Setari Cookie-uri

Estée Lauder ..

STIE CINEVA DACA E BUN FOND DE TENUL DE LA ESTÉE LAUDER ..CA SUNT UNELE CARE MAI MULT RAU DECAT BINE FAC..SI VORBA AIA CE E BUN ,E SCUMP ...ASA CA,SCUMP ESTE ..DA BUN?
nicoleta_pe
Postat pe 30 Septembrie 2008 23:58
nu stiu cum este acel fond de ten dar eu folosesc fondul de ten de la rimmen-cool mate.am tenul gras si chiar e excelent
deea_20
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:01
Buna! Ca sa-ti spun daca este bun sau nu, spune-mi intai despre care fond de ten e vorba. Fondul de ten de la Estée in general, e bun. Se intinde foarte bine, si acopera bine. Nu degeaba e el produs de lux, dai un ban, dar vezi diferenta, ajunge sa il folosesti o data si te convingi. Dar depinde de fiecare ce isi doreste. Pentru mine de exemplu, este prea galben. Eu sunt palida, si imi trebuie un fond de ten mai roz, ca sa imi dea putina culoare. Si are si putere de acoperire prea mare, eu prefer fondurile de ten mai fluide, altfel mi se pare ca parca as avea o masca. Dar asta sunt eu. Am lucrat o vreme ca si consilier de frumusete pentru Estée, si erau foarte multe cliente incantate care cumparau acelasi fond de ten de ani de zile. Asa ca desigur, depinde de gusturi. Cel mai bine e sa mergi in magazin, sa vb cu consiliera, sa ii spui ce tip de ten ai si ce iti doresti de la fondul tau de ten. Si ea iti va spune ce ti de potriveste. Si pe urma cere-i un esantion, sau mergi nemachiata si incearca-l pe loc. Si convinge-te singura daca iti place sau nu. Mie sincer imi plac mai mult cele de la Clinique, dar astea mi se potrivesc mie.
AnnaMarie23
Postat pe 28 Octombrie 2008 16:41
Buna.ziceam despre cel de la Rimmel -cool mate :D m-ai facut curioasa cu cel de la Estee Lauder.momentan pt tenul meu gras,cel de la Rimmel e ok,dar promit sa-l incerc si pe cel de care zici tu!pupici
deea_20
Postat pe 29 Octombrie 2008 22:31
Buna.Eu folosesc fondul de ten de la Estee si pentru tipul meu de ten (mixt) e f bun, si intradevar,dupa cum spunea si AnnaMarie23, are o putere de acoperire mare, si se observa diferenta, comparativ cu alte produse mai ieftine. :) Parerea mea este ca e de foarte buna calitate, numai sa ai grija sa il alegi pe cel care ti se potriveste (tip de ten si culoare).
Pupici!
inagirl86
Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:16
pff ;x ... am fost duminica in mall si am dat peste un parfum Estee Lauder...omg`!! mirosea bestial`! =P~ era 2 mil 800 ... parca... ;))
ecstasycupepsi
Postat pe 11 Iunie 2009 18:15
hmm...aaa si scz ca am deviat de la discutie... ..nu ma dau cu fond de ten`! ;))
ecstasycupepsi
Postat pe 11 Iunie 2009 18:17
Aoleo! Eu trebuie sa imi cumpar fond de ten, ca s-a terminat!

Dor_a
Postat pe 11 Iunie 2009 18:31
dk ti-l alegi corect tinand cont de tipul de ten te asigur k este foarte bun!
mariana8507
Postat pe 17 Iunie 2009 16:49
eu am tenul gras, cu porii dilatati...:((
ce fond de ten imi recomandati??
cristinaval20
Postat pe 18 Iulie 2009 01:17
Eu am folosit foarte mult timp fdt Ideal Matte de la Estee. Intr-adevar, e un produs bun, cu acoperire buna. Am tenul mixt spre gras. Machiajul rezista destul de mult timp, insa nu e o minune, in sensul ca dupa vreo 4 ore incepe sa luceasca fata si trebuie sa folosesc blotting tissues. Si se mai ia si ceva din culoare cand folosesc servetelele. Oricum, fata de ce e pe piata in momentul asta, e un fdt bun, care isi merita banii.

JulliannaM
Postat pe 20 Iulie 2009 12:15
este foarte bun dupa parerea mea....eu il folosesc si imi place
grosualisa
Postat pe 24 August 2009 15:09
Mi`am cumparat un fond de ten de la Estee si nu mi se potriveste culoarea, este prea inchis... este nuanta 5...daca e interesata vreuna, il dau cu 1 milion add brunetzzyka
brunetzzyka_yahoo_com
Postat pe 21 Mai 2010 20:38
Buna, eu folosesc fond de ten pt ten gras "absolute oil control" de la Amway - e foarte bun si mai ieftin decat cele de la firmele acestea. Succes!
ciripelle
Postat pe 21 Mai 2010 21:14
Make up artist,realizez machiaje de zi,seara si mireasa cu produse profesionale.http://anamariamakeup.blogspot.com/
kudikamakeup
Postat pe 23 Mai 2010 12:18
Cursuri initiere in arta machiajului.
Machiajul poate fi magic si artistic sau practic si natural. Nu exista greseli in machiaj , doar posibilitati infinite .
Atelier Make-up Anca Radulescu - un loc in care arta , pasiunea , frumusetea si prietenia se impletsec in orice moment Cursuri initiere in arta machiajului
Atelier Make-up Anca Radulescu
Detalii pe www.ancaradulescu.ro
Contact: irenne_p@yahoo.ca sau office@ancaradulescu.ro
inna_grace
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Machiaj special 15 De la: dudett_ 23 Septembrie 2009 15:15
The Magic of Making Up! 1 De la: SfatUtil 5 August 2009 00:42
Rujul rosu... cum sa il alegi corect?? 23 De la: anca_buzea 25 Mai 2010 21:26
Cat de mult iti plac produsele cosmetice? Sondaj 1 De la: Korina82 5 Octombrie 2011 10:16
buna ziua 2 De la: Shhh 25 Aprilie 2010 13:17