Setari Cookie-uri

eu am 20 de ani...el are 41...vreau pareri:D:X

De la: G_I_JOE, la data 2008-09-30 10:02:28
De la: oana2fratila, la data 2008-09-30 08:58:29e o situatie cam dificila, tu esti inocenta iar el un bandit de 40 de ani frumos ca Fat Frumos si fura inimile tinerelor. Este o relatie care nu va dura zic eu, insa sper sa ma insel si el chiar sa te iubeasca, macar pt tineretea ta, dar in general barbatii nu prea apreciaza. Fa ce ti spune inima, ghideaza te dupa simturi, daca tu crezi ca merita sa te complici intr o relatie de genul, chiar singura ai spus ca parintii tai nu o sa afle niciodata, probabil nu ar fi de acoord cu relatia ta.
Uneori ma gandesc si eu daca m as indragosti de o persoana mai in varsta cum ar fi ? Apoi am facut o lista imaginara si mi am dat seama ca o altfel de persoana chiar daca m ar iubi si am ramane impreuna pana la sfarsitul vietii lui o sa raman singura mai repede cu vreo 20 30 de ani, el va muri mai repede, ce voi face fara iubirea mea, o sa sufar si mai mult. Asa ca alege unul apropiat varstei tale sa descoperiti viata , tineretea impreuna, invata sa treci prin viata cu cineva care o descopera ca tine. Acel barbat de 41 de ani deja e satul de viata crede ma, la un momendat o sa regreti daca ramai cu el sau daca piearzi prea multi ani langa el. Cea mai fumoasa perioada din viata unui om este de la 17 pana la vreo 23 de ani. Nu ti irosi tineretea pe himere, nu te darui unui om care nu te merita, pentru el esti doar o bucatica de carnita, pentru altcineva poti fi iubirea vietii. Tu alegi


Aaaa...cat despre acest citat:
Intrebare: De unde stii? Ai patit-o tu?
ai cumva studii? Sau se bazeaza pe cercetari sociologice extinse la 10 ani pe un esantion reprezentativ de 2234 persoane de acea varsta?
Vorbesti din auzite, stimata duduie; nu-i nici pe departe adevarat ce postulezi tu aici;
Daca vrei- singurul lucru pe care-l critic este expresia "bandit" - pe car enu stiu daca s-o interpretez ca un atribut sau un complement de stare :-)


Stimabile, te dezamagesc, chiar am studii in domeniu, iar duduie este sotia dumitale, te rog posteaza in alta parte comentarii nefondate.
lover_woman
Postat pe 30 Septembrie 2008 16:35
scuze ca te intreb...locuiti in romania sau in strainatate?
ritta_dochin
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:31
Da, locuim in romania. de ce?
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:35
Am 22 de ani iar prietenul meu are 39, e divortat si are 2 copii, 5 respectiv 7 ani si e divortat de 3 ani.Il iubesc, simt pentru el ce nu am simtit pentru nimeni si la fel si el.Il iubesc si sunt iubita iar aici dragostea nu mai tine cont de varsta.Sa fiti iubiti!
corina_162000
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:38
De la: dellos, la data 2008-09-30 16:12:181- si ce ai sa faci daca il iubesti si esti multumita,pana cand ai de gand sa le asunzi parintilor ca esti cu el?
Nu-l mai motiva cu absolut nimic,si nu-i mai incarca pe parintii tai cu griji cel putin.Ai o varsta cand poti sa faci multe in viata si sa ai pe cine vrei langa tine.Cum am mai spus distreaza-te cu el si fii foarte increzatoare in fortele tale.Din cate povestesti aici am impresia pe o parte ca ti si frica ca alte fete de vartsa ta sa nu iti fure cumva "Banditul".Nu-ti mai fie frica si nu mai pleda asa sufletista ptr buzunarul lui ca asta strica la frumusete crede-ma.Cat despre parintii tai, ca iti incarca cardul tot la a doua zi ,asta nu inseamna ca ar fi o problema.Banii pot sta acolo cuminti si fara sa-i cheltui de cand doar cand ai nevoie si se pot aduna destui sa stii.In fine tu vezi probabil situatia asta cu alti ochi,dar posibil sa fie de vina si varsta ta.Mai tarziu nu o sa gandesti la fel,o sa vezi.Daca el "Banditul" mananca tot caimacul,cum ramane cu tine..L-ai invatat cam prost si stie ca mama iti incarca cardu


Draga Dellos, nu imi dau seama ce insiunezi tu aici...ca sa nu-i mai ceri bani la mama si sa imi dea el? sa trec de pe post de rebele intr-o intretinuta??? chiar nu vreau chestia asta!!!
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:40
daca va iubiti si sunteti fericiti, de ce sa nu aveti o relatie? bafta
oana1801
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:59
ms Oana.pupi
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 18:02

draga, ai doar 2 luni cu el.
mai asteapta putin, fii atenta cum sa streaba si ia singura decizia.
noi chiar nu avem cum sa spunem un lucru sigur
morticia_adams
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:42
Totul e ok acum, mai greu peste 10 ani. la fel am auzit si eu, la 23 de ani, cand am ramas cu "barbatul visurilor mele", care era cu 21 de ani mai mare decat mine. Ca e prea batran. N-am inteles la ce se refereau ceilalti, asa ca vad acum. E de o gelozie feroce. Nu pot face nimic, nu pot merge nicaieri, si sa tinem cont ca avem impreuna si 2 copii. Asa ca fata draga, grija. Acum e bine, dar mai tarziu nu va mai fi la fel. Un barbat mai in varsta stie cum sa se poarte cu o fata, mai bine decat unul de varsta ta, adevarat, numai ca nu merita sa-ti legi viata de el. Eu mi-am legat-o, si acum imi pare rau.
Sorry, fiecare cu parerea lui.
Gaseste pe cineva cu varsta apropiata de a ta.
adina2008
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:45
Draga Xintia,o sa ajungi la concluzia mea si ai sa traiesti mereu intr-o oarecare suspiciune ,genul cum ar fi daca s-ar duce la alta? Ptr ca vrei sau nu vrei sa recunosti, tot timpul vei avea acest semn de intrebare si asta datorita faptului ca el a avut doar relatii cu fete de varsta ta(ptr ca fetele la varsta ta sant usor mai naive).Intrebare: De ce un om de varsta lui nu isi gaseste o femeie pe masura?

Nu am zis ca sa devii o intretinuta,aici m-am referit in general ca tu sa ai un job sa fii independenta asta insemanand sa nu ceri bani nici de la parinti,dar ca el sa contribuie cat de cat nu cu parfumuri.Nu stiu dar mi se pare atat de josnic,ca voi sa iesiti undeva si sa contribui si tu la nota de plata.Si plus de asta sa stii ca barbatii ravnesc la femeile independente care stiu ce vor de la viata.Scuzzzze daca am jignit cu ceva dar cred ca nu-i de nasu tau.E.... cascaval vechi sau cum ai spus tu ...Bandit

Postat pe 30 Septembrie 2008 19:46

eu stiu un caz ca al tau....o tipa cand avea vreo 19 de ani a cunoscut un barbat cu vreo 23 ani mai in varsta....acum tipa are 28 de ani si e in aceeasi relatie...acum e ingrijoarata ca ar vrea un copil, iubitul ei nu-i poate oferi....nici nu e in stare sa-si gasesca alta relatie deoarece e deja indragostita de tip(chiar il iubeste si el , asa batran fata de ea cum e, tot ii face sicane, o inseala, etc) si cel mai important: depinde financiar de el deoarece lucreaza la firma lui si nu poate pleca de acolo...a incercat sa plece dar s-a intors tot acolo deoarece spune ca este invatata sa castige mai bine...dar ma uit la fata asta ca pare mult mai nefericita decat o stiam la 19 ani...si zice ca nu prea isi vede viitorul....mai bine gasea si ea un baiat ca lumea atunci la 19 ani, poate avea si copilul mult visat, etc.....acum zice ca nu mai poate da inapoi, nici ea nu stie cum sa se mai salveze ca mai e si pretentioasa, vrea si confort material pe care singura nu stie sa si-l asigure ...a tinut-o ala la firma dar nimic nu a invatat-o, mai mult a uitat ce a invatat la facultate....bine, poate va reusi ea sa gasesca o solutie ....
eu doar ti-am expus niste elemente de care trebuie sa tii cont daca vrei o relatie mai lunga cu tipul de 41 ani

Postat pe 30 Septembrie 2008 20:31
De la: bestdevilinside, la data 2008-09-28 16:37:17
De la: Xintia, la data 2008-09-28 16:04:56sunt cu el de 2 luni aproximativ...are 41 de ani si un copil de 19 ani...eu am 20...credeti ca e ok ceea ce fac? Dar ma satisface din toate punctele de vedere...desi toate lumea imi zice ca e prea bandit pt mineee...ce parere aveti???

Bine faci. Iubirea nu are margini si nu cunoaste granite
Dar sa ai mare grija sa nu se dea si copilul la tine, sa te placa prea mult in rolul de mama vitrega ca iese mare tambalau. Am auzit de la o prietena. A ramas saracutza insarcinata si nu stia la urma cine e tata copilului
mikk
Postat pe 30 Septembrie 2008 23:30
la inceput totul este frumos,dar odata cu trecerea anilor diferenta de varsta isi spune cuvantul.si eu am trecut printr-o sit similara si inca mai trec.nu te implica prea mult k vei regreta,sau poate cazul tau chiar este unul special.parerea mea este sa fugi cat te tin picioarele!!!!!!!!!!!!!nu-ti pierde tineretea
mikk
Postat pe 30 Septembrie 2008 23:44
Ai cerut parerea ,ti`am dat`o eu si mai multi(e) ,tu faci ce vrei,eu cred ca ai pus mai degraba aceasta tema pe forum ca sa te distrzi asa cum te distrezi tu ,o fata cu bani care umbla cu unu cu bani,get a life girl!!!!
97468
Postat pe 1 Octombrie 2008 08:13
Draga lucia din nefericire esti in cluj,asa ca astept numai discutiile.
Poate te muti sau vii in delegatie,pana atunci ce zici de o adresa de mess?
sahadrian
Postat pe 1 Octombrie 2008 08:30
Sunt bine draga georgia.
Numai atat?
sahadrian
Postat pe 1 Octombrie 2008 08:33
Am 22 de ani iar prietenul meu are 39, e divortat si are 2 copii, 5 respectiv 7 ani si e divortat de 3 ani.Il iubesc, simt pentru el ce nu am simtit pentru nimeni si la fel si el.Il iubesc si sunt iubita iar aici dragostea nu mai tine cont de varsta.Sa fiti iubiti

Corina .... din pct-ul meu de vedere, avand o relatie de 5 ani, cu un barbat deosebit, si totusi o diferenta de varsta (aprox 13 ani ... la numar) ... diferenta de varsta nu trebuie sa fie impediment intr-o relatie ... consider ca dragostea poate aparea la orice varsta. De exemplu cele care tot bat trambitele in defavoarea diferentei de varsta ... le intreb : Fetelor, ce va doriti in viata in afara de distractie si barbati tineri?? O sa ajungeti la un apogeu, si o sa va casatoriti, o sa aveti copii ... si poate nu o sa fiti linistite ... barbatul acela mai tanar ... o sa inceapa sa vina acasa cu chef de cearta, pt ca si-a gasit o amanta, care e mai buna ca nevasta lui in alte domenii, si o sa refuze sa se mai afiseze cu dvs din diferite motive. Si ce o sa faceti, o sa stai la cratita, o sa aveti grija de copii si tot timpul lacrimi in ochii! Pt ce? Pentru ca ati vrut distractie si un barbat mai tanar?

Xintia, sunt de cu totul alta parere, fiecare moment trebuie trait la intensitate maxima. Nu te descuraja de diferenta de varsta, atat timp cat esti respectata si tratata ca o doamna de acest om, nu vad care ar fi motivul sa il denigrezi ca om si sa il sfidezi. Ir cu problema banilor, nu vad motivul de ce sa-i ceri lui atat timp cat parintii iti ofera tot ce iti doresti.
Eu una ... am fost independenta , aveam job-ul meu cand l-am cunoscut .. incercam sa imi formez o cariera, faceam si facultatea in paralel, si nu am cerut o data bani de la el ... chiar daca el are bani ... o afacere ... nu mi-au trebuit, dar cam majoritatea de pe forum cred ca stai cu el pt bani, pt puterea lui si influenta pe care o are in acel oras .... uffff cat de rea e lumea!!!

Cele care au problema cu diferenta de varsta ... sa stea sa se gandeasca de doua ori cand vor sa faca un lucru, pt ca in ziua de azi barbatii cei tineri pe care toate ii preferati ca arata bine, etc etc etc .. nu sunt cu adevarati domni, ci se considera doar don juan ... pana va aduc in dormitorul lor ... si pe urma ... spune pass .. ai fost inca una pe carnetelul meu si o noua poveste intre prietenii mei.
In general tineretul din ziua de azi, nu ca sunt batrana .... am 20 si ceva de ani, nu vede decat alcool, distractie ... si daca se poate in fiecare seara o tipa noua in dormitor!

Deci?? Aveti de ales ... un barbat tanar ... si cu fumuri in toate locurile din cap, sau un barbat putin mai matur, cu o alta gandire si care sa stie sa ofere respectul si sinceritatea lui in orice moment .. in orice timp ... si fara sa fie jenat ... ca "gura lumii" il vorbeste de rau!
dede2004
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:16
Nu am nimic cu o diferenta de varsta de 10 ani, in jur de 10 oricum...dar deja 20 de ani diferenta mi se par prea multi

Postat pe 1 Octombrie 2008 09:25
De la: oana2fratila, la data 2008-09-30 16:35:55
De la: G_I_JOE, la data 2008-09-30 10:02:28
De la: oana2fratila, la data 2008-09-30 08:58:29e o situatie cam dificila, tu esti inocenta iar el un bandit de 40 de ani frumos ca Fat Frumos si fura inimile tinerelor. Este o relatie care nu va dura zic eu, insa sper sa ma insel si el chiar sa te iubeasca, macar pt tineretea ta, dar in general barbatii nu prea apreciaza. Fa ce ti spune inima, ghideaza te dupa simturi, daca tu crezi ca merita sa te complici intr o relatie de genul, chiar singura ai spus ca parintii tai nu o sa afle niciodata, probabil nu ar fi de acoord cu relatia ta.
Uneori ma gandesc si eu daca m as indragosti de o persoana mai in varsta cum ar fi ? Apoi am facut o lista imaginara si mi am dat seama ca o altfel de persoana chiar daca m ar iubi si am ramane impreuna pana la sfarsitul vietii lui o sa raman singura mai repede cu vreo 20 30 de ani, el va muri mai repede, ce voi face fara iubirea mea, o sa sufar si mai mult. Asa ca alege unul apropiat varstei tale sa descoperiti viata , tineretea impreuna, invata sa treci prin viata cu cineva care o descopera ca tine. Acel barbat de 41 de ani deja e satul de viata crede ma, la un momendat o sa regreti daca ramai cu el sau daca piearzi prea multi ani langa el. Cea mai fumoasa perioada din viata unui om este de la 17 pana la vreo 23 de ani. Nu ti irosi tineretea pe himere, nu te darui unui om care nu te merita, pentru el esti doar o bucatica de carnita, pentru altcineva poti fi iubirea vietii. Tu alegi


Aaaa...cat despre acest citat:
Intrebare: De unde stii? Ai patit-o tu?
ai cumva studii? Sau se bazeaza pe cercetari sociologice extinse la 10 ani pe un esantion reprezentativ de 2234 persoane de acea varsta?
Vorbesti din auzite, stimata duduie; nu-i nici pe departe adevarat ce postulezi tu aici;
Daca vrei- singurul lucru pe care-l critic este expresia "bandit" - pe car enu stiu daca s-o interpretez ca un atribut sau un complement de stare :-)


Stimabile, te dezamagesc, chiar am studii in domeniu, iar duduie este sotia dumitale, te rog posteaza in alta parte comentarii nefondate.

dragutza, daca aveai cu ce sa sustii punctul tau de vedere- avei in mine un partener de discutie; Cum doar te rezumi la "chiar am studii" - probabil ai facut socio si de acolo ideea;
Mai tre` sa treci prin oarece experienta ( pe care- ai putea-o etala- pentru confirmare) pentru a avea "studii in domeniu;
Mai ales ca ti-am intins o capcana;
Dar ma duc sa postez in alta parte; Tu ramai cu ideile tale ( si ale altora ca tine) postulate inca de pe vremea inchizitiei;

Citeste ce-i scris ( si daca nu ti se pare cel putin patetic si invechit- ai tot dreptul sa -mi dai o mustrare.
G
PS- si comentariile sunt fondate pe studii ( personale) asupra unui grup de prieteni/amici si amice care su "incadreaza " in acest segment; Si stii ce: tipelor le merge chiar bine! Iar lor nici ca le pare rau!
Car despre carnitza- poate te duce mintea doar la asta pentru ca nu ai alt echivalent ( sau poate- fara a te simti jignita) asa ai fot tu tratata; Mai sunt si altfel de oameni ( nu numai cei de la "Iarta-ma"
G_I_JOE
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:18
De la: 97468, la data 2008-10-01 08:13:38Ai cerut parerea ,ti`am dat`o eu si mai multi(e) ,tu faci ce vrei,eu cred ca ai pus mai degraba aceasta tema pe forum ca sa te distrzi asa cum te distrezi tu ,o fata cu bani care umbla cu unu cu bani,get a life girl!!!!



trust me, i have a life. Si ce daca am postat pe forum? e ceva interzis? vroiam sa stiu si eu parerea altilor, care nu ma cunosc, nu-l cunosc pe el...pt ca lumea din jurul nostru zice ca sunt nebuna, cum sa nu fiu cu el, ca arata bine, e glumet, se comporta chiar fff frumos cu mine, pe deasupra are si bani...si vreau sa stiu daca e o "iubire" imposibila (si pt cei care se intreaba de ce am pus iubirea intre ghilimele? pt ca nu-l iubesc inca, e o diferenta intre a tine la cineva si a iubi pe cineva).
ahhh apropo, get a life girl, am o viata, si crede-ma nu am nevoie sa postez pe forum ca sa ma distrez!!!!
Xintia
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:47
De la: G_I_JOE, la data 2008-10-01 11:18:20
De la: oana2fratila, la data 2008-09-30 16:35:55
De la: G_I_JOE, la data 2008-09-30 10:02:28
De la: oana2fratila, la data 2008-09-30 08:58:29e o situatie cam dificila, tu esti inocenta iar el un bandit de 40 de ani frumos ca Fat Frumos si fura inimile tinerelor. Este o relatie care nu va dura zic eu, insa sper sa ma insel si el chiar sa te iubeasca, macar pt tineretea ta, dar in general barbatii nu prea apreciaza. Fa ce ti spune inima, ghideaza te dupa simturi, daca tu crezi ca merita sa te complici intr o relatie de genul, chiar singura ai spus ca parintii tai nu o sa afle niciodata, probabil nu ar fi de acoord cu relatia ta.
Uneori ma gandesc si eu daca m as indragosti de o persoana mai in varsta cum ar fi ? Apoi am facut o lista imaginara si mi am dat seama ca o altfel de persoana chiar daca m ar iubi si am ramane impreuna pana la sfarsitul vietii lui o sa raman singura mai repede cu vreo 20 30 de ani, el va muri mai repede, ce voi face fara iubirea mea, o sa sufar si mai mult. Asa ca alege unul apropiat varstei tale sa descoperiti viata , tineretea impreuna, invata sa treci prin viata cu cineva care o descopera ca tine. Acel barbat de 41 de ani deja e satul de viata crede ma, la un momendat o sa regreti daca ramai cu el sau daca piearzi prea multi ani langa el. Cea mai fumoasa perioada din viata unui om este de la 17 pana la vreo 23 de ani. Nu ti irosi tineretea pe himere, nu te darui unui om care nu te merita, pentru el esti doar o bucatica de carnita, pentru altcineva poti fi iubirea vietii. Tu alegi


Aaaa...cat despre acest citat:
Intrebare: De unde stii? Ai patit-o tu?
ai cumva studii? Sau se bazeaza pe cercetari sociologice extinse la 10 ani pe un esantion reprezentativ de 2234 persoane de acea varsta?
Vorbesti din auzite, stimata duduie; nu-i nici pe departe adevarat ce postulezi tu aici;
Daca vrei- singurul lucru pe care-l critic este expresia "bandit" - pe car enu stiu daca s-o interpretez ca un atribut sau un complement de stare :-)


Stimabile, te dezamagesc, chiar am studii in domeniu, iar duduie este sotia dumitale, te rog posteaza in alta parte comentarii nefondate.

dragutza, daca aveai cu ce sa sustii punctul tau de vedere- avei in mine un partener de discutie; Cum doar te rezumi la "chiar am studii" - probabil ai facut socio si de acolo ideea;
Mai tre` sa treci prin oarece experienta ( pe care- ai putea-o etala- pentru confirmare) pentru a avea "studii in domeniu;
Mai ales ca ti-am intins o capcana;
Dar ma duc sa postez in alta parte; Tu ramai cu ideile tale ( si ale altora ca tine) postulate inca de pe vremea inchizitiei;

Citeste ce-i scris ( si daca nu ti se pare cel putin patetic si invechit- ai tot dreptul sa -mi dai o mustrare.
G
PS- si comentariile sunt fondate pe studii ( personale) asupra unui grup de prieteni/amici si amice care su "incadreaza " in acest segment; Si stii ce: tipelor le merge chiar bine! Iar lor nici ca le pare rau!
Car despre carnitza- poate te duce mintea doar la asta pentru ca nu ai alt echivalent ( sau poate- fara a te simti jignita) asa ai fot tu tratata; Mai sunt si altfel de oameni ( nu numai cei de la "Iarta-ma"


Mai tataie, uite cum ai devenit tu peste noapte un tinerel extrem de optimist care da sfaturi la moda tinerelor care nu au experienta de viata. Daca tu la 38 de ani incurajezi aceasta experienta si incurajezi tinerele sa si traiasca viata cu barbati de 41 de ani, inseamna nu numai ca nu esti un adevarat parinte si asta este educatia pe care o vor avea copii tai.
Studii am in domeniu dar si studii efectuate strict in problema discutata pe acest forum.
Daca ai fi destul de matur ai realiza din comentariile femeilor care au trait aceasta experienta ca nu au tocmai o viata fericita cu un barbat cu 20 de ani mai mare. Invata sa sintetizezi, experimentele se fac direct pe oameni, tragi concluzii din parerile lor personale, traite pe propria piele si nu din auzite.
Hai sa gandim sanatos si nu mai visa cai verzi pe pereti in speranta ca se va uita vreo tinerica la tine peste vreo trei ani, cred eu ca ti ar place, daca tot incurajezi asta.
lover_woman
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:07
Pana la urma nu conteaza varsta si cu atat mai putin parerea altora . trebuie sa cauti un raspuns in tine, in sufletul tau, si zic eu ar trebui sa te gandesti daca merita cu adevarat. Eu una nu m-as incurca cu un tip de varsta lui, am 23 de ani, diferenta de varsta dintre voi este mult prea mare. Tu mai ai scoala de facut pe cand lui ii trebuie o gospodina, o femeie de casa. Nu stiu exact cevrei tu de la viata dar cred cu tarie ca meriti ceva mai bun, nu un barbat care peste putin timp o sa devina gelos, ursuz si plictisit de tot ceea ce il inconjoara.
luk7
Postat pe 1 Octombrie 2008 17:38
De la: luk7, la data 2008-10-01 17:38:16Pana la urma nu conteaza varsta si cu atat mai putin parerea altora . trebuie sa cauti un raspuns in tine, in sufletul tau, si zic eu ar trebui sa te gandesti daca merita cu adevarat. Eu una nu m-as incurca cu un tip de varsta lui, am 23 de ani, diferenta de varsta dintre voi este mult prea mare. Tu mai ai scoala de facut pe cand lui ii trebuie o gospodina, o femeie de casa. Nu stiu exact cevrei tu de la viata dar cred cu tarie ca meriti ceva mai bun, nu un barbat care peste putin timp o sa devina gelos, ursuz si plictisit de tot ceea ce il inconjoara.


El nu ma vrea pe post de femeie de casa...oricum nu-i trebuie pt are menajera...si nu e omul cu care nu te poti distra...eu am voie sa ies in cluburi, la cafea cu fetele...deci nu e o relatie in care el vrea sa ma tina in casa!!!
Xintia
Postat pe 1 Octombrie 2008 19:00
el de unde e?din ce oras,sau altfel spus in ce oras inveti tu?
biarazvy
Postat pe 1 Octombrie 2008 21:16
faci ce vrei,hai sa nu ne punem la o polemica fara sfarsit( ).OK?HAVE A NICE LIFE cu sau fara el!
97468
Postat pe 1 Octombrie 2008 21:17
eu am visat mereu sa am o relatie cu un barbat cu vreo 13 ani mai mare - asa mi se pare ideal!...dar m-am indragostit de unul de aceeasi varsta apoi de unu mai mic....foarte naspa a fost....acum am gasit pe cineva care e abea cu doar cu 9 ani si mi se pare putin......si eu ma gandesc ca e mai bine ca barbatul sa fie mai in varsta, m-am saturat de tineri cu ifosele lor...dar stiti ce am constatat?...ca cine e zbanghiu la cap asa va fi toata viata....o prietena de 28 de ani a mea are un iubit de 51 de ani si tot afemeiat e, tot prost ii merge cum imi mergea si mie cu aia tineri, fostii mei....nu e mare diferenta!....dar totusi, e mai bine mai mare cu vreo 10-15 ani....insa nu stiu ce sa zic de diferente mai mari de 20 ani....chiar nu stiu....parca e prea mult....insa fiecare sa faca ce simte!

Postat pe 1 Octombrie 2008 21:34
ar fii mai bn sa il lasi in pace si sa iti gasesti unul de seama ta. eu am 29 de ani si tot nu m-as combina cu unu la varsta de 41 ani. asta e parerea mea, acum tu faci ce doresti...
NEW_ANA_STEFAN
Postat pe 2 Octombrie 2008 09:20

tu deja ai luat decizia.
acum vezi daca merge sau nu.
morticia_adams
Postat pe 2 Octombrie 2008 10:37
si eu sunt intr-o sit asemanatoare.sunt cu un baiat de 24 ani de 7 ani, eu am 22.dar el nu e ,, inca" pregatit de casatorie si desi stam impreuna de 2 ani nu vrea sa ne luam casa pe numele la amandoi, ceea ce imi trezeste niste temeri fata de viitor.el are bani destui cat sa traiesti ok, dar se poarta ca si cum orice ar face eu nu o sa-l parasesc.seful meu (40 ani), care acum un an vroia sa ne fie nas, este in divort cu sotia si foarte indragostit de mine de jumatate de an.desi eu nu l-am incurajat deloc, el tot spera sa il las pe pritenul meu si sa ma casatoresc cu el.binenteles ca sefu', defapt patron are mult mai multi bani si putere decat prietenul.deasemenea se poarta impecabil cu mine si imi place f mult ca am ce sa vb cu el.
nu stiu ce sa fac si cu cine sa vb, pt ca parintii imi spun sa iau singura hotararea.adevarule ca as vrea ca prietenul meu sa fie exact ca sefu' la comportament, gandire etc.,dar stiu ca nu se poate.
va rog sa-mi dati simei un sfat!!!!!!!
multumesc
emmannuela
Postat pe 2 Octombrie 2008 14:03
Emmanuela ,parerea mea este ca in primul rand ar trebui sa iei o pauza de la servici si de acasa undeva unde sa poti sa fii singura si sa poti cantari cu adevarat ceea ce vrei.
1-iti iubesti prietenul dar nu iti place modul lui de a gandi in general sau te referi doar la ceea ce tu astepti in viitor de la el?(asterne-ti pe hartie ceea ce nu iti place la el si ai vrea sa schimbi)

2-iti place de seful tau sau doar modul de a gandi al lui iti place de la el?

3-daca ai vrea sa schimbi ceva la ei,crezi ca ai avea destula putere de convingere ca la sfarsit sa arate de fapt situatia asa cum ti-o doresti tu?(ma refer la amandoi)

4-it doresti o casatorie.Esti pregatita intr-adevar pentru asa ceva?

Acum parerea mea este ca atunci cand tu o sa fii sigura de raspunsurile astea ,vei fii si in masura sa iei o decizie cat mai buna pentru tine.Iti doresc succes si sa fii iubita.

Postat pe 2 Octombrie 2008 14:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un alt sfat.. de la prieteni... 22 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 17:31
Eu rac el ...capricorn:( 1 De la: kudika055281 28 Iulie 2009 11:11
el scorpion (26.10.73), eu leoaica (27.07.72) 10 De la: Ameelya 3 Octombrie 2010 23:21
Vreau mai mult breton! 29 De la: stem_29 4 Iulie 2010 20:25
are vreun viitor relatia? 33 De la: roxi_berzi 17 Iunie 2011 03:27