Setari Cookie-uri

eu sunt pesti, el e sagetator

Eu sunt pesti, el e sagetator. Ce parere aveti de relatia aceasta, exista sanse?

Postat pe 7 Octombrie 2008 14:32
google it femeie

Postat pe 7 Octombrie 2008 15:16
Asta stiam si eu, dar vad ca totusi pe forum unele persoane au ceva mai concret de spus decat zodiacul.... sau au avut experiente de genul..
Vezi forum..

Postat pe 7 Octombrie 2008 15:53
Tu chiar crezi k reteta unei relatii consta nmai in zodiac ? cunoaste persoana respectiva, vezi cum este, iti place bine, nu iti place zici pa relatiei

Postat pe 7 Octombrie 2008 15:57
merge! merge! arde-o pe cumatra!!!
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 8 Octombrie 2008 22:41
sunt casatorita de 23 de ani cu un sagetator(eu sunt peste)...relatia e greoaie...dar respectul reciproc nu ne-a lipsit,cred ca asta ne-a tinut impreuna...in rest,daca pestele accepta independenta sagetatorului, merge.
anniko
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:30
nu stiu ce legatura au zodiile cand iubesti?
erikahd2008
Postat pe 18 Februarie 2009 14:44
eu sunt pesti si sotul meu este sagetator,. suntem impreuna de 15 ani si ne intelegem super bine nu inteleg ce vrei sa spui tu prin "exista sanse" ?
Solstitiu77
Postat pe 10 Iunie 2009 15:24
parintii mei au avut o casnicie de 37 ani .....insa nu mi-am vazut tatal( sagetator).....fericit.
eu sagetatoare ......tatal copilului meu pesti ......esec total.
fiul meu sagetator ....tatal acestuia ...pesti.......relatie tata-fiu = inexistenta.
trage tu concluziile....!!!!!!!!!
ninushk
Postat pe 10 Iunie 2009 15:56
chiar asa rau este?? Ma sperii, fiindca cred teribil in zodii si uneori se adevereste si la noi ca nu prea exista principii comune de viata, pe noi ne-au tinut aproape evenimentele prin care am trecut mai mult sau mai putin grele, mai mult sau mai putin fericite. Nu ne asemanam, si totusi simt ca uneori ma completeaza tocmai ptr ca nu ne asemanam si ptr ca are ceea ce-mi lipseste mie , de ex mai mult optimism, mai multa hotarare in ce face, e mai transant, eu fiind exact invers. Dar e prea incapatanat, orgolios, gelos si chiar autoritar, mereu tre sa ne certam ca sa inteleaga sa-mi lase libertatea de care am nevoie si ca intr-o relatie nu e unul care dicteaza si altul care executa. Asta ma enerveaza cel mai mult. Eu sunt cam libertina de felul meu.

Postat pe 10 Iunie 2009 17:13
din punctul meu de vedere este cea mai superba relatie.
eu sunt pesti, sotul meu este sagetator. intotdeuna mi au placut sagetatorii, sunt hotarati, romantici, echilibrati, responsabili, tandrii, afectuosi, oarecum posesivi dar suportabil, inteligenti, ambitiosi, ce sa mai spun...sunt minunati.
sotul meu este tot ce mi am dorit vreodata de la un barbat,
au insa uneori tendinta de a se complexa din diferite motive fara o baza reala, insa nu trebuie lasati...au nevoie de incurajari si crede-ma isi vor revarsa asupra ta toata atentia pe care ti o doresti.
si e foarte important ca ei sa nu se simta incatusati...au nevoie de multa libertate si veselie.
fii naturala, vesela, increzatoare, optimista si te va adora. nu vor mai mult de la o femeie.
zodiacele nu se potrivesc intordeauna cu realitate...la formarea unui om conteaza mediul in care a crescut si s a format, gena, si anturajul in care se afla in prezent.
si oricum depinde de fiecare..cat de mult isi doreste sa fie fericit

tot ce pot sa ti spun e ca eu sunt fericita langa un sagetator si el e fericit langa o pestoaica

DiaI
Postat pe 11 Iunie 2009 10:45
De la: miri1_, la data 2008-10-07 14:32:29Eu sunt pesti, el e sagetator. Ce parere aveti de relatia aceasta, exista sanse?


exista sanse doar daca vrei nu daca tu esti pesti si el e sagetator
Tazmanian
Postat pe 11 Iunie 2009 10:47
De la: miri1_, la data 2008-10-07 14:32:29Eu sunt pesti, el e sagetator. Ce parere aveti de relatia aceasta, exista sanse?

Cati pesti esti??
bgd74
Postat pe 7 Iulie 2009 20:03
sunt cati pesti vreau eu sa fiu

Postat pe 8 Iulie 2009 16:12
au legatura zodiile cu dragostea, mai studiaza-le si ai sa gasesti raspunsul, eu l-am gasit. Eu cunost o persoana pe jumatate numai dupa ce mi-a zis zodia si deja stiu si cum s-o abordez si la ce sa ma astept de la ea, si pot sa imi explic si de ce reactioneaza intr-un anume fel.
Pentru ca noi pestii avem darul intuitiei, pot sa si intuiesc de ce se comporta intr-un anume fel, ce urmareste asta pentru ca ma pricep putin si la psihologie.
E o chestie in treaba asta cu zodiile si oricum nu pot sa scap de ea ca s-a lipit de mine de cand eram mica si combinat cu pasiunea de a studia oamenii s-a potrivit perfect

Postat pe 8 Iulie 2009 16:20
exista sanse!doar ca fiecare trebuie sa-si respecte independenta,ca si persoane,nici unul nu isi doreste sa fie ingradit,si depinde de cat de mult doresc sa constriasca in relatie,.......se competeaza,desi uneori esti gata,gata sa crezi ca sunt chiar doua paradoxuri
kudika064159
Postat pe 31 August 2009 09:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBATII SI FEMEILE DIN ZODIA GEMEI SAU CU ASCENDENT IN GEMENI SUNT CEI MAI SUPERFICIALI 56 De la: constantadaniela 27 Decembrie 2015 08:25
compatibilitate 53 De la: donutza_ely@yahoo.com 23 Iulie 2009 22:55
buna ziua 4 De la: valivieru96 27 Decembrie 2009 21:15
Cum esti in pat in functie de zodie 318 De la: edv 9 Octombrie 2009 14:42
ajutor 2 De la: kudika390562 4 Mai 2011 09:30