Setari Cookie-uri

Aparitia celei de-a treia persoane...

Problemele voastre sunt doar ale voastre!Sunt impreuna cu sotia de 20 de ani si ne intelegem perfet.La aniversarea a 20 de ani UN NOSTALGIC s-a trezit(din ce nu stiu)sa isi aduca aminte cat de mult o mai iubeste inca.Am primit de atunci si pana astazi vreo 50 de beepuri cu identitate,vreo 25 necunoscute si vreo 15 smseuri.De o luna sunten stresati cu toate ca sotia a avut discutii si in particular si la telefon cu el din care l-a facut sa inteleaga ca totul e doar in mintealui,am vobit si eu si fiul nostru(de19 ani)cu el la telefon,dar totul e in zadar.Omul cred ca la lovit ceva si este iremediabil pierdut(cu capul).Imi ramane sa fac dupa sarbatori o plangere la politie si sa sper ca totul se va sfarsi(probabil).
georgiu
Postat pe 31 Decembrie 2008 11:53
iubita mea, nu viata e stupida.....uneori "viaþa e ceea ce þi se întâmplã în timp ce eºti ocupat sa te gandesti la viitor"
sa iesi cu bine din asta. La multi ani!
zdronghi
Postat pe 31 Decembrie 2008 13:22
De la: Merido, la data 2008-12-26 02:14:04..oooo Geuca...cit de mult mi-ar place sa pot vorbi cu sotia lui..sa ii spun tot..sa imi spuna si ea mie adevarul despre ei..si..am putere pentru a face asta..insa..poate as face-o pe biata femeie sa sufere mai mult decit deja o face si..nu o fac pentru ca stiu ca..pe el l-ar deranja enorm..l-as distruge..asa gandesc eu..daca nu ar fi asa..de ce..ii vorbeste atat de frumos si incearca mereu sa se disculpe cu fel de fel de scuze penibile in fata ei..(la telefon)..pentru mine ar fi atit de simplu sa o vad pe sotia lui..stiu unde lucreaza..
....Asta vara..am facut imprudenta sa il sun cind era acasa si..sotia lui a ascultat convorbirea ce o aveam eu cu el..(am mai gresit si cu un mesaj trimis aiurea)..fapt care a dus ca ea..sotia..sa vrea sa divorteze..el insa..a fost luat pe nepregatite..e un tipicar si jumatate..o fecioara sadea(ceea ce nu imi displace)..nu dorea sa o piarda..e caldut acasa..insa..de ce ma chinuie pe mine???..eu chiar il iubesc..si nu de ieri de azi..de 4 ani..ne vorbin zilnik...ne vedem de 3-4 ori pe sapt..ne adoram..ne iubim salbatic..e linga mine atunci cind am necazuri..iar eu..il ajut neconditionat si pe el..si pe sotia lui cu corice..chiar daca ea nu stie acest lucru si nici nu ma cunoaste..sunt bagata pina peste cap in relatia cu el..am vb mult cu el pe tema asta si am ajuns la concluzia ca noi nu vom putea renunta niciodata la ceea ce insemna.."noi"..
...Spune tu..cum sa ma duc la sotia lui s aii spun ca..de atita amar de timp..eu..si..sotul ei..suntem.."noi..niste noi atit de fericit..
..Ca si sotie inselata..ai suportat sa auzi asa ceva??
...ajuta-ma sa inteleg ce sa fac..si cum?viata mi-a jucat si mie..si sotiei lui..o mare festa



Tu te 'auzi' ce spui? Sa vb cu sotia sa iti spuna cum e relatia lor? Iubesti un om despre care stii dora jumatati de adevaruri, un om care poate minti zilnic fara nici o problema, un om care iti ofera faramituri din viata lui si ai impresia ca asta se numeste relatie sau si mai grav ca asta se numeste iubire. Imi pare rau pentru tine dar te inseli foarte tare, asta nu e iubire, asta e boala. probabil ca nu ai avut parte de multe clipe placute in viata si de aia spui ca nu ai mai fost niciodata ata de fericita, dar cerede-ma ca poate fi mult, mult mai multa fericire de atat. Si cu cat stai mai mult ptinsa in mirajul acestei relatii cu atat iti rapesti singura sansele de a fi cu adevarat fericita, langa un barbat care este al tau, care se trezeste in fiecare dimineata primul numai de dragul de a vedea primul tau zambet din zi. Sper sa te trezesti la timp.
Katze
Postat pe 31 Decembrie 2008 14:34
Si apropo nu viata v-a jucat o festa tie si sotiei ci acest barbat egoist
Katze
Postat pe 31 Decembrie 2008 14:37
..katze..iui ce palma mi-ai tras cu acest raspuns..aproape ca m-am trezit..aproape..insa..daca mai ai palme..trimite-le in rafala..te rog..am mare nevoie..
Merido
Postat pe 1 Ianuarie 2009 21:17
Pentru Geuca
Am citit intamplator ceea ce ai scris...Il iubesti si nu stii ce sa faci...
Intrebarea este daca si el te iubeste la fel sau se foloseste de iubirea ta...
Vrei sa afli sau nu?
Iti propun un test...
Mergi acasa la el si pune-l in fata faptului implinit.Mergi si vorbesti cu sotia lui,spune-i ce simti...
De ce el, sa fie iubit din ambele parti si ambele parti sa sufere?
Si... sa lamureasca el situatia,pentru ca el este singurul care a creat-o....
La urma ,urmei fiecare trebuie sa-si asume responsabilitatea pentru ceea ce face....
coralia5
Postat pe 2 Ianuarie 2009 02:18
BUNA, DRAGA MEA ! pentru merido
ITI RASPUND ASA TARZIU PT. CA ABIA ACUM AM REVENIT LA SERVICIU, CA DE ACASA... BAIATUL MEU DE 20 ANI NU PREA MA LASA...
sper ca ai trecut cu bine de trecerea in Noul An !
Nu, iubita mea, nu sunt cea de care, recunoaste, iti este un pic teama ?... Nu ! Sunt doar un suflet ratacit, ca si tine, insa cred ca eu mi am gasit putin linistea. Nu ! Am 46 ani, sunt din Bucuresti si stau in Dr. Taberei. Si urasc minciuna !
Vreau sa mai vb, simt ca pot sa te ajut, in felul meu, sa te alin, desi , uite : eu, ca pozitie, ai retinut- sunt pe cealalta parte a baricadei ! Eu sunt sotia inselata !
Dumnezeu stie de ce insa m am lipit de sufletul tau... Ar fi trebuit sa te urasc... Dar, nu pot, si nici nu m-am gandit la asta ! SIMT durerea ta, si vreau sa te mangai, ca pe un copil julit in genunchi . Poti sa te ridici !!! Doar intande-i mana lui Dumnezeu ! Este de ajuns doar sa il chemi, sa ii spui ca tu nu mai stii ce sa faci, si te invata el ! Iti va arata El !
OOOf ! Daca am putea sa facem ce stim in teorie !Eu am gresit pentru ca l am pus pe sotul meu mai presus de ORICE ! Nu, mi am promis ca nu ma mai gandesc la trecut, ca altfel innebunesc.
Mai vb. Te pupacesc, geuca
geuca
Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:33
buna ! pentru coralia 5
M am amuzat cand am citit mesajul tau ! Ai cam incurcat borcanele !...
Eu sunt sotia inselata, in niciun caz... " a treia persoana", daca intelegi ce spun... Asa ca nu pot sa ma duc la "sotia" lui sa ii spun cat il iubesc ! Hai ca m am facut sa rad ! Dar, oricum , iti multumesc ca te ai gandit la mine, si, oricum, imi place sfatul tau, sunt de acord cu el, mai ales ca acelasi sfat i l am dat unei fete care chiar este " a treia". Te pup, oricum !
geuca
Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:37
Geuca..de ce pling cand citesc mesajele tale?si tu..imi esti draga..insa..tu ai vorbe bune pentru mine..eu insa..poate..iti aduc aminte de..lucruri prin care tu..la rindul tau..ai trecut..de ce imid ai astfel de sfaturi care ma fac sa pling???de ce nu ma injosesti???de ce esti altfel???offf..de-ai sti ce e in sufletul meu..de-ai stiVreau s ama indepartez de el..dar,,indepartindu-ma..ce imi mai ramine???cine imi mai ramine..?ies mereu ci fiul meu..e mare si el..are 17 ani aproape..insa..orcit de fericita as fi..simt un gol in mine..locul de linga mine ..e mereu gol..pling chiar si acum..de ce naiba?de ce ma doare atit de mult??
am iubit doi barbati..pe sotul meu si..pe acest om..de ce..amindoi..ma fac sa pling???
Merido
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:55
Scuzele mele Geuca...Este adevarat ca am incurcat borcanele...dar eram asa ravasita cand am citit incat am incurcat numele.
Ori esti sotia inselata,ori esti amanta,in ambele cazuri exista multa,multa suferinta si acel om care ne provoaca aceasta suferinta(daca stam sa gandim lucrurile la rece)nu merita iubirea noastra.
coralia5
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:29
buna, merido !
de ce nu te injosesc ?...Cum sa pot face asta ? Nu asta doresc, nu asta gandesc !Vreau doar sa te mangai, ca pe un copil care sufera. Pentru ca SIMT ca suferi.
De ce iti scriu ? Cum am puterea asta ?Pentru ca stiu ca poti sa te salvezi, pentru ca vreau sa te fac sa intelegi ca salvarea ta este EL, sta in renuntarea la aceasta iubire INTERZISA si PACATOASA . Ti am mai scris, cred, ca nu sunt deloc vrednica a fi numita credincioasa ! Nici bisericoasa. Desi, daca ar fi asa, nu ar trebui sa spun, si nici sa ma laud cu asta. Nici eu nu sunt dreapta in fata Lui, sunt pacatoasa rau, insa stiu sigur ca daca poti mangaia pe cineva, daca incerci sa ii arati drumul spre Lumina, astea nu sunt din si de la puterea mea, ci sunt de la El !
Incerc sa iti descriu ce simt eu de 10 luni incoace ? Cuvintele nu ma mai incap! Suferinta mea nu ma mai incape ! Gandurile de sinucidere mi au dat tarcoale, m am simtit pulverizata, executata fara mila de mii de ori, prin cuvinte, declaratii, minciuni, promisiuni desarte. Si inca le mai suport... Si stii de ce ? Pentru ca inca il iubesc, pentru ca mi e drag de el de nu mai pot, pt. ca este tatal copilului meu, pentru ca El m -a cununat cu el, ne a dat o taina care NU POATE fi desfacuta decat tot de El. Pentru ca este o cruce casnicia, cubune, cu rele, o cruce ce trebuie dusa pana la sfarsit . Pentru ca preotul mi a spus ca trebuie sa il iert de 70 de ori cate 7, pentru ca iubirea mea il ridica din pacat ,pentru ca mi a spus ca nu este el de vina, CI FEMEIA CARE L A ACCEPTAT si ravnit . Si vrei sa stii ca, dupa furie, panica, stare de voma, acum nu ii mai port nici ei dusmanie ? Eu i am cerut ei iertare pentru gandurile rele pe care i le am purtat... Si ma rog in fiecare seara si pentru ea, sa isi gaseasca fericirea, sa i se lumineze mintea, sa moara fata de pacat, sa ii intinda mana Lui, sa o ierte pe ea , pe sotul meu, pe mine ca i am judecat...
Merido ! Iubita mea ! Te implor, du te la preot si spovedeste te ! Fa ce iti spune el sa faci ! Impaca te cu tine, in primul rand (renuntand la pacat). Gandeste si realizeaza ca NU POTI sa te simti fericita numai si pentru motivul ca STII CA SOTIA LUI SUFERA . Nu poti fi fericit stiind ca cealalta sufera. Astea doua notiuni, NU SE IMPACA ! Nu iti spun sa il faci pe el sa aleaga, chestii din astea... Stii bine ce, sau mai bine zis, pe cine, va alege, daca va sti sotia lui, in sfarsit...Nu il mai supune pe el la teste, nu te poti baza pe el, intelegi ? Schimbarea sta numai in tine ! Poate ca ar mai trebui sa faci ceva : sa ii ceri iertare sotiei. Atat. Simplu.
Stii ca eu inainte de Craciun am fost la sotul meu la serviciu ( ea ii este colega de birou !!!) si am vorbit cu ea, zicandu i ca am venit la ea sa ii implor sa ma ierte, ca am venit sa imi caut impacarea, sperand ca vad macar o urma de regret pe fata ei. Am STIUT ca asta inseamna umilinta din partea mea , ca o sa ma vada slaba si nesigura pe mine, pe el..Ei, si ? Am vrut sa fiu impacata de Craciun. Si m am dus bou, si m am intors vaca . Oof, hai ca mai vb: am niste rapoarte de activitate de facut. Te pupacesc, geuca
geuca
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:58
In primul rand precizez ca nu vreau sa supar sau sa jignesc pe nimeni prin ceea ce voi scrie aici.Parerea mea e ca Dumnezeu nu are nimic de-a face aici, si nici parerea preotilor. Dumnezeu ne da viata , dar nu trebuie sa punem pe seama lui tot ceea ce ni se intampla in viata.Sau daca avem o problema, sa ne refugiem in credinta, si gata, toate se rezolva...Daca ai respect fata de tine insati, daca te iubesti, daca esti constienta de cat valorezi, nu ai cum sa lasi pe cineva sa-si bata joc de viata ta.Nu am fost create pentru ca viata noastra sa ajunga sa depinda de iubirea unui barbat.Sa nu mai valoram nimic fara el.Infidelitatea exista de cand lumea...si va exista...este un risc la care ne supunem inca de cand intram intr-o relatie sau casnicie.Cu toate astea nu suntem pregatite sa-i facem fata.Barbatii pot fi niste fiinte josnice uneori...se lasa prada tentatiilor foarte usor...e in firea lor sa faca asta...

Daca zice ca te iubeste, si noaptea se duce in bratele altei femei, pe care , dupa spusele tale, nu vrea s-o raneasca, trebuie sa te trezesti...TREBUIE...parerea mea e ca te supui singura unei torturi pe care nu o meriti. Gandeste-te la viata ta...unde te vezi peste cativa ani...Intreaba-te daca tu nu meriti mai mult...daca ti-ai pierdut iubirea, in primul rand pentru persoana ta...pentru ca simt ca esti o femeie deosebita...care stie si poate sa iubeasca cu intensitatea cu care poate putine dintre noi pot...dar tu nu iubesti persoana potrivita.Nu te lasa amagita de cuvinte...esti prea puternica pentru asta...cauta in interiorul tau...mediteaza la viata ta...si vei gasi singura raspunsul.
Iti doresc toata fericirea din lume...pup...bye.
yunita
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:55
off//cata liniste vine din partea voastra..a doua necunoscute..ma faceti sa simt ..incet..incet..cum durerea isi perde din intensitate..insa..acum..parasita de durere..durerea iubirii ce i-o porrt..stau si ma gindesc..si..ma uit in sufletul meu..iar acesta..striga cu disperare..sa nu renunt la el..sa nu renunt la lucrurile pe care le facem im preuna cu atata drag din partea amindurora..si nu ma refer aici la dragostea salbatica..sunt lucruri relativ fara insemnatate din viata mea cotidiana..pe care eu..le faceam mereu singura..am dus in spate o casa..o familie de una singura..acum..a aparut acest om linga sufletul meu..iar fara el..as simti ca..nu as mai putea relua singura..aceste greutati...
...am incercat amindoi..pe parcursul acestor 4 ani..sa ne departam unul de altul..insa..reveneam mai salbatici si mai plini d eiubire de fiecare data cind..ne regaseam..Nu inteleg nici eu..ma gindes ca..asa ceva nu poate fi decit..ori blestem..ori ceva divin..insa nu stiu deloc care din cele doua..
..P.S..Geuca..esti magnifica..esti..speciala..esti..mai presus de cuvinte..Te sarut..pe tine si durerea ta.
Merido
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:59
buna, merido ...
cauta, te rog, pe you tube, "mai cheama-mi, iisuse" . Asculta-l.
Trimite mi, te rog, un gand bun... Sunt la pamant... sa fie asta ultimul meu mesaj?...
geuca
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:37
..Nuuuu..Nuu Geuca..felul tau de a gandi te v-a ajuta sa razbati..viata e o lupta...viata e frumoasa..chiar daca acum poate nu poti concepe..fii tare..nu demult..vorbele tale m-au mangaiat..plingeam cand citeam mesajele tale..simteam caldura in trup..te percepeam..iti transmiteam ganduri de bine..la fel si acum..gandul meu bun..sa fie cu tine..nu te da batuta te rog..nu te cunosc..si..desi de pe alta baricada spun..nu te da batuta...pretuieste-te..iubeste-te..pe tine..si nu renunta..fii demna..fii tare..fii femeie..fii tu..crede-ma..ar muri o parte din mine..sa stiu ca nu te poti ridica..Vorba ta buna ..m-a ajutat..acum..vreau ca mesajul meu..sa intre in inima ta..nu sunt un om rau..si..sa stii..daca ai nevoie de ceva.am fir rosu cu divinitatea(desi nu s-ar parea)..doamne cit vreau sa fii bine..
Merido
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:11
daca ai sti cat sufar... cum ma sparg in cioburi minuscule de o mie de ori pe zi, si ma adun apoi, pentru ca il iubesc atat de mult pe sotul meu, intelegi ? Ai idee cat poate sa ma doara numai ca imi inchipui cum o ...iubea pe ea ? Bucati de carne simt cum imi cad, fara puterea de a ma apara, cat de putin... Ma simt plata, ca o farfurie...El ma asigura ca au terminat... Dar mai pot sa il cred?... Totusi, este langa mine, langa fiul nostru de 20 de ani.
Da, merg inainte, nu pot sa ma opresc sa il iubesc, si de aceea il iert, de un milion de ori, de va fi nevoie...
Te pupic pe obrajori, geuca

Tie cum iti mai este ?
geuca
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:28
Ai dreptate ,nu trebuie sa ceri ceea ce ti se cuvine . Ce sa ceri-dragostea,afectiunea,atentia celui de linga tine, celui pe care-l iubesti? O timpenie ,pt.ca doi oameni care se iubesc se simt stiu ce sa ofere celuilalt si cind simt cind le lipseste ceva .... Cuvintul magic e IUBIREA. Daca stai si te uiti la cel de linga tine cum se chinuie ,nu meriti sa fi iubit iar o eventuala despartire nu trebuie sa te transforme un martir. N-am suportat niciodata barbatii care spun - de ce n-ai spus ce vrei ,de ce n-ai spus ca vrei sa facem dragoste,de ce n-ai spus ca te-a nemultumit ....stiu eu ce ? Nesimtiti, neiubitori,perversi, mincinosi ipocriti.
nocturnalia
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:16
Dumnezeule cita putere ai ,cita capacitate de a ierta! Dar cu ce pret ! Ai uitat de tine,de fapt nu cred ca mai existi .Atita suferinta ? Incredibil. AM muscat din mine poate ,dar n-am iertat. IERTAREA CERE ALT PACAT ! Gindeste-te si la tine,revino-ti,fi frumoasa,plina de viata ,schimba-te ! DOAMNE DUMNEZEULE !
nocturnalia
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:21
De la: Merido, la data 2009-01-06 16:55:50Geuca..de ce pling cand citesc mesajele tale?si tu..imi esti draga..insa..tu ai vorbe bune pentru mine..eu insa..poate..iti aduc aminte de..lucruri prin care tu..la rindul tau..ai trecut..de ce imid ai astfel de sfaturi care ma fac sa pling???de ce nu ma injosesti???de ce esti altfel???offf..de-ai sti ce e in sufletul meu..de-ai stiVreau s ama indepartez de el..dar,,indepartindu-ma..ce imi mai ramine???cine imi mai ramine..?ies mereu ci fiul meu..e mare si el..are 17 ani aproape..insa..orcit de fericita as fi..simt un gol in mine..locul de linga mine ..e mereu gol..pling chiar si acum..de ce naiba?de ce ma doare atit de mult??
am iubit doi barbati..pe sotul meu si..pe acest om..de ce..amindoi..ma fac sa pling???



Am citit tot ce s-a postat de cateva zile. Si adevarul este ca, desi sunt in afara problemei tale, sincer mi se rupe inima. Povestile voastre amestecate imi aduc aminte de durerile mele, de momentul in care am simtit si eu cum lumea mea se naruie si inima mi se sparge in bucati.
Nu exista sfaturi despre cum se trece peste asemenea durere. Am insa convingerea ca in fiecare dintre noi exista puterea de a o face. Eu am trecut peste si nu am acceptat compromisuri iar intr-un final, in momentul in care ma imnpacasem cu ideea ca nu toti oamenii sunt poate sortiti fericirii asa cum nu toti ne nastem frumosi si destepti, atunci am fost rasplatita si mi-am gasit perechea.
De aceea iti spun ca un barbat care iti aduce asemenea durere in suflet si care te lasa cu lacrimi in ochi nu poate fi cel harazit tie. Iar ceea ce consideri tu fericire e un vis pe care te convingi singura ca il traiesti. Nu-mi spune ca ceea ce scrii aici, toata durerea asta si dubiile dispar in momentul in care esti cu el, ca nu pot sa cred.

Katze
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:21
Acum am vazut ca suntem de o varsta. Sa stii ca si eu am avut 2 iubiri care m-au sleit, am creut ca nu mai am ce da, ca toata iubirea de care eram capabila s-a consumat. Mai ales cea de-a doua relatie. Dar uite ca nu a fost asa, ca iubesc din nou si acum raspunsul la intrebarile mele din trecut de genul: ce am facut prea mult sau ce nu a fost suficient, de ce nu sunt suficient de vrednica de iubirea lor, de ce ma fac sa plang sau mai stiu eu ce alte intrebari ce ma chinuiau, toate, toate au disparut pentru ca acum stiu de ce sau de ce nu. Pentru ca nu ei erau "ai mei". Gaseste-ti puterea, aduna-te si du-te pe drumul tau si nu pe drumul pe care te lasi dusa de EL. I-ai inapoi puterea pe care i-ai dat-o asupra ta, iubeste-te si tu pe tine macar jumatate din cat se iubeste el si o sa-ti fie bine.
Katze
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:31
..da,,povestile noastre sunt amestecate..suntem Alfa si Omega..insa niciodata nu vom sti care e..Inceputul..si care..Sfarsitul....putem fi oricare dintre noi..un inceput al sfarsitului..putem si..oricare dintre noi..un sfarsit al inceputului..putem fi rupte in bucati si ne putem reface..nu stiu de ce noi doua ne-am intilnit aici si am devenit prietene..
Merido
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:25
.... Nu-mi spune ca ceea ce scrii aici, toata durerea asta si dubiile dispar in momentul in care esti cu el, ca nu pot sa cred. .."""
Trebuie sa recunosc..in momentele in care sunt cu el..nu doar ca dispare toata durerea si dubiile.. i atunci ma afund in cea mai perfecta liniste..ma simt usoara..linisista..simt ca nu mai apaertin acestei lumi..ca suntem in alta lume..ca suntem doar noi doi..ca putem face si trai dupa regulile noastre..crede-ma..nu0i omenesc ce simt..omenesc insemna a avea fel de fel de ginduri asa cum am de obicei..doar cu el.. ma desprind de mine..de coprul meu..si ma invalui in linistea si iubirea ce ne ionconjaoara....crede-ma..e mai presus de cuvinte..(crezi ca altfel..as tot bate apa in piua de atita timp???))..
Merido
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:34
cat romaantism :P
Sweet_Rodica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:55
parerea mea e ca femeile inseala mai mult decat barbatii
x_andra_symon
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:33
Revin...azi, aici viata bate filmul..nu am curajul sa rup dintr-o data aceasta casnicie..insa nici putere nu mai am sa o duc..sa o tarasc..fiul meu s-a schimbat..in rau..sotul meu nu ia nici un fel de masuri..se uita lin la tot ce se intimpla ma uit la viata mea si mi se pare ca din clipa in clipa trebuie sa se traga cortina sa se termine spectacolul..unul trist..Sufletul meu a obosit..corpul meu cedeaza incet..imi dispare galopant bucuria de pe fata..ma uit la mine si cind vad chipul trist care ma priveste din oglinda..am senzatia ca nu e al meu..ma simt goala..am luat decizia de a ma muta de linga sotul si fiul meu..am nevoie de liniste..de pace..am nevoie sa fiu lasata sa respir..sa traiesc..
Merido
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:56
pacea nu va intra in inima ta, parasindu l pe cel caruia i ai dat viata...
nu pe el trebuie sa il parasesti, ci raul pe care ti l faci si i l faci...ei.
lui, in niciun caz nu lui ii este rau !
nu ti am mai scris de mult timp, pentru ca nu am mai vrut sa imi citesti fata hada a durerii...
dar, stii ce? acum ma gandesc asa: daca tu SIMTI cat sufar eu, nu cumva ma receptionezi ca fiind imaginea distrusa de durere a sotiei...lui ???
gandeste te :ASA ESTE !!!!!!!
lasa i PE EI sa rupa, daca au ceva de rupt ! nu te baga ! nu te MAI baga in viata lor, si nici nu face tu aprecieri la starea acestei vieti, care iti este total straina, auzi ???

ma dor lacrimile tale, sufletul tau distrus, pentru simplul motiv ca si eu sunt...la fel !
motivul ? la fel de simplu : si eu /EA il /IL iubesc / IUBESTE !
OK: nu ne opunem iubirii , dar in chestia asta, totul trebuie facut pe fata, cu curaj , cu responsabilitate , in cunostinta de cauza din partea tuturor celor implicati. Intelege odata chestia asta !
Numai adevarul va va elibera, pe toti trei. Sau, patru ?Sau...cinci ? (sotul tau, COPILUL TAU!!!)
Atunci, avand adevarul crud, netrucat in fata, toti, veti sti ce hotarari sa luati. Impreuna. Definitiv.

As vrea sa pot sa te mangai, sa iti sterg lacrimile...insa....parca nici nu mai stiu cum ma cheama... sunt la fel de distrusa... un nimic, mare,gol.Doar durerea ma mai invie.Alte lacrimi, neputinta,inutilitate,,minciuni.Ba nu, invii cand ii ghicesc pasii la capatul blocului, indreptandu se spre casa. Il iubesc, cu tot trecutul sau, cu toate pacatele sale . Il iubesc !
geuca
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:53
Ma bucur ca ai luat o decizie, indiferent care. Asta va schimba ceva, daca in rau sau in bine vei vedea cu timpul. Dar eu cred ca va fi bine si ca in momentul in care te vei simti mai libera si vei avea timp mai mult pentru tine, o sa iti gasesti calea.
Iti tin pumnii!
Katze
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:53
SI eu sunt de parere ca adevarul va poate salva pe toti, va poate linisti pe toti.....dar pentru asta trebuie curaj...
Katze
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:58
nu stiu daca asta te va elibera, faptul ca ai sa spui adevarul in fata intregii lumi,,, Insa ceea ce stiu ca te va elibera este faptul ca nu mai traiesti in minciuna,,, si viata va fi altfel, mult mai usoara,
transdermal
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:49
doamne Geuca..cit il poti iubi..si..te inteleg din cauza ca..la fel eram si eu cand sotul meu venea in sfisit acasa..dupa o jumate de zi petrecuta prin bar..inviam..dar uite..bautura..alasat o dira adinca intre vietile noastre..dara care a devenit prapastie..El (sotul) ma mai vrea..eu nu-l mai vreau..el..mai poate contiuna asa(nu stiu cit)..eu insa nu mai pot..am decis..(eu)..sa ne separam sa vedem daca ne-o fi mai bine asa..si..am avut o mare surpriza din partea prietenului meu drag..a omului pe cafre il iubesc dar care nu e al meu..m-a asigurat ca..imi v-a plati el..o eventuala rata la banca in cazul in care v-a trebui sa o iau de la inceput cu o casa noua..ca m-a v-a sustine financiar..atit cit v-a trai.. a sunt sufletul lui..ca sunt iubirea lui..ca ma are doar pe mine si ca..jumatate din cistigul sau mi-l v-a da mie..amincremenit..i-am zis sa se gindeasca..mie nu mi-a trebuit de la el niciodata nici macar un ac..si acum el..vrea sa ma sustina ..pe linga faptul ca o face moral..vrea sa fie alaturi de mine si financiar..nu l-am crezut niciodata capabil de asa ceva..si..stiu bine ca ceea ce el spune si face..Dar, nu il inteleg deloc..pentru ce o mai pastreaza pe nevasta-sa??nu il mai inteleg deloc..nu o mai iubeste..nu o mai doreste..nu o mai vrea fizic..o respecta...cum naiba sa fie respect asta..cind el vrea sa imi dea mie banii lui..(o parte)..imi da mie sarutul lui..mingiierea lui..si toata pasiunea din el..iar eu..as muri pentru el
Merido
Postat pe 31 Ianuarie 2009 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc dar vreau sa l parsesc 76 De la: alexandra0788 18 Decembrie 2012 10:18
cand fostul sot iti declara umratoareale: 77 De la: evelyne15 27 Ianuarie 2011 17:02
ajutor 18 De la: mishellle 5 August 2010 21:40
Nu-mi mai inteleg sentimentele! 5 De la: Eu_love 14 Aprilie 2009 13:26
sufar prea mult :( ce sfat imi dati? 860 De la: mi_kaella2000 20 Mai 2011 19:34