Setari Cookie-uri

Iubirea mea imposibila e un actor american cunoscut.M-am indragostit de el.

aveam impresia ca citesc episoadele unui film.
succes si incearca sa fi mai curajoasa si mai sigura pe tine
shiba_carmen
Postat pe 6 Decembrie 2008 02:01
Cum de ai ajuns sa ai job-ul asta? Uite intreb si eu acum ca musca, dar dupa atatea nazbatii, poate vor si altii sa ajunga ca tine ;;)

te pup

p.s. poza din avatar e a ta? daca da, esti super dragutza....
rominabad
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:31
Si noi,restu' fetelor,cum o sa stim ce s-a mai intamplat? .Refuz sa cred ca povestea s-a incheiat
Stilll_MeG
Postat pe 6 Decembrie 2008 22:01
Nici mie nu prea mi-e clar... S-a terminat povestea intre ei,si ea s-a resemnat sa ramana amici?
lil_devil
Postat pe 6 Decembrie 2008 22:12
Speram la ceva cu mai mult happy end
Stilll_MeG
Postat pe 7 Decembrie 2008 02:06
De la: rominabad, la data 2008-12-06 18:31:14Cum de ai ajuns sa ai job-ul asta? Uite intreb si eu acum ca musca, dar dupa atatea nazbatii, poate vor si altii sa ajunga ca tine ;;)

te pup

p.s. poza din avatar e a ta? daca da, esti super dragutza....


Hey,ammm...eu am avut un mare noroc care m-a adus aici.Si norocul meu consta in nasii de cununie ai fratelui meu(Nasul este un om de afaceri foarte bun american,insurat cu o amica buna si fosta colega de scoala a fratelui meu).L-au ajutat pe fratele meu si sotia lui sa vina in America. Apoi dupa doi ani in care fratele meu m-a chemat si pe mine.Parintii mei nu mai traiesc,doar ei sunt familia mea.Am urmat una dintre cele mai renumite scoli de make up artist:MKC Beauty Academy din California.Nasul este cel care ,mi le-a platit.Fara aceasta scoala nu aveam nici-o sansa.Scoala presupune ore de teorie si de practica.Cele de practica se fac si in cadrul scolii cat si cu ocazia a mai multor evenimente de fashion and style, entertainment.Studentii cei mai buni,au ocazia sa fie luati ca "ucenici".Eu spre exemplu am fost luata ca "ucenica" alaturi de profesorii mei de make-up la doua filme,dintre care unul foarte cunoscut si unde am prins ceea mai mare experienta"Apocalypto".Multi studenti nu vin,pt ca atunci cand lucrezi ca ucenic, nu esti intotdeauna platit...asta se lasa la aprecierea make-up artistului care ti-e profesor si pt care lucrezi., si in plus,cei mai multi studenti sunt de bani gata si pot face rost de loc de munca si prin alte metode dupa ce sunt absolviti. Insa eu,am insistat mult.Eram prima cand era vorba de asa ceva,nu ma interesa daca nu ma vor platii sau cat de departe ma vor trimite.Conta sa fiu acolo,in lumea lor si sa ma fac observata de catre producatorii de film.Apoi dupa ce am absolvit,m-am inscris la agentiile de munca...dar avand in vedere ca eram deja cunoscuta oarecum si prin ajutorul profesorului meu(cu care pe urma am si avut o relatie de 1 an jumate,acum un an de zile) si plus ca scoala in sine presupune sustinerea noilor make-up artisti,ofertele nu au intarziat prea mult sa apara.Si astfel am ajuns sa lucrez prima oara pentru revista Nikki Style ,apoi Dream si chiar si pt scurt timp am lucrat si pt una dedicata adultilor.Iar de 7 luni lucrez pt o casa de productie de film si pt Revlon.Dezavantajul acestei meserii este faptul ca nu ai un program fix.Poti sa ai 12 ore pe zi de munca.Trebuie sa fi intotdeauna disponibila atat din punct de vedere al timpului cat si al deplasarii departe de casa si familie.Dar pe cat de epuizanta, pe atat de frumoasa este.

Postat pe 7 Decembrie 2008 04:02
De la: Stilll_MeG, la data 2008-12-06 22:01:56Si noi,restu' fetelor,cum o sa stim ce s-a mai intamplat? .Refuz sa cred ca povestea s-a incheiat


Povestea nu s-a incheiat de tot...Ne-am mai vazut.....Hai sa va povestesc o intamplare amuzanta(zic eu)...Cum a fost al doilea sarut:
Inca din seara petrecerii,ne-am intalnit zilnic (exceptie Luni,Marti si vineri).Dar,asa mai amical..Si eu care credeam ca el vrea o noapte de la mine si apoi la revedere.Nici macar nu m-a sarutat.. pana miercuri seara....Si chiar a fost o chestie jenanta pt mine felul cum s-a intamplat. Am "hoinarit" toata noaptea prin diferite locuri,dar cu taxiul,nu cu masina lui personala.Cand am ajuns la mine in camera de hotel,am mai stat putin,i-am arata diferite poze,am mai vorbit(de parca nu era de ajuns cat vorbisem toata noaptea)dar nimic mai mult.Apoi a plecat.Cand am inchis usa dupa el,am simtit o parere de rau.Adica,chiar asa sa nu faca nici un gest mai...,sa nu isi doreasca sa ma sarute?Si stateam in pat si ma gandeam la chestia asta.Peste 5 minute ma suna si.mi zice cu o voce stinsa, ca a uitat cheile"I forgot the keys"S-a intors,cand i-am deschis usa,si-a cerut scuze si i-am luat-o inainte zicandu-i ca n-am gasit nici-o cheie,si daca e sigur ca le-a uita la mine sau le-a pierdut.In gandul meu ma intrebam daca cumva asta nu e decat un pretext ca sa se intoarca.Am vazut eu se uita lung la mine fara sa zica ceva.In fine pana la urma l-am invitat sa le caute cu mine.Dar mi-am amintit: Noi venisem cu taxiul nu avea de ce sa-si ia cheile de la masina.Apoi a spus ca sunt cele de la camera.Ciudat mi s-a parut.Usa de la camera mea se deschide cu cartela...si aici, cam putine hoteluri inca mai folosesc cheile..Anyway,nu s-a gasit nicio cheie.Am incetat cautarile.Nu stiu cum se apropie el de mine spunand niste glume batand apropuri,cu zambetul lui minunat pe buze......se apleaca,pot sa spun ca se cocoseaza(eu am decat 1.60 )ma ia in brate si ma saruata(Aleluia!) Simteam ca-mi iese inima din piept...looool!!!La un moment dat,m-am oprit si-am "poruncit" sa recunoasca faptul ca a fost doar un pretext faza cu cheile.Dar nu a recunoscut nimic.A spus ca a fost vina mea,ca nu am inteles...bine.Si incepe sa rada si eu tot il intrebam ce anume nu am inteles.Si ma lamureste in cele din urma.El de fapt a zis:" I forgot the kiss!..not "the keys" Ehhhh...ce puteam sa spun.?D-aia ramasese el blocat in usa cand l-am invitat sa cautam cheile impreuna,ca in prima faza nu-si dadea seama despre ce vorbesc si apoi s-a prins.Si ca sa rada un pic de mine,si-a intrat in "rol" si se facea ca isi cauta cheile. Foarte "funny" pt el!Acum cand imi amintesc,si mie imi vine sa rad.. In fine,sunt frumoase iesirile cu el,nu voi uita niciodata. Timpul trece iar eu nu mai am mult de stat aici.Marti, ne vom intoarce(toata echipa) de unde am plecat si de acolo fiecare la casa lui.Nu stiu cum are sa se termine...mai ales ca locuim destul de departe unul de celalalt...Iar el,nu locuieste singur...Nici nu vreau sa ma gandesc ca iarasi intru in depresie.

Postat pe 7 Decembrie 2008 04:19
Scuza-ti iarasi greselile de gramatica

Postat pe 7 Decembrie 2008 04:39
De la: crista_galli, la data 2008-12-04 14:00:14
De la: Luli2, la data 2008-12-04 11:12:27elisa, esti o fata de nota 10! ma bucur sincer pt tine ca te simti mai bine sufleteste...lucrurile se vor aseza incet, incet...si ma bucur ca ti-ai impartasit bucatele din sufletul tau noua, fetelor de pe forum...si nu ai procedat ca majoritatea...spui ce problema ai si apoi nu ne tii la curent cu evenimentele...am observat ca sfaturile au contat pt tine si ca m-am simtit aproape de tine, surpinzandu-ma chiar ca ma gandesc "oare ce a mai facut elisa?" iti doresc numai bine si sa fii fericita pentru ca meriti!

subscriu
si nu fii straina pe forum
pupici



offff,si eu care,de la un timp,de cand m-a sfatuit lil_devil ca ar fi mai bine sa nu mai scriu,ma gandesc chiar sa-mi inchid contul.Pe de-o parte ea are dreptate...Eu,fiind in valul de a povestii,de a-mi spune of-ul disperat, nici nu m-am gandit la chestia asta...Daca intr-o zi am sa ma decid,si contul meu n-o sa mai fie aici,sper sa ma intelegeti de ce l-am sters.

Va pup!

Postat pe 7 Decembrie 2008 04:45
sincer am citit si eu toata povestea de la capat pana la final...ce pot sa zic...peste un timp cand ai sa il uiti cred ca iti vei aduce aminte cu drag de aceste momente...si poate ai dreptate poate el u e pt tine..nu pt ca e superior ci doar pentru ca nu te merita....nu ai fi vrut si u sa ajungi in locul prietenei lui actuale nu????...asa ca o relatie cu o persona care iti este ''egala'' cum spui tu te-ar face mult mai fericita!!!nu crezi?...poop si ai grija de tine:*
(si asa ca o paranteza am de destul mult timp cotu acesta insa e prima oara cand trimit un mesaj:P)
monique_4all
Postat pe 7 Decembrie 2008 06:32
wow! am citit fiecare comentariu! bestial!
Elisa, sper sa iasa bine pt tine, oricare ar fi finalul. Sa stii ca nimic nu e intamplator...si fiecare intamplare isi are urmarile ei. Sper sa nu`ti inchizi contul si sa ne mai spui cate ceva din cand in cand. multa fericire!
mainedimineata
Postat pe 7 Decembrie 2008 09:21
foarte tare faza cu "kiss" vs "keys"

ma bucur pt tine Elisa,bucura-te de clipele petrecute cu el
DeeaCatalina
Postat pe 7 Decembrie 2008 11:53
dragutza, nu stiu dac ai facut ceva pana acuma, insa eu iti spun asa:
- nu te simti inferioara nimanui, in primul rand suntem oameni si orice am lucra si am orice statut social am avea asta conteaza in primul rand suntem egali din cele mai multe puncte de vedere
- eu as fi cu el ca asa va trece poate ani sa te intrebi de ce nu ai facut-o, asa macar chiar daca te indragostesti ai sanse sa iti treaca daca nu va fi numai o aventura
- altfel pot sa iti spun ca daca ceva iti doresti cu adevarat si gandurile tale sunt pozitive, dorinta sa fii cu el se poate implini, asta numai daca tu vei fi constineta ca nu iti este superior si ca poate avea o relatie cu tine, pentru ce insemni tu ca persoana
- trebuie SA AI INCREDRE IN TINE!!! cu siguranta esti frumoasa daca o vedeta s-a uitat la tine, asta trebuie sa iti dea incredere maxima in tine, sa iti dai seama ca daca tu te placi pe tine, te vezi frumoasa intradevar te vor vedea si ceilaalti la fel .
pa pa
aleenna13
Postat pe 7 Decembrie 2008 15:49
Elisa, nu zic neaparat sa ne mai spui cum mai merge, ci sa fii p-aici prin preajma, poate intri intr-o cafenea virtuala sa mai dai un buna ziua, chestii d-astea. Eu am fost surprinsa cat de multi utilizatori sunt deschisi si vor sa-si faca prieteni, chiar si virtuali. Eu pe unii dintre ei chiar i-am intalnit si sunt oameni super de treaba.
Atata tot

Postat pe 7 Decembrie 2008 15:59
De la: lovelisa, la data 2008-12-07 04:19:46
De la: Stilll_MeG, la data 2008-12-06 22:01:56Si noi,restu' fetelor,cum o sa stim ce s-a mai intamplat? .Refuz sa cred ca povestea s-a incheiat


Povestea nu s-a incheiat de tot...Ne-am mai vazut.....Hai sa va povestesc o intamplare amuzanta(zic eu)...Cum a fost al doilea sarut:
Inca din seara petrecerii,ne-am intalnit zilnic (exceptie Luni,Marti si vineri).Dar,asa mai amical..Si eu care credeam ca el vrea o noapte de la mine si apoi la revedere.Nici macar nu m-a sarutat.. pana miercuri seara....Si chiar a fost o chestie jenanta pt mine felul cum s-a intamplat. Am "hoinarit" toata noaptea prin diferite locuri,dar cu taxiul,nu cu masina lui personala.Cand am ajuns la mine in camera de hotel,am mai stat putin,i-am arata diferite poze,am mai vorbit(de parca nu era de ajuns cat vorbisem toata noaptea)dar nimic mai mult.Apoi a plecat.Cand am inchis usa dupa el,am simtit o parere de rau.Adica,chiar asa sa nu faca nici un gest mai...,sa nu isi doreasca sa ma sarute?Si stateam in pat si ma gandeam la chestia asta.Peste 5 minute ma suna si.mi zice cu o voce stinsa, ca a uitat cheile"I forgot the keys"S-a intors,cand i-am deschis usa,si-a cerut scuze si i-am luat-o inainte zicandu-i ca n-am gasit nici-o cheie,si daca e sigur ca le-a uita la mine sau le-a pierdut.In gandul meu ma intrebam daca cumva asta nu e decat un pretext ca sa se intoarca.Am vazut eu se uita lung la mine fara sa zica ceva.In fine pana la urma l-am invitat sa le caute cu mine.Dar mi-am amintit: Noi venisem cu taxiul nu avea de ce sa-si ia cheile de la masina.Apoi a spus ca sunt cele de la camera.Ciudat mi s-a parut.Usa de la camera mea se deschide cu cartela...si aici, cam putine hoteluri inca mai folosesc cheile..Anyway,nu s-a gasit nicio cheie.Am incetat cautarile.Nu stiu cum se apropie el de mine spunand niste glume batand apropuri,cu zambetul lui minunat pe buze......se apleaca,pot sa spun ca se cocoseaza(eu am decat 1.60 )ma ia in brate si ma saruata(Aleluia!) Simteam ca-mi iese inima din piept...looool!!!La un moment dat,m-am oprit si-am "poruncit" sa recunoasca faptul ca a fost doar un pretext faza cu cheile.Dar nu a recunoscut nimic.A spus ca a fost vina mea,ca nu am inteles...bine.Si incepe sa rada si eu tot il intrebam ce anume nu am inteles.Si ma lamureste in cele din urma.El de fapt a zis:" I forgot the kiss!..not "the keys" Ehhhh...ce puteam sa spun.?D-aia ramasese el blocat in usa cand l-am invitat sa cautam cheile impreuna,ca in prima faza nu-si dadea seama despre ce vorbesc si apoi s-a prins.Si ca sa rada un pic de mine,si-a intrat in "rol" si se facea ca isi cauta cheile. Foarte "funny" pt el!Acum cand imi amintesc,si mie imi vine sa rad.. In fine,sunt frumoase iesirile cu el,nu voi uita niciodata. Timpul trece iar eu nu mai am mult de stat aici.Marti, ne vom intoarce(toata echipa) de unde am plecat si de acolo fiecare la casa lui.Nu stiu cum are sa se termine...mai ales ca locuim destul de departe unul de celalalt...Iar el,nu locuieste singur...Nici nu vreau sa ma gandesc ca iarasi intru in depresie.


Well,good luck girl ...sper totusi sa nu iti stergi contul si sa mai auzim vesti de la tine from time to time
Si daca o sa colaborezi vreodata cu Oliver James,zi-i te rog sa traga o fuga prin Bacau (i love that boy )
Stilll_MeG
Postat pe 7 Decembrie 2008 18:31
AI DREPTATE !!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 8 Decembrie 2008 09:59
elisa draga, nici macar un moment nu m-am gandit ca ai intrat pe forum doar ca sa-ti spui of-ul. ai fost deschisa si sincera, si cei care sunt oemni adevarati stiu sa aprecieze asta! iti fac si eu aceeasi invitatoe ca si crista te asteptam la cafenea, nu se stie candva poate ca vei cunoaste oameni de pe acest forum...mai intai mi-au devenit prieteni virtuali, apoi i-am cunoscut , o parte din ei, si au devenit ca o mare familie pt mine. aici, printre noi, sunt oameni cu suflet mare, deschisi care iti pot fi alaturi mereu si oricand. imi pare bine ca macar acum esti fericita, traieste din plin aceste momente! si sper sa ne mai auzim. pupici
Lulli
Postat pe 8 Decembrie 2008 11:01
De la: lovelisa, la data 2008-12-07 04:02:47
De la: rominabad, la data 2008-12-06 18:31:14Cum de ai ajuns sa ai job-ul asta? Uite intreb si eu acum ca musca, dar dupa atatea nazbatii, poate vor si altii sa ajunga ca tine ;;)

te pup

p.s. poza din avatar e a ta? daca da, esti super dragutza....


Hey,ammm...eu am avut un mare noroc care m-a adus aici.Si norocul meu consta in nasii de cununie ai fratelui meu(Nasul este un om de afaceri foarte bun american,insurat cu o amica buna si fosta colega de scoala a fratelui meu).L-au ajutat pe fratele meu si sotia lui sa vina in America. Apoi dupa doi ani in care fratele meu m-a chemat si pe mine.Parintii mei nu mai traiesc,doar ei sunt familia mea.Am urmat una dintre cele mai renumite scoli de make up artist:MKC Beauty Academy din California.Nasul este cel care ,mi le-a platit.Fara aceasta scoala nu aveam nici-o sansa.Scoala presupune ore de teorie si de practica.Cele de practica se fac si in cadrul scolii cat si cu ocazia a mai multor evenimente de fashion and style, entertainment.Studentii cei mai buni,au ocazia sa fie luati ca "ucenici".Eu spre exemplu am fost luata ca "ucenica" alaturi de profesorii mei de make-up la doua filme,dintre care unul foarte cunoscut si unde am prins ceea mai mare experienta"Apocalypto".Multi studenti nu vin,pt ca atunci cand lucrezi ca ucenic, nu esti intotdeauna platit...asta se lasa la aprecierea make-up artistului care ti-e profesor si pt care lucrezi., si in plus,cei mai multi studenti sunt de bani gata si pot face rost de loc de munca si prin alte metode dupa ce sunt absolviti. Insa eu,am insistat mult.Eram prima cand era vorba de asa ceva,nu ma interesa daca nu ma vor platii sau cat de departe ma vor trimite.Conta sa fiu acolo,in lumea lor si sa ma fac observata de catre producatorii de film.Apoi dupa ce am absolvit,m-am inscris la agentiile de munca...dar avand in vedere ca eram deja cunoscuta oarecum si prin ajutorul profesorului meu(cu care pe urma am si avut o relatie de 1 an jumate,acum un an de zile) si plus ca scoala in sine presupune sustinerea noilor make-up artisti,ofertele nu au intarziat prea mult sa apara.Si astfel am ajuns sa lucrez prima oara pentru revista Nikki Style ,apoi Dream si chiar si pt scurt timp am lucrat si pt una dedicata adultilor.Iar de 7 luni lucrez pt o casa de productie de film si pt Revlon.Dezavantajul acestei meserii este faptul ca nu ai un program fix.Poti sa ai 12 ore pe zi de munca.Trebuie sa fi intotdeauna disponibila atat din punct de vedere al timpului cat si al deplasarii departe de casa si familie.Dar pe cat de epuizanta, pe atat de frumoasa este.



Woooow,Elisa,tu i-ai facut asa urati p-aia din Apocalipto? ...........just kidding! Mi-a placut foarte mult personajele,cat si filmul in sine.
Si haioasa faza cu "the keys and the kiss"...chiar romantica...ehhhh...Si se pare ca lumea te vrea la cafea...atunci,nu-ti sterge contul.
lil_devil
Postat pe 9 Decembrie 2008 00:04
De la: Luli2, la data 2008-12-08 11:01:02elisa draga, nici macar un moment nu m-am gandit ca ai intrat pe forum doar ca sa-ti spui of-ul. ai fost deschisa si sincera, si cei care sunt oemni adevarati stiu sa aprecieze asta! iti fac si eu aceeasi invitatoe ca si crista te asteptam la cafenea, nu se stie candva poate ca vei cunoaste oameni de pe acest forum...mai intai mi-au devenit prieteni virtuali, apoi i-am cunoscut , o parte din ei, si au devenit ca o mare familie pt mine. aici, printre noi, sunt oameni cu suflet mare, deschisi care iti pot fi alaturi mereu si oricand. imi pare bine ca macar acum esti fericita, traieste din plin aceste momente! si sper sa ne mai auzim. pupici



Pe mine nu ma invita nimeeeeeni la cafea...???!!!Woeeeeeee!!!! I'm jelous!
lil_devil
Postat pe 9 Decembrie 2008 00:07
De la: lil_devil, la data 2008-12-09 00:07:51
Pe mine nu ma invita nimeeeeeni la cafea...???!!!Woeeeeeee!!!! I'm jelous!

pai eu ce sa-ti fac daca ai lasat topicu' cu victoria secret de izbeliste.....
Intra si tu pe acolo si-ti dau eu o cafeluta...bine?

Postat pe 9 Decembrie 2008 00:40
lil, hai la apel la cafenea! uite si crista te cheama!hai, hai, hai!
Lulli
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:24
Scriu si eu aici pe marginea acestei povesti......sunt uimita de sfaturile frumoasei ce le-ati dat tipei in cauza.Asta m-a facut si pe mine sa las cateva randuri....
Nici eu nu sunt in ro si duc lipsa teribil de mult a unei prietene, a unei conversatii sincere.A unei descarcari sufletesti,....ca de... nimeni nu e de piatra si mai ai nevoie sa spui offf-ul unei femei...ca persoana iubita nu tot timpul intelege asa cum ne intelegem noi femeile.
meekk
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:06
meekk, aici pe forum vei gasi mereu sustinere si sfaturi...chiar daca mai sunt tot felul de specimeni...indrazneste! intra pe cafenele, scrie si sigur nu vei ramane fara raspuns! pupici
Lulli
Postat pe 15 Decembrie 2008 19:04
Hei,nu mai stie nimeni nimic de Loveliza? Ne-a lasat cu ochii in soare?
lil_devil
Postat pe 17 Ianuarie 2009 12:43
cred ca da...adica ne-a parasit
Lulli
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:41
Ce s-o fi intamplat cu ea? O mai vb cu Hayden?
lil_devil
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:00
De la: elisa24, la data 2008-11-09 23:50:40Buna!Sunt Elisa,si mi-am deschis cont pe Kudica pt ca simt nevoia sa vorbesc cu mai multe persoane care nu ma cunosc personal,si in facta caruia voi reusii sa dezvalui secretul meu care nu-mi da pace in ultimile doua luni.M-am indragostit de un actor american..Nu pot sa-i comand inimi,in fiecare zi il vad pe platourile de filmare,lucrez cu el,vorbesc cu el,si asta datorita profesiei mele ca make-up artist.Incerc sa ma ascund,nu vreau ca si ceilalti actori,colegi sa-si dea seama,dar el m-a simtit.Ma invita sa beau cafeaua cu el in pauzele de filmare,si ne dadeam in vorba de una,alta.. m-a intrebat cum ajuns aici,mi-a spus ca nu stie mare lucru despre Romania,daca am prieten..si abureli din astea.. Nu intotdeauna eram doare noi siguri in pauze,dar in ultimul timp am obs.ca de fiecare data el venea sa vornbeasca cu mine pt ca ii facea placere,spunea el.Oarecum am devenit un pic confidentiali,si chestia asta nu-mi prindea chiar atat de bine pt ca de multe ori mai aducea aminte si despre iubita lui,si ea actrita,si ma face geloasa.Saptamana trecuta,dupa ce a terminat de filmat o secventa pe timp de noapte,in sala de machiaj am ramas singuri.Eu in timp ce i-am indepartam aplicatiile si trucajul de fata,ma fixa cu privirea fara sa spuna nimic..(ce-i drept imi placea lucrul asta).Cand am ajuns la masajul facial (cu o crema specifica,care se aplica dupa ce a fost indepartat un machiaj complex,in cazul lui practic era ca o masca)el ma intreaba daca toate romancele sunt asa frumoase ca mine..imi spune ca eman foarte multa sexualitate ,si ca si-a dat seama ca el imi este pe plac.Eu,binenteles ca am negat rusinata,i-am spus ca imi e pe plac dar nu mai mult decat trebuie.Stiti ce a facut in secunda 2?M-a tras peste el(el era pe scaun) si m-a sarutat.Nu-mi venea sa cred!!!Nu stiam ce sa zic...M-a intrebat daca vreau sa ies cu el.Mi-a dat seama ce fel de invitatie este,dar nu am acceptat pt ca mi-as fi facut mai rau mie.Nu cred ca as putea sa nu-i cedez odata ce am iesit cu el,si m-as indagosti mai rau de el.Si stiu ca el e dornic doar de o aventura.Cred ca a fost surprins de refuzul meu siSi-a cerut iertare in urmatoarele zile.Dupa acest sarut si refuz,Hayden s-a schimbat.Nu mai vine atat de des sa vorbeasca cu mine in pauzele cafea,iar discutiile noastre se rezuma doar pe plan profesional.Ne purtam amandoi ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Singurul lucru care nu s-a schimbat este ca in continuare ma fixeaza cu privirea,in special cand il machez,fara sa-mi spuna ceva.De multe ori evit sa-l machez eu,si-i las pe ceilalti colegi,nu ca nu mi-ar face placere,dar simt ca ma indragostesc tot mai rau de el,doar privindu-l si sunt constienta ca iubirea mea pt el e chiar imposibila...Nu va fi niciodata nimic intre noi,chiar daca am inteles de la paparazzi ca cu iubita lui nu prea se mai vede,ca s-au cam racit...El este un star,e superior,eu nu sunt de nasul lui...stiu asta.Dar acel sarut,ma vaneaza in continuare si recunosc ca o parte din mine si-ar dorii sa fi acceptat aceea invitatie.Ce as putea sa fac sa-l uit?Profesia ma face sa-l vad in fiecare zi...Iar filmarile se vor termina in curand,si cred ca mai rau imi va fi cand nu-l voi mai vedea.De fapt nici nu stiu ce mai vreau...sunt intr-o mare dilema...





................................
nadia34
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:42


Buna Elisa.Povestea ta mi s-a parut extrem de interesanta si o sa-ti spun si de ce.Cu ceva timp in urma,mai precis cateva luni,m-am indragostit si eu tot de un american,tot celebru(poate nu chiar celebru,dar foarte cunoscut oricum in New York)om de afaceri,si am avut exact aceleasi senzatii ca si tine.Noi ne-am cunoscut de fapt la un interviu pentru un post pe care firma lui,care avea reprezentanta si in Romania,l-a scos la concurs ca sa zic asa.In fine,ideea e ca eu m-am dus acolo fara sa am habar cine e el sau cat e de renumit.Pur si simplu m-a sunat,iar a doua zi ne-am intalnit.N-as vrea sa idealizez povestea asta in nici un fel,pentru ca nu are rost.Dar a fost prima oara in viata mea cand am vazut ce inseamna dragostea la prim vedere in care,sincer,nu credeam.Din momentul in care ni s-au intalnit privirile am stiut ca va fi o persoana greu de uitat...si am avut dreptate.Mai trist e ca l-am simtit si pe el atras de mine,am simtit acea legatura pe care o simti numai cu anumite persoane foarte"speciale" in decursul vietii.Interviul nu a decurs deloc ca un interviu.Am vorbit ca si cum am fi fost doi prieteni care nu s-au vazut de mult.La final,cand eu ma gandeam ca nu o sa-l mai vad niciodata,mi-a spus ca-mi va trimite un mesaj pe mail,de pe adresa lui,in cazul in care am vreo nelamurire sau vreo intrebare pentru el.Iti marturisesc ca nu l-am crezut pe moment,dar cand am ajuns acasa si am vazut mesajul am fost extrem de surprinsa.I-am aflat si numele intreg,evident,si l-am cautat pur si simplu pe google sa vad daca aflu ceva.Cand am vazut cine este acest om,vreu sa-ti spun ca am fost socata.Nu puteam decat sa ma gandesc ca am fost fata in fata,ne-am privit in ochi,ne-am strans mana,ne-am zambit...si ochii lui pe care nici astazi nu mi-i pot scoate din cap.Cei mai frumosi ochi pe care i-am vazut vreodata...Mi-am facut curaj si i-am scris,intrebandu-l ceva cat se poate de banal,legat de firma lui.Am fost socata din nou cand am vazut ca mi-a raspuns in 10 minute.Si uite asa s-a stabilit legatura intre noi...discutiile au devenit mult mai personale,am trecut inclusiv la planuri de vacanta,iar eu credeam ca am murit si am ajuns in rai.Dar,ghinion:domnul era deja la New York si de-atunci a tot promis ca se intoarce si,ce sa vezi,n-a mai ajuns...E cam greu de ajuns din America in Romania,intr-adevar Asta este,end of story.Sfatul meu pentru tine,desi stiu ca sfaturile nu-si au sensul in asemenea cazuri,e sa fii atenta.Astia sunt oameni obisnuiti sa aiba totul,oameni care se plictisesc repede,oameni fara prea multe sentimente.Nu spun ca al tau n-ar putea fi o exceptie,dar nu te baza prea mult pe asta.Pentru ca ei pleaca fara sa priveasca in urma,iar noi ramanem fara sa stim ce ne-a lovit.
bimbada
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:47
Elisa, cand il vezi pe Orlando sa-i spui ca-l iubesc si nu e nici o problema, ma pot stabili in America !
royan
Postat pe 1 Februarie 2009 17:31
Buna fetelor, buna Elisa, ce poveste de dragoste emotionanta, plus de toate tu esti atat de frumoasa si finuta, iti doresc sa fii fericita, si asteptam cu nerabdare sa auzim lucruri frumoase care ti s-au intamplat, ce mult iti doresc sa ramai cu el. Soarta asta e foarte frumoasa Elisa ca nu stii ce ti ofera, fii optimista, gandeste pozitiv si totul o sa fie bine. Te pup si sa ai grija de tine.
lover_woman
Postat pe 2 Februarie 2009 13:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povestea mea de iubire a inceput sa sune cu o manea.... 13 De la: Borntobewild 30 Martie 2010 21:25
Parintii mei nu sunt de acord 8 De la: dennissse 11 Mai 2010 20:40
ajutor 3 De la: camelusha83 2 August 2009 12:35
ajutoooorrrrrrr!!!!!!! 75 De la: kudika033765 16 Octombrie 2009 19:34
ea- manager, el- vanzator stradal 459 De la: CIBELA 7 Aprilie 2010 18:41