Setari Cookie-uri

Iubirea mea imposibila e un actor american cunoscut.M-am indragostit de el.

vreau sa te felicit pentru k o meriti pe deplin! din povestirea ta denota clar ca esti o femeie rationala dar in acelasi timp si puternica! toate stim cat de greu este sa-ti reprimi iubirea mai ales atunci cand ea este atat de aproape de noi....nu stiu daca realizezi, dar esti un exemplu pentru noi!! si vorbesc serios! faptul k ai avut ocazia sa iesi cu el(stim cum s-ar fi terminat aceasta intalnire) si totusi nu ai facut-o, spune multe despre personalitatea ta! bravo! esti asa cum ar trebuii sa fim toate! multe dintre noi cedeaza extrem de repede unei astfel de tentatii si apoi ne plangem singure de mila, dupa ce am fost parasite! draga mea...intr-adevar duci o cruce grea...si te-ai indragostit deja...acest fapt fiind deja consumat, ar trebuii sa te faca sa analizezi totul sub alta lumina! toate semnalmentele lui sunt tipice unui macho...gandeste-te! chiar merita oara sa iubesti un om atat de obisnuit?? k asa ceva gasesti pe toate drumurile! fie el vedeta sau nu...iti trebuie mai multa incredere in tine si asta am incercat eu sa fac acum! sa-ti trezesc acel "eu" pe care l-ai uitat intr-un colt atunci cand te-ai indragostit....si dak ar fi sa vina dupa tine...ce siguranta ai tu k nu vei fi inca una pe lista lui?? nu vreau sa te dezarmez...ci dimpotriva! sa te trezesc... tot respectul pentru tine! sa nu te schimbi niciodata! te pup!
ramona_via
Postat pe 7 Februarie 2009 14:16
AR TREBUI SA SAVUREZI FIECARE CLIPA ALATURI DE EL. ITI DAI SEAMA CATE FEMEI VISEAZA LA OMUL ASTA? TU IL AI APROAPE. O AVENTURA CU EL NU CRED CA TE-AR RANI IN ACEEASI MASURA PE CAT TE-AR FACE FERICITA. CEL PUTIN AI RAMANE CU CEA MAI FRUMOASA AMINTIRE POSIBILA. ORICUM IL IUBESTI SI CU SIGURANTA NU IL VEI UITA. EU L-AM VAZUT DECAT IN POZE, IN FILME, DAR TE ROG SA MA CREZI CA, DESI SUNT CASATORITA CU CEL MAI MINUNAT OM DE PE PAMANT, PE CARE IL IUBESC SI CARE MA IUBESTE, DE CAND L-AM VAZUT PE HAYDEN NU INCETEZ SA IMI PUN INTREBAREA "CE-AR FI FOST DACA AS FI STIUT DE EXISTENTA UNUI ASTFEL DE OM CAND AVEAM 17 ANI, INAINTE DE A-L CUNOASTE PE IUBITUL MEU SOT?" EU CRED CA AS FI FACUT TOT POSIBILUL SA AJUNG LA EL. PENTRU MULTE DINTRE NOI E PREA TARZIU, DAR TU.... IL POTI AVEA. CHIAR SI PENTRU O NOAPTE. E ORICUM MAI MULT DECAT POT SPERA ALTE FEMEI. E POSIBIL SA REGRETI CA L-AI REFUZAT. DACA NU E INCA PREA TARZIU EU ZIC SA REVII ASUPRA DECIZIEI. HAYDEN ESTE CEL MAI FRUMOS BARBAT AL TUTUROR TIMPURILOR SI TU, ESTI O NOROCOASA. EU ASA VAD LUCRURILE. ASTEPT SA-MI POVESTESTI CONTINUAREA. SPER SA IEI DECIZIA CORECTA. EU NU VAD IN POVESTIREA TA O "IUBIRE IMPOSIBILA" .... CI UN VIS IMPLINIT.

Postat pe 10 Februarie 2009 14:35
Ce tarziu m-am trezit si eu. Ceea ce am scris prima oara este reactia imediata a ceea ce ai postat tu pe 9 noiembrie. Dumnezeule, este visul meu cel mai ascuns. Si tu il traiesti. Eu zic ca e minunat. Ma bucur ca existi si ca esti romanca. Ce sa zic, probabil ca nu o sa citesti ce-am scris; poate ca ti-ai sters contul deja. Sper sa reusesti sa devii 'first place in his life'. Si chiar esti mai frumosa decat "cealalta". Cand am vazut prima oara ce prietena are hayden am fost chiar dezamagita. Cel mai frumos on de pe Pamant cu ciudatica aia. Sper sa tina toata viata povestea voastra. Esti o norocosa.

Postat pe 10 Februarie 2009 17:00
Hayden* .......... om* ..... daca mai sunt si alte greseli......... scuze............ emotiile

Postat pe 10 Februarie 2009 17:02

Draga mea Anyyck(sper ca am scris corect)...ai idee macar despre ce vorbesti sau vorbesti numai pentru ca nu ai ceva mai bun de facut?Ai trait vreodata in viata ta o asemenea poveste,pentru ca,daca nu,e absolut lipsit de orice semnificatie sa-ti spui parerea.Ii spui bietei fete ca n-are nimic de pierdut?Iti dai seama ce vorbesti?Cum sa nu aiba nimic de pierdut?S-ar putea sa aiba chiar totul de pierdut,mai ales ca daca ar fi fost o femeie dornica de aventuri s-ar fi culcat cu el fara sa clipeasca.Dar s-a gandit mai bine tocmai pentru ca,traind printre ei,stie ce fel de oameni sunt.Ar putea intr-adevar sa aiba o aventura,dar ar putea si sa nu si-l mai scoata din cap mult timp de acum incolo...si atunci...care e sensul?Iti spun eu,asta e viata reala,nu e nici basm nici comedie romantica.In viata reala oamenii ca ei nu se incurca cu oamenii ca noi,sau,daca o fac,o fac doar ca sa se distreze,dupa care pleaca fara sa priveasca in urma.In vocabularul lor nu exista cuvantul PROFUNZIME sau VERTICALITATE.Astia cred ca daca au bani,totul li se cuvine.Doamne da sa n-am dreptate,dar de ce crezi ca Elisa nu mai are cont?Crezi ca daca ar fi fost fericita n-ar fi vrut sa strige in gura mare?
bimbada
Postat pe 10 Februarie 2009 17:45
Bymbada, tu ai reusit sa citesti tot ce s-a scris pe tema asta?
ceea ce am postat initial era doar o prima reactie, ceva impulsiv. Nu imi venea sa cred ca exista cineva care traieste povestea asta, cineva care a avut taria sa-l refuze. Am citit restul apoi si chiar ea spunea ca ar fii mai bine sa stearga contul, urmand astfel sfatul cuiva. Am presupus ca asa a si facut. Daca am inteles eu bine, fata asta chiar are o idila cu Hayden. Ce tot spui? Toata lumea care si-a spus parerea aici a trait o astfel de poveste? Nu prea cred. Si in nici un caz nu vorbesc asa ca n-am ce face. Care e problema ta?

Postat pe 10 Februarie 2009 18:12
si sa stii ca nu toti oamenii sunt asa cum spui tu. Doar pentru ca au bani. Sunt si oameni fara bani si meschini, asa cum sunt oameni cu bani care vad dincolo de interesul propriu. dar cu siguranta nu ai citit totul. te-as ruga sa o faci si apoi astept poate sa rectifici o parte din ce ai scris.

Postat pe 10 Februarie 2009 18:22
tanara si nelinistita
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:25


Draga Anyyck,n-am nici o problema sau,in orice caz,nu cu tine am o problema.Am scris ce-am scris pentru ca am trait pe pielea mea o poveste de genul.Singura diferenta e ca tipul de care m-am indragostit eu nu era actor,dar era o persoana importanta din New York...In fine,daca tu crezi in basme,ma bucur pentru tine.Pur si simplu nu mi s-a parut potrivit sfatul pe care i l-ai dat,dar e dreptul tau sa ai o parere la fel cum e dreptul meu sa nu fiu de acord cu tine si sa ma exprim cat se poate de liber,pentru ca traim intr-o lume libera.Doamne ajuta sa aiba parte de iubirea vietii ei,dar nu prea cred,sincer.
bimbada
Postat pe 21 Aprilie 2009 21:22
draga mea....o fi el star...dar si tu esti om...acum ce sa facem...eu zic baga mare...nu te mai gindi ca el este mai presus...poate tu esti mai presus...ca esti placuta...incearca....bafta
pamela_1
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:45
bimba ai sarit pe biata fata....sti tu in viata trebuie sa faci orice sa incerci....chiar daca nu iese mereu asa cum vrem....ce sa piarda....nimik.....si eu am zis primei iubiri ca nu am ce sa pierd m-am dedicat cu trup si suflet...si totul sa dus..am suferit insa acum sunt mai fericita ca niciodata...in viata trebuie sa si pierzi sa simti viata cu adevarat
pamela_1
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:50
eu sint convinsa ca vrea numai sex .asa ca ai grije,nu de alta dar da-ca o vei face o sa suferi tot tu.parerea mea e ....urmatoarea ,daca ar vrea ceva serios te-ar invita undeva sa stati de vorba sa va cunoasteti mult mai mult de atita ....asa ca el a incercat ca de obicei cum fac barbati......daca ii merge bine daca nu tot aia ,asa ca ai grije .daca iti place doar sa ai o aventura fao.succes
kudika029886
Postat pe 21 August 2009 18:46
doamne !cat de captivant suna totul....chiar daca el (sa zicem)vrea numai o aventura cu tine,totusi e o ocazie nemaipomenita sa fii in contact cu astfel de persoana,sa poti vorbi cu el,sa primesti un sarut,asa cum ai primit tu...desi tu ai sentimente pentru el,si orice apropiere te face sa tii la el si mai mult,si nu poti spera la o relatie,macar acum cat e aproape de tine,poti profita de ocazia unica sa il ai a-l tau,fie si ptr o noapte,si cine stie?poate chiar fi si o frumoasa idila intre voi,daca s-ar atasa de tine ....eu sunt mai visatoare de felul meu,cred in imposibil....unde nu mi-arfi fost dat,in urma cu ceva ani sa il cunosc personal pe un alt actor,(e vorba de actorul meu preferat,mi-a fost ca un idol,tom cruise)!!!!chiar si un mic sarut de la el,mi-ar fi ramas intiparit in minte pe vecie,nu as fi ratat ocazia,chiar daca a doua zi,as fi revenit cu picioarele pe pamant,si mi-as fi vazut de viata,stiind ca nu am nici o sansa cu un actor de calibrul sau...asta e parerea mea,insa numai tu poti hotara ce e mai bine ptr tine,si tu,cunoscandu-l personal,stii mai bine decat noi toti care comentam pe aici,daca se merita sa fii cu el,fie si ptr. o noapte.iti doresc multa putere si curaj in convingerile tale!multa sanatate si fericire!
ella_tody
Postat pe 22 August 2009 09:04
nu crezi ca este inaltatoare trairea ta??? iubeste cand simti asta....toti suntem oameni si feelingul nu iarta pe nimeni.....amuza-te ca doar tu stii ca-l iubesti.....americanii au alta cultura relationala.....iubesc si se sting repede...tu trebuie doar sa te bucuri ca poti iubi.....sunt multi oamnei care au uitat asta....sau nu au facut-o niciodata....
pacifista
Postat pe 22 August 2009 19:27
imi place povestea ta de dragoste parca as vedea un film . de ce fugi de el?
daca il iubesti curaj
brunetha09
Postat pe 23 August 2009 01:26
E vorba de hayden christensen?
marina23
Postat pe 23 August 2009 08:51
mamamia cat am avut de citit de la inceput,abea acum am reusit sa termin.dar nu-mi place sfarsitul ne tine in suspans.elisaa unde esti?
icecrem
Postat pe 23 August 2009 10:32
draga mea, te rog lasa-ma sa-ti iau valul de pe ochi. e frumos sa fii indragostit....fluturi in stomac...dar sper sa ramai ancorata in realitate...pentru ca totul se va sfarsi cand el va pleca...
kudika045093
Postat pe 23 August 2009 12:15
si eu astept happy-end-ul.... desi cred ca elisa nu mai vrea sa ne impartaseasca trairile dupa faza cu keys-urile care, by the way, a fost super tare oricum, o sa caut pe wikipedia, poate il gasesc acolo (sfarsitul povestii)...peace
dienush89
Postat pe 23 August 2009 15:10
daca ar mai fi avut ceva de spus cred ca-si facea aparitia,noi pana atunci vom astepta ca niste closte.
icecrem
Postat pe 23 August 2009 16:20
bravo pt tine ca l-ai sarutat. si eu anul trecut m-am indragostit de un fotbalist cunoscut din cluj-ne-am sarutat si atat,m-a dus acasa si nu a incercat sa profite de mine cum fac altii,mi-a spus sa am grija de mine,ca barabatii sunt rai:apoi nu l-am mai vazut o vreme si cand l-am revazut m-a intrebat ce mai fac si sa am grija de mine ca sunt o fata scumpa,eu eram uimita ca isi mai amintea de mine,sincer nu trecec o zi fara sa ma gandesc la el-el e casatorit nu are copii si nu l-am vazut d emult timp doar la televizor-mi-e frica sa-l vad live dar imi doresc din toatat inima macar sa -l imbratisez...il iuvbesc f f mult si nici eu nu stiu ce sa fac...
timearacz
Postat pe 23 August 2009 19:01
am citit pe wikipedia se pare ca hayden s-a logodit cu rachel...eu vroiam un happy-end
dienush89
Postat pe 24 August 2009 23:31
cine e astia??scuze,io sunt mai ignoranta??
mitura
Postat pe 24 August 2009 23:33
domnisoara, ai citit ce s-a scris pe topic? daca nu iti sugerez, sigur o sa-ti placa... parca ai citi o carte, te acapareaza
dienush89
Postat pe 25 August 2009 15:04
mercic,o sa citesc si revin cu pareri pertinente
mitura
Postat pe 25 August 2009 22:08
e intradevar frumoasa povestea ce ne-a dezvaluito dar e incompleta.de ce a disparut fata asta'
icecrem
Postat pe 26 August 2009 18:11
De la: alina85a, la data 2009-08-26 18:11:33e intradevar frumoasa povestea ce ne-a dezvaluito dar e incompleta.de ce a disparut fata asta'
[/quote

In sfarsit dau si eu peste o super poveste pe forum si ne paraseste personajul principal :((
Georgia12
Postat pe 27 August 2009 00:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
d c nu arat si eu ca cele care sunt pe gustul lui?:( 19 De la: sad_miky9423 22 Februarie 2009 11:35
Fetelorr....!!!!! 4 De la: dennissse 4 Mai 2010 21:53
dragostea la distanta se poate pierde? 23 De la: kudika103699 7 Aprilie 2010 16:06
Un subiect foarte complicat . . . 11 De la: oana84onutza 23 Februarie 2010 17:45
Sa lupt sau sa renunt la el? 23 De la: wildcat19 27 Noiembrie 2013 17:29