Setari Cookie-uri

A folosit careva Dercos Aminexil SP94 de la Vichy , impotriva caderii parului?

Vreau sa stiu daca a folosit vreuna dintre voi acest tratament, daca intradevar are efect , si cam cat costa.Va multumesc frumos.
shea
Postat pe 7 Octombrie 2008 14:26
eu am folosit si inca folosesc din statitici e cel mai bun remediu pentru par,eu l-am cumparat cu 52euro
nelidolores
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:41
E bun atata timp cat il folosesti. Costa 130 lei. Eu ti-as recomanda tratamentul de la Ducray care e incomparabil mai bun. Eu luam pumni de par doar daca treceam cu mana prin el si dupa o saptamana de folosire a tratamentului Ducray, deja caderea parului era mult diminuata.
krystynan
Postat pe 12 Decembrie 2008 08:22
Am folosit. Stopeaza caderea parului intradevar, insa exista produse naturiste cum ar fi CHEL STOP si SAPUN MOALE de la Hofigal, de care sunt extrem de multumita. Sapunul moale(se foloseste in loc de sampon) da stralucire parului si il face matasos, chel stop se foloseste dupa spalarea parului fara a fi necesara clatirea. Diferenta dintre produse este pretul...

Dercos - 120 ron/tratament 16 fiole(era oferta)

Hofigal - Chel stop + sapun moale -16ron.
amonique
Postat pe 12 Decembrie 2008 08:36
offf...am intrat pe site dar nu gasesc nimic de la Ginseng Ms mult fetele!
shea
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:28
yeap! si eu il folosesc si sora mea si cumnata mea.Mi au cumparat si mie unul de "dincolo".E f bun!!!!!!Da rezultate!!!!!1
cosette_32
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:36
mai sunt si femei care se gindesc la asta????????????????
sarutama
Postat pe 13 Decembrie 2008 01:56
Prietenul meu a ramas o data chel absolut de tot nimeni(doctorii) nu a stiut de ce .Mama lui a citit intr-o revista ca ar fi bun pentru par uleiul de ricin si i-a zis sa foloseasca ca poate ii creste , intradevar i-a crescut , acum nici nu se mai cunoaste ca a fost chel, cu toate ca medicii nu i-au mai dat vreo sansa.
_amy_
Postat pe 13 Decembrie 2008 12:05
eu il folosesc de vreo 3 luni dar nu mi se pare nici o schimbare in schimb imi face matreata..parul arata bine si luceste dar de cazut tot cade mai ales cand ma spal dezastru...parca nu se mai termina..

Postat pe 20 Februarie 2009 15:25
Eu am folosit Dercos pentru par gras dar nu am vazut nicio diferenta fata de sampoanele obisnuite, macar nu mi-a facut rau. De la Vicy am mai folosit niste creme de fata dar nu au dat rezultatele la care ma asteptam (slabe in comparatie cu alte creme mai ieftine). In concluzie, nu sunt multumita de produsele Vichy.

Pentru caderea parului am luat VIADERM si in paralel mi-am facut masti cu ou si ulei de masline. Cam in 2 sapt am scapat de problema.
be_live
Postat pe 6 Martie 2009 10:46
pentru cadere si crestere eu am folosit un catel de usturoi taiam si cu acea parte frecam la radacina mi-a crescut parul la loc.aveam portiuni mari unde nu aveam par iar cu ajutorul acestui leac babesc am scapat.succes.
dana_leonionut
Postat pe 10 Martie 2009 22:49
S-a lansat de curand site-ul oficial Aminexil, http://www.aminexil.ro unde puteti afla mai multe informatii despre produsele lor impotriva caderii parului
Decibelu
Postat pe 21 Mai 2009 21:31
nu-i bun
yumy
Postat pe 21 Mai 2009 21:34
Este eficient.
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 12:34
De la: krystynan, la data 2008-12-12 08:22:10E bun atata timp cat il folosesti. Costa 130 lei. Eu ti-as recomanda tratamentul de la Ducray care e incomparabil mai bun. Eu luam pumni de par doar daca treceam cu mana prin el si dupa o saptamana de folosire a tratamentului Ducray, deja caderea parului era mult diminuata.


buna,

as vrea sa stiu daca ai fost multumita dupa tratament.tu spui ca este mai bun DUCRAY?sunt fiole?
nicoletadina
Postat pe 28 Iulie 2009 20:09
De la: dana_leonionut, la data 2009-03-10 22:49:02pentru cadere si crestere eu am folosit un catel de usturoi taiam si cu acea parte frecam la radacina mi-a crescut parul la loc.aveam portiuni mari unde nu aveam par iar cu ajutorul acestui leac babesc am scapat.succes.



buna,

tu spui ca ai folosit numai catei de usturoi si ti a crescut parul?asa este? acum iti mai cade?ai folosit si altceva?merci
nicoletadina
Postat pe 28 Iulie 2009 20:13
buna! am auzit si eu de tratamentul cu usturoi, am inteles ca este f bun , dar totusi nu miroase ...? cum rezolvi problema asta? te rog sa-mi raspunzi pentru ca si eu serioae probleme cu caderea parului. multumesc!!
kudika077598
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:32
De la: shea, la data 2008-10-07 14:26:35Vreau sa stiu daca a folosit vreuna dintre voi acest tratament, daca intradevar are efect , si cam cat costa.Va multumesc frumos.


fati o analiza a sangelui si, daca fierul e in scadere, incearca dercos aminexil....sau o cltesteti parul cu bere..dispere mirosul..
iulia069834
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:39
Buna, am cumparat Dercos aminexil de la Sensiblu, am platit 162 ron pe 18 fiole si am mai primit 12 fiole cadou.Mie mi se pare ca dupa aproape 2 saptamani de tratament nu mai imi cade atat de tare parul, am folosit o fiola pe zi in aceste 2 saptamani, in continuare voi foloso o fiola la 2 zile.Eu sper sa aiba efectul scontat.Va mai tin la curent!
Sanatate ptr toat e!
bella84
Postat pe 13 Octombrie 2010 22:24
dezastu cu dercos aminexil sp 94 amdat o gramada de bani si cade parul la greu cheala o sa raman altceva mai ieftin nu stiti?
daniela33
Postat pe 28 Octombrie 2010 17:06
dezastru cu dercos aminexil sp 94 am dat o gramada de bani si cade parul la greu cheala o sa raman altceva mai ieftin nu stiti?
daniela33
Postat pe 28 Octombrie 2010 17:07
De la: nicoletadina, la data 2009-07-28 20:13:10
De la: dana_leonionut, la data 2009-03-10 22:49:02pentru cadere si crestere eu am folosit un catel de usturoi taiam si cu acea parte frecam la radacina mi-a crescut parul la loc.aveam portiuni mari unde nu aveam par iar cu ajutorul acestui leac babesc am scapat.succes.



buna,

tu spui ca ai folosit numai catei de usturoi si ti a crescut parul?asa este? acum iti mai cade?ai folosit si altceva?merci

In ultimul numar al revistei "Formula AS" scrie despre acest leac cu usturoi. Mai da si alte retete pentru ingrijirea parului.
luchianramona
Postat pe 28 Octombrie 2010 17:12
Si eu am folosit, este un remediu bun, dar tb folosit de 2 ori pe an: primavara si toamna, min.60 zile. Se gasesc la farmaciile Belladona, care au cel mai bun pret (133lei)
anasty
Postat pe 9 Martie 2011 14:04
da intr-adevar chelstopul e foarte bun si ieftin.Acum nu stiu daca si ducray sau dercos sunt la fel de bune la ce pret au..
kudika225972
Postat pe 14 Martie 2011 10:31
Imi cer scuze ca intervin, dar caderea parului e o problema tipic masculina si vad ca a fost acaparata de doamne si domnisoare. A nu se intelege ca desconsider problemele capilare feminine, dar vreau si eu raspunsuri pentru barbati. cele pt. femei nu ma ajuta.
Cum poate un barbat sa-si regenereze parul cazut ?
Atentie, stoparea pierderilor se rezolva, eu am trecut cu bine peste acest aspect, consider ca asta e partea usoara.
Dar cum refac parul asa cum era sau pe aproape ?
Insist cu acest Dercos Aminexil SP 94 special pentru barbati, nu doresc raspunsuri de la doamne si domnisoare, multumesc pentru intelegere.
FlorentinPavel
Postat pe 19 Aprilie 2011 17:11
Cum ai stopat caderea parului ? Eu ma chinui de vreo 2-3 ani, am folosit " Alopexy", Tratamentul de la gerovital impotriva caderii parului si acum folosesc cel de la " DUCRAY" fara vreo speranta de reusita insa... cine stie cea, va rog ajutatima si pe mine, ma refer in special la barbati
gangea
Postat pe 26 Iunie 2011 14:25
buna, nu stiu, si eu ma confunt cu aceasta mare problema, folosesc dercos fiole si sampon de 6 sapt si tot imi cade mult, am inteles ca este foarte bun CRESCINA este mai scump dar da rezultate, am mai citit in ultimul timp de MINOXIDIL 5 acesta ar fii bun, un prieten il foloseste si a spus ca il l-a recomandat medicul si este ok. cel mai bine mergi la dermatolog, sunt multi factori cade cauzeaza caderea parului. 1 gena,2 alimentatia, 3 stresul si cel mai principal, 4 poluarea, exploziile solare expoziile din japonia si norii adusi de la vulcani... acesti factori sunt foarte duri, produsele de pe piata, sunt doar comerciale si ajuta putin, atat cat ajuta adevarul este ca avem nevoie de ele.
kudika410560
Postat pe 29 Iunie 2011 14:01
am inteles, nu doresti rasunsuri de la femei, DAR EU ITI RASPUND... singura modalitate este transplantul de par,se ia din zone cu mai mult par si se aplica fir cu fir in zonele unde ai nevoie, sincer alta metoda nu este cum am mai spus toate produsele dupa piata sun COMERCIALE ajuta putin.....regenererea se intampla la persoane mai tinere pana la 30 de ani la femei, la barbati sansele sunt mai mici.... dar sti ceva BRUCE este un intruchipare barabatului perfect, si sunt foarte multi barbati care le sta foarte bine cu mai puti par sau deloc, problema mare este la femei, noi chiar nu am fi deloc frumoase fara par(in cap)
kudika410560
Postat pe 29 Iunie 2011 14:11
Buna! si eu am o problema cu parul, imi cade ingrozitor.te rog imi poti spune si mie de unde pot cumpara Ducray si la ce pret este?
mykr
Postat pe 20 Octombrie 2011 19:48
Eu cred ca cel mai mult conteaza tratamentul din "interior". Foarte bun este Perfectil, sunt capsule pentru tratament destinat parului, pielii si unghiilor.
kudika_995204
Postat pe 21 Octombrie 2015 00:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CLUB PAT LOUNGE CAUTA FATA PENTRU PR&MARKETING 3 De la: sarutama 5 Ianuarie 2009 17:43
Artistry ,produse cosmetice de cea mai buna calitate 1 De la: kudika025771 1 Iunie 2009 23:03
AVON SI/SAU ORIFLAME 1 De la: avon_oriflame 20 Februarie 2010 17:15
VREAU SA SLABESC SI SA NU MA MAI INGRAS LA LOC! 41 De la: kudika099533 12 Noiembrie 2012 17:51
no name 5 De la: funny_samanta 29 Aprilie 2010 12:26