Setari Cookie-uri

daca ai fi un tip...

Hello ppl. Am si eu o curiozitate.Pe scurt, daca ai fi un tip neimplicat intr-o relatie, mergi pe strada, in mall sau stai la o terasa de exemplu si vezi o fata care-ti place, ce-ai face: te-ai duce sa vorbesti cu ea sau nu? Ai doar 2-3 secunde in care poti sa te decizi ce faci dupa care fereastra oportunitatii se inchide. Tu ce hotarare ai lua si pe ce s-ar baza hotararea ta (de ce ai tine cont si de ce nu) ? :)


PS. Stiu ca poate nu am postat exact in threadul care trebuie, insa cum barbatii se gandesc de obicei la sex :D sper ca n-am gresit prea tare si sper sa am parte de circumstante atenuante :))

Postat pe 30 Septembrie 2008 17:31
depinde de moment.

cateodata am lasat clipa sa treaca si n-am facut nimic cateodata am reactionat si mi-am incercat norocul cu fata respectiva
anderson
Postat pe 30 Septembrie 2008 17:42
desi sunt tipa......
daca as fii un tip si as fii pus in postura de care vorbesti , mi-as incerca norocul,nu poti sa te alegi decat cu o palma in cel mai rau caz si un zambet de complezenta si un refuz politicos sau mai putin politicos....

parerea mea....
dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Septembrie 2008 18:04
Daca as fi un tip neimplicat intr-o relatie m-as da la toate fetele alea bune deh

Postat pe 30 Septembrie 2008 18:08
Eu cosnsider ca e asa de bine sa fi barbat... Poti sa incerci sa te dai la o fata de nu tine nu=i nicio problema... doar esti barbat si ai incercat.
dafffne
Postat pe 30 Septembrie 2008 23:25
O prietena mai in varsta mi-a spus acum 4 ani urmatoarele :ORICE FATA POATE SA AIBA ORICE BAIAT VREA!!!Acest lucru mi-a schimbat viata mi-a dat incredere,mi-am luat inima in dinti sa-l abordez pe baiatul pe care il iubeam in secret si azi dupa 4 ani sunt tot cu el!!!eu cred k se poate si invers adik orice baiat poate sa aiba ce fata vrea!

Postat pe 1 Octombrie 2008 11:27
sincer eu nu cred ca orice fata poate sa aiba orice baiat doreste si nici invers.

poate nu-ti place de persoana respectiva si oricat de mult s-ar stradui aceea persoana sa fie cu tine nu te intereseaza
anderson
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:33
idem
mmodellino
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:36
eu una stiu ca exista cel putin un baiat pe care nu il pot avea........
dienuta_nou
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:27
cred ca este exclus sa ai chiar pe cine oricine doresti, poate pers respectiva nu te place, deci concluzie inteligenta: nu putem
mmodellino
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:34
intr-adevar nu orice fata poate sa aiba orice baiat doreste si invers insa trebuie sa crezi in sansa ta. O alta curiozitate atat pt fete cat si pt baieti: ca fata,daca iti place de un tip, ai contact vizual cu el si el nu face nimik cum interpretezi situatia: n-a mers din cauza lui sau a ta? Interpretezi lipsa lui de reactie ca un: "m-a refuzat" sau ca un "e problema lui ca-i pampalau"? Iar ca baiat cand o fata te refuza cum interpretezi: e vina ei sau e vina ta?

Postat pe 1 Octombrie 2008 13:09
pai daca se dadeau la mine toti baietii cu care aveam contact vizual intr-o seara la discoteca, cred ca fugeam
acum serios, mai incerci si altceva pe langa contactul vizual, un zambet, un gest, daca el tot nu raspunde, o cam lasi balta...
daca te dai la o tipa si te refuza, eu zic sa mai incerci , altfel, daca tot te refuza...las-o balta

Postat pe 1 Octombrie 2008 13:30
kenzo am impresia ca tu nu prea stii sa citesti acele semne de invitatie...si ai facut acest topic pt a afla ce si cum.

e de apreciat ca vrei sa inveti
anderson
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:00
dc te refuza zi si u ca are prieten si-l iubeste mult ( de ce sa te invinuiesti pe tine !)
Sau depinde cum te refuza... poate insemna sa mai incerci !
dafffne
Postat pe 2 Octombrie 2008 00:41
si eu m-as duce...
morticia_adams
Postat pe 3 Octombrie 2008 03:01

siguuurrrr...

oameni sunt flatati cand cineva le acorda atentie...
oameni sunt vanitosi...vor sa stie ca persoana mor face impresie...

si daca incerci sa ii agati...insemna feromoni...de cele mai multe ori...

amuzant este ca atunci cand suntem ok intr-o relatie si sexul e super...emanam..mai multa energie pozitiva si deci vom atrage mai multi oameni


e ca in discoteci cand iti pun o bratara de-ai cu liber / ocupat / indecis

altfel semnele sunt aceleasi si chiar daca este mai intim (sexul intre 2 femei vreau sa spun )... adica implica mai mult partenerii... sexul e sex oricum...

cu semne pozitive ...daca stii sa vorbesti si mai ales sa asculti femeile...rareori te refuza..
clara1972
Postat pe 3 Octombrie 2008 18:56
Si eu sunt de parere cu ce s-a spus mai sus. Cred ca e tare bine sa fii barbat. Poti sa incerci oricand, oricum (mai mult sau mai putin ) caci nu ai ce pierde. Asta e un alt lucru care ma enerveaza la culme apropo de barbati si femei : daca un barbat insista si tot insista se considera , ca vai ce minunat e! Dar daca o femeie insista e considerata o disparata.
Apropo de contactul vizual, eu consider ca daca barbatul nu face nimic, interpretez asta ca el n-ar fi interesat indeajuns.
Iar barbatul care refuza o femie ...inseamna ca pur si simplu nu este interesat sau femeia s-a oferit prea usor si atunci nu mai prezinta interes.

Postat pe 3 Octombrie 2008 19:09
you would if you could...
dive
Postat pe 3 Octombrie 2008 19:09
hmmm...da e usor sa fii fata si sa postezi un comm de genu...''mi'as dori sa fiu baiat...daca as fi baiat as incerca oricand''....ma intreb uneori cat de multi baieti ati refuzat voi mai fetelor fie ca vau zambit fie ca vau amuzat fie ca doar vau privit frumos...dak ar deskide o persoana de sex feminin un asemenea subiect kred k miar fi si mie usor sa spun...''dak as fi femeie ias agatza pe toti tipii frumosii din lume''....e foarte usor de zis ...dar kredeti k acele refuzuri ale unei tipe nu se reflecta aspura acelui tip...va mai incercael oare,ie k se poarta frumos,sa incerce si a 3 si a 4 oara knd este refuzat ...kredeti k nu intervine dezamagirea...eu kred k da....fie el genul omului coleric care vb mult si are tupeu fie el melancolic care mai mult asculta...nu cred k dupa 2-3 refuzuri de la 2-3 fete diferite vor mai avea acelasi avant care lau avut la prima incercare atunci knd probabil siau spus cum spuneti si voi...''hai sa incerc..nam nimik de pierdut''...cat despre orice fata/baiat poate avea orice baiat/fata nu cred k este adevarat..ori sa ai un norok si sal compensezi prin vrajeli...ori sa fie o atractie de ambele parti..(scuzati greselile)...o zi buna
del_sol
Postat pe 4 Octombrie 2008 04:48
De la: del_sol, la data 2008-10-04 04:48:34hmmm...da e usor sa fii fata si sa postezi un comm de genu...''mi'as dori sa fiu baiat...daca as fi baiat as incerca oricand''....ma intreb uneori cat de multi baieti ati refuzat voi mai fetelor fie ca vau zambit fie ca vau amuzat fie ca doar vau privit frumos...dak ar deskide o persoana de sex feminin un asemenea subiect kred k miar fi si mie usor sa spun...''dak as fi femeie ias agatza pe toti tipii frumosii din lume''....e foarte usor de zis ...dar kredeti k acele refuzuri ale unei tipe nu se reflecta aspura acelui tip...va mai incercael oare,ie k se poarta frumos,sa incerce si a 3 si a 4 oara knd este refuzat ...kredeti k nu intervine dezamagirea...eu kred k da....fie el genul omului coleric care vb mult si are tupeu fie el melancolic care mai mult asculta...nu cred k dupa 2-3 refuzuri de la 2-3 fete diferite vor mai avea acelasi avant care lau avut la prima incercare atunci knd probabil siau spus cum spuneti si voi...''hai sa incerc..nam nimik de pierdut''...cat despre orice fata/baiat poate avea orice baiat/fata nu cred k este adevarat..ori sa ai un norok si sal compensezi prin vrajeli...ori sa fie o atractie de ambele parti..(scuzati greselile)...o zi buna



Imi pare rau, dar aici tot vina voastra,a barbatilor este...Voi va creati imaginea asta dura, care creeaza impresia ca pe voi nu va atinge nimic, ca voi sunteti aia puternici care tine totul sub control.

Si atunci, normal ce eu ca fata imi vine usor sa ma gandesc, daca as fi barbat as agata orice fata, oricand, oricum.

Iar referitor la ce-ai spus ... 'dak as fi femeie ias agatza pe toti tipii frumosii din lume''..... eu cred ca cu totul altfel se reflecta un refuz din partea unei femei asupra unui barbat si cu totul altfel refuzul unui barbat din partea unui femei.

Postat pe 4 Octombrie 2008 13:43
try again..
you would if you could...
feel the words - and get the meaning...
dive
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:30
O fata are intotdeauna refuzuri frumoase si cu zambetul pe buze, chiar daca nu-i place de acel baiat il va asigura ca in alte conditii cu siguranta ar fi acceptat avansurile lui
dafffne
Postat pe 7 Octombrie 2008 12:08
De la: dive, la data 2008-10-05 16:30:09try again..
you would if you could...
feel the words - and get the meaning...


That's funny, Dive... .. Uh...What meaning are we talking about?
Dor_a
Postat pe 22 Octombrie 2008 13:56
mi-as scrie nr de tel pe o hartie si i l-as baga fetei sub nas dacas e interesata ma va cauta, daca nu...cred ca sunt destule altele....
Alexandra_Pitzy
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:37
INCERCAREA MOARTE NU ARE pana la urma ce poti pati?cel mai rau lucru pt mine ar fi sa accepte si tipa sa fie masochista...au auuuuuuuuuuuuu aualeuuuuuuuuuuuuu.....
mickyyo_parintele
Postat pe 29 Octombrie 2008 02:46
EU CRED K NU ATI INTELES CEEA CE AM VRUT SA SPUN ESTE K PT A CUCERI PE CINEVA TREBUIE SA AI MARE INCREDERE IN TINE IN FORTELE TALE TREBUIE SA TE IUBESTI PE TINE INTAI DACA NU AI INCREDERE PERSOANA PE CARE O VREI ISI VA DA SEAMA SI NU TE VA BAGA IN SEAMA!EU AM 24 DE ANI SI PANA ACUM AM AVUT TOT CE AM VRUT!!!GANDITI POZITIV SI VETI REUSI

Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:51
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-29 02:46:39 INCERCAREA MOARTE NU ARE pana la urma ce poti pati?cel mai rau lucru pt mine ar fi sa accepte si tipa sa fie masochista...au auuuuuuuuuuuuu aualeuuuuuuuuuuuuu.....

-----------------------------------------------------------------------
de ce te aulestiiiiiiiiii frate, daca e masochista ti-e frica ca o sa ai procese de constiinta ? Sa te aualesti daca ar fi sadica........
MARTHE
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:52
De la: , la data 2008-09-30 17:31:22Hello ppl. Am si eu o curiozitate.Pe scurt, daca ai fi un tip neimplicat intr-o relatie, mergi pe strada, in mall sau stai la o terasa de exemplu si vezi o fata care-ti place, ce-ai face: te-ai duce sa vorbesti cu ea sau nu? Ai doar 2-3 secunde in care poti sa te decizi ce faci dupa care fereastra oportunitatii se inchide. Tu ce hotarare ai lua si pe ce s-ar baza hotararea ta (de ce ai tine cont si de ce nu) ? :)


PS. Stiu ca poate nu am postat exact in threadul care trebuie, insa cum barbatii se gandesc de obicei la sex :D sper ca n-am gresit prea tare si sper sa am parte de circumstante atenuante :))

desi sunt o tipa si nu un tip, nu as avea o parere prea buna despre unul care sa ma opreasca pe strada. posibil sa aiba intentii bune, dar.....nu prea e de bun-gust.
mkdisk
Postat pe 14 Aprilie 2009 10:10
cu siguranta nu asi lua in seama ca femeie....daca toti barbatii ar aborda asa pe strada femei cred ca asi cumpara un
pamela_1
Postat pe 14 Aprilie 2009 10:13
De la: mkdisk, la data 2009-04-14 10:10:20
De la: , la data 2008-09-30 17:31:22Hello ppl. Am si eu o curiozitate.Pe scurt, daca ai fi un tip neimplicat intr-o relatie, mergi pe strada, in mall sau stai la o terasa de exemplu si vezi o fata care-ti place, ce-ai face: te-ai duce sa vorbesti cu ea sau nu? Ai doar 2-3 secunde in care poti sa te decizi ce faci dupa care fereastra oportunitatii se inchide. Tu ce hotarare ai lua si pe ce s-ar baza hotararea ta (de ce ai tine cont si de ce nu) ? :)


PS. Stiu ca poate nu am postat exact in threadul care trebuie, insa cum barbatii se gandesc de obicei la sex :D sper ca n-am gresit prea tare si sper sa am parte de circumstante atenuante :))

desi sunt o tipa si nu un tip, nu as avea o parere prea buna despre unul care sa ma opreasca pe strada. posibil sa aiba intentii bune, dar.....nu prea e de bun-gust.


pe strada e cel mai greu si un pic neplacut , cel putin asa mi se pare mie , dar daca te vede intr-o cafenea sau pe strada si vrea sa te cunoasca si i intra in vorba cu tine , cum ti se pare mai de prost gust ?decat daca ar fi facut acelasi lucru intr-o cafenea, ca practic tot aia e , doar ca pe strada ar trebuie sa se miste repede si sa iti ceara niste informatii de contact , ca puteti continua discutia , ca fiecare are de mers undeva, si presupun ca nu are timp de pierdut ....
SweetDadyD
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De cate ori faceti sex pe luna? Pentru parteneri cu o relatie mai lunga de 10 ani 67 De la: roxana_moon 28 Ianuarie 2013 18:54
Pana unde mergeti cu flirtul? 49 De la: Limbu 12 Decembrie 2009 02:51
sex in grup 758 De la: 24 Martie 2021 00:22
ce dracu se intampla aici?????????????? 68 De la: MaraDonna 1 Octombrie 2009 23:30
Intrebare 22 De la: chappy 28 Decembrie 2011 22:46