Setari Cookie-uri

Vindeti-mi un pont..cum treci peste ignoranta si indiferenta venita din partea barbatilor?

Miruna88
Postat pe 16 Octombrie 2008 22:17
nu treci peste.... treci mai departe cu fruntea sus ca sunt alte mii care sunt in stare sa aprecieze ceea ce esti....

sau le dai peste nas exact atunci cand nu se asteapta, adica acumulezi cunostiinte si le folosesti la momentul oportun
am vb in termeni generali pt ca nu stiu exact la ce anume te referi
fii mai explicita.

dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Octombrie 2008 22:21
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-16 22:21:52nu treci peste.... treci mai departe cu fruntea sus ca sunt alte mii care sunt in stare sa aprecieze ceea ce esti....

sau le dai peste nas exact atunci cand nu se asteapta, adica acumulezi cunostiinte si le folosesti la momentul oportun
am vb in termeni generali pt ca nu stiu exact la ce anume te referi
fii mai explicita.



Dap... Nu treci peste, treci mai departe sau tratezi cu aceeasi moneda, poate asa invata , sau mai bine zis le intra in cap ca roata se intoarce.
Oanna1986
Postat pe 16 Octombrie 2008 23:17
Care barbati? Ignoranta si indiferenta partenerului sau in general a barbatilor?
Ignorant si indifernet in ce privinta sau in ce domeniu?

Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Octombrie 2008 14:14
A barbatilor in general. Hai sa nu ne mintim..atunci cand iti place un tip si astepti sa-si faca timp si pentru tine, nu poti sa iti permiti luxul de a fi si tu indiferenta, asta in cazul in care chiar ti-l doresti. Daca nu, poti trece la urmatorul simplu, ca doar orgoliul feminin nu te lasa sa fii calcata in picioare de masculi. Dar uite ca uneori devii prea slaba si nu poti pune tu punct..Mie mi-ar place sa nu mai iau foc cand nu sunt bagata in seama, as vrea sa pot fi mai degajata de toate..
Miruna88
Postat pe 17 Octombrie 2008 17:12
aaa pai acu sincera sa fiu mie mi se pare doar orgoliu atins
eeee las ca in timp te obisnuiesti...

dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Octombrie 2008 17:19
De la: Miruna88, la data 2008-10-17 17:12:07A barbatilor in general. Hai sa nu ne mintim..atunci cand iti place un tip si astepti sa-si faca timp si pentru tine, nu poti sa iti permiti luxul de a fi si tu indiferenta, asta in cazul in care chiar ti-l doresti. Daca nu, poti trece la urmatorul simplu, ca doar orgoliul feminin nu te lasa sa fii calcata in picioare de masculi. Dar uite ca uneori devii prea slaba si nu poti pune tu punct..Mie mi-ar place sa nu mai iau foc cand nu sunt bagata in seama, as vrea sa pot fi mai degajata de toate..

miruna, cred ca te inteleg...am simtit si eu ignoranta unui barbat...de fapt a fost singurul care m-a refuzat (si nu ma refer aici la sex). a refuzat sa incepem o relatie...si era suficient de vizibil ca imi placea de el...nici pana astazi nu stiu exact de ce nu a vrut sa iasa in oras cu mine...nu m-am putut injosi sa tot incerc sa ma bag in seama si am renuntat..fugeam de el ca de naiba!
Lulli
Postat pe 17 Octombrie 2008 18:19
Tocmai asta e ciudat..omul meu a luptat sa fie cu mine, m-a convins intr-un final, dar simt ca nu da tot ce are mai bun pentru ca relatia asta sa mearga..sau sunt eu prea egoista si il vreau tot timpul pentru mine.
Miruna88
Postat pe 18 Octombrie 2008 23:17
orice relatie se bazeaza pe comunicare...gandeste-te ca daca ati sta in orice moment impreuna inevitabil va veti cimti sufocati unul de celalalt, veti avea nevoie de momente de libertate...mai asteapta, timpul le rezolva pe toate!
Lulli
Postat pe 20 Octombrie 2008 11:14
In general nu ai cum sa treci PESTE astfel de 'obstacole', cred.
Eu am incercat cu ceea ce am avut la indemana, cu dragoste, comunicare si 'deschidere' la problemele celuilalt, dar - de exemplu datorita EGOISMului, nu am avut cum sa ajung prea departe.

NU ai cum sa schimbi un OM. Firea lui ESTE cea care este! Poti doar sa ALEGI un om CEVA MAI POTRIVIT pentru tine.

UN curs, o Diploma NU TE VOR FACE, nu-ti vor oferi TOATE CALITATILE necesare de a deveni CEEA CE TU NU ESTI, daca evident NU esti ceea ce-ti doresti sa devi, sau ai dori sa dovedesti ca esti. Dar ITI VOR OFERII NISTE PARGHII/INSTRUMENTE pe care le-ai putea folosi in scopurile tale, dar pentru asta trebuie sa fii un om foarte deschis la SCHIMBARE!

INDIFERENTA trebuie sa aibe in spatele ei anumite motive pentru lipsa motivatiei!!!
Cauta sa afli ce anume a dus la lipsa motivatiei! Daca poti, daca ai cu cine COMUNICA ...

Vrei sa schimbi pe cineva?
Primii 7 ani din viata sunt cei ai FORMARII noastre de baza, pe langa ceea ce ADNul ne-a oferit! In rest, dupa cum spuneam si cu Diplomele, NU-s decat mici NETEZIRI ale RUGOZITATII, dar nici decum schimbari dramatice, in esenta materialului ...
Crezi ca O VIATA iti ajunge?
Noroc, draga Don Quijote!

Ignoranti si indiferenti suntem CU TOTII - da, NOI TOTI Romanii, daca este s-o spunem pe cea dreapta'

Ei, poti schimba o natiune?
Ah, OPINIA PUBLICA!?
Ei, DA!

Si CUM???

Tot prin dragoste? Prin SINCERITATE? Prin VOINTA de a SCHIMBA CEVA, noi, cei care DORIM SA SCHIMBAM CEVA !!! ?

Hai sa incepem prin - AICI - a ne spune opinia in mod SINCER, dar SINCER!

Dar scuze, TU erai interesata doar in legatura cu BARBATII.
EU as vrea sa schimbam acel ''Merge si asa!'' al natiei Romane!

Ce credeti? Se poate o asemenea schimbare?
Daca NU, inseamna CA NIMIC nu are cum sa se schimbe ...

Vom ramane cu ACELEASI BORDURI puse FARA CAP (!) - bietii handicapati, degeaba au pante inclinate la magazine caci se lovesc de toate BORDURILE la TOATE COLTURILE DE STRADA!!!!!

Si exemplele pot continua in TOATE DOMENIILE. Dar macar acesta este cel mai vizibil zic eu.

DACA PUTEM SA SCHIMBAM CEVA IN NOI INSINE (???), ATUNCI CU CERTITUDINE SE VA SCHIMBA CEVA IN INTREAGA NATIUNE (!!!), si deci cu totii o vom duce MAI BINE!

Simply_i
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:54
Nu stiu exact la ce te referi, dar cred ca cel mai indicat este sa raspunzi cu aceeasi moneda. In felul acesta vei determina persoana in cauza sa isi vada propriile greseli, asta daca si ea le considera greseli, si sa faca ceva in privinta lor... Daca cineva considera ca nu meriti atentie nu vad de ce tu i-ai acorda atentie acelei persoane.
my_melody
Postat pe 29 Noiembrie 2008 11:53
in orice relatie trebuie sa existe reciprocitate...nu unul sa dea totul si celalalt mai nimik.dak din partea lui simti indiferentza,atunci incearca sa nu mai pui nici tu prea mult suflet.las-o mai moale sa vezi si din partea lui interes nu numai a ta,ca pana la urma relatia nu va merge in ritmul asta.sau pur si simplu zi-i in fatza ce te deranjeaza.
poate se rezolva asa
good luck
razz
Postat pe 3 Decembrie 2008 00:34
o femeie trebuie sa invete sa aiba mai multa grija d ea si de ceea ce arata celorlalti. dc majoritatea dintre noi ne temem daca EL nu ne cauta si avem impresia k ne poate uita asa repede sau k asta inseamna k nu ne doreste?
barbatul,in esenta lui, este un vanator.cred k doar in desene animate vei vedea un barbat fericit k si-a prins prada din prima impuscatura,la o partida de vanatoare.noi trebuie sa fim vanatul,care se ascunde cu iscusinta,dar din cand in cand mai scoate capu de dupa copac..
asta e valabil in orice situatie,fie k e o relatie la inceput,fie k sunt ani la mijloc, o femeie nu trebuie sa se lase niciodata cu totul prinsa si descoperita!
buburuza22
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:31
cu ignoranta si indiferenta..............

Postat pe 3 Decembrie 2008 16:07
daca e indiferent de ce ai mai sta cu el? ...te-ai simti nasol tare!
morticia_adams
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:06
poate ca la tine e problema. poate are si el un motiv. trebuie sa existe un motiv!
bangla_soul
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:25
simplu...cu indiferenta si ignoranta.
elisa_me
Postat pe 4 Decembrie 2008 02:09
De la: heaven_gate, la data 2008-12-03 16:07:20cu ignoranta si indiferenta..............


heaven am raspuns inainte sa vad ca si tu ai pus acelasi lucru.eu totusi am uitat sa pun "....":P
elisa_me
Postat pe 4 Decembrie 2008 02:11
indiferenta se trateaza cu indiferenta, ignoranta cu ignoranta....
ramo_88
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:57
De la: Miruna88, la data 2008-10-18 23:17:49Tocmai asta e ciudat..omul meu a luptat sa fie cu mine, m-a convins intr-un final, dar simt ca nu da tot ce are mai bun pentru ca relatia asta sa mearga..sau sunt eu prea egoista si il vreau tot timpul pentru mine.
ca sa de-a ce are mai bun trebuie sa si aiba
nor_pufos
Postat pe 16 Decembrie 2008 01:41
Miruna88, trebuie sa mai cresti
metal
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:08
De la: Luli2, la data 2008-10-20 11:14:33orice relatie se bazeaza pe comunicare...gandeste-te ca daca ati sta in orice moment impreuna inevitabil va veti cimti sufocati unul de celalalt, veti avea nevoie de momente de libertate...mai asteapta, timpul le rezolva pe toate!


Adevarat!
ioana_2009
Postat pe 3 Februarie 2009 11:16
Eu as trece foarte usor peste indiferenta ce mi-ar arata-o un mascul care e ignorant(lipsit de cunostinte elementare, incult)
nora_
Postat pe 11 Februarie 2009 10:08
tb sa ii raspunzi si tu cu indiferenta .. indiferenta doare mai mult ca at cand arunci cu cuv grele.
flururas
Postat pe 11 Februarie 2009 10:12
Raspuns strict la intrebarea topicului (nu am citit ce s-a postat ): SChimbi barbatul!
Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 10:13
De la: Dor_a, la data 2009-02-11 10:13:45Raspuns strict la intrebarea topicului (nu am citit ce s-a postat ): SChimbi barbatul!


nici eu nu am citit si sunt de acord cu tine!


ella_c
Postat pe 11 Februarie 2009 10:15
Grea intrebare
Pai... sa vedem...
- la ignoranta raspunzi cu... ignoranta
- si la indiferenta... il sufoci cu iubire.... GLUMEAM ... incearca tot o indiferenta sau ce?... tie nu-ti iese? Numai el poate ca e potent si are cu ce????
Nu te pierde in detalii inutile!
fataverde
Postat pe 11 Februarie 2009 10:37
De la: ella_c, la data 2009-02-11 10:15:49
De la: Dor_a, la data 2009-02-11 10:13:45Raspuns strict la intrebarea topicului (nu am citit ce s-a postat ): SChimbi barbatul!


nici eu nu am citit si sunt de acord cu tine!




Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 10:47
si eu traiesc aceeasi experienta si te inteleg pe deplin a luptat aproape doi ani k sa fim impreuna si dupa ce am cedat a inceput sa fie indiferent . Acum dupa 10 luni in care mai mult am fost certati am inceput si eu sa ignor chiar daca este ffffff dureros si parca ne intelegem mai bine. E o prostie stiu k nu ma iubeste pt k daca ar face-o nu s-ar comporta asa dar nu pot renunta la el (sa schimb barbatul- cum am vazut niste raspunsuri).Asa k da trateaza-l si u cu indiferenta nu pot garanta rezultatul pentru k si la mine e k si la tine dar vom trai si vom vedea
isabela_amalia
Postat pe 12 Februarie 2009 16:47
cam greu...
DMD
Postat pe 12 Februarie 2009 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Romantismul, se poate trai fara? 40 De la: bee_bee 19 Septembrie 2009 19:03
traume sexuale 60 De la: _arhanghel 12 Mai 2011 00:45
eu berbec-el gemeni 4 De la: pickard 12 August 2011 23:51
barbat urat si bine facut sau barbatul uscat si frumusel? 337 De la: pickard 7 Martie 2011 19:56
Masaj Erotic 59 De la: kudika029282 20 Martie 2010 16:26