Setari Cookie-uri

un sfat

De cand a aflat ca am prieten un fost prieten imi trimite mesaje in disperare,ma suna,isi pune prietenii sa ma sune,ma suna de pe numerele lor ma cauta cu tot felul de pretexte.Ieri mi-a spus ca ma iubeste tot atat de mult cat il iubesc si eu...si sa ies neaparat la o cafea cu el,gaseste tot felul de artificii sa ma intalnesc intamplator cu el...chiar nu stiu ce vrea,are prietena si el,zice ca ii drag de ea dar nu cum ii de mine,tin sa specific ca am stat 5 ani impreuna,si de 6 luni suntem despartiti.Relatia mea cu el s-a terminat pentru ca tot ce trebuia sa decidem noi decidea el dupa capul lui,se purta foarte urat cu mine,le vorbea urat parintilor mei,si maicasa de cate ori avea ocazia ma barfea,nu ne potriveam din toate punctele de vedere..Acum insa vorbeste frumos si face chestii pe care ar fi trebuit sa le faca atunci.
Eu nici nu ma gandesc sa renunt la relatia pe care o am dar mite sa mai incerc ceva cu el.Il streseaza pe prietenul meu actual cu mesaje,prietenul meu fiind la 250 km distanta de mine pt.cateva luni pana ne mutam impreuna.Il iubesc enorm pe prietenul meu,si el ma iubeste.Dar nu stiu cat o sa mai suporte sa sa primeasca mesaje,zice ca are incredere in mine,dar sincer simt ca nu are,azi de exemplu imi trimite un sms cand m-am intalnit ultima oara cu fostul prieten,si imi zice ca numai asa a intrebat.Nu stiu ce sa fac
brunetica
Postat pe 10 Octombrie 2008 11:55
Buna! Pai eu cred ca daca tu il iubesti pe actualul prieten ar trebui sa ai o discutie foarte serioasa cu ex-ul in care sa pui piciorul in prag si sa ii explici ca nu mai aveti ce discuta, ca ce a fost a fost si e mimentul ca fiecare sa mearga pe drumul lui. Fiecare facem diverse lucruri in viata pentru care trebuie sa fim raspunzatori, alegeri care doar timpul poate spune daca au fost bune.Mie mi se pare complet aiurea ca un tip care m-a jicnit, m-a facut sa sufar sa imi ceara acum sa ma intorc la el tocmai cand mi-am gasit pe cineva care sa ma merite. Sa nu fie tocmai asta problema lui...simte ca l-ai dat uitarii..si orgoliul masculin..ei bine stii cum e cu orgoliul masculin. In fine eu nu cred in schimbarea oamenilor pe perioade mari de timp. Bafta!
alinutza2610
Postat pe 11 Octombrie 2008 11:06
schimba-ti numarul de telefon , si cand te mai suna sau mai vrea sa vorbeasca cu tine vorbeste-i rece si distanta sau pur si simplu inchide-i telefonul in nas...
cand dai cu ochii de el pe strada, intoarce-i spatele ...etc etc etc. adica evita-l cat poti si cum poti. sau spune-i verde in fata in public de fata cu toata lumea ca ai pe altcineva si sa te lase pur si simplu in pace...
asta daca iti doresti asta....
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 11:22
Buna seara! Daca aveti nevoie de un raspuns,ma gasiti pe privat.O seara frumoasa!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Octombrie 2008 03:34
De la: brunetica, la data 2008-10-10 11:55:51De cand a aflat ca am prieten un fost prieten imi trimite mesaje in disperare,ma suna,isi pune prietenii sa ma sune,ma suna de pe numerele lor ma cauta cu tot felul de pretexte.Ieri mi-a spus ca ma iubeste tot atat de mult cat il iubesc si eu...si sa ies neaparat la o cafea cu el,gaseste tot felul de artificii sa ma intalnesc intamplator cu el...chiar nu stiu ce vrea,are prietena si el,zice ca ii drag de ea dar nu cum ii de mine,tin sa specific ca am stat 5 ani impreuna,si de 6 luni suntem despartiti.Relatia mea cu el s-a terminat pentru ca tot ce trebuia sa decidem noi decidea el dupa capul lui,se purta foarte urat cu mine,le vorbea urat parintilor mei,si maicasa de cate ori avea ocazia ma barfea,nu ne potriveam din toate punctele de vedere..Acum insa vorbeste frumos si face chestii pe care ar fi trebuit sa le faca atunci.
Eu nici nu ma gandesc sa renunt la relatia pe care o am dar mite sa mai incerc ceva cu el.Il streseaza pe prietenul meu actual cu mesaje,prietenul meu fiind la 250 km distanta de mine pt.cateva luni pana ne mutam impreuna.Il iubesc enorm pe prietenul meu,si el ma iubeste.Dar nu stiu cat o sa mai suporte sa sa primeasca mesaje,zice ca are incredere in mine,dar sincer simt ca nu are,azi de exemplu imi trimite un sms cand m-am intalnit ultima oara cu fostul prieten,si imi zice ca numai asa a intrebat.Nu stiu ce sa fac



Trebuie sa-i vorbesti deschis. Nu are rost sa va ascundeti dupa degete. Ii explici ca nu te mai intereseaza persoana lui, ca ai alt iubit , ca iti iubesti actualul prieten, te simti foarte bine langa el, si simti ceva intens pentru el, lucru ce nu ai simtit pentru ex. Si il rogi pe ex prietenul tau, sa nu se mai bage in viata ta privata, pentru ca nu mai are loc. A pierdut trenul in care putea sta alaturi de tine.
Multa bafta !!!
MISSILVY
Postat pe 26 Octombrie 2008 09:24
Simplu si la obiect rupi orice legatura cu alalalt ...vezi ca s-ar putea sa bage strambe mari de tot pentru ca cine stie cu ce il minte pe actualul tau cine stie ce msj gen...vezi ca aseara m-am vazut cu gagica-ta la un suc etc, ii da...ai mare grija fiinca e normal ca actualul sa fie nesigur stiind cati ani ati fost impreuna , dupa mine ce ai de facut e sa ii arati cat de mult il iubesti si ca nu l-ai parasi pentru nimeni si ca nimeni nu are ce are el...etc..bafta..
BERBEACA
Postat pe 26 Octombrie 2008 11:05
Fostul tau prieten face parte din "grupul" celor care nu stiu sa aprecieze ce au langa ei si i se potrvieste perfect vorba "iti dai seama de valoarea unui lucru in ziua cand il pierzi". Te admir pentru curajul de care ai dat dovada cand te-ai despartit de el ca astfel de persoane nu merita nimic. Problema ta e destul de mare, dar orice problema poate sa fie rezolvata. Daca esti horata sa ai ceva serios cu actualul prieten, vorbeste deschis cu el, spune-i ca fostul prieten e doar istorie si ca cel mai mult conteaza prezentul,adica el si ca esti dispusa sa ii demonstrezi lucrul asta in primul rand prin a-ti schimba numarul de telefon (si ai grija cui i-l dai sa nu ajunga "din intamplare" si la fostul tau prieten) si daca vreodata te intalnesti intamplator cu fostul explica-i ca nu mai simti nimic pt el si nu poti sa mai fii cu el, iar daca insista spune-i ca o sa iei legatura cu prietena lui actuala si ca o sa-i explici ei ce ar trebui el sa inteleaga, asta o sa il sperie daca ea ii e draga cum zice el.
andreeabl
Postat pe 26 Octombrie 2008 11:20
DRAGA BRUNETIKO DACA NU MERGE NICI CU SFATURILE CE TI LE AU DAT FETELE INCEARCA CE TI VOI ZICE EU
UNI NU INTELEG DE VB BUNA ASA CA ANGAJAZA PE CINEVA SA I RUOA OASELE SI SA I TRNSMITA SI UN MESAJ DE LA TINE SI SA VEZI ATUNCI CE FACE FRICA
gratuit89
Postat pe 26 Octombrie 2008 18:16
buna.as avea si eu o problema la care nu cred ca ma poate ajuta mai nimeni.dar totusi incerc. Am fost crescta de bunici mei de la varsta de 2 ani,iar la varsta de 10 ani mi-a murit mamaie.mi-a fost ca o mama chiar daca eram copil am suferit mult,dupa un an a murit si tataie dar durerea mare pe care o am anul asta a 2 zi de paste mi-a muryt tatal nu a avut nimic,nu a fost la doctor niciodata pt ca nu a fost bolnav.iar noaptea la 12 noaptea a murit,cand am ajuns la el era prea tarziu intrase in coma l-am tinut in brate dar nu si-a revenit.cand a venit salvarea a murit.
cand era in sicriu nu mi-a fost greu am trait cu impresia ca se va trezi dar acu cand ma duc la cimitir si styu cai acolo si vin acasa si nul gasesc nu va imaginaty ce durere mare poate fi.stau cateodata si ma gandesc daca era in locu meu poate el reactyona altfel dar eu nu imi pot reveni imi e tare greu
andra1987
Postat pe 21 Iunie 2011 20:54
De la: andra1987, la data 2011-06-21 20:54:48buna.as avea si eu o problema la care nu cred ca ma poate ajuta mai nimeni.dar totusi incerc. Am fost crescta de bunici mei de la varsta de 2 ani,iar la varsta de 10 ani mi-a murit mamaie.mi-a fost ca o mama chiar daca eram copil am suferit mult,dupa un an a murit si tataie dar durerea mare pe care o am anul asta a 2 zi de paste mi-a muryt tatal nu a avut nimic,nu a fost la doctor niciodata pt ca nu a fost bolnav.iar noaptea la 12 noaptea a murit,cand am ajuns la el era prea tarziu intrase in coma l-am tinut in brate dar nu si-a revenit.cand a venit salvarea a murit.
cand era in sicriu nu mi-a fost greu am trait cu impresia ca se va trezi dar acu cand ma duc la cimitir si styu cai acolo si vin acasa si nul gasesc nu va imaginaty ce durere mare poate fi.stau cateodata si ma gandesc daca era in locu meu poate el reactyona altfel dar eu nu imi pot reveni imi e tare greu







... asa e viata ... toti murim ... dar fa bucuria bunicilor si tatalui tau si reuseste in viata ... chiar daca e greu acum ...

marco918
Postat pe 28 Iunie 2011 00:37
De la: andra1987, la data 2011-06-21 20:54:48buna.as avea si eu o problema la care nu cred ca ma poate ajuta mai nimeni.dar totusi incerc. Am fost crescta de bunici mei de la varsta de 2 ani,iar la varsta de 10 ani mi-a murit mamaie.mi-a fost ca o mama chiar daca eram copil am suferit mult,dupa un an a murit si tataie dar durerea mare pe care o am anul asta a 2 zi de paste mi-a muryt tatal nu a avut nimic,nu a fost la doctor niciodata pt ca nu a fost bolnav.iar noaptea la 12 noaptea a murit,cand am ajuns la el era prea tarziu intrase in coma l-am tinut in brate dar nu si-a revenit.cand a venit salvarea a murit.
cand era in sicriu nu mi-a fost greu am trait cu impresia ca se va trezi dar acu cand ma duc la cimitir si styu cai acolo si vin acasa si nul gasesc nu va imaginaty ce durere mare poate fi.stau cateodata si ma gandesc daca era in locu meu poate el reactyona altfel dar eu nu imi pot reveni imi e tare greu


Imi pare rau pentru tine....
Vezi trece peste aceasta durere imensa, dar cu timpul....
Numai bine....
Cobra09
Postat pe 28 Iunie 2011 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faci cand te pune sa alegi intre el si restul lumii? 41 De la: sweet_candycandy 20 Octombrie 2013 18:19
As vrea sa fie bine. 22 De la: aleera 23 Decembrie 2008 22:59
un sfat 12 De la: brunetica 20 Octombrie 2013 11:52
Care este expert in gelozie ? Ajutor ! 30 De la: Sarikiz 10 Aprilie 2013 08:23
sunt o persoana geloasa dar nu ca as avea motiv dar.... 28 De la: mady_puppy 9 Noiembrie 2009 23:49