelalte si imi place, e ceva nou, desi si exbf are 35 de ani.
totusi sper ca totul o sa fie ok:*









Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 12:51
Mai XINTIA, depinde ce-ti doresti tu de la relatia asta.Vrei sa-ti traiesti viata, sa traiesti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima? Atunci nu mai intreba pe nimeni, ramai cu el si bucura-te de faptul ca te poate satisface asa cum n-a mai facut-o nimeni.Cat s-o putea.
Vrei garantii de viitor? Atunci gandeste-te ca atunci cand tu vei avea 40 de ani , el va avea 61.Esti pregatita si pt asta? Esti pregatita ca atunci cand o femeie in floarea varstei care si-a dus copiii pana la majorat, sa inceapa sa traiasca pt ea alaturi de barbatul iubit, tu sa ai alaturi o persoana care incepe sa aiba nevoie de ingrijire mai abitir decat au avut copiii? Daca si la intrebarile astea tu spui DA, atunci dai inainte cu tupeu.
aprov
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:22
Fetelor parerea mea este sa nu va mai obositi "degetelele"incercand sa-i dati sfaturi se pare ca ceea ce face ea nu este decat o bravada(ceva de genul "ce tare sunt!")nu mai inteleg de ce a postat aici acest subiect.Pt. ca dupa mine totul este roz in aceasta relatie -asta reiese si din raspunsurile ei si atunci imi pun fireasca intrebare "De fapt care este problema ei?"
donttouch
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:23
De la: Xintia, la data 2008-09-28 16:04:56sunt cu el de 2 luni aproximativ...are 41 de ani si un copil de 19 ani...eu am 20...credeti ca e ok ceea ce fac? Dar ma satisface din toate punctele de vedere...desi toate lumea imi zice ca e prea bandit pt mineee...ce parere aveti???

E frumos ca va iubiti,ca va intelegeti la pat. Si mai spui ca nu arata varsta.Dar ce te vei face peste cativa ani,atunci cand anii pe care nu-i arata se vor intoarce la dublu pentru ca procesul biologic isi va pune totusi amprenta,iar tu vei dori za sburzi alaturi de unul tinerel,pe care nu-l va durea spatele,nu va avea prostata,dar va avea un mare chef de joaca. Si-apoi mai e si copilul,care atunci cand e trist spune"VREAU SA DORM CU............MAMA"
ana_lili36
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:33
Problema mea e ca nici eu nu stiu...da intr-adervar recunosc ca imi place relatia asta, dar nici eu nu stiu ce vreau! momentan nu vreau sa ma marit, nimik de genu asta, ink is tanara deci ar fi o prostie sa ma gandesc la asa ceva, mai ales ca stiu cum sunt..ma plictisesc repede, intotdeauna caut ceva nou. de obicei un barbat nu-mi trebuie mai mult de o luna, ma plictiseste repede...de aceea imi place relatia asta pt ca el reuseste sa ma faca sa il admir...poate are multa experienta cu femeile, avand si o varsta, dar nu ma plictisesc cand is cu el...in fine..si pt doamna sau domnisoara care a scris ca incerc sa ma dau tare...chiar nu e cazul!!!!!
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:44
Distreaza-te cat poti cu el ,dar fii independenta ,nu te lasa ca sa fii condusa de "Bandit".Cat despre intretinere ar trebui sa-ti mai fie rusine sa ceri bani de la parinti atata timp cat el are cu ce sa te intretina.Nu stii cantecul ala? "Eu am anii,tu ai banii"...Asta da Bandit

Postat pe 30 Septembrie 2008 15:28
hmmm...eu am 24 si el 48...si 3 copii..unul cu un an mai mic decat mine..e ok ..cateodata mici discutii...ne iubim...nu e insurat...si suntem de 7 ani impreuna..asa ca nu vad o probl atata timp cat totul e bine
jjulyy
Postat pe 30 Septembrie 2008 15:35
De la: dellos, la data 2008-09-30 15:28:22Distreaza-te cat poti cu el ,dar fii independenta ,nu te lasa ca sa fii condusa de "Bandit".Cat despre intretinere ar trebui sa-ti mai fie rusine sa ceri bani de la parinti atata timp cat el are cu ce sa te intretina.Nu stii cantecul ala? "Eu am anii,tu ai banii"...Asta da Bandit



ai mei au o situatie materiala buna...intotdeauna am fost obisnuita cu bani...se efectiv nu mi se pare normal sa ii cer bani, creka mi-ar crapa obrazul de rusine...mici cadouri, da...de ex: parfumuri sau alte chestii, vacante...dar sa imi dea bani nu as putea sa accept...si inca ceva: daca ar fi sa-mi dea bani, mama si-ar da seama ca ceva nu e ok, ca o sun in fiecare a doua zi sa-mi puna bani pe card...deci nu ar fi ok din 2 motive.
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 15:42
1- si ce ai sa faci daca il iubesti si esti multumita,pana cand ai de gand sa le asunzi parintilor ca esti cu el?
Nu-l mai motiva cu absolut nimic,si nu-i mai incarca pe parintii tai cu griji cel putin.Ai o varsta cand poti sa faci multe in viata si sa ai pe cine vrei langa tine.Cum am mai spus distreaza-te cu el si fii foarte increzatoare in fortele tale.Din cate povestesti aici am impresia pe o parte ca ti si frica ca alte fete de vartsa ta sa nu iti fure cumva "Banditul".Nu-ti mai fie frica si nu mai pleda asa sufletista ptr buzunarul lui ca asta strica la frumusete crede-ma.Cat despre parintii tai, ca iti incarca cardul tot la a doua zi ,asta nu inseamna ca ar fi o problema.Banii pot sta acolo cuminti si fara sa-i cheltui de cand doar cand ai nevoie si se pot aduna destui sa stii.In fine tu vezi probabil situatia asta cu alti ochi,dar posibil sa fie de vina si varsta ta.Mai tarziu nu o sa gandesti la fel,o sa vezi.Daca el "Banditul" mananca tot caimacul,cum ramane cu tine..L-ai invatat cam prost si stie ca mama iti incarca cardu

Postat pe 30 Septembrie 2008 16:12
De la: Lucia1971, la data 2008-09-30 09:39:49
De la: sahadrian, la data 2008-09-30 09:30:09Se pot intalni si diferente mai mari de varsta si mai mici.
Astept fete frumoase la discutii

Eu sunt frumoasa! Eu sunt frumoasa! Da' nu mai sunt fata demult. E vreun bai?
sahadrian
Postat pe 30 Septembrie 2008 16:14
AAA si inca ceva am uitat;-cu rusinea mori in drum in ziua de azi sa stii.Ce te faceai daca parintii tai nu ar fi avut de unde sa iti incarce cardul tot a adoua zi?
Ca sa poti sa vezi cine esti incearca prima data sa stai pe picioarele tale si doar atunci o sa realizezi....multe

Postat pe 30 Septembrie 2008 16:16
De la: sahadrian, la data 2008-09-30 16:14:39
De la: Lucia1971, la data 2008-09-30 09:39:49
De la: sahadrian, la data 2008-09-30 09:30:09Se pot intalni si diferente mai mari de varsta si mai mici.
Astept fete frumoase la discutii

Eu sunt frumoasa! Eu sunt frumoasa! Da' nu mai sunt fata demult. E vreun bai?




fata din tine este frumoasa :))

Postat pe 30 Septembrie 2008 16:22
Ma bucur emorm sa constat ca se discuta aceasta problema (a dif, de varsta), caci intr-un fel gasesc niste raspusnuri si pt relatia mea. Ajungand sa tin atat la el, am luptat cu dintii, am trecut peste sfaturile tuturor, dar am o intrebare la care nu am raspuns: de ce nu e suficienta iubirea????!!!
Tweety08
Postat pe 30 Septembrie 2008 16:22
De la: sahadrian, la data 2008-09-30 09:30:09Se pot intalni si diferente mai mari de varsta si mai mici.
Astept fete frumoase la discutii



tu esti frumos ? :)

Postat pe 30 Septembrie 2008 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa iubesti in zadar 5 De la: greierash_is_back 31 Decembrie 2009 17:44
Sa zic Da sau sa ma întorc si sa fug 73 De la: Titanika 25 Septembrie 2013 19:00
Exista un loc unde poti fi iubita si dorita! 25 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 15:07
Indragosita de alt baiat 3 De la: Barbie30_ 28 Iunie 2011 02:50
romantza á la FB. Intamplarea mea... 103 De la: kudika516536 26 Aprilie 2012 13:43