Setari Cookie-uri

Iubirea mea imposibila e un actor american cunoscut.M-am indragostit de el.

De la: Georgia99, la data 2008-12-02 01:20:47nu povestesti nimic ? :D


offffff...nu stiu daca e chiar bine sa spun(oricum nu te gandi prea departe rau)...ar fi mult de povestit

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:25
am prins ideea ;)

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:26
Dar sa stii ca "ne-am impacat".Si asta ma bucura foarte mult.

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:28
Da? si cum v-ati impacat? Ai indraznit pana la urma sa te duci sa vb cu el?
lil_devil
Postat pe 2 Decembrie 2008 01:34
De la: lil_devil, la data 2008-12-02 01:34:22Da? si cum v-ati impacat? Ai indraznit pana la urma sa te duci sa vb cu el?


Nu am indraznit sa ma duc la el.Cand a venit in sala de machiaj,s-a asezat pe scaun la mine,eu i-am spus cu un nod in gat dar cu zambet pe buze ca asta va fi ultima oara cand il machez.El m-a privit in ochi si mi-a raspuns foarte hotarat si scurt ca da, e ultima oara... In sinea mea cand am vazut cu cata hotarare a spus-o,m-a delus.Adica...asteptam un altfel de raspuns.Ceva de genul: nu se stie niciodata,poate ca nu e ultima oara. Si privindu-l in timp ce-l aranjam,si gandindu-ma mereu la chestia asta ca e ultima oara,ochii mi s-au umplut de lacrimi.Imi fine,el a vazut,ma tot intreba de ce am lacrimi in ochi..eu incercam sa ma abtin mai ales ca erau si ceilalti colegi si actori in sala. Spuneam ca nu-i nimic,ca i se pare, dar, pe cat ma intreba pe atat parca ma facea sa plang mai mult.Si pana la urma,lacrimile au curs,si am plecat imediat din incapere,afara. Au venit colegii mei,au incercat sa ma linisteasca,la rugamintea mea m-au lasat singura.Apoi, nu peste mult timp,a venit si el,fara sa-mi spuna prima oara nimic. Si-a aprins tigara,si s-a asezat pe vine,langa mine.I-am spus sa ma lase singura,desii in sinea mea nu vroiam, El mi-a spus ca nu vrea sa ma vada plangand.M-a intrebat daca asa mi se intampla de fiecare data cand se termina filmarile la un film si trebuie sa ma despart de echipa.Nu m-a lasat in pace pana nu a scos din gura mea ceea ce cred ca vroia sa auda.I-am spus in cele din urma, ca-mi pare rau ca nu-l voi mai vedea. Mi-a zambit si apoi m-a intrebat de ce n-am venit in seara aceea,de ce nu i-am raspuns la telefon.Nu i-am dat un raspuns concret,i-am spus ca nu stiu...ca asa am simtit.El s-a apropiat si m-a mangaiat pe par si spate. Apoi s-a ridicat si mi-a spus ca totul va fi Ok,si ca nu va fi ultima oara cand ne vom vedea.Si a plecat , dar nu inainte sa-mi spuna ca ma asteapta in sala sa termin ce am inceput.Apoi,ceea ce a urmat...e muult de scris(si eu sunt cam vorba lunga)

Postat pe 2 Decembrie 2008 02:27
In sfarsit ceva actiune si franturi de explicatii (mai bine decat deloc)! In sfarsit s-a reluat comunicarea! Chiar daca nu a vrut capul tau, inima si-a "facut de cap" si se pare ca nu spre raul tau. Nu poti trai cu temeri, ca aia nu e viata. Trebuie sa-ti asumi niste riscuri in viata. Si chiar cand o sa cazi, important e sa te ridici si sa-ti spui ca data viitoare nu se va intampla neaparat la fel si macar tu ai incercat. Rezultatul final nu depinde in iubire 100% de tine, dar partea ta, fa-ti-o! Daca nu vrei, nu povesti, important e ca ne spui ca au disparut blocajele si a ramas usa deschisa intre voi. Iti doresc un happy "The end".
tally_weijl
Postat pe 2 Decembrie 2008 09:06
elisa, ma bucur tare mult ca intr-un final ai avut parte de momente frumoase! noi, oamenii, nu mergem mai departe si nu castigam nimic pentru ca ne temem prea tare ca vom pierde...din pacate asa procedam multi dintre noi, si eu si tu...important este ceea ce simti si ce crezi tu. daca tu vrei sa mergi mai departe, mergi!
vreau sa va marturisesc, fetelor, ca multe din sfaturile date de voi elisei, mi-au prins bine si mie, desi eu nu-s indragostita de un actor.
elisa, mult succes!
Lulli
Postat pe 2 Decembrie 2008 10:13
elisa ... ce as mai putea adauga in afara de asta
luli

Postat pe 2 Decembrie 2008 10:24
ti-am urmarit povestea de la inceput...abia asteptam sa mai scrii ceva sa vad ce ai mai facut,si imi pare atat de bine pentru tine,in sfarsit ati vorbit...
chiar ma intrebam si as fi vrut sa te sfatuiesc sa iti asculti inima, dar intelegeam si de ce nu o faci...asa ca nu mai scriam ca nu stiam nici eu ce ar trebui sa-ti spun...
ma bucur pentru tine atat de mult,si esti o scumpa si chiar meritai sa ti se intample ceva frumos...totusi acum,ca "s-a spart gheata" poate iti vei asculta mai mult inima...stii,eu am o vorba:mai bine sa-mi para rau de ce am facut decat de ce nu am facut...eu nu as sta cu indoiala in suflet ca as fi putut face ceva si nu am facut-o,macar asa as fi impacata ca am incercat...stiu ca e un pic mai dificil la tine,ca nu e un barbat oarecare,dar eu cred totusi ca nu ii esti indiferenta...
sa ai grija de tine si mult curaj iti doresc...sa fii fericita orice ai alege!
fluffy
Postat pe 2 Decembrie 2008 10:57
opusul iubirii este frica! nu indiferenta...nu va fie frica sa iubiti.numai bine elisa ..sa fii fericita si sa iti deschizi inima mai usor de acum incolo.
DeeaCatalina
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:18
Deea n-ai inteles ce am vrut sa spun cu indiferenta....daca pe mine ma citasi...dar o las cum a cazut

Postat pe 2 Decembrie 2008 12:21
nu nici nu am citit ce ai scris tu...eu am zis realitatea...descrisa chiar si in biblie
DeeaCatalina
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:26
ok, scuze atunci

Postat pe 2 Decembrie 2008 12:55
Si eu ma bucur pt tine,Eliza!!! Si sper sa stii sa mentii prietenia cu el.Sa nu va mai suparati!!!!Si sa-l pupi din partea mea,ca si mie imi curg balele dupa el de cand la-m vazut in SW !!!! Hi,hi,hi...
lil_devil
Postat pe 2 Decembrie 2008 14:38
[quote name=\'lil_devil\' date=\'2008-12-02 14:38:23\']Si eu ma bucur pt tine,Eliza!!! Si sper sa stii sa mentii prietenia cu el.Sa nu va mai suparati!!!!Si sa-l pupi din partea mea,ca si mie imi curg balele dupa el de cand la-m vazut in SW !!!! Hi,hi,hi... [/quote]

Lil devill stai in banca ta, ca doar ce-a dres situatia!!!
Poate te vedem ca deschizi un topic: "M-am indragostit de un actor american necunoscut personal de mine si mi l-a suflat alta" si sarim toate sa dezmembram tot ce-am "membrat" cu Elisa.

tally_weijl
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:52
Hai,mai,Tally_Weilj, vreau sa-i dea din partea mea decat un PUPACIOI mic,mic,mic...si cu dedicatie:"D_le Anakin Skywalker,m-am indragostit de spada laser a dumitale! " .Nu pot macar atat sa fac si ioooo?Si pe urma pot sa stau in banca mea...
Vorbind serioas,si eu am incercat sa-i tin Elizei,moralul sus cu incurajari si sfaturi...
si ma bucur pt ea....nu ma oftic ca ea il vede si eu nu..Las,eu ma uit la filmele lui
lil_devil
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:05
De la: Luli2, la data 2008-12-02 10:13:14elisa, ma bucur tare mult ca intr-un final ai avut parte de momente frumoase! noi, oamenii, nu mergem mai departe si nu castigam nimic pentru ca ne temem prea tare ca vom pierde...din pacate asa procedam multi dintre noi, si eu si tu...important este ceea ce simti si ce crezi tu. daca tu vrei sa mergi mai departe, mergi!
vreau sa va marturisesc, fetelor, ca multe din sfaturile date de voi elisei, mi-au prins bine si mie, desi eu nu-s indragostita de un actor.
elisa, mult succes!


Luli2 ,si tu ai probleme de genul asta? Ma bucur daca s-au impuscat doi iepuri de-o data. Sa fii fericita!
lil_devil
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:12
Scuze ELISA,ca ti-am scris gresit de doua ori numele!
lil_devil
Postat pe 2 Decembrie 2008 23:14
lil_devil, am si eu niste probleme de suflet, dar cum s-au deschis atatea topicuri cu probleme de genul acest...nu mai are rost sa-mi spun si eu offf-ul...desi fiecare problema are specificul ei...pana la urma dragostea e aceeasi, sentiment puternic...
bravo, elisa! ma bucur sincer pt tine si sper ca vei fi fericita, cu hayden sau fara el
Lulli
Postat pe 3 Decembrie 2008 09:29
Lil devil lasa in pace "spada laser" a dumisale!!! Vezi ca sunt cu ochii pe tine!


Luli2 si eu ma bucur mult pentru tine. Vreau sa cred ca si eu am contribuit un piculet. Numai bine si fericire iti doresc.
tally_weijl
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:46
tally_weiil, sigur ca si tu faci parte! multumesc pentru urari si iti doresc si tie numai bine!
elisa, nu ne mai spui nimic?
Lulli
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:26
Cum as putea sa va multumesc la fiecare in parte pt sprijinul acordat?Numai faptul ca a fodst cineva ca sa-mi imi asculte of-ul m-a ajutat foarte mult.Va doresc din suflet la toate sa fiti fericite!!!Nu pot spune ca acum eu sunt fericita 100%,pt ca exista in continuare acea frica,dar imi este mai bine pt ca m-am convins de anumite lucruri...cum ar fi: H.nu vrea sa-mi faca rau,in sensul ca nu e egoist si ca nu se gandeste numai la el sa-i fie bine,si nu-i sunt indiferenta..Sau cel putin asa m-a facut sa cred in momentul de fata.(Am avut mai multe discutii si eu i-am spus la un moment dat, ca nu-l cred cand spune ca i-a fost dor de mine,altfel nu s-ar mai fi purtat atat de rece fata de mine.El mi-a raspuns ca s-a ascuns,crezand ca asa e mai bine.L-am intrebat cum poate sa-si ascunda sentimentele,sa se prefaca si mi-a raspuns zambind mai ingluma,mai in serioas,ca este pesemne un actor mai bun decat se crede el,dar m-a asigurat ca a avut un "rol" destul de greu.)

Postat pe 4 Decembrie 2008 05:36
Si oricum,timpul acesta in care nu am vorbit deloc cu el si am crezut ca totul e pierdut,m-a facut sa prefer sa ramanem macar prieteni decat sa ne dam te tot uitarii unul pe celalalt...

Postat pe 4 Decembrie 2008 06:35
De la: lil_devil, la data 2008-12-02 14:38:23Si eu ma bucur pt tine,Eliza!!! Si sper sa stii sa mentii prietenia cu el.Sa nu va mai suparati!!!!Si sa-l pupi din partea mea,ca si mie imi curg balele dupa el de cand la-m vazut in SW !!!! Hi,hi,hi...


Ok,am sa vad cum fac,cu prima ocazie....cand o sa-l intalnesc pe Anakin in persoana...o sa-i spun si dedicatia ...
Iar legat de H.,o sa incerc sa am grija sa nu ne suparam indiferent de ce se va intampla... Si multumesc si pt sustinere,de altfel multumesc si celorlalte fete! Va pup pe toate!

Postat pe 4 Decembrie 2008 06:43
elisa, esti o fata de nota 10! ma bucur sincer pt tine ca te simti mai bine sufleteste...lucrurile se vor aseza incet, incet...si ma bucur ca ti-ai impartasit bucatele din sufletul tau noua, fetelor de pe forum...si nu ai procedat ca majoritatea...spui ce problema ai si apoi nu ne tii la curent cu evenimentele...am observat ca sfaturile au contat pt tine si ca m-am simtit aproape de tine, surpinzandu-ma chiar ca ma gandesc "oare ce a mai facut elisa?" iti doresc numai bine si sa fii fericita pentru ca meriti!
Lulli
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:12
De la: Luli2, la data 2008-12-04 11:12:27elisa, esti o fata de nota 10! ma bucur sincer pt tine ca te simti mai bine sufleteste...lucrurile se vor aseza incet, incet...si ma bucur ca ti-ai impartasit bucatele din sufletul tau noua, fetelor de pe forum...si nu ai procedat ca majoritatea...spui ce problema ai si apoi nu ne tii la curent cu evenimentele...am observat ca sfaturile au contat pt tine si ca m-am simtit aproape de tine, surpinzandu-ma chiar ca ma gandesc "oare ce a mai facut elisa?" iti doresc numai bine si sa fii fericita pentru ca meriti!


Subscriu. Nici eu nu ma puteam exprima mai bine. Toate cele bune Elisa!!!
Tine minte:sansa este de partea celor puternici care isi asuma riscuri.
tally_weijl
Postat pe 4 Decembrie 2008 12:41
Si totusi...parca duc lipsa luxului de amanunte cu care ne-a invatat...Voi nu? Elisa,you are the best! goood luck!
MAY THE FORCE BE WITH YOU!!!!! he,he,he!!!!
lil_devil
Postat pe 4 Decembrie 2008 13:44
De la: Luli2, la data 2008-12-04 11:12:27elisa, esti o fata de nota 10! ma bucur sincer pt tine ca te simti mai bine sufleteste...lucrurile se vor aseza incet, incet...si ma bucur ca ti-ai impartasit bucatele din sufletul tau noua, fetelor de pe forum...si nu ai procedat ca majoritatea...spui ce problema ai si apoi nu ne tii la curent cu evenimentele...am observat ca sfaturile au contat pt tine si ca m-am simtit aproape de tine, surpinzandu-ma chiar ca ma gandesc "oare ce a mai facut elisa?" iti doresc numai bine si sa fii fericita pentru ca meriti!

subscriu
si nu fii straina pe forum
pupici

Postat pe 4 Decembrie 2008 14:00
he,he...ce amuzant e ca noi toate,dimineata...pac..intram direct pe Kudica si ne uitam sa vedem daca ,elisa,a mai lasat un comentariu,ceva . E ca si cum ne uitam sub brad dupa cadouri. He,he,he...!
lil_devil
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:07
De la: lil_devil, la data 2008-12-04 14:07:22he,he...ce amuzant e ca noi toate,dimineata...pac..intram direct pe Kudica si ne uitam sa vedem daca ,elisa,a mai lasat un comentariu,ceva . E ca si cum ne uitam sub brad dupa cadouri. He,he,he...!

nu mai am nimic de adugat...dreptatea e de partea ta, lil_devil!
Lulli
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor , despartire ! Poveste trista :( 11 De la: george25 12 Septembrie 2011 22:00
Parintii nu sunt de acord cu relatia noastra... 64 De la: kudika084034 17 Noiembrie 2009 21:21
Declaratia ta..... 5 De la: mihablonda 4 Mai 2010 23:42
ce parere aveti? 3 De la: tematoare 3 Septembrie 2010 14:49
... 6 De la: BogdanPaul 24 Martie 2009 05:35