Setari Cookie-uri

De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum?

De la: Miticutza, la data 2009-06-09 19:13:57Anca draga, ai perfecta dreptate. Din nefericire sunt si femei ce nu stiu sa se poarte in pat si dau vina pe sot (prieten). Eu, din nefericire, am intalnit (mai demult, e drept) o femeie ce astepta exact ca valiza in gara sa-i vina orgasmul. Normal ca am lasat-o. Dar daca era sotia mea? Ce ma faceam? Nu o inselam, pana gaseam o sotie mai buna?


nu draga ...ai fi putut sa ii spui...sa vb cu ea,eventual sa vii cu propuneri...sa va uitati la un film e ducativ pe urma la unul xxx si ti-ai fi format femeia dupa bunul plac...dar cum nici tu nu ai avut rabdare ...tzop la alta....intr-adevar sunt femei care sunt poate nu sunt bune in pat(pt cineva sigur e cea mai buna) ...dar stii tu vb aia....oare exista femei frigide ...sau doar barbati nepriceputi???
monaq
Postat pe 9 Iunie 2009 19:34
De la: Kathara, la data 2009-06-09 19:22:49
De la: Miticutza, la data 2009-06-09 19:13:57Anca draga, ai perfecta dreptate. Din nefericire sunt si femei ce nu stiu sa se poarte in pat si dau vina pe sot (prieten). Eu, din nefericire, am intalnit (mai demult, e drept) o femeie ce astepta exact ca valiza in gara sa-i vina orgasmul. Normal ca am lasat-o. Dar daca era sotia mea? Ce ma faceam? Nu o inselam, pana gaseam o sotie mai buna?


Aha, deci cum nu ti se mai scoala nevasta ta are liber la inselat. Placut mariaj.


Imi pare rau, pt. tine, dar nu ai inteles mesajul. Nu sunt casatorit cu acea persoana. Acum, am o sotie minunata. Am spus , ...DACA...
Miticutza
Postat pe 9 Iunie 2009 21:11
De la: angii, la data 2009-06-01 04:26:22
De la: Lari82, la data 2008-10-13 20:21:07
De la: number_one, la data 2008-10-13 17:44:20sunt casatorit de 3 ani ,imi cunosc sotia de 10 ani,am amanta deoarece sotia nu imi satisface poftele sexuale,asa ca am apelat la o amanta
toti inselam,problema se pune daca inseli cu cap fara sa fii prins sau nu



fi sigur ca si ea tot asa le zice prietenelor,imi insel mototolul ca nu ma satisface

permite-mi sa te corectez, un barbat se motiveaza "am inselat fiindca nu ma satisfacea sexual", insa o femeie nu v-a zice asa ceva niciodata. O femeie inseala din orgoliu, cand a fost "calcata in picioare " de barbat.....cel putin asta e parerea mea de femeie..



sunt total de acord cu tine
flafiy
Postat pe 9 Iunie 2009 23:35
De la: Adam2008, la data 2009-06-08 16:54:06Eu zic ca un barbat atata timp cat nu a facut un legamant, nu s-a casatorit poate sa insele....bineinteles acest lucru este valabil si pentru femei.
Omul o viata are si trebuie sa experimenteze.
Voi femeile puneti foarte mult accept pe dragoste, iubire.....si noi barbati apreciem aceste lucruri, si noi iubim si oferim dragoste, poate nu chiar asa ca voi.
De ce nu ca voi...pentru ca probabil avem un orgoliu si ne este frica sa nu o dam in bara.
Si ca sa revin la dragoste, iubire.....da, sunt importante, dar este important si cum este sexul.....normal ca nu prea iti mai vine sa inseli cand ai parte in pat de toate "bunatatile".
Sunt curios cate femei de aici ati spus partenerului ca nu v-a satisfacut...ma intreb care de aici ati mimat orgasmul? cred ca mai mult de 80%.........Cate ati avut curajul sa ii spuneti "aseara am mimat"? Niciuna va asigur....pt ca stiti ce inseamna acest lucru pentru un barbat.
Nu exista satisfacere intr-o relatie pentru ca va este frica sa comunicati, pentru ca nu aveti curaj sa ii spuneti "vrei un sex oral"? sau "as vrea sa imi faci un sex oral"...cate ati spus? Nu ati spus pt ca va este rusine de PARTENERUL CU CARE CICA SUNTETI MARITATE si cu care VA TRAITI TOATE VIATA......de el sa va fie rusine????

Eu m-am legat doar de partea cu sexul. Presupun ca daca sexul este bun si esti o femeie intelegatoare...nu te va insela atata timp cat sunteti casatoriti. Cand nu e acel act, nu pot garanta. Eu unul presupun ca daca te-ai casatorit, e timpul sa te opresti de la prostii cu alte femei.
De ce mai inseala barbatii? Pentru ca esti isterica, nervoasa...alte motive care pe el il indeparteaza si cauta afectiune in alta parte iar in cele din urma ajunge si la sex.
Viata trebuie sa fie o placere, nu stres, nervi si alte rahaturi pe care eu le numesc detalii care le pot exclude.


Tipul de la inceputul topicului care a spus ca si-a inselat nevasta a cam exagerat. Eu unul nu ma casatoresc cu o tipa care a avut o singura relatie si e virgina, ele nu stiu nimic in pat, nu are experienta de viata. Si a mai gresit si la faza ca in 7 ani nu si-a dat seama ca nu se potrivesc in pat......si-a dat seama, doar ca i-a fost frica, probabil e complexat de ceva anume sau despartirea avea mai multe efecte pe mai multe planuri.

O zi buna si sper ca nu v-am rapit prea mult timp.



x_tina90
Postat pe 10 Iunie 2009 03:12
a fost prea mult pt tine ca sa citesti?:)
Adam2008
Postat pe 10 Iunie 2009 13:58
De la: Adam2008, la data 2009-06-10 13:58:11a fost prea mult pt tine ca sa citesti?:)


nu, doar m-a intrigat f tare.
x_tina90
Postat pe 10 Iunie 2009 16:23
De la: floryna_90, la data 2009-06-10 16:23:08
De la: Adam2008, la data 2009-06-10 13:58:11a fost prea mult pt tine ca sa citesti?:)


nu, doar m-a intrigat f tare.


Poti sa dezvolti? Ce te-a intrigat? Omul si-a spus parerea vis-a-vis de o problema, iar tu ramai intrigata! De ce nu accepti si punctul lui de vedere? Detii adevarul absolut?
Miticutza
Postat pe 10 Iunie 2009 17:44
Eu sincer cred ca relatiile se destrama din cauza lipsei de comunicare...cum sa spui k iti inseli sotia doar pt ca nu iti satisface toate poftele????dar spune-i,draga ce pofte ai si asa o sa ajungeti la un compromis si o sa-ti faca ea poftele!Stii...sunt multi viteji ca tine...spun ca nu-i satisfece sotia dar de fapt ei fac sau au facut tot ce-i posibill cu sotia...Si atunci ce mai cauti in alta parte?eu cred ca monotonia si lipsa de comunicare ii determina pe multi dintre noi sa isi insele partenerul...
eu_Twist
Postat pe 11 Iunie 2009 11:50
De la: Miticutza, la data 2009-06-10 17:44:19
De la: floryna_90, la data 2009-06-10 16:23:08
De la: Adam2008, la data 2009-06-10 13:58:11a fost prea mult pt tine ca sa citesti?:)


nu, doar m-a intrigat f tare.


Poti sa dezvolti? Ce te-a intrigat? Omul si-a spus parerea vis-a-vis de o problema, iar tu ramai intrigata! De ce nu accepti si punctul lui de vedere? Detii adevarul absolut?


si tu ce esti, avocata lui?
poate e destul de mare sa se apere singurel
ce zici?!
x_tina90
Postat pe 11 Iunie 2009 20:32
am mai zis asta pe undeva...dar repet: UN BARBAT ADEVARAT NU FACE DRAGOSTE CU UN MILION DE FEMEI,UN BARBAT ADEVARAT FACE DRAGOSTE CU O SINGURA FEMEIE INTR-UN MILION DE FELURI
monaq
Postat pe 11 Iunie 2009 20:41
ce bine le mai zici ai dreptate daca ar fi toti barbatii asa nu ar mai insela........
kudika029282
Postat pe 12 Iunie 2009 17:06
Barbatii inseala din aceleasi motive din care inseala si femeile. Oricat de ciudat ar parea, nu suntem specii diferite. Si unii si altii se plictisesc, se plafoneaza, se razbuna, vor sa simta fiorul "vanatorii", si tot asa...Si se poate ierta, sigur. Depinde de cat de mare e dorinta de a contiuna dupa ce el/ea ti a tradat incredea.
inamina
Postat pe 12 Iunie 2009 21:21
Floryna, nu este nevoie sa ma apar. Eu mi-am spus punctul de vedere si asta e tot ce conteaza, pentru ca eu asta cred.
Reply-ul tau sec "WTF" imi spune doua lucruri...ori nu ai citit ca era prea mult , ori ai citit si ti s-a parut o nebunie, in orice caz e bine sa raspunzi cu ceva mai inteligent, decat niste semne.
O seara buna.

PS: nu a fost o jignire.
Adam2008
Postat pe 12 Iunie 2009 23:46
stati linistiti oameni buni ca ce spune asta nu reprezinta decat dorinta lui nu ceea ce a facut.Cel mult pe amanta o cheama .......DREAPTA,asta daca nu e stangaci.
Pantera17
Postat pe 13 Iunie 2009 01:17
De la: Adam2008, la data 2009-06-12 23:46:12Floryna, nu este nevoie sa ma apar. Eu mi-am spus punctul de vedere si asta e tot ce conteaza, pentru ca eu asta cred.
Reply-ul tau sec "WTF" imi spune doua lucruri...ori nu ai citit ca era prea mult , ori ai citit si ti s-a parut o nebunie, in orice caz e bine sa raspunzi cu ceva mai inteligent, decat niste semne.
O seara buna.

PS: nu a fost o jignire.


si io mi-am spus parerea
stiu k nu e nevoie sa te aperi dar e cnva care iti ia apararea vrei, nu vrei.
prin asta am aratat k n-am mai auzit pe cnva sa poata avea o asemenea opinie.
x_tina90
Postat pe 13 Iunie 2009 20:20
Eu cred ca asta e realitate ....nu neaparat o opinie...
O realitate ascunsa
Adam2008
Postat pe 14 Iunie 2009 13:44
Draga floryna_90, nu am luat apararea nimanui, ci te-am intrebat ce te-a intrigat, ti-am cerut sa dezvolti. Daca vrei, te rog sa dezvolti. Ai spus, sec, "...m-a intrigat f. tare" si nu am inteles, ce. Cineva a pomenit mai sus, de comunicare. Daca asa stii sa comunici si cu sotul / iubitul....! Sau vreti sa comunice ...... numai barbatii?!

Hai sa-ti spun ceva, legat de inselat: am un prieten ce i-a spus sotiei sale, ca ar dori sa faca sex intr-un anumit fel (nu vreau sa dezvolt). Stii ce i-a raspuns sotia? La facut cu ou si otet (iar, nu vreau sa dezvolt). Asa ca, trage singura concluzii.
Miticutza
Postat pe 14 Iunie 2009 15:30
De la: Adam2008, la data 2009-06-14 13:44:09Eu cred ca asta e realitate ....nu neaparat o opinie...
O realitate ascunsa


da, in multe chestii iti dau dreptate, pt k asta e adevarul; nu exista comunicare intre parteneri si de multe ori asta ruineaza o relatie.
totusi, m-a frapat chestia care ai zis-o pe la inceput; k numai un act ar trebui sa impiedice pe cnva sa insele. cu alte cuvinte, cand esti cu cnva inseli cat poti, k dup-aia va casatoriti si nu mai ai voie.
crede-ma, o hartie in plus sau in minus nu schimba cu nimic relatia daca inainte nu a existat respect si fiekre a experimentat sexul pe unde a apucat.
asta chiar nu mi s-ar parea normal
x_tina90
Postat pe 14 Iunie 2009 16:23
De la: Miticutza, la data 2009-06-14 15:30:17Draga floryna_90, nu am luat apararea nimanui, ci te-am intrebat ce te-a intrigat, ti-am cerut sa dezvolti. Daca vrei, te rog sa dezvolti. Ai spus, sec, "...m-a intrigat f. tare" si nu am inteles, ce. Cineva a pomenit mai sus, de comunicare. Daca asa stii sa comunici si cu sotul / iubitul....! Sau vreti sa comunice ...... numai barbatii?!

Hai sa-ti spun ceva, legat de inselat: am un prieten ce i-a spus sotiei sale, ca ar dori sa faca sex intr-un anumit fel (nu vreau sa dezvolt). Stii ce i-a raspuns sotia? La facut cu ou si otet (iar, nu vreau sa dezvolt). Asa ca, trage singura concluzii.


am raspuns mai sus si pt tine desi mi se parea destul de evident ce ar putea uimi in raspunsul tipului.
cred k te-am lamurit si ce cred despre comunicarea in cuplu pt k nu's o incuiata si o inhibata care sa nu stie sa-si exprime punctul de vedere, mai ales fata de partener care intotdeauna mi-a fost cel mai mare confident(acum nu e cazul, dar ma refer la relatiile mele in gen)
cat despre acel caz, pot sa zic k si el ar putea avea o minte km "bolnavioara" (in sensul k nu ai precizat ce a cerut) dar si ea a avut o reactie mai putin inteligenta. e greu de zis mare lucru fara detalii....
x_tina90
Postat pe 14 Iunie 2009 16:30
Floryna, prietenul de ca iti povesteam, a propus sotiei sa incerce pozitia 69. Sotia a reactionat destul de urat, din cate am inteles. Asa ca s-ar putae ca mai tarziu sa-i para rau ca nu a incercat si si-a pierdut sotul. Eu sper sa nu sa se ajunga aici. A fost doar un exemplu, daca vrei un raspuns la intrebarea topicului.
Miticutza
Postat pe 15 Iunie 2009 16:25
De la: Miticutza, la data 2009-06-15 16:25:53Floryna, prietenul de ca iti povesteam, a propus sotiei sa incerce pozitia 69. Sotia a reactionat destul de urat, din cate am inteles. Asa ca s-ar putae ca mai tarziu sa-i para rau ca nu a incercat si si-a pierdut sotul. Eu sper sa nu sa se ajunga aici. A fost doar un exemplu, daca vrei un raspuns la intrebarea topicului.


nu se pune problema k o femeie sa-si piarda sotul din cauza ca a refuzat o pozitie. mi se pare o aberatie; dragostea nu consta intr-un 69, iar daca e asa, nu se numeste dragoste.
da, ar putea sa-l piarda k nu a stiut sa ii explice cu calm ce ii place si ce nu accepta. dak incepe sa tipe si sa-l batjocoreasca, at e posibil sa-l puna pe fuga la un moment dat.
x_tina90
Postat pe 15 Iunie 2009 16:32
ce urat.si de ce mai stai cu sotia daca amanta te satisface pe deplin?sotia stie?de nebuniile tale? te aruncam in starda.scuze dar asa e
fiammetta
Postat pe 15 Iunie 2009 17:05
De la: fiammetta, la data 2009-06-15 17:05:17ce urat.si de ce mai stai cu sotia daca amanta te satisface pe deplin?sotia stie?de nebuniile tale? te aruncam in starda.scuze dar asa e


Cu mine vorbesti?
Miticutza
Postat pe 15 Iunie 2009 22:02
Trebuie sa stea cu sotia ca amanta e amanta .
Sotia spala gateste .....................o tine ocupata
lilianagr
Postat pe 15 Iunie 2009 22:08
Cred ca barbatii inseala din egoism ,dupa ce apar copiii si casnicia nu mai e doar o relatie intre cei doi soti ,copiii ocupa cel mai mult timp mamicilor adica sotiilor si ei se simt neglijati . Oricum de multe ori inseala ca asa vor ei sa se simta bine si nu au taria de a fi doar cu o singura femeie .Chestia poate fi 'nativa" sau cum am afirmat 'egoismul ' . Si eu am fost inselata .........................
21oana
Postat pe 19 Iunie 2009 19:18
Cred ca barbatii inseala pentru ca pentru ei conteaza in primul rand sexul si apoi restul toate celelalte,daca nu e satisfacut...atunci..........Si din privinta mea,eu zic ca nu se poate ierta.Eu cel putin cu 2 copii acum divortata nu am iertat,pentru ca in mintea mea ar fi aparut mereu acel ,,moment,,.
Probabil ca exista si unde se iarta...
eclau
Postat pe 21 Iunie 2009 01:58
Barbatii inseala in general, pentru ca au mai mult timp liber decat femeile, mai ales cele casatorite, cu copii, gospodarie, serviciu, etc. si pentru ca ei nu accepta sa participe la treburile casnice, in mod egal, cum ar fi normal. E simplu si comod sa te distrezi, cand nu ai nicio preocupare mai serioasa, mai vitala, mai utila. Astazi si femeile lucreaza, deci barbatii ce fac in plus? Care este contributia lor "memorabila" la pastrarea cuplului, la intretinerea unei familii? Intr-adevar, un barbat adevarat nu inseala niciodata, dar din pacate nu exista. La fel de adevarat este si faptul ca o femeie adevarata stie sa-si vada de drumul ei, mai departe, lasand in urma un mincinos, cu tradarile si cu regretele lui. In ultima instanta, un barbat te inseala atunci cand esti prea...fidela si dedicata relatiei. Vezi doamne se plictiseste. Plictiseste-te si tu de el si incepe sa cauti senzatii tari in alta parte, ca sa simta si el umilinta tradarii.

Postat pe 21 Iunie 2009 02:59
barbatii inseala pentru ca sunt obsedati de pi..a si pentru ca in general sunt niste limb..i
Tazmanian
Postat pe 21 Iunie 2009 03:22
De la: Tazmanian, la data 2009-06-21 03:22:01barbatii inseala pentru ca sunt obsedati de pi..a si pentru ca in general sunt niste limb..i
erikahd2008
Postat pe 21 Iunie 2009 06:02
De la: Adam2008, la data 2009-06-14 13:44:09Eu cred ca asta e realitate ....nu neaparat o opinie...
O realitate ascunsa


Da, Adam....am citit si eu postarile tale si sunt de acord cu tine in totalitate...Si spun asta din perspectiva unei femei inselate anul trecut.
Plopia
Postat pe 21 Iunie 2009 06:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hahaha 5 De la: roz5blue6lila7 5 Septembrie 2010 09:48
Eu taur...el Rac!! 7 De la: oana434 28 Iulie 2009 09:44
Gay and The City 277 De la: one_size 29 Octombrie 2009 13:22
Vad ca toti au luat-o razna.. 17 De la: delacroix24 30 Mai 2010 12:19
sunt confuza 350 De la: brendalinda 30 Decembrie 2011 18:43