Setari Cookie-uri

Iubirea mea imposibila e un actor american cunoscut.M-am indragostit de el.

poate sunteti curiosi cum a decurs ziua de azi,si ce reactie a avut Hayden in momentul cand m-am dus sa discut cu el.

Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:28
Parca citesc un roman......Astept happy-end-ul.
_iluzie_
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:46
Stii ce ar fi misto ? :)) sa rada de noi cu povestile astea :)))))

glumeam...eu te cred si iti doresc multa bafta in a-l evita si a-l oftica

Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:51
De la: elisa24, la data 2008-11-09 23:50:40Buna!Sunt Elisa,si mi-am deschis cont pe Kudica pt ca simt nevoia sa vorbesc cu mai multe persoane care nu ma cunosc personal,si in facta caruia voi reusii sa dezvalui secretul meu care nu-mi da pace in ultimile doua luni.M-am indragostit de un actor american..Nu pot sa-i comand inimi,in fiecare zi il vad pe platourile de filmare,lucrez cu el,vorbesc cu el,si asta datorita profesiei mele ca make-up artist.Incerc sa ma ascund,nu vreau ca si ceilalti actori,colegi sa-si dea seama,dar el m-a simtit.Ma invita sa beau cafeaua cu el in pauzele de filmare,si ne dadeam in vorba de una,alta.. m-a intrebat cum ajuns aici,mi-a spus ca nu stie mare lucru despre Romania,daca am prieten..si abureli din astea.. Nu intotdeauna eram doare noi siguri in pauze,dar in ultimul timp am obs.ca de fiecare data el venea sa vornbeasca cu mine pt ca ii facea placere,spunea el.Oarecum am devenit un pic confidentiali,si chestia asta nu-mi prindea chiar atat de bine pt ca de multe ori mai aducea aminte si despre iubita lui,si ea actrita,si ma face geloasa.Saptamana trecuta,dupa ce a terminat de filmat o secventa pe timp de noapte,in sala de machiaj am ramas singuri.Eu in timp ce i-am indepartam aplicatiile si trucajul de fata,ma fixa cu privirea fara sa spuna nimic..(ce-i drept imi placea lucrul asta).Cand am ajuns la masajul facial (cu o crema specifica,care se aplica dupa ce a fost indepartat un machiaj complex,in cazul lui practic era ca o masca)el ma intreaba daca toate romancele sunt asa frumoase ca mine..imi spune ca eman foarte multa sexualitate ,si ca si-a dat seama ca el imi este pe plac.Eu,binenteles ca am negat rusinata,i-am spus ca imi e pe plac dar nu mai mult decat trebuie.Stiti ce a facut in secunda 2?M-a tras peste el(el era pe scaun) si m-a sarutat.Nu-mi venea sa cred!!!Nu stiam ce sa zic...M-a intrebat daca vreau sa ies cu el.Mi-a dat seama ce fel de invitatie este,dar nu am acceptat pt ca mi-as fi facut mai rau mie.Nu cred ca as putea sa nu-i cedez odata ce am iesit cu el,si m-as indagosti mai rau de el.Si stiu ca el e dornic doar de o aventura.Cred ca a fost surprins de refuzul meu siSi-a cerut iertare in urmatoarele zile.Dupa acest sarut si refuz,Hayden s-a schimbat.Nu mai vine atat de des sa vorbeasca cu mine in pauzele cafea,iar discutiile noastre se rezuma doar pe plan profesional.Ne purtam amandoi ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Singurul lucru care nu s-a schimbat este ca in continuare ma fixeaza cu privirea,in special cand il machez,fara sa-mi spuna ceva.De multe ori evit sa-l machez eu,si-i las pe ceilalti colegi,nu ca nu mi-ar face placere,dar simt ca ma indragostesc tot mai rau de el,doar privindu-l si sunt constienta ca iubirea mea pt el e chiar imposibila...Nu va fi niciodata nimic intre noi,chiar daca am inteles de la paparazzi ca cu iubita lui nu prea se mai vede,ca s-au cam racit...El este un star,e superior,eu nu sunt de nasul lui...stiu asta.Dar acel sarut,ma vaneaza in continuare si recunosc ca o parte din mine si-ar dorii sa fi acceptat aceea invitatie.Ce as putea sa fac sa-l uit?Profesia ma face sa-l vad in fiecare zi...Iar filmarile se vor termina in curand,si cred ca mai rau imi va fi cand nu-l voi mai vedea.De fapt nici nu stiu ce mai vreau...sunt intr-o mare dilema...



"...De fapt, nici (eu) nu stiu ce mai vreau !... Am incheiat citatul.

Atunci cuvintele tale sunt mai mult decat superfluue ! (Am zis bine ?!)

Mai intai afla ce vrei.
Apoi vezi cum poti sa ajungi sa atingi acel obiectiv.
Iar apoi, reia procesul de la inceput, dar la un alt nivel.
Wich is the next level and how I get it !

Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:56
am tot urmarit sa prind momentul potrivit sa ma duc sa vorbesc cu el.In pauze nici macar nu a venit,a plecat,nu stiu unde s-a dus,dar nu l-am vazut decat in timpul filmarilor.Nici macar nu se uita la mine,atunci cand il priveam eu,se facea ca nu ma vede.De exemplu l-am vazut in refexia geamului de la tonomat ca se uita spre mine,cand ma-m intors si eu cu fata spre el,a intors capul repede si a plecat.Pana la urma am gasit momentul,m-am bagat sa-i sterg fata de transpiratie si sa-l pudrez eu de doua,trei ori.Toata chestia nu cred ca a durat mai mult de 10 secunte.in timp ce imi faceam treaba,i-am spus ca vreau sa dicut cu el.El a ridicat o sprinceana si a ras ironic si mi-a raspuns ca e prea tarziu,ca n-am vrut sa vin sa discut atunci cand mi-a dat ocazia.I-am raspuns ca il inteleg ca este invatat sa se intample toate dupa cum vrea el,dar ar trebui sa priveasca lucrurile si din punctul meu de vedere.Mi-a raspuns cu aceeasi ironie:"yeah,right.."si atat am apucat sa-i spun,trebuia sa plec din areea de filmare ca sa-si continue scena.


Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:57
De la: Georgia99, la data 2008-11-18 15:51:22Stii ce ar fi misto ? :)) sa rada de noi cu povestile astea :)))))

glumeam...eu te cred si iti doresc multa bafta in a-l evita si a-l oftica


he,he..daca ar fi asa,atunci ar insemna ca mi-am ales meseria gresit,si ca ar trebui sa ma fac scriitoare de romane de dragoste.

Cat despre ofticat...ne ofticam unul pe altul

Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:00
De la: lovelisa, la data 2008-11-18 15:57:27am tot urmarit sa prind momentul potrivit sa ma duc sa vorbesc cu el.In pauze nici macar nu a venit,a plecat,nu stiu unde s-a dus,dar nu l-am vazut decat in timpul filmarilor.Nici macar nu se uita la mine,atunci cand il priveam eu,se facea ca nu ma vede.De exemplu l-am vazut in refexia geamului de la tonomat ca se uita spre mine,cand ma-m intors si eu cu fata spre el,a intors capul repede si a plecat.Pana la urma am gasit momentul,m-am bagat sa-i sterg fata de transpiratie si sa-l pudrez eu de doua,trei ori.Toata chestia nu cred ca a durat mai mult de 10 secunte.in timp ce imi faceam treaba,i-am spus ca vreau sa dicut cu el.El a ridicat o sprinceana si a ras ironic si mi-a raspuns ca e prea tarziu,ca n-am vrut sa vin sa discut atunci cand mi-a dat ocazia.I-am raspuns ca il inteleg ca este invatat sa se intample toate dupa cum vrea el,dar ar trebui sa priveasca lucrurile si din punctul meu de vedere.Mi-a raspuns cu aceeasi iroie:"yeah,right.."si atat am apucat sa-i spun,trebuia sa plec din areea de filmare ca sa-si continue scena.






nu il mai baga in seama deloc, este greu, dar este de bine...

Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:01
mdaaa,cred ca ai dreptate...mai sunt si alti barbati in lumea asta,nu?

Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:05
De la: lovelisa, la data 2008-11-18 16:05:20mdaaa,cred ca ai dreptate...mai sunt si alti barbati in lumea asta,nu?



in plus, vezi ce face el acum ? te ignora, face pe smecherasul, vaaia ctorul de el, cat sufera....bine i-ai facut ca l-ai refuzat, ca el sigur vroia sa se culce cu tine...acum..nu il mai baga in seama deloc, ca el o sa se oftice

Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:08
daaa,sufera ca l-am lovit in orgoliu...am indraznit sa-l refuz.Bine...el a spus ca vroia sa discute cu mine...,dar eu cred ca daca era loc de mult, nu ar fi zis nu.

Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:11
sa zicem...daca chiar ii place de tine, ti-ar arata lucrul asta ;) mai devreme sau mai tarziu

Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:14
De la: Georgia99, la data 2008-11-18 16:14:37sa zicem...daca chiar ii place de tine, ti-ar arata lucrul asta ;) mai devreme sau mai tarziu


de placut de mine cred ca-i place,altfel nu m-ar mai fi invitat sa ies cu el. Atractia este reciproca...insa din partea mea am impresia ca nu este doar atractia.Stiu ca am trecut un pic de faza asta...In doua luni si doua saptamani de vazut aproape in fiecare zi....cred ca-i de inteles.E o vorba romaneasca, nu-mi prea imi place cum suna,dar recunosc ca mi se cam potriveste,si daca mi-ar spune cineva ca "sunt in limba dupa el" n-as avea de comentat

Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:25
De la: lovelisa, la data 2008-11-18 16:25:30
De la: Georgia99, la data 2008-11-18 16:14:37sa zicem...daca chiar ii place de tine, ti-ar arata lucrul asta ;) mai devreme sau mai tarziu


de placut de mine cred ca-i place,altfel nu m-ar mai fi invitat sa ies cu el. Atractia este reciproca...insa din partea mea am impresia ca nu este doar atractia.Stiu ca am trecut un pic de faza asta...In doua luni si doua saptamani de vazut aproape in fiecare zi....cred ca-i de inteles.E o vorba romaneasca, nu-mi prea imi place cum suna,dar recunosc ca mi se cam potriveste,si daca mi-ar spune cineva ca "sunt in limba dupa el" n-as avea de comentat



ai grija in continuare..nu stii prea multe despre el...este actor cunoscut, faimos, poate fi un adevarat vanator ;) tine-te bine ! arata-i ca esti o fata decenta si inteligenta ! are prietena, dar te place si pe tine...este cam ciudat, nu crezi ? ori cu una, ori cu alta...sa se hotarasca

Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:28
eu va las,incerc sa dorm ca e ora 03:30AM si maine ma asteapta o alta zi de munca.
Have a nice day !

Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:33
Ufff, barbatii astia.

Postat pe 18 Noiembrie 2008 17:02
Eu tot nu inteleg ce vrei de la el??? Vrei sex si niste amintiri frumoase sau o relatie?
Kathara
Postat pe 18 Noiembrie 2008 18:00
Pfiiiiuuuu!!!am ramas in urma cu noutatile.Mai Elisa,ce ai facut tu, e ceva care nu toate ar putea sa faca,adica sa refuze(pt a 2-a oara) un star.Ai un caracter tare,daca ai reusit sa faci asta...Eu cred ca hayden e suparat pe el insusi ca nu a reusit sa te convinga,si sigur chestia asta o sa-l atraga mai mult.Stii tu,indiferenta uneori atrage.Acum nu stiu ce sa zic,daca merita sa speri la el sau nu(avand in vedere ca are prietena).Poate ca totusi,o discutie cu el,ar fi fost binevenita.Daca accepti sa iesi cu el,nu inseamna neaparat ca accepti sa te si culci cu el si cred ca e destul de civilizat si educat incat sa-si dea seama de lucrul asta.O invitatie in oras nu inseamna o invitatie in pat.
lil_devil
Postat pe 18 Noiembrie 2008 18:45
De la: Kathara, la data 2008-11-18 18:00:08Eu tot nu inteleg ce vrei de la el??? Vrei sex si niste amintiri frumoase sau o relatie?


eu stiu ce vrea.Nu vrea sex,pt ca asta poate sa gaseasca oriunde.E clar ca ea il vrea pe el pentru ea,dar e constienta ca nu prea sunt sanse.Si asta nu-i da pace.Si isi doreste sa se multumeasca cu putin( amintiri frumoase)dar ii e teama ca nu va fi stapana pe ea,si o sa faca prostii cu un barbat care nu este al ei...........hmmmmmmmmm,dar nici al iubitei lui,ca doar nu sunt casatoriti... Si plus de asta,daca el tot se da la Elisa,inseamna ca intre ei scartaie relatia si intr-o zi tot o sa se desparta de prietena lui.Asa ca daca nu va fi Eliza la mijloc,poate ca se va gasii alta sa fie...
lil_devil
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:15
chiar daca are prietena nimeni dintre cei din jurul lor, inclusiv tu elisa, nu stii ce se intampla intre ei...aparemtele inseala amarnic! poate ca relatia lor este pe duca. doar nu toti barbatii sunt fustangii, chiar si actorii...majoritatea barbatilor atunci cand relatia le merge prost, incep sa caute o alta partenera
Lulli
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:57
CRED CA IN PRIMUL IND AR TREBUI SA CLARIFICI SITUATIA,SENTIMENTELE,s.m.d.
in al 2-lea rind adevarul este cea mai buna minciuna,"da cartile pe fata si nu ai decit de castigat,"Cel care cunoaste adevarul nu are nimic de pierdut"-Rossler Dan
ROSSDA
Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:12
De la: _iluzie_, la data 2008-11-18 15:46:13Parca citesc un roman......Astept happy-end-ul.


stii,unele romane nu se termina cu happy end.
Pentru mine,topicul acesta a devenit ca un jurnal in care imi scriu intamplarile si starile emotionale. Deosebirea o face faptul ca acest jurnal chiar ma asculta si mai imi da si sfaturi pe deasupra

Postat pe 19 Noiembrie 2008 00:53
De la: lovelisa, la data 2008-11-19 00:53:26
De la: _iluzie_, la data 2008-11-18 15:46:13Parca citesc un roman......Astept happy-end-ul.


stii,unele romane nu se termina cu happy end.
Pentru mine,topicul acesta a devenit ca un jurnal in care imi scriu intamplarile si starile emotionale. Deosebirea o face faptul ca acest jurnal chiar ma asculta si mai imi da si sfaturi pe deasupra


Bun , si ce vei face in continuare ?
Sper ca nu ai de gand sa te tot uiti dupa el, sa ii cauti privirea si asa mai departe (sa fii sigura ca el te vede cand il tot cauti)...

Eu te sfatuiesc, ca si mai devreme, sa il ignori (daca poti) si sa fii cat mai atragatoare, zambitoare si sociabila cu toata lumea
..si.. asteapta reactia lui, cine stie ..poate va mai incerca si atunci poate vei putea sa discuti cu el si sa-l intrebi ce vrea de la tine iar daca cu te va ma baga in seama , sa nu te deranjeze deoarece inseamna ca nu vroia decat sa "te cunoasca o data"... daca ma intelegi.
Also, in locul tau nu m-as gandi sa am o aventura cu el si atat, asa cum ai spus tu mai devreme.. Cantareste bine situatia si gandeste-te ca dupa ce filmarile se vor termina el va pleca si tu ...
merrylicious
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:28
De la: lovelisa, la data 2008-11-19 00:53:26
De la: _iluzie_, la data 2008-11-18 15:46:13Parca citesc un roman......Astept happy-end-ul.


stii,unele romane nu se termina cu happy end.
Pentru mine,topicul acesta a devenit ca un jurnal in care imi scriu intamplarile si starile emotionale. Deosebirea o face faptul ca acest jurnal chiar ma asculta si mai imi da si sfaturi pe deasupra


Sper din tot sufletul sa fi fericita cu printul tau. Esti o femeie, care dupa cite am citit, care e cu capul pe umeri, stie ce vrea, si mai ales stie sa cucereasca un barbat asa cum vrea ea. Te felicit!
Esti f. frumoasa, nu cred ca prietena lui poate avea trecere mai multa decit tine. Lupta pt. dragostea ta....macar sa nu regreti ca nu ai facut-o, si ce cine stie....poate va fi Happy end.
Mie nu i-mi plac romanele fara hapy end ...:(
Mult noroc!
_iluzie_
Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:32
elisa, asteptam noi detalii!
Lulli
Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:24
hey,fetelor,abia asteptam sa ajung acasa ca sa ma "plang"!!!Acum e ora 03:00PM (15:00),am avut filmari de dimineata.Maine toata echipa se muta in alt oras pt a continua filmarile,asa ca maine o sa zburam cu totii.Cineva mi-a stricat ziua,de ieri si de azi...prietena lui Hayden.A venit ieri seara la sfarsitul filmarilor si a venit si azi.Se cunoaste cu o parte din actorii de aici...A fost o situatie jenanta cand azi in timp ce il machiam pe Hayden,ea statea langa el si vorbeau.Iar eu ascultam tacuta.Pare o persoana foarte de treaba si e frumoasa.Mai tarziu mi-a spus ca-i place cum sunt machiata si m-a intrebat daca am extensii de gene,dar nu a apucat sa-i raspund pt ca H a intrerupt si a chemat-o pe ea deoparte.Cred ca a facut-o intentionat.Ca sa fac in ciuda m-am dus si eu la Sam,pt ca stiu ca ii cam place de mine,si glumeam cu el,radeam cu el,stiam ca Hayden ma va privii.

Ea a venit pentru el(Hayden),ca sa-si ia "la revedere" pt 6 zile in care va fi plecat cu filmarile .Sigur ca a innoptat la hotelul unde este cazat Hayden....si normal e prietena lui!!!nici nu am dreptul sa fiu geloasa.
Azi a fost a 3-a zi de cand nu ne mai vorbim mai deloc...Eu incerc sa va ascult sfaturile sa fiu indiferenta,si sa arat bine,sa fiu zambitoare, U know.. everything is fine,I'm cool,I'm very cool...dar...nu stiu cat de bine imi iese,eu nu sunt actrita...

Postat pe 20 Noiembrie 2008 01:15
nici nu mai trebuie sa mai cer sfaturi.Stiu ca trebuie sa-mi iau gandul de la el..

Postat pe 20 Noiembrie 2008 01:27
imi pare rau Elisa draga ca ai avut parte de zilele astea proaste,dar capul sus,ca va fi bine.
in ceea ce priveste faptu ca nu ai mai vb cu H de atatea zile,poate gresesc si sper sa nu te superi pe mine,dar macar daca ii raspundeai la telefon,poate era altfel.daca tot nu vroiai sa iesi cu el inventai o scuza ,ca te simti rau,etc.cam aiurea nici sa nu raspunzi la telefon.si eu raman la ipoteza ca intalnirea aia nu insemna ca vrea sa se culce cu tine,iar daca intr-adevar asta urmarea,puteai sa refuzi orice apropiere fizica si doar sa vorbiti.
DeeaCatalina
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:18
De la: DeeaCatalina, la data 2008-11-20 12:18:49imi pare rau Elisa draga ca ai avut parte de zilele astea proaste,dar capul sus,ca va fi bine.
in ceea ce priveste faptu ca nu ai mai vb cu H de atatea zile,poate gresesc si sper sa nu te superi pe mine,dar macar daca ii raspundeai la telefon,poate era altfel.daca tot nu vroiai sa iesi cu el inventai o scuza ,ca te simti rau,etc.cam aiurea nici sa nu raspunzi la telefon.si eu raman la ipoteza ca intalnirea aia nu insemna ca vrea sa se culce cu tine,iar daca intr-adevar asta urmarea,puteai sa refuzi orice apropiere fizica si doar sa vorbiti.


Intr-un fel ai dreptate dar trebuie sa tinem cont de faptul ca ea are sentimente penrtu el si asta ar fi facut-o sa cedeze foarte usor.
Eu zic ca procedeaza corect. Sa vedem ce se va intampla in continuare..
merrylicious
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:59
mai,Elisa,nu dispera!E suparat pe tine,e si normal,are si el orgoliu,nu?dar poate o sa-i treaca mai incolo,ca doar nu-i copil sa faca figuri. Dar totusi,tu ai procedat bine ca nu ai iesit.Sa vada ca esti fata serioasa si ca nu esti o profitoare. Si ce spui tu, ca e frumoasa prietena lui? Mai frumoasa esti tu decat ea.Pe cuvant,eu asa te vad.Si de ce zici ca sa dus la el la hotel?Ce relatie e asta fara sa locuiasca impreuna?
lil_devil
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:21
good morning!6:15am(06:15)mi-e un sooooomn!sunt in aeroport cu toata echipa...Doua avioane intregi sunt numai pentru noi.Imi place mult sa zbor cu avionul!yoohooooo!!!

Postat pe 20 Noiembrie 2008 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alegere dificila 100 De la: franziska_eu 5 Ianuarie 2012 08:29
il iubesc si il vreau inapoi langa mine 44 De la: kudika192051 22 Octombrie 2012 13:06
am sa il iubesc toata viata ??? 25 De la: love_strike 29 Octombrie 2009 12:26
Ai grija ce-ti doresti . . . 29 De la: kudika461833 28 Octombrie 2011 21:37
se mai merita?.. 11 De la: kametora83 30 Iulie 2009 12:00