Setari Cookie-uri

Zodiile si imbracamintea

Berbec – ca sa va puneti in evidenta calitatile, trebuie sa va imbracati intotdeauna elegant, in culorii vii.
Taur – sunt intotdeauna luxoase, prefera culorile pastelate. In niciun caz, ele nu vor aborda o tinuta sexy.
Gemeni – pline de fantezie, combina mai multe piese care, la prima vedere, nu se potrivesc. Femeile din aceasta zodie vor fi intotdeauna elegante daca se imbraca in matasuri.
Rac – nu se omoara dupa haine elegante. Prefera jeansi vechi, pulovere de lana, bijuterii de argint, acestea le dau un farmec aparte.
Leu – culorile preferate sunt verde, roz, albastru. Iubesc aurul, sunt intotdeauna gata sa cheltuie o avere pe haine.
Fecioara – foarte critice, femeile din aceasta zdie iubesc stilul clasic. Nu vor iesi niciodata din casa imbracate indecent. Culorile preferate sunt albastru, rosu si negru.
Balanta – romantice, stilul lor este cu totul aparte. Nu foarte luxoase, balantele vor castiga daca se vor imbraca in negru, alb si albastru.
Scorpion – sensibile dar si dure, femeile din aceasta zodie se imbraca comod, sportiv. Sunt primele care ies dintr-un magazin luxos, prefera sa nu cheltuie prea mult pe haine.
Sagetator – ...
cititi tot articolul pe Citywoman.ro
Bogdanv
Postat pe 29 Septembrie 2008 09:23
da, sint in zodia leu, imi place culoarea verde, dar nu agreez rozul si kiar as cheltui o avere pe haine.
Pinna
Postat pe 5 Octombrie 2008 21:16
pai eu sunt gemeni si ma simt la fel de bine intr-o rochita alba simpla pe cat si intr-o rochita alba simpla cu o geaca de piele peste ea:). matase si eleganta, nu m-am gandit la asta. mai degraba matase si romantism, matase si mister, matase si erotism.
si da, si mie imi plac hainele. nu as cheltui totusi o avere pe ele, cheltui cat imi permit. nu concep viitoarea mea casa fara un dressing. trebuie sa recunosc totusi ca imi place sa ma joc cu ele, cu formele si culorile si nu in ultimul rand cu accesoriile, preferabil cat mai ciudatele
kiya
Postat pe 8 Octombrie 2008 07:56
e ok...sint scorpion....e corect. Ma imbrac sport, sa ma simt bine....Sa dai o gramada de bani pe haine mi-i se pare un pic cam mult... Dupa mine, conteaza sa te simti bine in pielea ta ( cu haine cu tot ) ...

_iluzie_
Postat pe 8 Octombrie 2008 16:20
Nu mi se potriveste absolut deloc nici la zodie , nici la ascendent , ba din contra ...Departe de adevar! Si cred ca zodia nu are de`a face deloc cu stilul vestimentar adoptat.
Kittynelle
Postat pe 13 Octombrie 2008 23:43
De la: Puffilici, la data 2008-10-13 23:43:53Nu mi se potriveste absolut deloc nici la zodie , nici la ascendent , ba din contra ...Departe de adevar! Si cred ca zodia nu are de`a face deloc cu stilul vestimentar adoptat.

Nici mie nu mi se potriveste
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Octombrie 2008 03:21
Interesant studiu,o fi adevarat? Oricum ce scrie la fecioara mi se potriveste mie inafara de partea cu critica,fiecare e liber sa se imbrace cum vrea,chiar prefer stilul clasic,doamne oare din cauza ca sunt fecioara?interesant oricum.
sdanaioana
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:01
De la: sdanaioana, la data 2008-10-14 15:01:36Interesant studiu,o fi adevarat? Oricum ce scrie la fecioara mi se potriveste mie inafara de partea cu critica,fiecare e liber sa se imbrace cum vrea,chiar prefer stilul clasic,doamne oare din cauza ca sunt fecioara?interesant oricum.

mai fata tu ai doi pici si mai crezi ca esti feciora Asta chiar e interesant.
Nu-i bere, îi ceai de S---------- inautru
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:11
Mai da la cate stii,uite ca ai si simtul umorului,super tare,ce sa fac daca limba romana are mai multe intelesuri? te pup.Chiar m-ai facut sa rad!
sdanaioana
Postat pe 14 Octombrie 2008 16:14
mie chiar mi se potriveste desi nu cred in zodiac.
witcher
Postat pe 14 Octombrie 2008 19:26
Sunt balanta cu ascendent in scorpion . Nu mi se potriveste de nicio culoare!!!!!!!! Nu sunt romantica dar nici sport nu ma imbrac sport ... doar la sala , doar nu pot sa port tocuri pe banda
dafffne
Postat pe 16 Octombrie 2008 15:46
Taur! ABSURD! daca nu adot o tinuta sexy nu ma simt bine in pielea mea! Lucrez intr-un domeniu in care predomina barbatii, iar intr-o lume a barbatilor e f important sa te impui, iar tinuta sexy mi-a deschis sute de usi si mi-a inlesnit negocierile si discutiile...
Important e pt mine sa pastrez limita bunului simt si relatiile la nivelul care ma intereseaza.
raluk_hbl
Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:24
la balanta e super ok
ariana25
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:37
De la: Bogdanv, la data 2008-09-29 09:23:15
Leu – culorile preferate sunt verde, roz, albastru. Iubesc aurul, sunt intotdeauna gata sa cheltuie o avere pe haine.

cititi tot articolul pe Citywoman.ro

Nenea cu articolul, eu sunt Leu cu ascendent in Leu (deci cel mai Leu posibil). Culoarea mea preferata e rosul!!!! Si la haine caut mereu calitate buna la preturi la fel de bune. N-ai nimerit-o...oare de ce??? Oare pentru ca treaba asta cu zodiile e abureala?!

Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:44
o doamne acu' pana si cum ma imbrac tre sa caut la "hoscorop"?????

cah !! c a c a !!! nu-i voie....!!!rusinica!!

GET A LIFE!!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 14:58:04o doamne acu' pana si cum ma imbrac tre sa caut la "hoscorop"?????

cah !! c a c a !!! nu-i voie....!!!rusinica!!

GET A LIFE!!!!


Hai ca am mai gasit ceva frumos [nu-mi cere rezumat, ca nu am citit te-am asteptat ieri, dar nimic


C a s a t a s u b semnul zodiilor - livingul

Livingul este spatiul de entertaining al casei tale, este locul destinat reuniunilor de familie, este spatiul tau intim sau este zona de relaxare a diminetilor de weekend. Toate acestea stau sub semnul zodiei tale.

Berbec. Livingul tau exprima forta, ambitie, putere, dar si eleganta si rafinament. Ne-am obisnuit deja cu gusturile tale rafinate in materie de design care si-au pus amprenta asupra dormitorului si a bucatariei. Dar livingul este intr-adevar cartea ta de vizita pentru musafiri. Se spune ca imaginea casei tale te reprezinta si poti descoperi multe lucruri legate de personalitatea unui om, doar daca ii calci pragul casei. Ei bine, livingul tau poarta eticheta unica "made with style". Si nu-ti scapa nici un detaliu: canapele din cea mai fina piele al caror alb cremos se atinge armonios cu pernele maro in tonuri inchise. Ai putea spune ca optiunea pentru aceste nuante dure va transforma livingul intr-un spatiu rece si neprimitor, insa prezenta nuantelor de alb ii da o nota de caldura, topeste, parca, intreaga ambientare, o apropie de suflet si chiar reuseste sa ii dea viata.

Nu este neaparata nevoie de pasteluri, de culori fluorescente sau de obiecte incandescente pentru a forma un spatiu proaspat si plin de viata. Viata, pulsul, caldura, toate acestea se regasesc in livingul tau. Nu le cauta insa vizual pentru ca ele isi vor face subtil remarcata prezenta prin starea ta de spirit, prin starea de bine care te copleseste odata ce te-ai cufundat in canapele, printre perne, ai atins masa tapitata cu o piele de foarte buna calitate, sau ai lasat lumina sa intre in camera, dincolo de draperiile tale de matase.

Taur. Iti place sa traiesti in lux, confortabil, casa ta fiind imbogatita de materiale pretioase, atent selectionate, care se evidentiaza unul pe celalalt. Prin intermediul livingului ai ocazia sa arati musafirilor fie pozitia ta sociala, fie pur si simplu idealul tau de ambientare realizata numai cu piese de calitate. In acest sens, alegi canapele din piele sau tapisate cu material textil superior calitativ. Albul este o alegere potrivita, mai ales daca linia canapelelor, formele organice, schimbarile de plan, marginile pernelor sunt evidentiate printr-o dunga de culoare maro, aceeasi culoare prezenta si la unele dintre pernele de pe canapea. Acest detaliu este completat de prezenta unei masute din fier forjat, ale carei picioare urmeaza linii curbe, subtiri, intr-un joc gratios, realizat pe o treapta a calitatii care iti satisface pe deplin dorintele. Combinatia fier-sticla face ca intregul obiect de design sa capete si mai mult rafinament, blatul dand impresia ca pluteste, fiind sustinut prin minime puncte de contact. Semineul, simbol de putere si implinire, este remarcabil pus in evidenta printr-un duo cromatic de negru si frez, accentuat de doua bare cromate. Si in rest... multa lumina si caldura.

Gemeni. Aceleasi culori solare pe care ai mizat si in alegerea dormitorului si a bucatariei. Optezi pentru mai multe piese de mobilier, tinand seama de toti prietenii care iti vor calca pragul casei. Masa este si aici reprezentata de o bancheta tapisata cu piele pentru ca in reprezentatiile pe care le dai acasa, in secventele de teatru sau pentru a-ti sustine povestile, care fac din tine un bun orator, cu un simt al umorului desavarsit, este nevoie de multa improvizatie! Peretii pot primi un duo cromatic de alb si crem, de mare efect in situatia in care pentru zona livingului nu dispui de un spatiu foarte generos. Podeaua poate fi reprezentata fie de un parchet in aceleasi nuante cu cele ale canapelei sau de o mocheta, care, pentru aceasta ambientare, poate fi aleasa uni, deoarece o extindere a nuantelor ar duce la o aglomerare vizuala care dezechilibreaza compozitia. Dualitati cromatice, aflate sub semnul zodiei tale, pot fi regasite la nivelul pernelor, in alaturarea canapea-masa, sau printr-un joc al tablourilor dispuse pe unul dintre peretii livingului. O masuta pentru cafea, in culorile celei situate in centru, isi poate gasi si ea locul in unul dintre colturi, fara a fura din spatiu si reusind sa contribuie la intregirea compozitiei.
Rac. Multa lumina si caldura. Asta este senzatia pe care o ai atunci cand pasesti in livingul nativei din rac. Totul debordeaza de viata, de optimism si voie buna. Canapele din piele, in culori pamantii, cu o inaltime rezonabila, care par sa se topeasca in cadrul compozitiei, sa capete forme organice, care lasa ochiul sa cuprinda intreg spatiul, sa il perceapa ca un intreg, fara a se opri asupra unui singur obiect. Iti plac florile. Dormitorul tau parea sa fie el insusi o petala, nici bucataria nu a scapat de o atingere florala, iar acum, in living, florile pot fi regasite: o data la pernele decorative si, apoi, in stare naturala, ca pete verzi, pline de viata si energie. Mergand pe aceeasi linie a materialelor naturale si a culorilor pamantii, masuta din living este realizata printr-o combinatie de fier forjat si lemn, eleganta si interesanta prin piciorusele metalice, subtiri, cu forme organice. Ca obiecte decorative poti alege trei vase cu dimensiuni si forme diferite, realizate din lemn. In plus, iti poti achizitiona o veioza cu suport din lemn care sa isi gaseasca locul pe o masuta amplasata in unghiul dintre canapele. Nu uita nici de rama din lemn cu fotografia celor dragi!

Leu. Un stil nobil, regal, rafinat, lux, calitate si armonie. Astfel pot fi surprinse calitatile pe care astepti sa le aiba livingul tau, locul din casa in care iti simti puterea si implinirea. Piatra, prin duritatea si forta ei de expresie, poate fi folosita pentru a surprinde toate aceste calitati la care tu tanjesti cu indarjire. Livingul tau are ca "focus point" un perete placat cu piatra care scoate in evidenta un semineu generos. Placarea poate fi realizata cu placute din piatra cu forme neregulate si cu dimensiuni diferite care "stiu" sa se joace cu umbrele pe care le lasa sa se formeze sub fluxuri de lumina artificiala. Semineul, realizat ca o banda, pune in relatie cele doua elemente naturale, focul si piatra, o combinatie perfecta pentru zodia ta. Lumina artificiala este asigurata de spoturi dispuse ingenios la nivelul tavanului astfel incat sa fie cele care genereaza jocul umbrelor, prezent pe suprafata peretelui placat. Canapelele nu pot iesi nici ele din regula aceasta "a focului", si poarta nuante vii de rosu si oranj. Masuta, deosebit de gratioasa, sfideaza parca legile gravitatiei. Doua blaturi metalice sunt sustinute de patru picioruse, atat de subtiri incat pare ca nu-si pot sustine nici macar propria greutate. Toata puterea cromatica, forta de expresie artistica a focului, toate nuantele vii se regasesc unite la nivelul covorului.

Fecioara. Un spatiu ordonat, curat, alb daca se poate, imaculat, simplu, elegant, asa iti doresti sa fie livingul tau. Pentru aceasta, asa cum ai procedat si la nivelul dormitorului si al bucatariei, mergi pe linia albului pur. Cu putere de seductie, cu gingasie si rafinament, albul iti ofera tot ceea ce cauti la un spatiu atat de important cum este livingul, in cadrul casei tale. Canapelele au cea mai fina piele posibila, astfel incat atunci cand te asezi te intrebi daca nu cumva te afli pe un nor pufos. Pardoseala este realizata cu placi ceramice cu dimensiuni mari, in nuante deschise. Masuta ramane si ea in acelasi stil, are o inaltime mica si este realizata din lemn avand blat de sticla. Peretii, chair daca sunt albi, contribuie la intregirea acestei imagini, pe care fecioara si-o doreste a fi calda si confortabila incepand cu aspectul vizual. Semineul este aici o "perla decorativa", avand in acest caz un aspect cuminte si ordonat si nu unul care sa impuna autoritate. Lumina naturala este deosebit de importanta in cadrul acestei ambientari si de aceea ferestrele trebuie sa fie mari, inalte, iar draperiile de matase - albe pentru a asigura filtrarea luminii, dar nu si blocarea accesului ei. Nu uita de flori si nici de lumanarile decorative.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:14
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 14:58:04o doamne acu' pana si cum ma imbrac tre sa caut la "hoscorop"?????

cah !! c a c a !!! nu-i voie....!!!rusinica!!

GET A LIFE!!!!



Subscriu!
Dor_a
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:16
continuarea la :C a s a t a s u b semnul zodiilor - livingul ?
Unde este?
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:35
De la: dafffne, la data 2008-11-28 10:35:34continuarea la :C a s a t a s u b semnul zodiilor - livingul ?
Unde este?

http://www.flu.ro/articole/Casa_Ta/Casa_ta_sub_semnul_zodiilor_VI_livingul/pagina-2.html

sau cauti tu articolele care te intereseaza pe www.flu.ro
mai este descrisa bucataria, casa in genaral si idei de decor interior obisnuit;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:46
MULTUMESC MULT! chiar vreau sa-mi schimb mobila din toata casa in vara !!!!!!
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:51
noo ..sunt fecioara si nu imi place delok stilul clasik...imi place imbracamintea cat mai cool si la moda si imi place albastrul..dar si roz! si negru..mmmnu sunt niciodata adevarate chestiile astea legate de zodii ;nici makar cea cu compatibilitatea.u iti faci viatza si u decizi cu ine te intzelegi si cu cine nu ,nu zodiacul :)) =))

Postat pe 28 Decembrie 2008 17:40
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:13
Mie nu mi se potrivesc cele spuse, fiind in zodia balantei tind sa spun ca ador hainele colorate, imi place sa ma imbrac in functie de situatie si chiar imi place luxul........
jeanpierre
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:22
fetelor, avem un magazin NOU online, pls check this out!
poate gasiti ceva care sa va incante ochiI!!

http://alexandrinasmemories.blogspot.com/

Greenie
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:30
De la: greenie, la data 2009-01-16 13:30:59fetelor, avem un magazin NOU online, pls check this out!
poate gasiti ceva care sa va incante ochiI!!

http://alexandrinasmemories.blogspot.com/



si noi avem pisu on-line................te bagi?
portitza_Maria
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:31
e bine-veita orice zodie
portitza_Maria
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:32
De la: greenie, la data 2009-01-16 13:30:59fetelor, avem un magazin NOU online, pls check this out!
poate gasiti ceva care sa va incante ochiI!!

http://alexandrinasmemories.blogspot.com/




Esti mai ceva ca o moara stricata...trancani intr-una...devine obositor!
mary_ct
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:35
daca ne mai luam si dupa zodii cu ce sa ne imbracam apoi... ..poi asta ar insemna ca noi nu putem aprecia singure cu ce ne-ar sta bine si cu ce nu...nu conteaza ce zodie esti,te imbraci cu ce iti place si cu ce iti sta mai bine...parerea mea
aliona_larisa
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:20
E plina lumea de prejudecati! Personalitatea fiecaruia dicteaza stilul vestimentar si nu zodia!
Sunt convinsa, insa, ca se vor gasi destui/destule care sa urmeze recomandarile zodiacale.
misstiqque
Postat pe 3 Februarie 2009 18:38
De la: misstiqque, la data 2009-02-03 18:38:30E plina lumea de prejudecati! Personalitatea fiecaruia dicteaza stilul vestimentar si nu zodia!
Sunt convinsa, insa, ca se vor gasi destui/destule care sa urmeze recomandarile zodiacale.

Nu cred...pentru ca daca nu-ti place o culoare, nu o vei purta...indiferent ce scriu zodiacele...
Pe mine n-o sa ma vezi in roz decat daca m-or imbraca pe catafalc...nici dupa rosu nu ma dau in vant...desi sunt fecioara cu ascendent in leu...deci ar trebui sa-mi placa rozul si rosu....aa si aurul galben...deloc ! doar argint si aur alb...
ocs
Postat pe 5 Martie 2009 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stilul vestimentar al vedetelor la Premiile Grammy 1 De la: danyx 2 Februarie 2010 20:57
New Apple iMac, 27-inch 3.06GHz -----€900EUR 2 De la: mitura 2 Ianuarie 2010 12:19
catel minunat 4 De la: maravigliosa 28 Decembrie 2010 16:35
O carte care te pune pe gânduri 4 De la: yumalai 23 August 2009 13:12
:sml-happy0065: SALA DE KANGOO JUMPS & AEROBIC 1 De la: LlORRI 1 Septembrie 2009 15:16