Setari Cookie-uri

nu pot sa-l uit:((

l-am cunoscut acum un an si cv!i-am spus d la inceput k-l plac, dar mi-a spus din start k n-are rost s ne incurcam!dupa, ne-am apropiat mai mult,l-am ajutat q unele chestii in speranta k-l voi face sa se uite la mine, insa acum vreo luna..mi-a zis iar k nu ma place, sa-mi caut pe altcineva..nuj c s fac:(ma gandesc mereu la el!

Postat pe 29 Octombrie 2008 15:13
pai...ai putea sa-i arati ce poate pierde.sa-i arati ca esti mai speciala decat celelalte fete si ca o fata ca tine e greu de gasit...si era sa uit...nu insista prea mult cu telefoane de genul "am sunat doar sa vad ce faci".nu apreciem foarte mult insistenta inutila.e doar o parere.poate are cineva si niste sfaturi pe aici

Postat pe 5 Noiembrie 2008 02:38
(Fatutza draga, ce cauti la "ingrijirea tenului"? Sau lacrimile fac ten frumos?)
Stii ce cred eu? Trateaza-l cu indiferenta totala si iesi cu prietenii, nu sta singura in casa. Asa eviti sa te gandesti la el. Sau citeste o carte buna. Daca te curteaza un alt baiat, iesi cu el. De obicei, barbatii vad cu alti ochi fetele "ocupate". Iti creste valoarea cum s-ar zice. Daca e si dragut baiatul, cu atat mai bine. Poate o sa fie si potrivit pentru tine de nici n-o sa mai stii cum se cheama nenea asta rau. A, si fa-te frumoasa cat poti tu (cere ajutor de la prietene la o adica). De obicei nu pledez pentru ambalaj, conteaza ce fiinta esti, dar in cazul asta fac o exceptie pentru ca imi aduc aminte ca mi-a spus o data un amic ca daca o femeie nu e frumoasa nu mai apuca sa vada cat e de inteligenta sau de treaba. Si in cazul tau trebuie puse toate armele la bataie, macar pana pana te remarca, te vrea si apoi daca nu il vrei, asta e, macar nu mai suferi. Nu e posibil sa tanjesti un an dupa cineva! Hai sa-ti spun ceva:in liceu eram foarte indragostita (credeam eu) de un baiat mai mare cu 3 ani. Nu era nici foarte frumos nici urat, habar nu aveam ce are in cap ca nu discutasem niciodata, dar eu eram topita, punct. El stia ca exist (eram vecini), dar eram mica si probabil nici nu eram cool cum ar veni . Trec anii, ne schimbam, eu in bine, lui ii creste burta si ma curteaza asiduu la un moment dat si eu "nu te vreau!" (nu era genul meu, fara sa fiu rea) "cand te-am vrut eu nu m-ai vrut tu!". A ramas socat si ii venea sa-si traga palme, am inceput sa radem amandoi, acum suntem prieteni buni. Iti doresc sa ti se intample cat mai repede si tie asa ceva.
Stiu ca nu ii poti porunci inimii, dar asa as vrea sa nu-ti mai pierzi timpul suferind degeaba, nu-l mai poti intoarce inapoi (timpul)...
Si oricum calea cea mai sigura de a uita pe cineva e alta iubire, uita-te in jur. Si daca nu reusesti sa-l faci sa te vada cu alti ochi, gandeste-te ca Dzeu ti-a pregatit ceva mai bun si poate te-a ferit de ceva rau.
tally_weijl
Postat pe 5 Noiembrie 2008 03:48
De la: kata12, la data 2008-10-29 15:13:17l-am cunoscut acum un an si cv!i-am spus d la inceput k-l plac, dar mi-a spus din start k n-are rost s ne incurcam!dupa, ne-am apropiat mai mult,l-am ajutat q unele chestii in speranta k-l voi face sa se uite la mine, insa acum vreo luna..mi-a zis iar k nu ma place, sa-mi caut pe altcineva..nuj c s fac:(ma gandesc mereu la el!

Te mai gandesti la el sau ti-a trecut?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:36
nu merita sa suferi pt cinva care chiar nu te merita
andreea_21_nice
Postat pe 9 Septembrie 2009 04:17
De la: andreea_21_nice, la data 2009-09-09 04:17:00nu merita sa suferi pt cinva care chiar nu te merita


ASA ESTE!
Insa logica, sau ratiunea sunt UN LUCRU diferit de ceea ce purtam in suflet!
Asta este valabil si dupa 2 sau 3 ani ... la fel!

MARE E PROSTIA, deh!
Simply_i
Postat pe 9 Septembrie 2009 13:47
baay eu zic sa'l dai dracu..adica sa nu te mai gandesty deloc la el..dak ti'a spus din prima ca nu o sa fie nimic intre voi..nu stiu de ce te-ai complicat...mai sunt baietii..stiu k nu e usor sa-ti controlezi sentimentele..dar UITA-L! e cel mai bine pentru tine.pentru el..nu conteaza atata timp cat nu vrea nici un fel de legatura cu tine..Uita-l!!
bwobo
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:33
Ei da, asa este. Te tot gandesti la el ... Presupun ca te-ai gandit si la faptul ca ii este draga alta; o alta careia-i este drag un altul preobabil?! Si uite asa se creeaza acel ''telefon fara fir'' al tristetii si al tuturor nenorocirilor!?
''Hell !!!'' Da, chiar asa! Trimite-l acolo unde-i este locul! In lumea Sufletelor PIERDUTE !!!
Cand, si DACA vre-o data va fi SA TE CAUTE EL pe tine, vei vedea ca il vei trata doar cu o strangere cordiala de mana ! Ai sa te miri si tu ... ''Oare unde a DISPARUT Marea Dragoste???''

Marea DRAGOSTE este aceea IMPARTASITA! Aceea care NU SE JOACA in felul in care ti se intampla tie acuma. Stiu ca NU ma crezi - acuma - dar o sa vina o vreme cand vei fi sau chiar daca nu vei fi nici atuncea inca fericita, totusi, imi vei da dreptate la un moment dat.

Marea dragoste este (trebuie sa fie) pentru acela care iti este alaturea, pentru cel care TE MERITA, si doar pentru acela trebuie sa ai rabdare sa va intelegeti reciproc, sa va ajutati ........ sa va iubiti.
Restul, precum cei ce NU stiu ce vor, LASA-i in ''pacatul'' lor. O viata ai pentru a realiza ceva cu ea, si nici decum pentru a ti-o pierde in JOCURI STUPIDE ... Lasa-l sa se maturizeze, sau sa afle singur CE cauta, ce are nevoie ... S-ar putea sa-i ia intreaga viata ca sa afle!? Si atunci TU ce faci?

Fiecare trebuie sa ne vedem de viata noastra, sa avem propriile cautari (?!) fara ai impovara pe altii cu ale noastre, si abia in clipa in care avem impresia ca am aflat cate ceva, si STIM CEEA CE VREM, ii putem face partasi si pe altii la ceea ce consideram valabil ...

NU te incurca nici o data cu un OM care NU iti raspunde cu sentimente la propriile tale sentimente.

Cate vieti ai de risipit? Macar acesta a fost sincer

Dar ce te faci cu unul mincinos?

iti vor FURA viata, sau exact atat cat ie vei permite - a cui vina este?!?

Bucurate de ceea ce DETI - de ceea ce se afla in sufletul tau, in mintea ta, in mainile tale, in jurul tau ... ai atatea alte motive sa TRAIESTI o viata frumoasa chiar daca nu o sa o simti totdeauna DEPLINA ... Viata este ceea ce facem NOI INSINE din ea - IMPLINIRE sau PIERZANIE, FERICIRE sau ... dupa alegerea TA
Simply_i
Postat pe 11 Septembrie 2009 08:51
uita-llllllllllllllllll chiar nu merita sa suferi pt un asemenaa barbat .....la randul lui va plati si el la fel
andreea_21_nice
Postat pe 12 Septembrie 2009 04:59
Eu chiar nu va inteleg...
Folositi "asemenea barbat"... de parca tipul s-ar fi facut vinovat de ceva. Nu numai ca a fost sincer de la bun inceput... dar nici nu reiese ca ar fi profitat un an de zile de ea si acum sa se fi razgandit. E un barbat absolut normal... caruia nu ii place o femeie. Ca oricare dintre noi. Nimeni nu e obligat sa iubeasca pe nimeni... indiferent cati ani sta de fundul nostru, indiferent de scenele pe care ni le face sau de raurile de lacrimi varsate.
Din nefericire, dragostea neimpartasita devine ca o obsesie... care ne distruge (cu voia noastra). Daca sufera dupa un barbat care nu a fost niciodata al ei, imi imaginez ce tragedie ar fi sa fie parasita de un iubit.
Spunea cineva ca inimii nu-i poti poruncii. Cu siguranta nu-i poti spune.. de maine il iubesc pe Gicu de la tutungerie si, surprinzator.. a doua zi.... esti indragostita lulea de Gicu. Dar, daca ASTA devine o obsesie.. in scurt timp.. nu mai poti trai fara Gicu.
O poti "controla"... facand altceva mai bun cu timpul tau decat.. lacrimi, intrebari de genul "de ce nu ma iubeste?", spionaj, sms, telefoane doar ca sa ii auzi vocea.. si asa mai departe.
Si daca iti repeti in fiecare zi.. "NU ma vrea, nu m-a vrut niciodata..." sa vezi ce repede iti trece.
rashela
Postat pe 12 Septembrie 2009 06:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eyevive - o solutie sau (inca) o tzeapa...? 1 De la: andaluzia 5 Septembrie 2008 09:34
Experienta neplacuta... 2 De la: kudika326647 23 Octombrie 2010 14:18
Ajutor!Cearcane! 6 De la: Daniella_Dana 31 Martie 2010 13:38
am ten naspa 75 De la: danjah_ss 22 Martie 2016 02:47
Cele mai eficiente tratamente faciale! 1 De la: kudika_21695 21 Noiembrie 2012 00:29