Setari Cookie-uri

E BINE SA TE SPELI CU APA IN VAGIN?

Buna!!!Sa nu radeti de mine,dar am o intrebare.E bine sa te speli cu apa in vagin?Eu am citit mai demult ca nu e bine pt ca apa poate fi murdara si ca medicii nu recomanda.Insa m-am contrazis cu cumnata mea care sustine ca e ceva normal sa te speli in vagin cu apa.Vreau sa stiu cum e mai bine?

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:11
Cum adica sa te speli in vagin? Sa foloseti irigatorul?
Kathara
Postat pe 16 Octombrie 2008 20:19
indicat este sa folosesti ceai de musetel...intradevar, apa este si murdara, nu este pura, nu exista apa pura...dar normal ca folosesti si apa , impreuna cu un gel ( sapun) pt zonele intime.

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:22
De la: Kathara, la data 2008-10-16 20:19:04Cum adica sa te speli in vagin? Sa foloseti irigatorul?

Pai,eu nu prea stiu,abia mi-am inceput viata sexuala si nu mi-am pus problema asta cu spalatul in interiorul vaginului.Cumnata mea se spala cu apa in vagin,si mie nu mi se pare normal,daca apa are bacterii ...?E prima oara cand aud ca tre sa te speli in interiorul vaginului cu apa.La ce folos,sunt secretiile acelea care-l curata?

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:23
ce-i drept... nici pe fata nu e bine sa te speli ca te murdaresti
Chestia cu apa in vagin nu o prea inteleg, adica vrei sa bagi apa acolo sau la ce anume te referi?
Foloseste apa, sapun si dejtele. Na, c-am scapat-o
amme22
Postat pe 16 Octombrie 2008 20:32
da, bine... banuiesc ca, din explicatiile cumnatei, fata o fi inteles ca trebuie sa bage furtunul de la dus
amme22
Postat pe 16 Octombrie 2008 20:34
spalaturile vaginale se fac cu irigatorul (deci in interiorul vaginului si nu se fac cu apa)..spalaturile in afara, se fac cu apa...normal

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:36
De la: amme22, la data 2008-10-16 20:32:16ce-i drept... nici pe fata nu e bine sa te speli ca te murdaresti
Chestia cu apa in vagin nu o prea inteleg, adica vrei sa bagi apa acolo sau la ce anume te referi?
Foloseste apa, sapun si dejtele. Na, c-am scapat-o


deci,ma refer.....sa bagi apa in vagin cu furtunul de la baie...si cu sapun.E normal?

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:36
na, vezi? exact asta a inteles.
amme22
Postat pe 16 Octombrie 2008 20:37
Eu zic ca nu. Stiu ca pana si spuma de baie nu e recomandat sa folosesti pentru ca iti altereaza flora vaginala. Spalaturi interne se fac cu ceai de musetel si altele (scuza-ma, nu ma pricep aici), iar externe cu geluri speciale pentru uz intim.
Kathara
Postat pe 16 Octombrie 2008 20:38
oricum, nu baga apa cu furtunul de la dus. Se largeste
amme22
Postat pe 16 Octombrie 2008 20:40
De la: lenca20, la data 2008-10-16 20:36:35
De la: amme22, la data 2008-10-16 20:32:16ce-i drept... nici pe fata nu e bine sa te speli ca te murdaresti
Chestia cu apa in vagin nu o prea inteleg, adica vrei sa bagi apa acolo sau la ce anume te referi?
Foloseste apa, sapun si dejtele. Na, c-am scapat-o


deci,ma refer.....sa bagi apa in vagin cu furtunul de la baie...si cu sapun.E normal?


Nu este normal

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:42
De la: amme22, la data 2008-10-16 20:40:43oricum, nu baga apa cu furtunul de la dus. Se largeste


nu,draga,nu-s asa de proasta!Nu m-am referit sa bagi furtunul cu totul.M-am referit cu jetul de apa facut cu furtunul de la baie.

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:43
De la: amme22, la data 2008-10-16 20:40:43oricum, nu baga apa cu furtunul de la dus. Se largeste


Kathara
Postat pe 16 Octombrie 2008 20:43
Am contribuit toate sa iti dam un raspuns...eu zic ca te poti considera destul de lamurita.

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:45
De la: Kathara, la data 2008-10-16 20:38:53Eu zic ca nu. Stiu ca pana si spuma de baie nu e recomandat sa folosesti pentru ca iti altereaza flora vaginala. Spalaturi interne se fac cu ceai de musetel si altele (scuza-ma, nu ma pricep aici), iar externe cu geluri speciale pentru uz intim.


dar tre sa te speli cu ceai frecvent,adica de fiecare data cand te speli?.Cumnata mea spunea ca daca nu te speli in vagin,chiar daca te speli in exterior,tot miroase pasarica .Eu nu mi-am spalat niciodata vaginul,n-am avut niciodata probleme genitale,si nici nu miroase daca n-am spalat vaginul.Tre sa le spun pe shleau ca sa ma fac inteleasa...Eu stiam ca secretiile acelea sunt expre pt curatarea vaginului.

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:50
daca cumnata ta miroase probabil pt ca e bolnava. Cand esti sanatos nu mirosi. Te speli in fiecare dimineata si seara, in lipsa de ceai (ori de timp sa-ti faci ceai), merge si apa cu sapunul, ori gel intim.
amme22
Postat pe 16 Octombrie 2008 20:53
De la: lenca20, la data 2008-10-16 20:50:42
De la: Kathara, la data 2008-10-16 20:38:53Eu zic ca nu. Stiu ca pana si spuma de baie nu e recomandat sa folosesti pentru ca iti altereaza flora vaginala. Spalaturi interne se fac cu ceai de musetel si altele (scuza-ma, nu ma pricep aici), iar externe cu geluri speciale pentru uz intim.


dar tre sa te speli cu ceai frecvent,adica de fiecare data cand te speli?.Cumnata mea spunea ca daca nu te speli in vagin,chiar daca te speli in exterior,tot miroase pasarica .Eu nu mi-am spalat niciodata vaginul,n-am avut niciodata probleme genitale,si nici nu miroase daca n-am spalat vaginul.Tre sa le spun pe shleau ca sa ma fac inteleasa...Eu stiam ca secretiile acelea sunt expre pt curatarea vaginului.


Exact, secretiile au rolul lor si trebuie sa fie lasate in pace. Tu spala-te de doua ori cu gel intim extern si intern ... asa, mai rar, desi, sincera sa fiu daca nu ai nicio problema acolo nu vad de ce ai folosi metode invazive. Lasa-l in pace, daca exista un miros isi are si el rostul lui sexual.
Kathara
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:00
Mah fetelor , chiar asa de greu este sa va dati seama ca a ei cumnata nu practica sexul cu prezervativ motiv pentru care tre sa foloseasca apa din plin ?

iar pe la 2 - 3 dimineata numai de ceai de musetel nu-ti arde tie atunci

sau ....fata se refera stricat la igiena zilnica ?
iris_4_ever
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:20
De la: Kathara, la data 2008-10-16 21:00:13
De la: lenca20, la data 2008-10-16 20:50:42
De la: Kathara, la data 2008-10-16 20:38:53Eu zic ca nu. Stiu ca pana si spuma de baie nu e recomandat sa folosesti pentru ca iti altereaza flora vaginala. Spalaturi interne se fac cu ceai de musetel si altele (scuza-ma, nu ma pricep aici), iar externe cu geluri speciale pentru uz intim.


dar tre sa te speli cu ceai frecvent,adica de fiecare data cand te speli?.Cumnata mea spunea ca daca nu te speli in vagin,chiar daca te speli in exterior,tot miroase pasarica .Eu nu mi-am spalat niciodata vaginul,n-am avut niciodata probleme genitale,si nici nu miroase daca n-am spalat vaginul.Tre sa le spun pe shleau ca sa ma fac inteleasa...Eu stiam ca secretiile acelea sunt expre pt curatarea vaginului.


Exact, secretiile au rolul lor si trebuie sa fie lasate in pace. Tu spala-te de doua ori cu gel intim extern si intern ... asa, mai rar, desi, sincera sa fiu daca nu ai nicio problema acolo nu vad de ce ai folosi metode invazive. Lasa-l in pace, daca exista un miros isi are si el rostul lui sexual.


da.N-am absolut nici-o problema,la mine nici macar menstruatia nu miroase...adica miroase foarte putin.Asa ca nu vad de ce ar trebui sa ascult sfatul cumnatei mele sa-mi spal vaginul cu apa,nu?Poate mai rau ii fac.

Postat pe 16 Octombrie 2008 21:22
Multumesc pentru raspunsurile voastre,o s-o aduc pe cumnata-mea sa-i arat ca am avut dreptate.Deci,concluzie...nu e normal sa bagi apa in vagin,lucru pe care l-am citit undeva intr-o revista mai demult..iar gelurile si sapunul se folosesc doar la exterior.Vroiam sa ma asigur ca am citit bine si ca nu gresesc in ceea ce priveste igiena intima .

Postat pe 16 Octombrie 2008 21:26
Irionie dn partea voastra pt. Lenca20.
Nu e frumos asa! si mai va bateti cu caramida in piept ca a-ti lamurit-o.
Mihaella
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:28
De la: Iris4ever, la data 2008-10-16 21:20:06Mah fetelor , chiar asa de greu este sa va dati seama ca a ei cumnata nu practica sexul cu prezervativ motiv pentru care tre sa foloseasca apa din plin ?

iar pe la 2 - 3 dimineata numai de ceai de musetel nu-ti arde tie atunci

sau ....fata se refera stricat la igiena zilnica ?

ma refer in ambele cazuri

Postat pe 16 Octombrie 2008 21:28
De la: Mihaella, la data 2008-10-16 21:28:11Irionie dn partea voastra pt. Lenca20.
Nu e frumos asa! si mai va bateti cu caramida in piept ca a-ti lamurit-o.


nu-i nicio problema,cateva persoane de pe aici chiar si-au dat silinta sa ma lamureasca.sper numai sa fi inteles eu bine

Postat pe 16 Octombrie 2008 21:30
De la: lenca20, la data 2008-10-16 21:28:11
De la: Iris4ever, la data 2008-10-16 21:20:06Mah fetelor , chiar asa de greu este sa va dati seama ca a ei cumnata nu practica sexul cu prezervativ motiv pentru care tre sa foloseasca apa din plin ?

iar pe la 2 - 3 dimineata numai de ceai de musetel nu-ti arde tie atunci

sau ....fata se refera stricat la igiena zilnica ?

ma refer in ambele cazuri


Cum ti-au spus fetele deja , nu este indicat sa folosesti apa simpla pentru spalaturile vaginale iar spalaturile in general se fac cam o data , de doua ori pe saptamana cu musetel,tantum rosa sau septovag.

iris_4_ever
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:33
De la: Mihaella, la data 2008-10-16 21:28:11Irionie dn partea voastra pt. Lenca20.
Nu e frumos asa! si mai va bateti cu caramida in piept ca a-ti lamurit-o.

Pai lamaureste-o tu mai bine pt ca eu nu stiu cum sa o fac.
Mi-a fost teama ca a invatat-o cumnata sa-si bage furtunul de la dus si sa-si toarne apa pana da pe afara (mai sunt si femei din astea care din rautate te invata tot felul de cucuri de nu stii de unde ti se trage pocinogul).
Vad ca Lenca20 a invatat ce era mai important. Daca ai idei mai bune decat ce s-a postat aici, spune. Le citim cu placere
amme22
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:37
De la: Iris4ever, la data 2008-10-16 21:33:09
De la: lenca20, la data 2008-10-16 21:28:11
De la: Iris4ever, la data 2008-10-16 21:20:06Mah fetelor , chiar asa de greu este sa va dati seama ca a ei cumnata nu practica sexul cu prezervativ motiv pentru care tre sa foloseasca apa din plin ?

iar pe la 2 - 3 dimineata numai de ceai de musetel nu-ti arde tie atunci

sau ....fata se refera stricat la igiena zilnica ?

ma refer in ambele cazuri


Cum ti-au spus fetele deja , nu este indicat sa folosesti apa simpla pentru spalaturile vaginale iar spalaturile in general se fac cam o data , de doua ori pe saptamana cu musetel,tantum rosa sau septovag.



OK.merci,am inteles acuma!

Postat pe 16 Octombrie 2008 21:38
De la: amme22, la data 2008-10-16 21:37:40
De la: Mihaella, la data 2008-10-16 21:28:11Irionie dn partea voastra pt. Lenca20.
Nu e frumos asa! si mai va bateti cu caramida in piept ca a-ti lamurit-o.

Pai lamaureste-o tu mai bine pt ca eu nu stiu cum sa o fac.
Mi-a fost teama ca a invatat-o cumnata sa-si bage furtunul de la dus si sa-si toarne apa pana da pe afara (mai sunt si femei din astea care din rautate te invata tot felul de cucuri de nu stii de unde ti se trage pocinogul).
Vad ca Lenca20 a invatat ce era mai important. Daca ai idei mai bune decat ce s-a postat aici, spune. Le citim cu placere


amme22,nu te mai duce asa departe cu gandul.A fost doar o simpla discutie,n-am trecut la practica.Eu imi faceam probleme pt apa ca poate sa fie murdara,dapai de furtun care sigur are bacterii,chiar crezi ca as ajunge sa-l bag inauntru pt ca asa m-ar fi sfatuit cumnata? Si oricum eu eram mai mult de 50%convinsa ca nu e bine,dar totusi am zis sa intreb ca poate cumnata mea fiind mai mare stie mai bine.

Postat pe 16 Octombrie 2008 21:45
De la: amme22, la data 2008-10-16 21:37:40
De la: Mihaella, la data 2008-10-16 21:28:11Irionie dn partea voastra pt. Lenca20.
Nu e frumos asa! si mai va bateti cu caramida in piept ca a-ti lamurit-o.

Pai lamaureste-o tu mai bine pt ca eu nu stiu cum sa o fac.
Mi-a fost teama ca a invatat-o cumnata sa-si bage furtunul de la dus si sa-si toarne apa pana da pe afara (mai sunt si femei din astea care din rautate te invata tot felul de cucuri de nu stii de unde ti se trage pocinogul).
Vad ca Lenca20 a invatat ce era mai important. Daca ai idei mai bune decat ce s-a postat aici, spune. Le citim cu placere


Las-o amme ca asta-i tuta ,daca facem misto de ea pe unde apucam are senzatia ca facem la fel cu toate fetele.
iris_4_ever
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:46
Doamne ....dai femeii mintea ce mai de pe urma...oare ce dracu am intrat eu in acest capitol/??cred ca subiectu sfat de nepriceput ...speli cu soda caustica ....stii sigura ca se curata tot.asta doar daca simti nevoiea...nu te supara cati ani ai?
mickyyo_parintele
Postat pe 17 Octombrie 2008 05:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
v-ati simtit vreodata folosite? 76 De la: ocgiogi 6 Iulie 2009 20:26
pentru toti cei interesati de sex anal 12 De la: minunina_2007 14 Iunie 2009 13:45
al meu.x 9 De la: marco918 7 Noiembrie 2011 00:22
Caut jucarii erotice faine, sa ma joc cu iubita.. 5 De la: kudika_1034392 29 Octombrie 2018 10:52
nu mai pot avea orgasm 6 De la: kudikaroxi 7 Mai 2009 17:04