Setari Cookie-uri

egalitatea intre sex-e?hm....

De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-21 04:29:46
De la: scarlatt, la data 2008-10-20 14:06:01mickyyo, tu ai problema cu distributia muncii, sa inteleg?
pai pune, frate, si tu mana si te screme si fa plozi si o sa le vezi si pe ele in mina, in caz ca era nevoie de ele si acolo.

nu stiu daca egalitate inseamna sa facem schimb de taskuri cu femeile...

pana la urma ce conteaza? unde si ce muncesti sau care e greutatea si semnificatia, sociala, umana, materiala, a muncii tale?

daca as vedea-o pe una la mina as spune ca e "virilizata" (iertati-mi exagerarea!), dupa cum daca l-as vedea pe unu' cu o munca prea feminina, l-as numi "muiercea".

e un sens in toate, si nu prea cred ca alambicarea sau combinatia de sarcini ne-ar face egali...

cred ca asa au aparut si barbatii care vor sa fie "regulati"....
"sa fie egalitate, monser!!!"



fratica copii fac dar... ai ceva vre-o fetita buna ?si nu ma screm deloc ci imi place
fratica am dat niste citate biblice ia aminte apoi vb deci....stie eu viitoru parinte ce zice....


Ma bag si eu ca musca-n lapte, dar cum faci tu copiii aia? Ai uter?

Postat pe 21 Octombrie 2008 19:53
Si mi-as dori si eu egalitate la mine la munca, adik sa munceasca si barbatii cat muncesc femeile....

Postat pe 21 Octombrie 2008 19:55
De la: crista_galli, la data 2008-10-21 19:53:20
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-21 04:29:46
De la: scarlatt, la data 2008-10-20 14:06:01mickyyo, tu ai problema cu distributia muncii, sa inteleg?
pai pune, frate, si tu mana si te screme si fa plozi si o sa le vezi si pe ele in mina, in caz ca era nevoie de ele si acolo.

nu stiu daca egalitate inseamna sa facem schimb de taskuri cu femeile...

pana la urma ce conteaza? unde si ce muncesti sau care e greutatea si semnificatia, sociala, umana, materiala, a muncii tale?

daca as vedea-o pe una la mina as spune ca e "virilizata" (iertati-mi exagerarea!), dupa cum daca l-as vedea pe unu' cu o munca prea feminina, l-as numi "muiercea".

e un sens in toate, si nu prea cred ca alambicarea sau combinatia de sarcini ne-ar face egali...

cred ca asa au aparut si barbatii care vor sa fie "regulati"....
"sa fie egalitate, monser!!!"



fratica copii fac dar... ai ceva vre-o fetita buna ?si nu ma screm deloc ci imi place
fratica am dat niste citate biblice ia aminte apoi vb deci....stie eu viitoru parinte ce zice....


Ma bag si eu ca musca-n lapte, dar cum faci tu copiii aia? Ai uter?


ii tine in prapor Crista !!!!......
etta
Postat pe 21 Octombrie 2008 20:05
ba nu, etta! are marsupiu ca si cangurii
Lulli
Postat pe 21 Octombrie 2008 21:24
de biciul etta, ca m-a enervat! auzi la el! isi da aere de mare teolog...
Lulli
Postat pe 21 Octombrie 2008 21:25
ouch
parinte , ai suparat fetili da' cred ca asta si urmareai cand te-ai apucat sa postezi subiectu' asta
iris_4_ever
Postat pe 21 Octombrie 2008 21:28
da spune si tu iris...am sau nu dreptate...
Lulli
Postat pe 21 Octombrie 2008 21:29
De la: Luli2, la data 2008-10-21 21:29:26da spune si tu iris...am sau nu dreptate...


cred ca i-am dat suficiente motive pentru care sa ajunga la concluzia ca ar trebui sa ne multumeasca noua femeilor ca-i consideram egali
iris_4_ever
Postat pe 21 Octombrie 2008 21:46
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-15 06:34:19tot mai des in ultima vreme aud acest lucru"pai vrem egalitate"ce fac ei sa facem si noi...etc. dar asta doar cand e vb de libertate ,de distracte,de lucruri usoare...HM stiu ca o sa fiu condamnat de misoginism mai ales de draguta mea "ema" dar va intreb DE CE NU VA ANGAJATI SI VOI IN MINE.IN SANTIERE LA CONSTRUCTII BRUTE,SI ALTE ASEMENEA UNDE ABIA BARBATI FAC FATA?Aici nu mai vreti egalitate?
IERTARE TUTUROR


nope aici m-ai pierdut de musteriu eu una sunt constienta de faptul ca nu vreau sa fiu egala cu barbatul , sunt constienta de faptul ca nu vreau egalitate.... nu de alta dar daca noi ca femei de bine de rau ne-am chinui in mine parca tot am mai scoate-o la capat...dar voi ca barbati sa fiti pusi sa duceti la bun sfarsit o sarcina de 9 luni sa dati viata unui alt suflet,nu puteti. pur si simplu suntem 2 entitati diferite ale aceluiasi intreg

DECI, NU IMI DORESC EGALITATE!!!

nu imi doresc egalitate nici macar in drepturi pt ca stiu cazuri in care violenta in familie nu inseamna neaparat un sot violent ci o sotie violenta, nu imi doresc egalitate pt ca personal cunosc cazuri in care copiii sunt maltratati si de tata si de mama.... dar asta e doar partea sociala a chestiunii egalitate in drepturi.
ca sa trec in alta sfera....

am sa iti spun doar ca ...pe calea luminii si a izbavirii sufletului meu cred cu tarie ca pe acel fir pe care l-am parcurs pana acum, cel putin una din ipostazele in care mi-am facut simtita prezenta pe acest pamant a fost aceea de barbat ,chiar daca acum infatisarea mea e cea a unei femei...

pt mine sufletul e cel care conteaza.... de aceea nu vreau egalitate si chiar ma lasa rece ideea de egalitate in drepturi intre un barbat si o femeie indiferent ca vorbim din punct de vedere politc social juridic s.a.m.d.

in speranta ca nu te-am dezamagit prea tare.... iti trimit un pupic...

dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Octombrie 2008 23:07
De la: googoodoll, la data 2008-10-21 18:41:49ei nu crede, ba crede, de fapt se crede in sec. XVIII sau prin evul mediu

Pai daca intr-adevar crede...foarte trist...nici macar misogin,mai rau,si de fapt chiar aveam o parere tare buna despre Parinte..
sweetpink
Postat pe 22 Octombrie 2008 01:24
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-10-21 13:22:47 telenovele?!de ce generalizezi?!eu na ma uit la telenovele...never



IARTA-MA DRAGA MEA nu se va mai repeta u nu te uiti la telenovelepoate ceva filme?
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 01:49
De la: etta, la data 2008-10-21 14:35:46
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-21 04:39:12
De la: etta, la data 2008-10-20 20:53:32 se spune ca in spatele unui barbat puternic se afla o femeie si mai puternica !!!!.......deci cred ca voi barbatii ati vrea sa fiti egali cu noi !!!.......pentru ca noi,femeile, am luptat de-a lungul vremii pentru ceea ce ni se cuvine !!!....voua v-a fost pusa pe tava "superioritatea" fata de sexul femeiesc !!!!......de religie ......da,voi lucrati in domenii mai grele ,poate !!!....DAR NOI FACEM COPII !!!......ceea ce voi cred ca nu ati fi in stare sa suportati.....ati prefera sa lucrati in mina !!!......voi aveti meserii grele !!!!......DAR MESERIA DE MAMA ESTE CEA MAI GREA !!!!......decat sa educati un copil,preferati sa lucarati in mina !!!!.......si in general ,"meseria" de femeie presupune ,pe langa serviciul de zi cu zi, si "serviciul" de acasa.......voi,in general,dupa serviciul de zi cu zi,SUNTETI FOOOOARTE OBOSITI,nu mai aveti vlaga si pentru treburi gospodaresti !!!!........asa caaaaaaa.........nu mai vorbim de egalitate.....CA DEJA VA SUNTEM SUPERIOARE !!!!........


foarte frumos ai vb draga mea am sa vb libertin IARTA-MA dar fara vreo intentie de jignire.
daca voi vreti sa facem copii atunci eu creau ca voua sa vi se scoale...ce zici?facem schimb?daca natura femeii e sa faca copii aici nu putem schimba ceva....grea meseeria de mama foarte grea off ce va mai plange-ti de mila...ii dati copilului sa manance dupa care telenovele si alte asemenea si tare e grea...bine acu ca sa dat voie ca si tatal sa aiba grija de nau nascuti si crede-ma se pricep ffff bine.asa ca nu sunteti fenomenale ce face=ti voi noi cu usurinta putem dar viceversa....mai greu...la faza cu superioare niciodata citeste versetele biblice de mai sus e de la Dumnezeu lasat ca femeia sa fie supusa barbatului(nu sclava lui)


mai parintele......ni se scoala bre,si noua ceva-ceva !!!!....doar ca "ceva-ul" ala e mai mic decat al vostru,mai.....sau nu stiai asta ????.......deci avantaj noi !!!!.......1-0......cat priveste educatia unui copil.....daca tu crezi ca educatia acestuia se rezuma la a-i da o farfurie de mancareeeeeee......nici n-am cu cine sa discut !!!!........superioare niciodata ?????........de ce????....ca asa a lasat D-zeu ????...pai NUMAI pe asta va bazati voi !!!!..... caci in realitateeeeee.........jucati la pitici in fata noastra.......pentru ca,ma repet,NOI AM LUPTAT PENTRU EGALITATE PRIN FAPTE,nu ne-am considerat egale cu voi ca asa zice Biblia !!!!.....si am demonstrat asta,nu am luat-o de-a gata !!!......asta nu exclude faptul ca sunt si barbati puternici si superiori unor femei !!!!.....cum sunt si femei mult mai puternice si mult superioare unor barbati !!!!........dar ceea ce faci tu se cheama GENERALIZARE !!!!........si atata timp cat omul este ,fiecare in parte,individ unicat,nu se poate generaliza !!!.......caci lumea evolueaza ,totusi......



nu am chef sa ma cert cu nimeni da cu ce ati luptat voi?ati iesit voi pe linia frontului ?ati luptat voi femeile in razboaie?cu atata aveti si voi scapare "NOI FACEM COPII"CE SA ZIC....FARA NOI NU ATI PUTEA FACE NICI ATAT
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:11

Asa-i ca nu vad bine?????Nu am cum!!!
sweetpink
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:14
De la: Iris4ever, la data 2008-10-21 15:15:08
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-15 06:34:19 DE CE NU VA ANGAJATI SI VOI IN MINE.IN SANTIERE LA CONSTRUCTII BRUTE,SI ALTE ASEMENEA UNDE ABIA BARBATI FAC FATA?Aici nu mai vreti egalitate?
IERTARE TUTUROR


Tu de ce crezi ca un miner ajunge sa munceasca intr-o mina ? pentru ca si-a dat seama tipul ca dispune de forta fizica data de mama natura si tre sa faca ceva cu forta asta sau pentru ca nu-l duce capul la mai mult ?

Serios ,ce rost are sa se angajeze o femeie intr-o mina sau in constructii cand poate face rost de mult mai multi banii folosindu-se de forta intelectuala ?

Daca o sa mergi pe santier sau in mina si vei intreba barbatii de acolo de ce nu stau sa frece menta la birou or sa-ti spuna ca nu au gasit sau ca nu au fost in stare sa se angajeze intr-un birou asa ca mai lasa-ne cu predicile astea ca nu-si au locul aici.

Nu tre sa lucrezi in mina sau pe santier ca sa vezi ca si femeile isi folosesc forta fizica , vezi vanzatoarele cand primesc marfa , vezi o gospodina cand muta singura patul sa dea cu aspiratorul sub el , vezi femeile care nu au masini si vin incarcate cu sacosele de la piata ca sa aibe ce sa-i puna pe masa masculului.

Mai vezi si femeile care au un job , au copil si cand vin de la munca se apuca sa spele copilul,sa-i calce hainele masculului,sa faca mancare si curatenie in casa.
Asta nu se ia in considerare ?



nu zic ca femeile nu pot face munci grele dar cand aud egalitate mi se face de plecat,,,fff bine punctat femeile fac OK nimic de obioectat dar in ceea ce fac au limite.fi-ti realiste nu vb de egalitate....e prea mult.
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:17
Te rog spune-mi ca nu crezi in absurditatiile astea arhaice!!!


draga mea sunt crestin deci cred ceea ce sa scris in Sf Biblie si ceea ce Sfinti Parinti ne-a lasat pt a reusi sa mostenim viata vesnica
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:19
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-22 02:19:59Te rog spune-mi ca nu crezi in absurditatiile astea arhaice!!!


draga mea sunt crestin deci cred ceea ce sa scris in Sf Biblie si ceea ce Sfinti Parinti ne-a lasat pt a reusi sa mostenim viata vesnica


Si chiar nu ti-ai dat seama ca Sf Biblie e cea mai metaforica scriere existenta la ora actuala si ca e interpretabila(adica nu trebuie sa iei ceea ce scrie acolo motamo???) Hai te rog nu ma dezamagi!!!!Nu ai cum sa fii asa de incuiat,deci pe bune,nu ai cum!
sweetpink
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:23
De la: sweetpink, la data 2008-10-22 02:23:37
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-22 02:19:59Te rog spune-mi ca nu crezi in absurditatiile astea arhaice!!!


draga mea sunt crestin deci cred ceea ce sa scris in Sf Biblie si ceea ce Sfinti Parinti ne-a lasat pt a reusi sa mostenim viata vesnica


Si chiar nu ti-ai dat seama ca Sf Biblie e cea mai metaforica scriere existenta la ora actuala si ca e interpretabila(adica nu trebuie sa iei ceea ce scrie acolo motamo???) Hai te rog nu ma dezamagi!!!!Nu ai cum sa fii asa de incuiat,deci pe bune,nu ai cum!



draga mea stii ceva u crezi in ceva ?daca nu crezi nu ai cum intelege...asa ca nu sunt incuiat dar biblia pt a fi inteleasa tre sa fie explicata ....u ai cerut ajutor cuiva?
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:30
Fetele eu una incep sa cred ca e mai plauzibil ceea ce zice Dandanaua. Stiti de ce? Pentru ca asa cum religia a facut multe victime, asa si lupta asta constanta pentru egalitatea intre sexe si cu suprematia in cuplu. Cred ca fiecare avem rolul nostru pe pamantul asta, si deasta am si fost creati diferit. Noi facem copii, ei duc greul la munca fizica.

Incercand sa fim mereu ca ei, sa-i copiem, ne face sa ne simtim bine pentru moment, ne simtim puternice, dar atunci cine ne mai alinta, cine ne mai sprijina in momentele noastre de deznadejde

Ganditi-va ca ne pierdem din feminitate si pentru ce? doar pentru a fi puternice fizic in fata barbatului. Eu zic ca nu se merita. Daca trebuie si nu avem incotro e ok, e bine ca o femeie sa stie sa se descurce. Dar asa cum noi nu vrem ca ei sa ne bage pe toate in aceeasi oala, sa generalizeze, sa nu facem si noi acelasi lucru.


serenity575
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:34
Nu are rost sa ne certam pe teme "bisericesti",sincer nu cred ca poate cineva sa imi schimbe convingerile, si nici nu incerc sa le schimb pe cele care le au alti oameni...Adica,daca tu crezi ca dupa ce o femeie naste(ceea ce mie mi se pare cel mai pur,sfant,aproape de divin...lucru pe care il face un om)este "murdara" si a intra in Biserica inseamna ca pacatuieste-si inca grav- sau daca tu crezi ca exista un "Batranel" care sta pe un nor cu un carnetel in mana si zice "Ups!Azi Sweetpink a mancat carne...ghinion,jos de pe lista cu Raiul... permite-mi sa te numesc "incuiat"!
M-ai intrebat daca,cred in ceva-da!Cred in Dumnezeu-nu Dumnezeul Biblic,nu cred in Religie,pt ca m-a dezamagit mult prea mult partea sa laica(nu vreau sa intru in detalii)dar daca ar fii sa imi aleg o religie,cea mai apropiata de credintele mele e cea Panteista.Cat despre intelegerea Bibliei,se face personal,fara ajutorul altcuiva.De ce te-ai lasa influentat de parerea unui...pana la urma alt om...
Cat despre egalitatile de care vb,nu ai fost inca femeie sa vezi ce inseamna asta,si probabil ca nici nu iti amintesti experientele din vietile anterioare pe care le-ai avut...asa ca nu poti sa vb decat in necunostinta de cauza!Dar eu cred ca e ceva cu tine de cateva zile incoace sau ti-ai propus tu sa fii intr-un mod absurd "Gigi contra" ca nu te recunosc!
sweetpink
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:44
De la: serenity575, la data 2008-10-22 02:34:23Fetele eu una incep sa cred ca e mai plauzibil ceea ce zice Dandanaua. Stiti de ce? Pentru ca asa cum religia a facut multe victime, asa si lupta asta constanta pentru egalitatea intre sexe si cu suprematia in cuplu. Cred ca fiecare avem rolul nostru pe pamantul asta, si deasta am si fost creati diferit. Noi facem copii, ei duc greul la munca fizica.

Incercand sa fim mereu ca ei, sa-i copiem, ne face sa ne simtim bine pentru moment, ne simtim puternice, dar atunci cine ne mai alinta, cine ne mai sprijina in momentele noastre de deznadejde

Ganditi-va ca ne pierdem din feminitate si pentru ce? doar pentru a fi puternice fizic in fata barbatului. Eu zic ca nu se merita. Daca trebuie si nu avem incotro e ok, e bine ca o femeie sa stie sa se descurce. Dar asa cum noi nu vrem ca ei sa ne bage pe toate in aceeasi oala, sa generalizeze, sa nu facem si noi acelasi lucru.




Da nu e vb de asta...cred ca nu ai citit ceea ce s-a postat...adica se spun lucruri total absurde!Nu am nimic cu barbatii si nici nu sunt ceva feminista,dar suntem oameni si faptul ca m-am nascut femeie nu ma face sa fiu cu nimic mai prejos decat un barbat!Sunt in primul rand on si suntem egali!Nu am ales sa ma nasc femeie...dar,dar asta nu schimba cu nimic capacitatilepe care le am!
sweetpink
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:49
De la: Luli2, la data 2008-10-21 19:48:44
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-21 04:39:12
De la: etta, la data 2008-10-20 20:53:32 se spune ca in spatele unui barbat puternic se afla o femeie si mai puternica !!!!.......deci cred ca voi barbatii ati vrea sa fiti egali cu noi !!!.......pentru ca noi,femeile, am luptat de-a lungul vremii pentru ceea ce ni se cuvine !!!....voua v-a fost pusa pe tava "superioritatea" fata de sexul femeiesc !!!!......de religie ......da,voi lucrati in domenii mai grele ,poate !!!....DAR NOI FACEM COPII !!!......ceea ce voi cred ca nu ati fi in stare sa suportati.....ati prefera sa lucrati in mina !!!......voi aveti meserii grele !!!!......DAR MESERIA DE MAMA ESTE CEA MAI GREA !!!!......decat sa educati un copil,preferati sa lucarati in mina !!!!.......si in general ,"meseria" de femeie presupune ,pe langa serviciul de zi cu zi, si "serviciul" de acasa.......voi,in general,dupa serviciul de zi cu zi,SUNTETI FOOOOARTE OBOSITI,nu mai aveti vlaga si pentru treburi gospodaresti !!!!........asa caaaaaaa.........nu mai vorbim de egalitate.....CA DEJA VA SUNTEM SUPERIOARE !!!!........


foarte frumos ai vb draga mea am sa vb libertin IARTA-MA dar fara vreo intentie de jignire.
daca voi vreti sa facem copii atunci eu creau ca voua sa vi se scoale...ce zici?facem schimb?daca natura femeii e sa faca copii aici nu putem schimba ceva....grea meseeria de mama foarte grea off ce va mai plange-ti de mila...ii dati copilului sa manance dupa care telenovele si alte asemenea si tare e grea...bine acu ca sa dat voie ca si tatal sa aiba grija de nau nascuti si crede-ma se pricep ffff bine.asa ca nu sunteti fenomenale ce face=ti voi noi cu usurinta putem dar viceversa....mai greu...la faza cu superioare niciodata citeste versetele biblice de mai sus e de la Dumnezeu lasat ca femeia sa fie supusa barbatului(nu sclava lui)


da-mi voie sa te contrazic! cum adica? tu crezi ca un copil se face usor? auzi! cica da de mancare la copil si apoi telenovele! ori ai in cap doar idei antice, medievale, ori esti incuiat...stii cat de greu se duce o sarcina? ca unele femei nu se pot ridica din pat, altele pierd sarcina dupa sarcina...sau poate ai avut tu un travaliu de cateva ore (unele au travaliu si de 10 ore)? ai alaptat tu un copil...a suferita organismul tau schimbari hormonale din care cauza se ingrasa femeia peste vointa ei...eu cred ca nu ai simtit nimic din toate astea pentru ca nu ai cum! egalitatea ne-o alegem noi, nu ne-o da biblia! nu spun ca detest existenta lui Dumnezeu, detest ceea ce a ajuns biserica astazi...ca sa nu dam exemple mai vechi cu inchizitia...din cauza bisericii au murit sute de oameni total nevinovati! asa ca egalitatea nu mi-o oferi tu! nici intr-un caz!


stii ceva ma repet atat aveti si voi sa va aparati noi nastem copii...daca nu va placea sa-i nasteti nu stateati sa vi se fac (asa ca sa fiu rau ca mam enervat.)ce egalitate vb ..da egali ca suntem oameni dar nu egali in toate si inca ceva nu sunteti nici voi intre voi egale dar egale cu noi....
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:59
De la: crista_galli, la data 2008-10-21 19:53:20
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-21 04:29:46
De la: scarlatt, la data 2008-10-20 14:06:01mickyyo, tu ai problema cu distributia muncii, sa inteleg?
pai pune, frate, si tu mana si te screme si fa plozi si o sa le vezi si pe ele in mina, in caz ca era nevoie de ele si acolo.

nu stiu daca egalitate inseamna sa facem schimb de taskuri cu femeile...

pana la urma ce conteaza? unde si ce muncesti sau care e greutatea si semnificatia, sociala, umana, materiala, a muncii tale?

daca as vedea-o pe una la mina as spune ca e "virilizata" (iertati-mi exagerarea!), dupa cum daca l-as vedea pe unu' cu o munca prea feminina, l-as numi "muiercea".

e un sens in toate, si nu prea cred ca alambicarea sau combinatia de sarcini ne-ar face egali...

cred ca asa au aparut si barbatii care vor sa fie "regulati"....
"sa fie egalitate, monser!!!"



fratica copii fac dar... ai ceva vre-o fetita buna ?si nu ma screm deloc ci imi place
fratica am dat niste citate biblice ia aminte apoi vb deci....stie eu viitoru parinte ce zice....


Ma bag si eu ca musca-n lapte, dar cum faci tu copiii aia? Ai uter?



scuza-ma dar cred ca mai bine ca musca in k k t pt ca da eu fac copii si inca bine (cine vrea sa ma incerce)eu nu ii pot naste dar de facut fac ca pe banda ....doritoare sa fie....asa ca ironia tra ma lasa rece
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 03:17
De la: Iris4ever, la data 2008-10-21 21:46:31
De la: Luli2, la data 2008-10-21 21:29:26da spune si tu iris...am sau nu dreptate...


cred ca i-am dat suficiente motive pentru care sa ajunga la concluzia ca ar trebui sa ne multumeasca noua femeilor ca-i consideram egali



egali niciodataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......nici voi intre voi nici noi intre noi nu suntem egali asa ca lasa-ti naibi acest cub
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 03:36
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-21 23:07:49
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-15 06:34:19tot mai des in ultima vreme aud acest lucru"pai vrem egalitate"ce fac ei sa facem si noi...etc. dar asta doar cand e vb de libertate ,de distracte,de lucruri usoare...HM stiu ca o sa fiu condamnat de misoginism mai ales de draguta mea "ema" dar va intreb DE CE NU VA ANGAJATI SI VOI IN MINE.IN SANTIERE LA CONSTRUCTII BRUTE,SI ALTE ASEMENEA UNDE ABIA BARBATI FAC FATA?Aici nu mai vreti egalitate?
IERTARE TUTUROR


nope aici m-ai pierdut de musteriu eu una sunt constienta de faptul ca nu vreau sa fiu egala cu barbatul , sunt constienta de faptul ca nu vreau egalitate.... nu de alta dar daca noi ca femei de bine de rau ne-am chinui in mine parca tot am mai scoate-o la capat...dar voi ca barbati sa fiti pusi sa duceti la bun sfarsit o sarcina de 9 luni sa dati viata unui alt suflet,nu puteti. pur si simplu suntem 2 entitati diferite ale aceluiasi intreg

DECI, NU IMI DORESC EGALITATE!!!

nu imi doresc egalitate nici macar in drepturi pt ca stiu cazuri in care violenta in familie nu inseamna neaparat un sot violent ci o sotie violenta, nu imi doresc egalitate pt ca personal cunosc cazuri in care copiii sunt maltratati si de tata si de mama.... dar asta e doar partea sociala a chestiunii egalitate in drepturi.
ca sa trec in alta sfera....

am sa iti spun doar ca ...pe calea luminii si a izbavirii sufletului meu cred cu tarie ca pe acel fir pe care l-am parcurs pana acum, cel putin una din ipostazele in care mi-am facut simtita prezenta pe acest pamant a fost aceea de barbat ,chiar daca acum infatisarea mea e cea a unei femei...

pt mine sufletul e cel care conteaza.... de aceea nu vreau egalitate si chiar ma lasa rece ideea de egalitate in drepturi intre un barbat si o femeie indiferent ca vorbim din punct de vedere politc social juridic s.a.m.d.

in speranta ca nu te-am dezamagit prea tare.... iti trimit un pupic...




ema mersi de postare ....poop si eu ....cine are urecgi de auzit sa auda ochi de vazut sa vada....
mickyyo_parintele
Postat pe 22 Octombrie 2008 03:40
@micky yoo : si deci de ce femeie e egala barbatului?
Sweety : da explica-mi faza cu intratul in biserica dupa nastere
Sweety : cum e femeia murdara
Sweety : si apoi iti spun care e faza cu egalitatea
@micky yoo : ok
@micky yoo : deci nu am zis neaparat dupa nastere
@micky yoo : dar si atunci femeia fiint la leuzie nu poate intra in biserica pana nu se curata ...
@micky yoo : dupa o sluzba micuta femeia poate intra din nou in biserik
Sweety : in primul rand cred ca ai ales abordarea asta misogina pt ca esti chiar pus pe treaba cu seminarul
@micky yoo : nu sunt misoginnnnnnnnnnnnnn
Sweety : bun,acum recunoaste-i absurditatea si arhaismul ritului
@micky yoo din contra
@micky yoo : si am tot scris asta
Sweety : nu esti misogin,dar te crezi superior ...doar prin faptul ca te-ai nascut barbat...
Sweety : deci...?
Sweety : nu sunteti cu nimic mai buni decat noi,la fel cum noi nu suntem cu nimic mai bune decat voi!
Sweety : fiecare isi are scopul sau in aceasta lume
@micky yoo : nuuuuuuuuu
Sweety : de ce ai vrea tu sa vezi femei muncind in mine?
@micky yoo : si asta e gresit nu ma cred superior
Sweety : pai uita-te ce postezi
Sweety : fara noi nu sunteti in stare sa faceti nimic
Sweety : nici macar copii
@micky yoo : pai ma uit dar voi
@micky yoo : corect
@micky yoo : pai vezi unde e egalitatea
Sweety : daca nu vroiati sa faceti,nu acceptati...
Sweety : pai cum nu suntem in stare sa facem nimic fara voi?
@micky yo: deciaveti nevoei de un ajutos sa faceti acei copii pe care mii tot bagati pe gat
Sweety : dar voi fara noi?
Sweety : nici popa nu te poti face fara sa te insori
@micky yoo : am scris acu curand nici9 voi intre voii nu suntetio egale
@micky yoo : asae
@micky yoo : hmmmmm
Sweety eu cred ca traim intr-o dependenta permanenta unii de altii
Sweety : am fost facuti sa ne complectam
@micky yoo: bine zis dependenta da nu egalitate
Sweety : asta pe scurt
Sweety : pai nici voi nu ne suntti egali noua
@micky yoo : asa e sa ne copmeltam
Sweety: ce nu ai inteles?
Sweety : suntem egali pt ca suntem oameni
Sweety : fiecare cu scopul sau
@micky yoo : am tos zis nu cerem superioaritate pt ca nu vrem sclavagism
Sweety : da asta nu va face pe noi sau pe voi superiori
@micky yoo : mama tampesc
@micky yoo : ma ia durerea de cap
@micky yoo : cum sa ma fac intels?
@micky yoo : hmmmmmmmmmm
@micky yoo : ,ok
@micky yoo : deci
@micky yoo: eu nu spun ca barbatu e cocos
Sweety : pai nu suntem egali-egalitatea e un termen folosti pt ca sa nu se mai vb de superioritate
Sweety: ai inteles?
@micky yoo : su nu spun ca suntem superiori
Sweety : ca sa se inteleaga ca indeferent cu ce fel de p*tza te nasti esti om
@micky yoo su spun ca nu putem vb de egalitate in sens direct
@micky yoo : mama e de p*tza
Sweety : nu
@micky yoo : nu asta zic eu aici
@micky yoo : deci fii atenta
Sweety : nu putem vb de egalitate in sesul asta
@micky yoo : pai asta zic eu ma felelorrrrrrrrrrrrrrr
@micky yoo: nu egalitate
@micky yoo : suntem sa ne completam da nu egali mama masi
Sweety : de ex femeile sunt mai rezistente la boli ca barbatii-asta e ceva biologic dmonstrat,de asemenea suportam mai bine durerea decat voi
Sweety : de ce?
Sweety : pt ca sa perpetuam specia
Sweety : nu egali,insa nu exista superioriate de nici o parte
@micky yoo : bun vitezele lui taica
Sweety : specifica asta si te faci inteles
@micky yoo : cine pana de vultur a vb de superioritate
Sweety : pai exprimarea pe care o folosesti asta denota
@micky yoo : eu am zis ca nu e egalitate
Sweety : nu e
@micky yoo : asa
@micky yoo : huuuu
@micky yoo in sfarsit inteles
Sweety : fell in care ai postat a indus lumea in eroare
@micky yoo : acu tre sa fac pe fetele de pe site sa inteleaga
@micky yoo : nu e adevarat
@micky yoo : pt ca e asa
@micky yoo : nu puteti minci in mina
@micky yoo : etc
@micky yoo : dar nici nu e nevoie pt ca noi va completam cu ...
Sweety : pai nici voi nu puteti naste etc
@micky yoo : asta era raspunsu corect
@micky yoo : mamamam numa cu femeile sa nu ai deaface
Sweety : da un copy-paste la ce am discutat aici si se va intelege!
Sweety : ai acordul meu
@micky yoo : mrsic
sweetpink
Postat pe 22 Octombrie 2008 04:27
parintele draga,se vede ca nu ai citit TOT ce am scris eu !!!!......da,probabil pentru ca te-ai infuriat ca te-au contrazis atatea reprezentante ale "sexului slab ",nu ai mai reusit sa intelegi totul !!!.......si stau sa ma gandesc de ce oare D-zeu ne-a mai creat pe noi,femeile,pentru voi ????.......de ce nu v-ati descurcat singuri,daca sustii atat de tare ceea ce sustii ???......oricum nu imi mai racesc gura degeaba,ca n-are rost.....poate totusi Sweetpink a reusit sa faca ceva bun !!!!......cine ma cunoaste stie ca sunt ,de felul meu,o pacifista.......dar imi place si adevarul si corectitudinea !!!.......tare mi-as dori sa mai discutam si peste vreo 10-15 ani,cand vei fi trecut prin viata !!!....CEA REALA,nu cea din scripte !!!......oricum itit doresc succes in ceea ce vrei sa realizezi,daaaarrrr..........
etta
Postat pe 22 Octombrie 2008 10:41
De la: etta, la data 2008-10-22 10:41:13 parintele draga,se vede ca nu ai citit TOT ce am scris eu !!!!......da,probabil pentru ca te-ai infuriat ca te-au contrazis atatea reprezentante ale "sexului slab ",nu ai mai reusit sa intelegi totul !!!.......si stau sa ma gandesc de ce oare D-zeu ne-a mai creat pe noi,femeile,pentru voi ????.......de ce nu v-ati descurcat singuri,daca sustii atat de tare ceea ce sustii ???......oricum nu imi mai racesc gura degeaba,ca n-are rost.....poate totusi Sweetpink a reusit sa faca ceva bun !!!!......cine ma cunoaste stie ca sunt ,de felul meu,o pacifista.......dar imi place si adevarul si corectitudinea !!!.......tare mi-as dori sa mai discutam si peste vreo 10-15 ani,cand vei fi trecut prin viata !!!....CEA REALA,nu cea din scripte !!!......oricum itit doresc succes in ceea ce vrei sa realizezi,daaaarrrr..........


Multumesc mult Etta
sweetpink
Postat pe 22 Octombrie 2008 13:36
dar???
sweetpink
Postat pe 22 Octombrie 2008 13:37
De la: etta, la data 2008-10-22 10:41:13 parintele draga,se vede ca nu ai citit TOT ce am scris eu !!!!......da,probabil pentru ca te-ai infuriat ca te-au contrazis atatea reprezentante ale "sexului slab ",nu ai mai reusit sa intelegi totul !!!.......si stau sa ma gandesc de ce oare D-zeu ne-a mai creat pe noi,femeile,pentru voi ????.......de ce nu v-ati descurcat singuri,daca sustii atat de tare ceea ce sustii ???......oricum nu imi mai racesc gura degeaba,ca n-are rost.....poate totusi Sweetpink a reusit sa faca ceva bun !!!!......cine ma cunoaste stie ca sunt ,de felul meu,o pacifista.......dar imi place si adevarul si corectitudinea !!!.......tare mi-as dori sa mai discutam si peste vreo 10-15 ani,cand vei fi trecut prin viata !!!....CEA REALA,nu cea din scripte !!!......oricum itit doresc succes in ceea ce vrei sa realizezi,daaaarrrr..........




vai de tine vai de noi...ce stii u de mine de-ti da dreptu sa vb ca nu stiu nimic despre viata reala....stii asa imi place cand va cresc coarnele...poate u nici 10 % nu ai trecut prin ce am trecut eu asa ca nu vb mie de viata si de astea...am vb cu sweetpink si am ajuns la un comun acord ok e asa cum zis ceu nu se poate vb de egalitate intrre sexe e imposibil sa vb de asa ceva ..dar suntem impreuna pt a ne completa...asa ca ai u 38 de ani dar asta nu te face sa spui ca le sgtii pe toate cum vrei sa pari.orcum mersi de pace...D omnu sa aiba grija de sufletul tau
mickyyo_parintele
Postat pe 23 Octombrie 2008 04:41
vai de mine ????/.....deocamdata nu-mi plang de mila si sunt foarte fericita si implinita alaturi de un barbat adevarat,de aproape 22 de ani !!!.......care a stiut sa ma aprecieze si sa ma considere jumatatea lui !!!!.......si fiecare are credinta lui in suflet......si pot spune chiar ca sunt o persoana cu destula frica fata de D-zeu si pe care D-zeu chiar a ajutat-o in foarte multe cazuri !!!!....dar fiecare cu "problemele"lui !!!......am incercat.......dar nu depasesc limita !!!!........si daca am avut un limbaj,asaaaa,mai "agresiv",a fost datorita faptului cum ai pus problema !!!......o viata fericita,parintele !!!!........
etta
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mult prea mofturos si nu pun suflet intr-o relatie ... ce pot sa fac in cazul asta? 18 De la: kudika_28474 25 Martie 2013 21:57
site-uri interesante... 12 De la: kudika_953783 22 August 2018 09:30
cum stii... 26 De la: alia1986 25 Martie 2008 22:30
de ce unele persoane sunt dependente de parinti si cum poti sa schimbi acest lucru 63 De la: Barbie30 15 Octombrie 2010 11:05
am nevoie de sfaturi ptr a intelege..... 32 De la: kudika357170 2 Iulie 2011 21:35