Setari Cookie-uri

exista gelozie intr-o relatzie care sa terminat?

buna fetelor!!!
vreau sa va cer un sfat, am avut o aventura cu un baiat c-am de virsta mea, sa terminat acum jumate de an in urma :( shi de cite ori il vad cu altcineva ma inervez complet shi incep sa fiu geloasa pe el, nu ma pot abtzi shi de fiecare data fac cite o boroboatza, insa inima imi spune ca eu nu il iubesk, ce mai e shi asta? Shtiu ca e foarte straniu, dar nu inteleg shi eu nimic
gheorghita_liudmila
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:54
eu zic ca simti ceva pt el daca esti geloasa...daca ai avut numai o aventura de ce il mai bagi in seama???
1dana2
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:01
nu a fost doar o aventura simpla, a fost ceva mai mult intre noi, insa eu atunci nu vedeam toate aceste lucruri, abia dupa despratzire am inceput sa vad totul cu ochiul liber :(
gheorghita_liudmila
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:17
Poti sa ai o aventura,doar un act sexual si gata sau poti avea o aventura cu cineva care chiar tia placut si sa consumat atractia dintre voi prin acte sexuale care au implicat tandreturi si sarutari.ai avut ceva pt persoana respectiva si ai sa te mai gandesti la el mult timp de acum incolo,asa ceva nu se poate explica ,daca se explica stiai ce sa faci si de ce sa te feresti,si asa era simpla viata,dar nu e...hai ca nu e o problema ai sa treci peste sau daca simti mai suna-l sa mai consumi niste hormoni. pup
elgi
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:23
itzi multzumesc pt incurajare, dar mai am o intrebare.........crezi ca face sa il mai sun?
gheorghita_liudmila
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:30
ludmila, daca tu crezi si simti ca exista iubire, merita sa mai dai o sansa relatiei, doar sa fie reciproc.
Lulli
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:39
Daca ezista gelozie...relatia nu s-a terminat.
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:51
pote ca da.............dar de cite ori incercam sa incepem dinnou relatzia nu merge :(, de ficare data ne certam de la fleacuri, poate ca eu sunt ffffffff geloasa.......poate e o alta problema la mijloc, nu mai shtiu...........:(
gheorghita_liudmila
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:58
lasa gelozia ,bucura-te ca e al tau,fa dragoste si daca nu iti place nu te multumeste relatia renunta,discuta cu el la un moment dat o sa fie ok dar o sa te mai gandesti la el.
evita sa vb cu el si sa il vezi asta te face pe tine sa il uiti,nu mai cauta sa il vezi din greseala .
dar mai intai mai incearca sa mai consumi relatia
elgi
Postat pe 7 Noiembrie 2008 20:22
da frau liber sentimentelor doar daca sti ca el merita si baga sex,
elgi
Postat pe 7 Noiembrie 2008 20:24
sa nu fie cumva o boala gelozia asta a ta:(...deschide ochii...ii zapacesti tot ce are mai frumos cu gelozia ...crede-ma ca la un moment dat se va duce naibii cat vede cu 2 ochi:D
allessyaro
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:08
ms fffffffff mult pt sfat am sa incerc sa-l folosesc
gheorghita_liudmila
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:34
dar poate nu e gelozie doar egoism nu suporti ideeade al vedea cu alta dupa ce a fost al tau....
erikahd2008
Postat pe 19 Februarie 2009 10:09
e tentatia sa il provoci iar,sa vezi daca te vrea si cand il ai nu mai e acelasi lucru si cred ca nici nu va potriviti pt a forma un cuplu
ai sa te saturi dar mai dureaza
elgi
Postat pe 19 Februarie 2009 20:24
salut sunt alex din bucuresti.Da exista gelozie intr-o relatie care sa terminat o stiu pe pielea mea,unele persoane sunt atat de egoiste ca vor numai pt ei char daca sau despartit :D:D:D:D:D:D
bblonduxxl98
Postat pe 18 Ianuarie 2010 14:45
eehh....eu am ....boala asta sufar de "cine e al meu e pus deoparte"

Ma deranja cand fosti iubitei isi faceau alte prietene desi nu era cazul de relatie profunda sau sentimente....copilarii.Si inca m`ar deranja...dar la mine e egoism pur incurabil.
O prietena de`a mea se baga pe sub pielea mamei mele, si mama glumea k "o adoptam"....la scurt timp ne`am racit relatia.

Mda...concluzia e ca poate sa fie la fel si la tine ...numai tu stii..nu e nimic rau ..e uman pana la urma
Cherry_bob
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:09
Nu esti niciodata pregatit sa vezi un ex cu altcineva, indiferent cum s-a terminat relatia.
Parerea mea este ca esti doar posesiva. Probabil ca el te-a iubit mult si-l credeai numai al tau iar o perioada a si incercat sa va impacati tie convenindu-ti situatia care-ti gadila orgoliu dar o data ce el si-a vazut de viata lui si-a renuntat la ideea de a mai fi cu tine, te-a adus in postura asta
. Esti prea mica sa te cramponezi de sentimente de genul asta. In timp o sa te obisnuiesti cu situatia si mai ales cand o sa cunosti pe cineva care o sa te faca sa uiti respectiva intamplare.
Gandeste-te daca el ar veni la tine si-ar vrea sa va impacati tu ai fi de acord? Eu cred ca nu.
CATVACARIU
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:53
Eu cred ca in aceasta relatie , tu te-ai implicat fara sa-ti dai seama, iar acum cand sunteti despartiti iubirea isi spune cuvantul prin acea gelozie.
anastas
Postat pe 19 Ianuarie 2010 13:06
buna iti dai seama ca iubesti doar dupa ce nu mai esti impreuna cu pers respectiva
mikaela_81
Postat pe 29 Iulie 2010 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SE MAI POATE CONTINUA ASA??? 17 De la: kudika113088 8 August 2010 11:53
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: valicica101 16 Iulie 2009 23:41
colega de serviciu e obsedata de el 90 De la: seldinger 19 Ianuarie 2011 11:38
geloasa sau paranoia ? 22 De la: cristinutza_cristinutza 20 Octombrie 2013 11:53
l-am iertat....s-a schimbat ? ce spune-ti 97 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03