Setari Cookie-uri

Femeia scorpion si el balanta!!!!!

Ce parere aveti despre aceasta relatie?
laviniatrifan
Postat pe 19 Octombrie 2008 13:24
hm. am avut o scurta relatie cu o balanta.poate gresesc in ceea ce spun, dar e ceea ce s-a intimplat.
Deci el se poate caracteriza cam asa: balanta....adica ceva in echilibru ( nu cum sintem noi scorpioanele extremiste), totul la el era ordonat ( luicruri, ginduri, program ...) ceea ce este la un moment dat putin plictisitor....In rest sufletist dadea un sfat sau o mina de ajutor oricui ii cerea ( ca doar nu e pe bani ;) ). Iubesc copiii - cam toti barbatii balanta- , si f. fidel si de "drum lung" intr-o relatie. Putin, as zice eu , inchis, era greu sa-i ghicesti cu adevarat sentimentele (dar ele existau !) Cam atit l-am putut eu cunoaste....
Daca merge intr-o relatie cu o scorpioanca ? Mai, nu stiu. Noi am fost ok....Trebuie intr-adevar sa lasi de la tine, sa il intelegi, dar face niste lucruri care te pot topi...Si, iarasi parerea mea, e bine sa nu-l sperii cu iesirile tale de scorpioana ca e un sentimental si un sensibil!
In rest
_iluzie_
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:52
aceeasi situatie si la mn,eu scorpion,el balanta dar ne intelegem ok.culmea e ca suntem inkpatanati aman2 siknd ne certam niciunul nu lasa dar intr-un final ne dam seama de greseli si ne impakm.
denisa_blonda2002
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:47
De la: _iluzie_, la data 2008-10-23 12:52:53hm. am avut o scurta relatie cu o balanta.poate gresesc in ceea ce spun, dar e ceea ce s-a intimplat.
Deci el se poate caracteriza cam asa: balanta....adica ceva in echilibru ( nu cum sintem noi scorpioanele extremiste), totul la el era ordonat ( luicruri, ginduri, program ...) ceea ce este la un moment dat putin plictisitor....In rest sufletist dadea un sfat sau o mina de ajutor oricui ii cerea ( ca doar nu e pe bani ;) ). Iubesc copiii - cam toti barbatii balanta- , si f. fidel si de "drum lung" intr-o relatie. Putin, as zice eu , inchis, era greu sa-i ghicesti cu adevarat sentimentele (dar ele existau !) Cam atit l-am putut eu cunoaste....
Daca merge intr-o relatie cu o scorpioanca ? Mai, nu stiu. Noi am fost ok....Trebuie intr-adevar sa lasi de la tine, sa il intelegi, dar face niste lucruri care te pot topi...Si, iarasi parerea mea, e bine sa nu-l sperii cu iesirile tale de scorpioana ca e un sentimental si un sensibil!
In rest
multumesc ptr pararea imparasita, este asa cum ma asteptam!
eu sunt chiar casatorita cu o balanta dar el sa obisnuit cu iesirile mele de scorpioanca si cu incapatanarea mea de neclintit
laviniatrifan
Postat pe 25 Octombrie 2008 23:15
De la: denisa_blonda2002, la data 2008-10-23 18:47:35aceeasi situatie si la mn,eu scorpion,el balanta dar ne intelegem ok.culmea e ca suntem inkpatanati aman2 siknd ne certam niciunul nu lasa dar intr-un final ne dam seama de greseli si ne impakm.

ms ptr parerea impartasita, dar dupa cearta trasa vine si impacarea care sterge norul negru
laviniatrifan
Postat pe 25 Octombrie 2008 23:17
Sora mea e scorpion si sotul ei e balanta si sincer se impaca destul de bine. mai sunt unele certuri ca in orice familie dar se iubesc.
irene200x
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:36
Eu cred totusi ca uneori e bine sa fi mai deschis! ei sunt putin interiorizati. Nu zic ca nu s-ar potrivi cu scorpionul insa cand suntem in perioada aia in care ne credem cele mai frumoase, cele mai stralucitoare si avem impresia ca totul ne apartine noua nu prea stiu sa ne faca ca ne simtim bine ... adica parca atunci in loc sa ne intensifice starea parca tin cu tot dinadinsul sa te aduca cu picioarele pe pamant. Uneori trebuie sa te simti tu cea mai importanta si sa nu te aduca nimeni la limita de plutire. E dreptul tau ca fiinta pe acest pamant! Nu stiu cine e de acord cu mine, dar eu asa am simtit:)
Kr1sst1na
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:19
si invers este bine adica fata balanta si baiatul scorpion. la mine asa este si ma inteleg f bine cu el si este minunata relatia.
Ana_Alexandra10
Postat pe 1 Decembrie 2008 16:21
Cautam pe net pareri...ma asteptam sa gasesc un forum, sa vad cum mai e si pe la altii si am gasit.
Eu scorpion - el balanta...e ciudat ce se intampla in relatia mea cu el, simt atat de mult si impartasim atat de putin...n-am fost niciodata in situatia asta in care sunt cu el, simt intr-adevar ca iubesc si ma simt iubita, numai ca de multe ori dau de o incapatanare de zid.Are niste idei care nu pot fi nici macar atinse de ideile celor din jur si culmea ca e un tip flexibil in alte domenii.Il simt in permanenta ca ii e frica sa-mi faca prea multe complimente, daca-mi spune ceva care mi-ar hrani orgoliul imi trimite la pachet inca ceva care sa ma aduca cu picioarele pe pamant.Cand are momentele lui de incredere in relatie, incredere in mine...e barbatul ideal :) E mult, e putin ...il iubesc asa si pana una alta este "the love of my life".
Paoline
Postat pe 14 Martie 2009 10:18
Am avut doua relatii cu femei scorpion.Una dintre ele a fost mare mea iubire adolescentina.Problemele de care m-am lovit in aceste relatii au fost datorita orgoliului.Amandoi dadeam dovada de vanitate exact cand era mai putin necesar si erau destul de multe.Ne-am inteles bine din toate punctele de vedere...atunci cand ne-am inteles :):ea radia de frumusete prin firea ei sociala si curioasa cand ieseam undeva...eu eram tot timpul un sprijin atunci cand se lovea de probleme existentiale care cred ca sunt patologice la o femeie scorpion.Sexul:demential...unde ne apuca acolo ne-o trageam.Foarte geloase si posesive...lucru care pe mine ma scotea din minti.....tot timpul erau discutii pe tema asta.Undeva intr-un horoscop daca imi aduc bine aminte scria ca viatia langa ele este raiul si iadul in simbioza...si cred ca din punctul meu de vedere este adevarat.Incapatanarea de care amintiti mai sus este tocmai pentru ca in unele momente ..cel putin la mine....simteam ca unele discutii le-am purtat de 1000 de ori fara nici un rezultat palpabil...de multe ori in aceste 2 relatii dicutam anumite probleme legate de existenta noastra dupa care lucrurile o luau de la capat.Eu unul nu cred in relatia asta decat daca este sexual consumata..altfel orgoliile sunt prea mari si nu va dura..Bine exista si exceptii!!

Iar in ceea ce ma priveste vad ca multe femei sustin faptul ca balantele sunt introvertite....atunci cand balanta tace,sigur are o problema care o macina.
VisareInVant
Postat pe 14 Martie 2009 10:44
Am avut doua relatii cu femei scorpion.Una dintre ele a fost mare mea iubire adolescentina.Problemele de care m-am lovit in aceste relatii au fost datorita orgoliului.Amandoi dadeam dovada de vanitate exact cand era mai putin necesar si erau destul de multe.Ne-am inteles bine din toate punctele de vedere...atunci cand ne-am inteles :):ea radia de frumusete prin firea ei sociala si curioasa cand ieseam undeva...eu eram tot timpul un sprijin atunci cand se lovea de probleme existentiale care cred ca sunt patologice la o femeie scorpion.Sexul:demential...unde ne apuca acolo ne-o trageam.Foarte geloase si posesive...lucru care pe mine ma scotea din minti.....tot timpul erau discutii pe tema asta.Undeva intr-un horoscop daca imi aduc bine aminte scria ca viatia langa ele este raiul si iadul in simbioza...si cred ca din punctul meu de vedere este adevarat.Incapatanarea de care amintiti mai sus este tocmai pentru ca in unele momente ..cel putin la mine....simteam ca unele discutii le-am purtat de 1000 de ori fara nici un rezultat palpabil...de multe ori in aceste 2 relatii dicutam anumite probleme legate de existenta noastra dupa care lucrurile o luau de la capat.Eu unul nu cred in relatia asta decat daca este sexual consumata..altfel orgoliile sunt prea mari si nu va dura..Bine exista si exceptii!!

Iar in ceea ce ma priveste vad ca multe femei sustin faptul ca balantele sunt introvertite....atunci cand balanta tace,sigur are o problema care o macina.
VisareInVant
Postat pe 14 Martie 2009 10:44
De la: VisareInVant, la data 2009-03-14 10:44:33Am avut doua relatii cu femei scorpion.Una dintre ele a fost mare mea iubire adolescentina.Problemele de care m-am lovit in aceste relatii au fost datorita orgoliului.Amandoi dadeam dovada de vanitate exact cand era mai putin necesar si erau destul de multe.Ne-am inteles bine din toate punctele de vedere...atunci cand ne-am inteles :):ea radia de frumusete prin firea ei sociala si curioasa cand ieseam undeva...eu eram tot timpul un sprijin atunci cand se lovea de probleme existentiale care cred ca sunt patologice la o femeie scorpion.Sexul:demential...unde ne apuca acolo ne-o trageam.Foarte geloase si posesive...lucru care pe mine ma scotea din minti.....tot timpul erau discutii pe tema asta.Undeva intr-un horoscop daca imi aduc bine aminte scria ca viatia langa ele este raiul si iadul in simbioza...si cred ca din punctul meu de vedere este adevarat.Incapatanarea de care amintiti mai sus este tocmai pentru ca in unele momente ..cel putin la mine....simteam ca unele discutii le-am purtat de 1000 de ori fara nici un rezultat palpabil...de multe ori in aceste 2 relatii dicutam anumite probleme legate de existenta noastra dupa care lucrurile o luau de la capat.Eu unul nu cred in relatia asta decat daca este sexual consumata..altfel orgoliile sunt prea mari si nu va dura..Bine exista si exceptii!!

Iar in ceea ce ma priveste vad ca multe femei sustin faptul ca balantele sunt introvertite....atunci cand balanta tace,sigur are o problema care o macina.


foarte interesanta opinia ta! da... cred ca ai ajuns sa cunosti destul de bine femeia scorpion. totusi, nu uita ca aceasta femeie nu se va dezvalui niciodata complet! niti tie nici altcuiva... va pastra mereu ceva numai pt ea. da, nu le plac tipii introvertiti care nu-si exprima sentimentele si va deschide la infinit acest subiect tocmai pt ca este foarte incapatanata si daca isi propune sa afle ceva va merge pana in panzele albe ca sa afle... si e foarte curioasa fiind atrasa iremediabil de enigmele de orice fel! asa ca o vor atrage intotdeauna tipii misteriosi dar nu va inceta sa afle totul despre acea persoana sau ii va parasi daca acesta se incapataneaza sa i se dezvaluie. daca ajungeti sa va cunoasteti reciproc si sa va pliati perfect unul pe celelalt vei descoperi RAIUL PE PAMANT!
missalexandra
Postat pe 14 Martie 2009 11:00
De la: VisareInVant, la data 2009-03-14 10:44:33Am avut doua relatii cu femei scorpion.Una dintre ele a fost mare mea iubire adolescentina.Problemele de care m-am lovit in aceste relatii au fost datorita orgoliului.Amandoi dadeam dovada de vanitate exact cand era mai putin necesar si erau destul de multe.Ne-am inteles bine din toate punctele de vedere...atunci cand ne-am inteles :):ea radia de frumusete prin firea ei sociala si curioasa cand ieseam undeva...eu eram tot timpul un sprijin atunci cand se lovea de probleme existentiale care cred ca sunt patologice la o femeie scorpion.Sexul:demential...unde ne apuca acolo ne-o trageam.Foarte geloase si posesive...lucru care pe mine ma scotea din minti.....tot timpul erau discutii pe tema asta.Undeva intr-un horoscop daca imi aduc bine aminte scria ca viatia langa ele este raiul si iadul in simbioza...si cred ca din punctul meu de vedere este adevarat.Incapatanarea de care amintiti mai sus este tocmai pentru ca in unele momente ..cel putin la mine....simteam ca unele discutii le-am purtat de 1000 de ori fara nici un rezultat palpabil...de multe ori in aceste 2 relatii dicutam anumite probleme legate de existenta noastra dupa care lucrurile o luau de la capat.Eu unul nu cred in relatia asta decat daca este sexual consumata..altfel orgoliile sunt prea mari si nu va dura..Bine exista si exceptii!!

Iar in ceea ce ma priveste vad ca multe femei sustin faptul ca balantele sunt introvertite....atunci cand balanta tace,sigur are o problema care o macina.


Ai perfecta dreptate, insa gelozia la aceste femei scorpion nu apare niciodata degeaba si eu cred ca cel mai bine ar fi sa nu fie provocate in acest domeniu, pt ca totul ar decurge foarte bine, pt ca aceasta zodie este capabila de cele mai mari sacrificii (ca orice femeie in adevaratul sens al cuvantului). O data deschisa gelozia in femeia scorpion, aceasta va fi mereu banuitoare si va termina omul din punct de vedere psihic. o seara minunata va doresc
xuleasca
Postat pe 21 Aprilie 2009 19:50
hmmm..eo am avut o rel q un scorpion..de femeia scorpion nu stiu mai nimic..dar u vad care ar fii problema..acum depinde d fiecare in parte ..
Rodyyyyyyyyy
Postat pe 11 Iunie 2009 12:40
o relatie in care cei doi se iubesc dar mereu este un gol,o stare de neimplinire...femeia scorpion este sociabila,o fire spontana,misterioasa,se dedica total pe cand babatul balanta gaseste nenumerate scuze pt a nu trai la cote inalte intr-o relatie,un caracter dificil...si foarte egocentrist...din propie experienta spun....eu sunt scorpioanca,el balanta si trecem printr un moment critic in relatia noastra....scorpionii sunt luptatori si pasionali si se lovesc de un zid specific balantei....al tacerii,al ofticii nejustificate si de multe ori fara argumente solide!sunt de multe ori delasatori acesti nativi,barbatii balanta...isi doresc totul dar fara a oferii in schimb ceea ce cer cu atata severitate....eu nu reusesc sa intelg dificultatea din comportamentul barbatului balanta!e enervant de a dreptul!
DEX
Postat pe 17 Martie 2011 01:37
eu scorpion, sotul balanta si doi copii pe langa, dar sincer nu am vazut atasament fata de copii si iubire fata de mine. gelos din cale in afara si fara motive intemeiate, cu toate ca se spune ca scorpionul e cel gelos.
dar sincer intr-o relatie nu prea cred ca au ce face astrele; tind sa cred ca uneori acestea mai gresesc.
ne-am despartit de atatea ori din cauza geloziei lui si din faptul ca isi iesea din minti si imi facea rau.
acum ma iubea, acum imi facea rau. nu zic ca era des, dar nu mai puteam suporta; parca pt el nu se intampla nimic iesit din comun cu faptul ca imi facea rau nici decum raiul pe pamant ci mai degraba iadul pe pamant.
am mai citit ca, casnicia ii siguranta pt balanta, dar de unde ca nicidecum nu e asa, parca ii dadea nesiguranta.
oricum am ajuns la concluzia ca mai bine fara, pt ca asa sunt linistita, nu-mi mai face rau chiar daca sunt doi copii la mijloc.
chiar daca pe plan sexual merge totul bine, cam atata si in viata nu conteaza doar sexul.
asta e parerea mea, ca prieteni da, dar ca si familie nu prea recomand eu.
poate exista si cazuri fericite!
Carolina_Hagiescu_1
Postat pe 22 Iulie 2012 00:34
F.adevarat ce spui tu!
Cristea_Carmen_1
Postat pe 1 Septembrie 2012 16:14
De la: Cristea_Carmen_1, la data 2012-09-01 16:14:19F.adevarat ce spui tu!
ma refer la tine...missalexandra.
Cristea_Carmen_1
Postat pe 1 Septembrie 2012 16:18
De la: laviniatrifan, la data 2008-10-19 13:24:16Ce parere aveti despre aceasta relatie?


Parerea mea este sa lasi la o parte zodiacul si sa-ti focalizezi atentia pe mintea caracterul si personalitatea partenerului ci nu doar ale lui ci in egala masura si ale tale !!! Bafta
kudika_nikole
Postat pe 1 Septembrie 2012 19:43
greu... destul de greu... amndoi se doresc admirati ... amandoi sunt sociabili ,plini de viata si pasiune ,dar barbatul balanta e cam nehotarat ,nu stie ce vrea .. ar vrea tot ,dar nici sa riste prea mult ....femeia scorpion... frumoasa ,desteapta ,dar nu mereu devreme acasa ,isi doreste mereu ce nu ii trebuie in viata ei ,barbatul macho ,dar care sa fie si fidel si un tata bun si sa-i ofere si tot confortul ... cam greu in lumea asta ,si in plus sa nu o intrebe nimic ,daca are ea chef sa spuna bine daca nu ,asta e barbate multumeste-te cu ce primesti .ei bine barbatul balanta din fire e perfectionist,mereu in schimbare ,mereu ceva nou si doar al lui ,poate prea posesiv si gelos pt o femeie scorpion,dar asa cum tu scorpie ma vrei doar al tau ,asa te vreau si eu doar pt mine ,si cum eu iti spun ce simt ,si am grija prin viata asta a mea planificata sa avem cu ce ne crestem copii cum trebuie ,asa trebuie sa faci si tu . nu poti sa mai vrei sa traiesti clipa ... invatam impreuna unul de la altul ,eu sa fiu mai rabdator si sa-ti arat in fiecare zi ca te iubesc ,tu sa imi arati ca-ti pasa de ce spun... in rest .... o relatie sexuala in 90% din cazuri perfecta .
si trebuie sa inchei aici ,ca sigur jumatate din scorpii le-am pierdut pe drum ...
p.s am iubit 3 femei scorpion ,si inca mai iubesc una ... viata merge mai departe doar daca ii arata cineva si pe unde ;)
kudika_934529
Postat pe 15 Septembrie 2013 02:37
Eu sunt balanta si am o iubita scorpion, ne intelegem super bine, vorbim despre absolut orice, ori ce tampenie ne vine in minte o spunem amandoi, avem o comunicare dusa la extrem, eu vreau sa o cer de sotie, ea pentru mine inseamna totul si nu m-am inteles atat de bine cu nici o alta fata. Noi am mai fost impreuna acum 6 ani si am fost "prima iei iubire" am invatato sa iubeasca, dupa care ne-am despartit din cauza distantei, iar acum 1 an dupa 5 ani am gasit-o pe fb si am inceput sa plangem amandoi sa ne amintim de noi, ia avea inca poze cu unele chat-uri ce am dicutat noi si ce am vorbit in acel timp...Ea a luat 10 pastile de nush ce, incerca sa se omoare :( mi s-a parut nebunesc, Iar ia avea o relatie cu un baiat de 6 luni de zile, si cand m-am dus la ia sa o vad, la sunat pe ala la telefon si a spus ca s-a terminat pur si simplu ala mai sa faca infart, auzeam ce plangea la telefon, ia ii inebunita dupa mine si o iubesc enorm!! Acum merg la ea, o vizitez des, suntem de 1 an impreuna si nu ne certam nici o data, reusesc sa evit si sa las de la mine! Ma simt rau cand vad pe internet ca balanta cu scorpionu nu se potrivesc foarte tare, pentru ca eu cu ia sunt perfect compatibil, in tot, avem aceleasi ganduri, suntem in stare de ori ce unul pentru celalalt, ne simtim speciali amandoi, eu nu ies nu imi place... ador sa stau doar cu ia, nici iei nu ii palce sa iasa, nu iesim nici o data separat, eu nu vorbesc cu alte fete, Suntem un cuplu fara prieteni ne uraste toata lumea suntem izolati de societate. Ma simt rau cand vad pe internet ca balanta cu scorpionu nu se potriveste foarte tare, incerc sa inteleg de ce ? eu pana acuma nu am controlat compatibilitatea intre zodii, astazi o fac pentru prima data si nu mi-a placut sa vad ca nu ne potrivim
Sebastian_Alexandru_1
Postat pe 9 Octombrie 2016 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
s-a apucat cineva de invatat? 9 De la: Narcisa_Ana 5 Aprilie 2009 11:22
Cine vrea sa se lase de fumat? 12 De la: dragdana 9 Aprilie 2010 19:25
vreau sa ma razbun! :(( 119 De la: bgd74 10 Octombrie 2010 17:10
cum e relatia dintre un barbat capricorn si o femeie berbec? 91 De la: kudika029282 11 Noiembrie 2010 18:20
Vot plz 1 De la: kidpink12 28 Noiembrie 2010 14:08