Setari Cookie-uri

Oare o noua viata?

Park o raza de lumina se arata si pe strada mea, insa acest soare minunat oare o sa aibe puterea de a-mi incalzi sufletul sau o fi ceva trecator...sper k eu sa nu il fac sa dispara din dorinta de a vea pe cineva care sa ma iubeasca, poate k nu ar trebui sa imi pese atat de mult si sa las k totul sa vina d la sine...poate k ma grabesc putin...off greu e can dai atata iubire care o tii numai pt tine si nu ai cui sa i o dai...insa sper ca timpul sa le rezolve pe toate...

sweetadryana
Postat pe 8 Octombrie 2008 10:42
„Ieºi , copile cu pãrul bãlai, afarã ºi râde la soare, doar s-o îndrepta vremea” E totul in puterea ta,vezi cum ii razi la soare...
sweetpink
Postat pe 8 Octombrie 2008 10:54
esti fan ion creanga?

Postat pe 9 Octombrie 2008 00:43
Intr-adevar, e tare greu sa ai multa iubire si sa nu ai cui sa o oferi...
Lucia1971
Postat pe 9 Octombrie 2008 09:26
fii tu, nu incerca nici o secunda sa fii altcineva si te va iubi...multa bafta iti doresc...
je_baby
Postat pe 10 Octombrie 2008 14:31
dap sau te va lasa ...in functie de cum are chef...
scuze azi sunt putin intoarsa pt ca mi-ai amintit de o chestiune intamplata de curand cand....eu am data fara sa astept nimic in schimb...si la un moment dat am zis gata...asa fara un motiv aparent si am terminat cu datul....
apoi roata s-a intors ... si mi-a fost cerut ...imperuos ceea ce eu dadusem pe gratis....
mi s-a parut atat de pueril sa dau doar pt ca mi se cere... asa ca am spus pas...
ceea ce am eu dau fara sa astept nimic niciodata inapoi....cand cineva imi cere "se goleste " stocul instantaneu.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Octombrie 2008 14:47
se mai inscrie cineva in FANCLUB iON cREANGA????

ps: mia_bela, parca vazusem niste poze cu tine pe pitzipoanca.org
sau le-ai tu de acolo??
era draguta tipa de pe site
Greenie
Postat pe 15 Octombrie 2008 14:18
De la: greenie, la data 2008-10-15 14:18:31se mai inscrie cineva in FANCLUB iON cREANGA????

ps: mia_bela, parca vazusem niste poze cu tine pe pitzipoanca.org
sau le-ai tu de acolo??
era draguta tipa de pe site


Nu dar in schimb daca esti fan bela iti sugerez topicul deschis special pentru ea
iris_4_ever
Postat pe 15 Octombrie 2008 14:25
De la: adryana22, la data 2008-10-08 10:42:18Park o raza de lumina se arata si pe strada mea, insa acest soare minunat oare o sa aibe puterea de a-mi incalzi sufletul sau o fi ceva trecator...sper k eu sa nu il fac sa dispara din dorinta de a vea pe cineva care sa ma iubeasca, poate k nu ar trebui sa imi pese atat de mult si sa las k totul sa vina d la sine...poate k ma grabesc putin...off greu e can dai atata iubire care o tii numai pt tine si nu ai cui sa i o dai...insa sper ca timpul sa le rezolve pe toate...



adriana , razele de lumina sunt peste tot doar ca unii dintre noi nu sunt capabili sa le distinga din varii motive
Cel mai des intalnit motiv ar fi ca suntem prea preocupati sa ne plangem de mila incat sa observam raza respectiva.

Cu cat cauti mai mult acel ceva ....cu atat mai greu il vei descoperi , trebui sa lasi ca totul sa vina de la sine.
iris_4_ever
Postat pe 15 Octombrie 2008 14:29
hmmm,dureros sa ai de dat iubire si sa nu o poti daruii nimanui.dar cel mai dureros e atunci cand iubesti si nu esti iubit,cand dai si nu iti este returnat.
si stiti sunt unii care profita de astfel de pers care daruiesc prea mult,se folosesc de ele ca de o hartie si dupa aceea le lasa cu inima zdrobita. bafta tuturor
soryanca
Postat pe 15 Octombrie 2008 14:33
"Iubirea este o stare în care fericirea altei persoane este esenþialã pentru a ta."-Robert Heinlein
"Iubirea este o lipsã de egoism individual."-Theodore Burton
"Sa darui totul,sa sacrifici totul fara speranta de rasplata;asta inseamna iubire"-Albert Camus

aceste citate cred yo ca rezolva foarte bine "ecuatia iubirii".in concluzie cand iubesti cu adevarat pe cineva ajungi sa iti elimini orice urma de egoism individual,fericirea persoanei iubite ajungand sa fie mai importanta pentru tine decat propria fericire,mai mult fericirea persoanei iubite te face in primul rand pe tine fericit,si ai face totul pentru asta fara sa astepti nimic in schimb.stiu ca suna cam utopic in societatea de azi unde egoismul si interesele proprii sunt pe primul loc de departe.din fericire mai exista si persoane care cred in adevaratele valori morale si spirituale,umanitatea inca nu si-a pierdut complet natura umana.
sa fiti iubiti
razz
Postat pe 16 Octombrie 2008 12:05
eu cred ca propria experienta te invata sa afli ce esteiubirea, cum este, etc....

Postat pe 16 Octombrie 2008 12:07
nu's fan bela..

eram ironica..
cam greu ce-i drept, sa fii ironic pe un chatt online

numa bine! traiasca pitzi! (si acu eram ironica)

Greenie
Postat pe 16 Octombrie 2008 16:37
De la: mia_bela, la data 2008-10-09 00:43:51esti fan ion creanga?


Fan?Pai imi place literatura de calitate si cine spune ca Ion Creanga nu e un artist...greseste.Mie una mi-a incantat copilaria!Cat despre citatul de mai sus...mi-am permis sa il citez,ca era contextul de o asemenea natura.Cine a vrut sa inteleaga ce am spus prin el...a inteles!
sweetpink
Postat pe 18 Octombrie 2008 18:55
De la: greenie, la data 2008-10-16 16:37:07nu's fan bela..

eram ironica..
cam greu ce-i drept, sa fii ironic pe un chatt online

numa bine! traiasca pitzi! (si acu eram ironica)





stii si tu sa fi ironica? sa traiasca kuki =))si eu am fost ironica aragaz cu 4 ochiuri

Postat pe 18 Octombrie 2008 18:56
Esti posesiva inainte de a poseda...
Nu-i mai sufoca, ca vor fugi de rup pamantul.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 06:01
cred ca te concetrezi prea mult asupra acestei teme. eu cred ca in momentul de fata esti ranita. si nu crezi ca exista ceva bun in viata asta. invata sa nu dramatizezi atat.daca deocamdata nu ai intalnit iubirea asta nu inseamna ca nu o vei gasi. exista o vorba in popor : dupa tren si dupa un barbat sa nu fugi niciodata, ca vin ele singure. fericirea nu tine de un singur om.tine de mai multi factori. asa ca ia-ti prietenele si mergi si distreaza-te. fa lucruri care iti plac,poate ai un hobby,eu stiu,ceva care sa-ti faca placere. ocupa-ti timpul cu lucruri interesante. sau ia-ti un animalut. invata sa iubesti fara sa te astepti la nimic in schimb.
dorina_77
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inceputurile sunt cele mai dificile 30 De la: nebuna94 24 Mai 2009 21:40
Dacã vrei sã fie numai al tãu... 62 De la: coffeeta 11 Iunie 2009 19:29
Prima intalnire 57 De la: kudika483935 26 Iulie 2012 12:36
suntem pe dos 18 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 23:19
Existã dragoste la prima vedere? 3 De la: jenesaispas 23 Mai 2009 23:36