Setari Cookie-uri

ce se intampla cu mine??

luna trecuta trebuia sami vina ciclul pe 13 si mia venit pe 18 iar acu mia venit mai devreme cu 9 zile mai devreme oare ce se intampla cu mine va rog sami dati un sfat
bybytza
Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:38
probabil ai fost stresata!
dar totusi....mai analizeaza ce s-a intimplat.iei contraceptive? ai racit? bea ceai de coada soricelului si de galbenele 1plic + 1plic la o cana. o sa fie ok...
shery
Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:34
nu iau contraceptive.ms mult ptr sfat
bybytza
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:19
nici eu nu sunt de acord cu contraceptivele.
oricum trebe sa stii k efectul ceaiurilor se resimte cam dupa cateva zile. poti sa il si indulcesti ca sa fie bun.
si daca tot vrei k sa ma asculti putin.....poti k sa faci si spalaturi externe....si ele sunt ffff bune.
te pup si multa sanatate.
shery
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:12
SINT BUNE ANTICONCEPTIONALELE DAR DEPINDE DE PASTILE.DUPA CE AM NASCUT GINECOLOGU MI-A DAT EXLUTON ,DUPA CE AM INTARCAT COPILU IAI,,MICROGONON,,SI AM MAI SLABIT.IAU ,,MICROGONON DE 6 ANI SI NU AM PROBLEME MA SIMT BINE,SI NICI NU M-AM INGRASAT.SINT CELE MAI SLABE PASTILE DAR SI EFTINE.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:17
ANTICONCEPTIONALELE TE FERESTE DE SARCINA

Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:18
multumesc mult shery ptr sfat te pup dulce si tie la fel de multa sanatate.esti o dulce mersi mult de tot
bybytza
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:40
dk vrei si iti face placerea putem tine leg....chim-as bucura!
shery
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:40
da miar face mare placere sa tinem legatura.poop
bybytza
Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:02
anticonceptinalele nu trebuiesc luate fara un consult ginecologic pentru ca pot duce pana la sterilitate primara(nu mai poti sa ramai insarcinata niciodata),,,daca sunt toate necontrolat...si daca esti obisnuita cu o menstruatie fixa...se mai intampla sa nu-ti vina regulat e normal....sunt diferiti factori care produc asta...si daca chiar vezi k continua sa-ti intarzie sau sa vina mai devreme dute la un control...pentru ca cel mai bun sfat e cel al doctorullui...parerea mea...
elvira1988
Postat pe 30 Noiembrie 2008 03:19
probabil daca ai scrie "sa-mi" si "mi-a" , si ciclul ar veni regulat. oricum , cred ca tine foarte mult de stres . incearca sa ai mai multe pretentii de la tine insati!
laura
arual_cerna
Postat pe 30 Noiembrie 2008 18:24
asa de mult simt nevoia sa vb cu cineva care sa stiu ca nu ma va intelege gresit si nu m-ar judeca asa dupa aparentele situatiei

mele...vreau sa va spun ca acum un an jumatate am fost nevoita sa ma mut in alt oras .....cam la 600 de km distanta de cel in care am

cresut...fff greu...prieteni cunostinte alta etapa din viata..liceul...parintii afara nu erau langa mine..l-am cunoscut pe A.toate bune si

frumoase asta timp de 3 sapt..cat am stat impreuna era totul ok mai facea el faze..dar nimic grav incat sa ma supar....si nah

detalii...pana cand m-a chemat la o petrecere si dupa petrecere trebuia evident sa dormim undeva pana dimineata si am dormit la un

prieten de-al lui eu fiind virgna...:((doamne cand imi aduc aminte...m-a violat...m-a obligat..era un pic ametit eu la fel..dar eram

constienta ca nu aveam ce face..apoi a urmat 1 dec si a plecat la munte....m-a lasat asa..ds-a folosit de mine...si cand am gandeam ca my

first time vroiam sa fie altfel..ma urasc pe mine cand ma gandesc la clipele alea:((e f greu....ma sitm si acum murdara folosita...de

toate.....vreau sa sterg asta din viata mea...asa a trecut un an..eu ma gandeam la ''fapta asta'''si cu baietii care am avut relatii dupa

si nah ma sarutau sau ajungeam la chestii mai ''intense''plangeam tipam ii respingeam..asta pt ca involuntar imi venea ca un scenariu

toate secventele cu A..cand s-a intamplat ce s-a intamplat:(( pana cand l-am cunoscut pe R.de 22 de ani..am scris situatia mai concreta

jos...:) asa....am vb mult timp..ca amici.....prirteni..eram ca fratii avea incredere in mn ieseam o data la 2 sapt chiar o data la o

luna..vb-ea deschis imi zicea toate ''treburile''lui....ce combina sa zic asa si in legatura profesionala tot...si imi dadea mereu sfaturi

de astea mai puternice...si ma facea sa fiu mai matura...nush pana cand am ajuns sa am indragostesc de el...i-am zis..si-a dat seama....si

a cerut o ruptura sa-mi revin..mi-a fost greu..n-am mai vb cateva luni bune..pana cand in timpul asta am lasat sentimentalismele eram deja

si sunt mai domnisoara..nah aveam grija mai mult de aspectul meu...saracului baiat ii cam veneau apele cand ma vedea:P 1.75....90-70-93 va

dati seama......si el fiind asa mai cu poftele nebazandu-se pe rel serioase..si am iesit din ce in ce mai des..pana cand m-a invitat la

el..am baut nijte vin..era ok..constientizam ca se va intampla..dar parca nu aveam acele retineri ca pana acuma..uitasem complet de

incidentul de anul trecut....precizez ca am fc cu R acuma o luan si ceva...:P :D asa.....a fost ok..am pos in gand ca el este primul..si

sa zic asa in momentele alea il foloseam adik ne foloseam unul pe altu el sa-is satisfaca placerile si eu il foloseam sa uit de A de tot

ce a fost tragic..si asa am ajuns fara sa vreau sa tin la el...el mi-a zis de la inceput canu vrea nimic sentimental;...vrea doar

placere...si nah eu i-am zis ca atunci cand sunt cu el falsez..si sunt altfel...il vreau doar pt mn si el nu vroia sa inteleaga asta....si

i-am zis ca verau o ruptura..si el nu ca nu are rost ca ma vrea langa el..dar nah nu imi convenea nu imi facea bine..sa fiu cu el asa o

data pe sapt..nici cu altu sa am o rel nu pot ...dar nici cu el nu am o relatie oficiala..eram asa cam in ceata..si pana cand a vazut cama

doare si ca am nevoie de o ruptura mi-a cerut o rel serioasa..si de cateva zile imi acorda atentie ma alinta...iesim aproape in fiecare

zi..nu stiu ce sa cred..oricum nu am incred intr-utotul in ceea ce se intampla acum si in vb lui..voi incerca sa nu ma complic..sa raman

la stadiul asta cu sentimentele....si sa profit de ocazie..si nu vreau sam gandesc ca mai sta cu altele sau chiar maie imi poate zice

gata..dar stiu ca ma mai vrea..si acolo undeva semnific cv pt el s nu a fost numaai o dorinta la pat din partea lui....nu stiu multi din

jur imi zic ca gresesc ca fc rau ca ar trebui sa-mi vad de viata dar ma cunosc si am puterea de a constientiza ca o implicare sentimentala

nu-mi face bine..si voi incerca sa ma rezum doar la profit....sa zic asa..o sa il ascult.sa-i iau in considerare sfaturile lui mature si

''perverse'':"> sa fc sa ma gadesc ca am o viata si nu merita sa sufar...voi avea timp liceu..si altfel se va pune problema....:*
honey_hustla
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:09
buna. ma numesc dana...ce se intampla cu tine nu e nimic grav.daca ai o viata sexuala activa nu este nimic grav ca ti-a intarziat sau ca ti-a venit mai devreme ciclul menstrual.eu iau anticonceptionale in urma unui consult ginecologic si akm sunt foarte bine.dak ai dubii in ceea ce te priveste mergi la un ginecolog.
superfata
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:13
Auzi simte-te bine,poate fi "the one",sau nu dar traieste clipa;):* mullta bafta
Ele_ely
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:16
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:38
Stai linistita...pot fi "n" cauze,ori ai avut probleme si ai fost obosita si stresata,ori racita...si in plus stii ca ciclul intarzie,iar cateodata in unele luni nu vine regulat :) dont worry
liza24_84
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:03
e o problema normala k s zic asa.......t pot ajuta anticonceptionalele pt reglarea menstruatiei,d au si ele dezavantaju lor....in orice caz medicu asta o sati recomande
nirvana_cukramel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:48
scrie draga corect romaneste
corinutza83
Postat pe 26 August 2009 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutatima cu sfaturi va rog 16 De la: anastasia_m 27 Aprilie 2010 10:16
Am nevoie de ajutor pls! :D 2 De la: Shakirar 19 Ianuarie 2009 19:23
timiditatea 4 De la: Achillesluv 11 Mai 2011 19:07
Beam MLM ( job la domiciliu ) 1 De la: Knifey 23 Decembrie 2010 16:24
Buna ziua 6 De la: kudika_16515 18 Septembrie 2012 19:21