Setari Cookie-uri

riduri la 26 de ani

buna,am si eu nevoie de un sfat;sunt tare suparata caci la 26 de ani ma supara ridurile din jurul ochilor si desi folosesc creme de ochi ele se tot adancesc;am folosit l'oreal,chanel,lancome si nici un rezultat;eu incerc sa le ascund cu fond de ten ,dar degeaba;as vrea sa mi spuna cineva daca stie un produs care intradevar sa si faca efectul..
michmichelle
Postat pe 22 Octombrie 2008 17:13
da stiu,am folosit, este un produs de exceptie...daca te intereseaza vb pe mess,nu-mi place sa fac reclama pe forum
gabi_a_lu_miki
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:15
Dar dormi cat trebuie? Cat de stresata esti? Cat de sanatos mananci? Toti factorii astia conteaza daca vrei sa ai o piele frumoasa.
Kathara
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:42
ser cu efect de lifting pentru ochi foarte eficient; pentru mai multe detalii ma poti gasi la adresa de mail eveline_med@medintex.ro

Postat pe 23 Octombrie 2008 14:17
gabi si care e id ul tau,please...
michmichelle
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:51
pai dorm cam 6-7 ore pe noapte,dar in ultimul timp am avut niste probleme si m am stresat f mult,cred ca asta o fi cauza,dar totusi vreau un produs care sa ma ajute cat de cat
michmichelle
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:53
eveline ,am incercat sa te contactez pe mail,dar imi spune ca user ul e necunoscut.
michmichelle
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:04
De la: michmichelle, la data 2008-10-23 17:04:12eveline ,am incercat sa te contactez pe mail,dar imi spune ca user ul e necunoscut.



incearca si pe evy10ro@yahoo.com

Postat pe 24 Octombrie 2008 10:29
Incerca noul L'Oreal cu acid hialuronic. Cel caruia chiar ii fac reclama aici ... Si nu numai L'Oreal, orice crema (sau masca) care contine acidul hialuronic. Eu am vazut o masca cu acid hialuronic, caviar si aur intr-un salon de cosmetica. Nu am facut tratamentul, ca sa-ti spun cum e...
Nu cred ca la 26 de ani e cazul sa treci la metode "drastice" ca Botox-ul, dar el e singurul care realmente le... sterge cu buretele (pentru numai 6 luni, insa).
Dor_a
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:25
De la: michmichelle, la data 2008-10-22 17:13:36buna,am si eu nevoie de un sfat;sunt tare suparata caci la 26 de ani ma supara ridurile din jurul ochilor si desi folosesc creme de ochi ele se tot adancesc;am folosit l'oreal,chanel,lancome si nici un rezultat;eu incerc sa le ascund cu fond de ten ,dar degeaba;as vrea sa mi spuna cineva daca stie un produs care intradevar sa si faca efectul..


Incearca myokine de la Vichy - si, in general, produsele cosmetice care se cumpara de la farmacie si care sunt facute in laboratoare farmaceutice sunt mult mai bune decat marcile strict cosmetice.
Kathara
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:49
NOSODERM gel ptr riduri(previne imbatrinirea).exista si crema ptr fata care la fel este foarte buna! acum mai nou eu folosesc BIOTHERM age fitness...care este fenomenal de bun!
FRANNNCE
Postat pe 27 Octombrie 2008 16:16
Formula Rala +30 ani,RALA, marca Feaberlic, crema regenaratoare si hidratanta SPF 10 NEOSKIN RE-SURFACE.

Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:20
NUSTIU CE-I DE FACUT CA AM SI EU PROBLEME MARI CU RIDURILE
VICACORDUN
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:30
eveline_med@medintex.ro
ser cu efect de lifting pentru ochi, crema de fata antirid, masti pentru ochi - cu acid hyaluronic si polifenoli din mere - calitate si rezultate la preturi foarte bune

Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:04
4 linguri tarita+o lingura miere albina, zeama de lamaie


e o masca super ....
emoke_grindeanu
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:10
cred ca te pot ajuta. contacteaza-ma daca vrei pe mail dana_6825@yahoo.com sau pe id-ul meu dana_6825
dana_6825
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:12
eu am 24 de ani si am problema mare cu ridurile din jurul ochilor.nu are rost sa ti cumperi crema de la l'oreal cu acid hialuronic.mie mi se pare apa de ploaie.mai am acasa galenic si plazan.la fel nici o imbunatatire.fetelor care stiti voi solutia...nu inteleg d c nu scrieti aici pe forum care e solutia minune?stii fraza de genul"nu vreau sa fac reclama aici e forum" e ca si cum ar intra o reprezentanta avon si ar spune"produse de o calitate exceptionala la preturi mici cautati ma pe mail pentru detalii".eu nu cred ca e un asa mare secret ce crema de ochi folosesti si ti s a parut tie ca ti a diminuat ridurile.
cremele de lifting pentru ochi nu diminueaza ridurile ci doar ridica ochii cazuti.
-as vrea sa mi recomandati o crema buna pt ridurile din jurul ochilor pt varsta mea si cred ca o solutie buna este si sa bei apa multa.ridurile se formeaza si de la deshidratare.tenul uscat imbatraneste prin ridare deci 2 litri de lichide pe zi sunt neaparat necesare.
elisa_me
Postat pe 30 Noiembrie 2008 02:12
Daca ai riduri inseamna ca nu consumi destula apa s-au vitamine adica fructe.Eu stiu un produs care e sub forma uniu gel in borcanel sunt presate 4o kg fructe .In fiecare zi mananci o lingurita si o data pe saptamana poti sa pui in branza de vaci o ling.si i-ti pui masca
adresa e-mail evaszakacs@yahoo.com
evaszakacs
Postat pe 30 Noiembrie 2008 09:18
Incearca BOTOINA.CRED CA ITI VA DA REZULTATE>TE PUP!IN FARMACII SE GASESTE !
adddda
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:36
Iti recomand sa mergi la un cab de cosmetologie si sa ceri sa-ti faca microdermoabraziune cu cristale si diamante.Daca sunt riduri de expresie o sa te ajute mult ,in plus o sa ai un ten ca la 19 ani,luminozitate,sanatate max.....nu o sa-ti para rau....pup
adddda
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:39
si eu am probleme cu ridurile de la 20 de ani am simtit prima schimbare,cred ca si din cauza ca sunt blonda,am oarecum tenul mai sensibil,dintre cremele pe care le-am incercat cea de la l'oreal mi s-a parut ca stopeaza accentuarea ridurilor,dar nicidecum diminuarea lor,ma refer la ridurile din jurul ochilor...
bya_bya69
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:02
Bya Bya,

Nici o crema nu le poate face sa dispara pe cele aparute deja. Ridurile se fac la nivel mai adanc. Cremele actioneaza pe straturile superficiale.
Ceea ce trebuie sa faci de acum incolo, in special din cauza ca esti blonda, e sa iti alegi INTODEAUNA cremele de fata cu factor de protectie 15 (sau mai mare). Nu conteaza marca, dar nu iesi fara crema SPF din casa nici macar iarna. Foloseste crema speciala pentru ochi. Si ea trebuie sa aiba factor de protectie si foloseste ochelarii de soare de fiecare data cand e nevoie. Ochelarii trebuie sa aiba si ei protectie UV.
Cum spuneam, asta e ca sa previi. Ce a aparut deja, e bun aparut.
Dor_a
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:11
zic sa nu acoperi ridurile cu fond de ten-le va pronunta si mai tare, de regula tre sa hidratezi acea zona-inceark miere, lapte,ceai de musetel, kiar smantana, inceark sa nu te freci des pe la oki, pt k zona e foarte sensibila si iti distrugi tesutul, iarna e timpul cel mai favorabil pt procedurile faciale-gomaj, hidratare, tratament, sper k acest sfat sa ti fie de folos
dianushka86
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:57
incercati La Mer. e o crema hidratanta care face minuni.eu o folosesc al doilea an acuma. crema de ochi costa 150 euro dar te tine tot anul. si pot afirma ca ridurile se netezesc. si eu sunt blonda si dermatologul mi'a zis ca ar trebuis a locuiesc in tarile unde nu exista soare, in anglia, franta, diferite orase, sau portugalia.. mi'a zis verde'n fata ca pielea mea se va rida muult mai repede decat a altor femei, dar daca ma ingrijesc, o sa fie bine.
crema am luat'o din italia, din parfumerie, desi e o crema cu proprietati vindecatoare. crema e frantuzeasca. dar in franta nu o gasesc... deci daca va intereseaza.... incercati sa dati de cineva care sta in italia
peace

Postat pe 30 Noiembrie 2008 14:54
eu recomand tratamentele de la artistry pe care si eu le folosesc si sunt ff multumita, ele actioneaza pana in ultimul strat al pielii mai multe informatii iuliana_oancea_2006@yahoo.com
iulianaaa
Postat pe 1 Decembrie 2008 14:17
eu le-am rezolvat pe ale mele, si ori de cate ori am ocazia mai repet cate un tratament....folosesc cremele Time Defiance de la Artistry si la schimbare de anotimp fac un tratament. Nicoleta
BabyNicole_M
Postat pe 1 Decembrie 2008 14:26
ca lotiune tonica foloseste infuzie puternica de ceai verde.este produsul cel mai bogat in antioxidanti (una din cauzele imbatranirii tenului este lipsa acestora , chiar iti recomand sa si bei 2 cesti de ceai verde pe zi), stai 5 min, dupa care te dai cu laptisor de matca.Aceste proceduri sa faca parte din rutina zilnica ( de 2 ori pe zi ) , dupa care poti aplica o crema hidratanta.Mastile cu albus de ou sunt un bun remediu antirid.Fa-ti niste analize, poate ca organismul tau nu mai secreta o cantitate suficienta de coenzima Q10 ( aceasta este secretata in cantitati tot mai mici dupa 30 de ani, dar se poate intampla si mai repede , depinde de stilul tau de viata si ce bagaj genetic ai , suplimentul de Q 10 il poti gasi in farmacii ).Pot fi multe motive.Cea mai de temut, ramane predispozitia genetica.Ai grija.Pa.
Queen_Alla
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:45
ca lotiune tonica foloseste infuzie puternica de ceai verde.este produsul cel mai bogat in antioxidanti (una din cauzele imbatranirii tenului este lipsa acestora , chiar iti recomand sa si bei 2 cesti de ceai verde pe zi), stai 5 min, dupa care te dai cu laptisor de matca.Aceste proceduri sa faca parte din rutina zilnica ( de 2 ori pe zi ) , dupa care poti aplica o crema hidratanta.Mastile cu albus de ou sunt un bun remediu antirid.Fa-ti niste analize, poate ca organismul tau nu mai secreta o cantitate suficienta de coenzima Q10 ( aceasta este secretata in cantitati tot mai mici dupa 30 de ani, dar se poate intampla si mai repede , depinde de stilul tau de viata si ce bagaj genetic ai , suplimentul de Q 10 il poti gasi in farmacii ).Pot fi multe motive.Cea mai de temut, ramane predispozitia genetica.Ai grija.Pa.
Queen_Alla
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:45
Acuma nu stiu cum aveti voi ridurile, ca nu v-am vazut personal. Dar sa nu confundati ridurile de expresie cu cele de "batranete" ca sa zic asa. Cele de expresie vor fi mereu acolo, eu le am de la 14 ani.

Sfaturile pe care vi le pot da eu: mereu, dar MEREU sa va dati cu crema cu FPS de cel putin 15. MEREU! Chiar si iarna. Apoi, dormiti 8 ore, beti cei 2 litri de apa pe zi, nu pierdeti noptile aiurea si, pe cat posibil, evitati fumul de tigara.

Crema, incercati una speciala pentru ochi anti-rid. Crema de fata obisnuita nu e la fel de eficienta in jurul ochilor.

Numai bine

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:52
Incerca sa iei suplimente nutritive comprimate/capsule cu coenzima Q10 sau vitamina E.
Masca pe baza de ulei de masline saptamanal-poti sa o prepari tu: o lingurita de ulei masline, 2-3 picaturi lamaie, un galbenus ou, amesteci bine, aplici pe fata si speli dupa 30 min.
Nu in ultimul rand mai multe fructe, legume, fara nopti nedormite si tutun.
Bafta! Mihaela
bendic_mihaela
Postat pe 1 Decembrie 2008 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Acneea alba 2 De la: RalucaRalu 4 Septembrie 2016 10:56
sapun cu sulf pt acnee 3 De la: crysa_tm 2 Octombrie 2010 23:32
heeelppp 5 De la: bestdevilinside 17 Septembrie 2008 21:02
Hi! 12 De la: Raluca_SA 22 Septembrie 2009 04:08
pete maronii sau melasma 1 De la: Baumann 10 Septembrie 2010 08:40