Setari Cookie-uri

De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum?

EU DE MICA AM INVATAT CA'' NU EXISTA BARBAT CARE SA NU INSELE, DAR NICI FEMEIE CARE SA NU I-O-NTOARCA! '' hihihihihihihih
valentina2
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:28
De la: valentina2, la data 2009-09-15 13:28:58EU DE MICA AM INVATAT CA'' NU EXISTA BARBAT CARE SA NU INSELE, DAR NICI FEMEIE CARE SA NU I-O-NTOARCA! '' hihihihihihihih

eu cred ca exista si barbati care nu insala...daca nu au motive...de ce sa insele mai ales cand au o partenera care le ofera tot ce isi doresc...atunci de ce sa mai caute in alta parte daca au acasa femeia pe care o iubesc
kudika029282
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:36
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-13 19:14:46

mai baiete dar tu de l...aba nu ai auzit????



auzi sa isi insele nevasta ca nu il satisface... na belea... pai tu pe ea o satisfaci???




ai dreptate te sustin, cu toate ca barbatul vrea multe experiente, oricum el nu tre sa insele cel putin sa se abtina de la asa ceva, si sa faca totul posibil ca sa nu se intimple asta
ceva_normal
Postat pe 16 Septembrie 2009 13:27
Da de ce inseala femeile de doua ori mai mult decat barbatii?
Si ca sa nu-mi sariti la gat:



"Barbatii au fost intotdeauna asociati cu infidelitatea, insa un studiu recent dovedeste ca e vorba doar de un mit. Daca statisticile au aratat pana acum ca o treime din barbati si-au inselat partenera, cel mai recent studiu spune ca si patru femei din zece o fac.

Studiul realizat pe 3000 de femei adulte arata ca o femeie din cinci ar vrea sa isi insele partenerul, iar una din patru recunoaste ca este atrasa de persoane necunoscute si le urmareste cu privirea, informeaza The Sun.

De asemenea, o femeie din patru spune ca nu ar rezista unui barbat in uniforma, iar autoritatea ar face o femeie din cinci sa cedeze tentatiei.

Femeile care au raspuns intrebarilor din chestionar sustin ca sunt infidele numai cand sunt plictisite in viata de cuplu, una din cinci spunand ca o face totusi numai cand e beata.

Studiul mai arata si ca o femeie din zece nu va avea niciodata o relatie monogama, pentru ca, spun ele, viata e prea scurta.

Dintre femeile infidele cu o casnicie de lunga durata, numai o treime au fost prinse de parteneri, potrivit rezultatelor studiului.

Leila Collins, psihoterapeut pentru cupluri, le-a declarat jurnalistilor de la The Sun ca independenta si egalitatea dintre sexe ofera la fel de multe oportunitati si pentru femei sa fie infidele.

Asa cum barbatii au tendinta sa se uite dupa alte femei cand sunt cu prietenii sau cand pleaca din oras, si femeile au acum ocazia sa cunoasca alte persoane, mai spune terapeutul."

Postat pe 16 Septembrie 2009 17:46
Barbatii inseala pt ca trebuie sa-si verifice farmecul,puterea de seductie..si nu uitati inseala cu femei..asa ca ..si femeile inseala..
mari_ela
Postat pe 16 Septembrie 2009 18:13
De la: mari_ela, la data 2009-09-16 18:13:06Barbatii inseala pt ca trebuie sa-si verifice farmecul,puterea de seductie..si nu uitati inseala cu femei..asa ca ..si femeile inseala..

o femeie insala mai mult din razbunare pe partenerul care le-a inselat..dar barbatii asa sunt ei facuti sa insele le plac noutatile si provocarile
kudika029282
Postat pe 17 Septembrie 2009 20:05
oare crezi ca femeia calma, draguta , maleabila, bine dispusa ...nu e inselata?????Eu zic ca da.Barbatii se plictisesc repede... vor ceva nou...Asta e viata...uneori trebuie sa fim mai egoiste, sa ne gandim si la viata noastra......
angii
Postat pe 18 Septembrie 2009 03:16
mai fetelor, decat sa tocati creierii barbatilor cu care intrati in contact incercand sa le fixati o centura de castitate, mai bine v-ati aprofunda in studiul imbunatatirii relatiilor de comunicare, pt a le putea transmite cum ati vrea sa fie ei ca barbati pt ca voi sa fiti femeile ideale pt ei. ce dracu atata lupta cu castrarea asta ca eu nu mai pot???!!! taiati-i-o jos si puneti-o la borcan ca sa fiti implinite.
Diannnnnnna
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:10
femeia calma, maleabila si draguta este o exagerare. Fireste ca se va plictisi! si eu m-as plictisi.
Diannnnnnna
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:12
De la: , la data 2008-10-13 17:44:20sunt casatorit de 3 ani ,imi cunosc sotia de 10 ani,am amanta deoarece sotia nu imi satisface poftele sexuale,asa ca am apelat la o amanta
toti inselam,problema se pune daca inseli cu cap fara sa fii prins sau nu

Doamne daca te-asi cunoaste eu una te-asi castra! TAMPITULE!
ralukutzza
Postat pe 26 Septembrie 2009 12:26
De la: geo_x, la data 2009-07-15 17:05:41
De la: kudikgirl, la data 2009-07-14 18:16:38barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....


uhh! ce bine ca sunt barbati. credeam ca sunt vreo planta, amiba sau mai stiu ce animal pe cale de disparitite.

Daca ati fii pe cale de disparitie at v-ati simtii mult prea importanti, si ati insela mai mult. Defapt tind sa cred (sa cred doar) ca mai exista inca barbati, dar si femei care nu inseala. Sa fie naivitate ce vreti voi, eu inca sper
ralukutzza
Postat pe 26 Septembrie 2009 12:29
Dar ce te faci cand esti foarte compatibil cu el ,iar el te insala cand i-ai intors spatele pt momnet pt ca este un mamos si influentabil si speriat de bombe??
Tangolita
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:32
De la: Tangolita, la data 2009-09-28 15:32:20Dar ce te faci cand esti foarte compatibil cu el ,iar el te insala cand i-ai intors spatele pt momnet pt ca este un mamos si influentabil si speriat de bombe??
Compatibili la pat,vorbesc!
Tangolita
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:33
De la: Tangolita, la data 2009-09-28 15:33:32
De la: Tangolita, la data 2009-09-28 15:32:20Dar ce te faci cand esti foarte compatibil cu el ,iar el te insala cand i-ai intors spatele pt momnet pt ca este un mamos si influentabil si speriat de bombe??
Compatibili la pat,vorbesc!

daca tu esti de vina pentru ca i-ai intors spatele atunci merita sa-i mai dai o sansa...eu cred ca si femeile sunt de vina daca sunt inselate de barbati si ar fi bine sa-i iertam daca ne-au inselat si din vina noastra ca nu le-am oferit tot ce isi doreau mai mult
kudika029282
Postat pe 29 Septembrie 2009 20:17
De la: kudikgirl, la data 2009-07-14 18:16:38barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....


....ptr ca s prosti
bella28
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:46
prosti sunt aia care se dau de gol...
Lucia38
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:48
nu stiu cate stiti de aici ca in unele popoare femeile au labiile taiate de la 15 ani si sunt cusute aproape total ca sa nu fie tentate sa insele , in felul asta nu si mai doresc sa faca dragoste nici cu sotul ptr ca e groanica durerea , d apoi sa insele .....ar trebui si la barbati sa se propuna o lege din asta ai inselat ....decapitata sa fie
bella28
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:51
De la: Lucia38, la data 2009-09-30 09:48:35prosti sunt aia care se dau de gol...[/q

sunt prosti prin natura lor , daca femeia isi bate putin capul , afla mai devreme sau mai tarziu , asta in cazul in care vrea sa afle
bella28
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:53
De la: aleera, la data 2008-10-13 17:40:33Cite familii nu s-au destramat din aceasta cauza si cite sa-r fi putut destrama?!Cred ca ca un raspuns concret nu exista.Fiecare caz e unic ,si intotdeauna e greu de zis care concret e vinovatul.In majoritatea cazurilor responsabilitatea pentru cele intimplate ar trebui sa o poarte ambii.Evident,ca partii care a avut de suferit ii este greu sa rascoleasca pricina,dar e neaparat acest lucru.Indeosebi daca exista tendinta de a-l ierta si de a pastra familia.A-l ierta?Se poate ierta oare asta?


DC inseala FEMEILE ???
yneedlove
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:56
De la: yneedlove, la data 2009-09-30 09:56:14
De la: aleera, la data 2008-10-13 17:40:33Cite familii nu s-au destramat din aceasta cauza si cite sa-r fi putut destrama?!Cred ca ca un raspuns concret nu exista.Fiecare caz e unic ,si intotdeauna e greu de zis care concret e vinovatul.In majoritatea cazurilor responsabilitatea pentru cele intimplate ar trebui sa o poarte ambii.Evident,ca partii care a avut de suferit ii este greu sa rascoleasca pricina,dar e neaparat acest lucru.Indeosebi daca exista tendinta de a-l ierta si de a pastra familia.A-l ierta?Se poate ierta oare asta?


DC inseala FEMEILE ???


femeile??? .....de curve nu ti e clar??
bella28
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:01
De la: lempika, la data 2009-09-30 10:01:43
De la: yneedlove, la data 2009-09-30 09:56:14
De la: aleera, la data 2008-10-13 17:40:33Cite familii nu s-au destramat din aceasta cauza si cite sa-r fi putut destrama?!Cred ca ca un raspuns concret nu exista.Fiecare caz e unic ,si intotdeauna e greu de zis care concret e vinovatul.In majoritatea cazurilor responsabilitatea pentru cele intimplate ar trebui sa o poarte ambii.Evident,ca partii care a avut de suferit ii este greu sa rascoleasca pricina,dar e neaparat acest lucru.Indeosebi daca exista tendinta de a-l ierta si de a pastra familia.A-l ierta?Se poate ierta oare asta?


DC inseala FEMEILE ???


femeile??? .....de curve nu ti e clar??


De ceea ce sunt.....zis'e NAPOLEON !!!
yneedlove
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:07
De la: yneedlove, la data 2009-09-30 10:07:32
De la: lempika, la data 2009-09-30 10:01:43
De la: yneedlove, la data 2009-09-30 09:56:14
De la: aleera, la data 2008-10-13 17:40:33Cite familii nu s-au destramat din aceasta cauza si cite sa-r fi putut destrama?!Cred ca ca un raspuns concret nu exista.Fiecare caz e unic ,si intotdeauna e greu de zis care concret e vinovatul.In majoritatea cazurilor responsabilitatea pentru cele intimplate ar trebui sa o poarte ambii.Evident,ca partii care a avut de suferit ii este greu sa rascoleasca pricina,dar e neaparat acest lucru.Indeosebi daca exista tendinta de a-l ierta si de a pastra familia.A-l ierta?Se poate ierta oare asta?


DC inseala FEMEILE ???


femeile??? .....de curve nu ti e clar??


De ceea ce sunt.....zis'e NAPOLEON !!!

nu se poate generaliza ideea ca toate femeile ar insela asa cum exista si multi barbati care nu vor sa insele partenera lor asa ca fara generalizari pentru ca exista si exceptii
kudika029282
Postat pe 30 Septembrie 2009 17:01
Femeile inseala din aproape aceleasi motive ca si barbatii
nicole_0080
Postat pe 30 Septembrie 2009 20:38
inseala probabil pentru ca asa au ei chef..de iertat nu prea cred ca se poate ierta..la cea mai mica cearta trecutul ar reinvia si in discutie ar interveni automat si faptul ca el a calcat odata stramb..nu cred ca dupa o asemenea fapta se mai poate recastiga increderea pe care ai avut-o pana la momentul cu pricina..se produce o ruptura care nu mai poate disparea,mereu vor exista reprosuri ,iar persoana inselata va suferi enorm de fiecare data(mai ales daca are imaginatie bogata si isi imagineaza scenele dintre cei 2 ) iar cel care inseala nu va putea sa faca altceva decat sa spuna niste vorbe care nu mai pot vindeca nimic si anume "imi pare rau".
deci eu cred ca nu se poate ierta,probabil incerci si zici ca ai iertat ,dar NU UITI :)
cristinablackeyes
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:50
De la: cristinablackeyes, la data 2009-10-20 15:50:16inseala probabil pentru ca asa au ei chef..de iertat nu prea cred ca se poate ierta..la cea mai mica cearta trecutul ar reinvia si in discutie ar interveni automat si faptul ca el a calcat odata stramb..nu cred ca dupa o asemenea fapta se mai poate recastiga increderea pe care ai avut-o pana la momentul cu pricina..se produce o ruptura care nu mai poate disparea,mereu vor exista reprosuri ,iar persoana inselata va suferi enorm de fiecare data(mai ales daca are imaginatie bogata si isi imagineaza scenele dintre cei 2 ) iar cel care inseala nu va putea sa faca altceva decat sa spuna niste vorbe care nu mai pot vindeca nimic si anume "imi pare rau".
deci eu cred ca nu se poate ierta,probabil incerci si zici ca ai iertat ,dar NU UITI :)

daca ai si tu o vina din cauza careia partenerul te-a inselat ..eu cred ca merita sa-i mai dam inca o sansa...pentru ca a gresi e omeneste...si numai cei ce nu gresesc nu pot ierta...deci eu cred ca se poate ierta un barbat chiar daca mai calca stramb ..s-ar putea ca si noi femeile sa avem o vina daca suntem inselate de barbati
kudika029282
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:52
Exista un raspuns unic: e animalul din noi, instinctul de reproducere care s-a transformat in timp in instict pur sexual.
GeoXL
Postat pe 20 Octombrie 2009 20:27
nu stiu ce sa cred ...ori esti proasta ,ori esti proasta...din doua una ...
Mai fata , ce intelegi tu prin sex total? daca nici in secolul acesta femeia nu se impica in viata sexuala de cuplu , atunci imi pare rau pentru tine...mai citeste , mai invata si dupa aia scrie si tu pe forum....
Poti sa ii oferi si luna de pe cer barbatului , poti sa faci sex si in ureche , daca el este construit sa insele ...va insela in continuare
Stimate domn care recunosti cu o nonsalanta ca inseli sotia...dar in cei 7 ani nu ai vazut ca nu sunteti compatibili...Lasa femeia sa isi faca viata ei si tu la fel...va chinuiti reciproc...
LoveParade
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:24
De la: LoveParade, la data 2009-10-21 18:24:41nu stiu ce sa cred ...ori esti proasta ,ori esti proasta...din doua una ...
Mai fata , ce intelegi tu prin sex total? daca nici in secolul acesta femeia nu se impica in viata sexuala de cuplu , atunci imi pare rau pentru tine...mai citeste , mai invata si dupa aia scrie si tu pe forum....
Poti sa ii oferi si luna de pe cer barbatului , poti sa faci sex si in ureche , daca el este construit sa insele ...va insela in continuare
Stimate domn care recunosti cu o nonsalanta ca inseli sotia...dar in cei 7 ani nu ai vazut ca nu sunteti compatibili...Lasa femeia sa isi faca viata ei si tu la fel...va chinuiti reciproc...

nici eu nu stiu ce sa cred stimabilo madam de 27 ani ori esti proasta ori te faci..mai invata mai citeste...si nu face afirmatii mincinoase nu toti barbatii sunt construiti sa insele asa ca nu mai pune etichete fara sa stii ce este in mintea barbatilor
kudika029282
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:27
Eu cred ca tu ar trebui mai intai sa inveti sa citesti si dupa aceea sa comentezi. LoveParade a spus ca daca un barbat este construit sa insele o va face, este asadar vorba despre o conditionala si nu o afirmativa. Ceea ce inseamna ca nu toti barbatii inseala, dar ca unele specimenete sunt construite astfel incat nu pot fi monogame. De asemenea, ai tot dreptul sa iti alegi. In principiu exista 2 tipologii de barbati cum exista si 2 tipologii de femei. Pe de o parte avem "baiatul bun" pe care il prezinti parintilor si cu care alegi mobila pentru camera de zi, iar pe de alta parte avem "baiatul rau" cu care te gasesti intr-un permanent joc de forte cu efect afrodiziac. Daca nu esti extraordinar de naiva, stii de la inceput in ce te bagi, nu te obliga nimeni la nimic. Evident ca daca prietenul tau este tipul care te priveste misterios de la bar si care pipaie posteriorul chelnaritei in timp ce iti jura dragoste eterna, nu ai cum sa te astepti la fidelitate din partea lui. Si nu, nu sunt de acord cu mesajele tale pacifist-condescendente gen micutii trebuie iertati, nu au vrut sa insele, s-au impiedicat si au alunecat accidental in alta femeie, doar nu o sa fim lupul cel mare si rau care nu acorda a doua sansa. Daca toate femeile ar gandi ca tine, nu am avea inca drept de vot si am fi toate maestre in artele gatitului, ale spalatului de vase si ale separarii rufelor albe de cele colorate.
RuxandraMB
Postat pe 22 Octombrie 2009 20:33
DE IERTAT - IARTA POPA, NOI NE FACEM CONCESII UNII LA ALTZII, ASTA E VIATZA - UN SIR INTREG DE CONCESII.

SA FII FERICITA!
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii afro.... 19 De la: Roco 25 Ianuarie 2009 20:42
Barbatii si epilarea 9 De la: Barbie30 4 Septembrie 2010 11:48
intrebare pentru barbati 56 De la: lilutza09 17 August 2009 21:39
barbatii varsatori si sacrificiile 9 De la: kudika010627 1 Aprilie 2013 03:03
Colegul de serviciu 13 De la: kudika_9046 7 Iunie 2012 16:55