Setari Cookie-uri

cine e de vina?

Am facut sex cu iubitul si nu am avut orgasm...doar de data asta...pana acum am avut, a fost super excelent...dar azi nu a fost...si m-am simtit prost deoarece am considerat ca eu nu am fost eu destul de excitata....asta pana sa il aud pe el care imi zice ca e vina lui, ca e tracasat, obosit si considera ca a fost jalnic de data asta....mie mi s-a parut ca a fost vina mea nicidecum ca a fost el "jalnic" (doar pana acum a fost cel mai bun amant)...De fapt a cui e vina cand orgasmul lipseste? De ce zice toata lumea ca barbatul e de vina cand femeia nu are orgasm? Mie mi se pare ca femeia e de vina! Voi a cine credeti ca e vina?

Postat pe 5 Octombrie 2008 20:23
nimeni..pur si simplu e o zi mai proasta...daca va stresati riscati sa aveti esecuri si pe viitor...lasati-o balta..se mai intampla..

Postat pe 5 Octombrie 2008 20:26

Asa e, Inocica! Totul este sa nu disperi si sa mai faci o incercare mai tarziu. Asta am zis-o serios...
Lucia1971
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:27
barbatul pt ca nu stie sa provoace femeia sa spuna ce ii place si ce nu si femeia pt ca nu are curajul sa o spuna....
Alexandra_Pitzy
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:43
eu zic sa nu puneti prea multa presiune asupra acestei mici probleme.

las-o in pace si totul se rezolva de la sine.....
anderson
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:07
se mai intampla, si se va mai intampla, pur si simplu nu a fost sa fie de data asta, nu e motiv de ingrijorare, doar daca devine cronica...

Postat pe 27 Octombrie 2008 13:06
De la: AlexandraBadPitzy, la data 2008-10-27 11:43:50barbatul pt ca nu stie sa provoace femeia sa spuna ce ii place si ce nu si femeia pt ca nu are curajul sa o spuna....
Ba m-a intreabat si ma intreaba mereu ce vreau si ma provoaca....m-a intrebat si atunci si m-am blocat, pentru prima data nu stiam ce sa ii zic si imi venea sa ii zic ca poate sa stea si-n cap dar eu ma simt fara simtire cu totul.....cred ca era prea frig (nu a dat radetul caldura inca), cred ca simteam ca nu ma iubeste de fapt, cred ca are pe altcineva (cu ceva timp inainte de episod imi intrase asta in cap) ci nu mai suntem doar noi doi ca asta vara (ce misto a fost toata vara ).....si mai cred ca atunci cand a zis ca isi cere scuze ca venit in halul ala stia el ce spune (e obosit de la alta)......el neaga vehement ca ar face sex cu alta femeie dar noi doi nu am mai facut dragoste de 3 saptamani cu o singura exceptie (cand eu eram "indisponibila" si s-a bucurat doar el dar a fost bine ca e cel mai tare dintre toti fostii la postludiu)
Eu nu as face tragedie dar el a facut tragedie, mi-a amintit de vreo 3 ori episodul: ca e pacat ca nu am avut atunci orgasm ....acum ce sa zic? De ce il apasa chestia aia din 5 oct asa?...poate o fi in avantajul meu si ii e frica sa nu ma piarda (i-am zis ca la alt fost am renuntat ca nu ne potriveam in pat si stie ca pt mine sexualitatea in relatie e foarte importanta)....dar daca gandeste asa exagereaza, eu renuntasem la baiatul ala ca nu ne intelesem o data macar in pat iar cu iubitul meu actual doar o singura data nu ne-am inteles - e o mare diferenta!...Eu ma stresez ca il vad pe el stresandu-se!...hai ca de cateva zile i-am zis sa nu ne mai stresam si nu a mai zis nimic, a inteles pana la urma....dar mai departe cred eu ca ma inseala, desi nu recunoaste!........AAAA!...Sa precizez ca pana acum trei saptamani faceam sex aproape zilnic iar dupa episod tot evita sa ne intalnim ca are probleme la servici?...poate o fi doar coincidenta


Postat pe 27 Octombrie 2008 18:40
pai da, uite un caz de exceptie care intareste regula, sa nu te prefaci in pat...decat sa faca la fel dupa fiecare esec, mai bine te prefaci...scapi mai ieftin si ramai cu el

Postat pe 27 Octombrie 2008 21:40
a se preface=a mima=a minti=a nu simti=.... atunci de ce mai stai cu pers respectiva? ori simti ceva ori isi vede fiecare de drum....
Alexandra_Pitzy
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:35
"Sa precizez ca pana acum trei saptamani faceam sex aproape zilnic iar dupa episod tot evita sa ne intalnim"

pfff nu stiu ce sa mai zic...poate chiar s-a blocat omul. daca pana acum stia ca viata sexuala este pt tine foarte importanta si ca vrei sa iasa de fiecare data...cu scantei acum e alta situatie...e in fata unui fapt implinit si acela ca te-a dezamagit. Nu cred k te insala, pur si simplu asa sunt unele persoane de frica esecului refuza macar sa mai incerce."daca nu are orgasm?""daca termin prea repede?""daca simte ca sunt tensionat?""daca daca si iar daca..." Si noi ne-am simti la fel sunt sigura. Sfatul meu e ...sa inchizi ochii de data asta si sa treci peste. Punct si de la capat cam asa ceva Acum nici sa-i spui lui "bine draga de data asta te iert" ca atunci chiar ca nu repari nimic. Pur si simplu, fa-te ca nu a fost si bucura-te ca nu s-a intamplat mai rau
Succes si sa ne tii la curent
Alexandra_Pitzy
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:42
De la: oktober, la data 2008-10-27 21:40:47pai da, uite un caz de exceptie care intareste regula, sa nu te prefaci in pat...decat sa faca la fel dupa fiecare esec, mai bine te prefaci...scapi mai ieftin si ramai cu el


Asta nu implica inselatul?pt a fi cat de cat...satisfacuta...? daca ala de acasa nu te rezolva...?
Alexandra_Pitzy
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:43
De la: AlexandraBadPitzy, la data 2008-10-27 22:42:15"Sa precizez ca pana acum trei saptamani faceam sex aproape zilnic iar dupa episod tot evita sa ne intalnim"

pfff nu stiu ce sa mai zic...poate chiar s-a blocat omul. daca pana acum stia ca viata sexuala este pt tine foarte importanta si ca vrei sa iasa de fiecare data...cu scantei acum e alta situatie...e in fata unui fapt implinit si acela ca te-a dezamagit. Nu cred k te insala, pur si simplu asa sunt unele persoane de frica esecului refuza macar sa mai incerce."daca nu are orgasm?""daca termin prea repede?""daca simte ca sunt tensionat?""daca daca si iar daca..." Si noi ne-am simti la fel sunt sigura. Sfatul meu e ...sa inchizi ochii de data asta si sa treci peste. Punct si de la capat cam asa ceva Acum nici sa-i spui lui "bine draga de data asta te iert" ca atunci chiar ca nu repari nimic. Pur si simplu, fa-te ca nu a fost si bucura-te ca nu s-a intamplat mai rau
Succes si sa ne tii la curent

hmm ....cred ca spui bine ce spui, parca ai cunoaste personal situatia...imi deschizi un pic ochii sa stii!...ca acum eu imi amintesc o faza de asta vara cand totul era super...a parcat mai departe de bloc si il urmaream dupa perdea venind....pt. un tip care pozeaza in egoistul, in indiferentul cu mine (dar asta e alta poveste, cred ca cineva i-a spus ca femeile asa vor si el joaca un rol...ma lupt si cu asta la el!...si poate rezolv).....ei, pt. un barbat care incearca sa isi impune regurile lui in relatie m-a surprins un lucru: avea trac!....isi plimba nervos mana in par..ma rog, avea trac!....cand a ajuns era fresh insa, nici nu ai fi ghicit....eu stiu, nu-i usor sa fii barbat!

Postat pe 27 Octombrie 2008 23:29
pey vezi...Sa speram ca doar asta e si ca incearca sa para mai barbat decat este.Dar daca il iubesti pt ceea ce este si nu ce pare , fa-l sa inteleaga. Mi-e teama insa ca daca il vei desoperi asa cum este el in realitate....nu o sa-l mai iubesti atat? la mine cel putin asa se intampla, dar sper ca tu sa fii mai rationala decat mine
Alexandra_Pitzy
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:36
mi-am adus aminte...sa nu uiti ca toti avem mai multe masti, ca sa le zic asa. Incearca doar sa o privesti pe cea care te raneste cel mai putin.
Alexandra_Pitzy
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:39
da da...cred ca vrea sa para altceva...dar eu il iubesc asa cum este, fara masca! ....ca el este un tip perfectionist, ambitios din fire, a realizat multe in viata, s-a lupta de cand se stie sa ajunga sef peste tot....m-a mirat un lucru: ca este atat de nesigur uneori de el , cel care a fost cel mai bun "amant" al meu de pana acum....altii au fost dezastre in pat si cu cat erau mai mari dezastre cu atat nu-si faceau probleme, nu ma intrebau daca a fost bine...dar asta am observat in general la barbati: cu cat sunt mai buni cu atat sunt mai nesiguri de ei, culmea!....cu cat sunt mai afoni cu atat sunt mai relaxati si nu isi pun atatea probleme cu ce a fost sau ce n-a fost!

Postat pe 27 Octombrie 2008 23:50
De la: dulcevenin, la data 2008-10-27 23:50:01da da...cred ca vrea sa para altceva...dar eu il iubesc asa cum este, fara masca! ....ca el este un tip perfectionist, ambitios din fire, a realizat multe in viata, s-a lupta de cand se stie sa ajunga sef peste tot....m-a mirat un lucru: ca este atat de nesigur uneori de el , cel care a fost cel mai bun "amant" al meu de pana acum....altii au fost dezastre in pat si cu cat erau mai mari dezastre cu atat nu-si faceau probleme, nu ma intrebau daca a fost bine...dar asta am observat in general la barbati: cu cat sunt mai buni cu atat sunt mai nesiguri de ei, culmea!....cu cat sunt mai afoni cu atat sunt mai relaxati si nu isi pun atatea probleme cu ce a fost sau ce n-a fost!


Pey si nu crezi ca atitudinea asta a lui de perfectionist este o masca impotriva nesigurantei? Mie asa mi se pare...Dar stai linistita, sunt de parere ca asa facem toti, si eu poate si tu. Ai dreptate cand spui ca cei care chiar sunt departe de realitate nu au niciun stres. Nu au stres, nu au scop. Pe cand prietenul tau incearca sa nu te dezamageasca sau sa te supere cumva, scopul finnd..guess what? love
Alexandra_Pitzy
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:56
De la: dulcevenin, la data 2008-10-05 20:23:45Am facut sex cu iubitul si nu am avut orgasm...doar de data asta...pana acum am avut, a fost super excelent...dar azi nu a fost...si m-am simtit prost deoarece am considerat ca eu nu am fost eu destul de excitata....asta pana sa il aud pe el care imi zice ca e vina lui, ca e tracasat, obosit si considera ca a fost jalnic de data asta....mie mi s-a parut ca a fost vina mea nicidecum ca a fost el "jalnic" (doar pana acum a fost cel mai bun amant)...De fapt a cui e vina cand orgasmul lipseste? De ce zice toata lumea ca barbatul e de vina cand femeia nu are orgasm? Mie mi se pare ca femeia e de vina! Voi a cine credeti ca e vina?


nu iti apasa pe buton si ai orgasm ! sunt o gramada de femei care nu au orgasm, DELOC ! nu trebuie sa te simti prost ! eu am prietene care au avut o sg data orgasm dupa 2 ani de relatie, ele ce sa mai zica :|

Postat pe 28 Octombrie 2008 00:07
vina ?a cui e vina? eu stiu... HOROSCOPU....
mickyyo_parintele
Postat pe 28 Octombrie 2008 01:44
Subscriu-ce zodie e?
Pai de-aia mai...
sweetpink
Postat pe 28 Octombrie 2008 01:53
De la: sweetpink, la data 2008-10-28 01:53:59Subscriu-ce zodie e?
Pai de-aia mai...




cine stie cunoaste de alegea alta zodie poata iesea ceva .....
mickyyo_parintele
Postat pe 28 Octombrie 2008 02:05
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 28 Decembrie 2008 22:08
De la: , la data 2008-10-05 20:23:45Am facut sex cu iubitul si nu am avut orgasm...doar de data asta...pana acum am avut, a fost super excelent...dar azi nu a fost...si m-am simtit prost deoarece am considerat ca eu nu am fost eu destul de excitata....asta pana sa il aud pe el care imi zice ca e vina lui, ca e tracasat, obosit si considera ca a fost jalnic de data asta....mie mi s-a parut ca a fost vina mea nicidecum ca a fost el "jalnic" (doar pana acum a fost cel mai bun amant)...De fapt a cui e vina cand orgasmul lipseste? De ce zice toata lumea ca barbatul e de vina cand femeia nu are orgasm? Mie mi se pare ca femeia e de vina! Voi a cine credeti ca e vina?


Tu....
adelheida
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:09
Un subiect mort si ingropat Nu mai dau nici un raspuns ca e prea tarziu si oricum ma simt ecilpsata de genialele sfaturi de mai sus
simonycik
Postat pe 29 Septembrie 2009 15:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frumusete... 3 De la: kudika_7034 10 Mai 2012 18:33
faa lenjerie 88 De la: bl_de 17 Iunie 2009 13:47
Orgasm 60 De la: Daisy_amorina 6 Noiembrie 2009 18:47
femeie pentru sex cu un cuplu 50 De la: kudika416907 1 Mai 2014 21:02
Ce parere aveti despre aventurile de o noapte? 222 De la: kudika_1008255 23 Ianuarie 2023 18:24