Setari Cookie-uri

scorpioanca cu un taurash

care credeti ca ar fi procentajul dintre aceasta combinatie?????

Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:45
50%
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:46
la cit sunt de incapatinati amindoi....as zice 30 %
_iluzie_
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:37
depinde de la om la om... nu toti avem acelasi caracter chiar dak ne nastem in zodii asemanatoare.. va tine numai dak va doriti acelasi lucru si priviti viata din acelasi pct.. altfel la kt sunt amun2 de inkpatinati va fi mereu o furtuna.. taurul completeaza scorpionul pt k stie unde sal atinga iar scorpionul completeaza taurul pt k ii da cei place.. (dak intelegi ceti spun)
p.s. taurul e cel mai dulce amant;))
bubu_nl
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:12
De la: bubu_nl, la data 2008-11-20 15:12:33.. taurul completeaza scorpionul pt k stie unde sal atinga iar scorpionul completeaza taurul pt k ii da cei place.. (dak intelegi ceti spun)
p.s. taurul e cel mai dulce amant;))

Nu am inteles despre ce completari vorbesti.
Ce frumos tu ai avut un taur ca amant?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Noiembrie 2008 19:47
Completarile mele nu se refereau la partea sexuala (sau mai bine zis nu in mare parte ) e greu sa exprim in vb cum se completeaza .. dar dupa cum am mai spus depinde si de caracterele pers respective. nu am avut un tauras ca amant .. am avut o relatie dar se zice k dak femeia isi ia amant o face pt k e bun la pat de aceea am zis k taurul e un amant bun..
si al meu a fost
bubu_nl
Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:07
eu scorpioanca...el taurah= fidelitate maxima, sex maxim, divergente deseee, care se termina in pat!!! conteaza f mult si felul de a fi al persoanelor in cazua...la inceput acum 4 ani eu lasam f mult de la mine...dar m`am suparat intr`o zi...si situatia s`a "rasturanat"...e greu...dar e f frumos! poate cel mai frumos!
Elena_Kudika
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:49
Din pacate pot spune ca pe termen lung nu merge o astfel de relatie. De ce ? Fiecare tinde treptat din ce in ce mai mult spre altceva pana cand la un moment apare un conflict care face praf relatia care este rupta de scorpioanca in primul moment si abia apoi si de taurash.... Taurashii nu pot inghiti la infinit malitiozitatile scorpioanelor, mai devreme sau mai tarziu rabufnesc si riposteaza....

Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:15
Eu Taur, ea Scorpion. Are multe calitati. Am divortat dupa 6 ani in care m-a terorizat ca o insel (n-am inselat-o niciodata). Daca vei urla si tu ore in sir la el cand nu-ti convine ceva, asteapta-te sa i se umple paharul cand nici nu te gandesti ...

Postat pe 26 Noiembrie 2008 02:57
Si eu sunt scorpioanca si am stat 11 ani cu un TAUR,fara sa fim casatoriti,cu certuri multe,multe,cu impacari...dar pana la urma nu a mai mers.
E adevarat la pat a fost super,dar nu e de ajuns,ca sa tina o relatie.
Iti trebuie mult tact,sa tii aceasta relatie.
Eu am lasat mult de la mine,ca sa fie bine,dar pana la un punct,cand nu am mai putut,mi s-a umplut paharul.
ilinca23
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:31
da mare dreptate ai,noi femeile suntem rele de bune,d-zeu este singur ca sa nu pacatuiasca,daca avea una si o insela era pacat,asa are mai multe .si mos craciun este fericit ,deoarece el stie unde stau fetitele rele.
cozett
Postat pe 21 Decembrie 2008 18:07
se spune ca zodia taur +scorpion se potrivesc....e cea mai mare eroare,cu timpul se ajunge la despartire sigura asta din cauza personalitati fiecaruia asa ca se merita doar o aventura nu si o relatie
feritiva sa va cuplati dezastrul e sigur
shirine
Postat pe 9 Iunie 2009 23:57
De la: pearl_seeker, la data 2008-11-23 12:15:52Din pacate pot spune ca pe termen lung nu merge o astfel de relatie. De ce ? Fiecare tinde treptat din ce in ce mai mult spre altceva pana cand la un moment apare un conflict care face praf relatia care este rupta de scorpioanca in primul moment si abia apoi si de taurash.... Taurashii nu pot inghiti la infinit malitiozitatile scorpioanelor, mai devreme sau mai tarziu rabufnesc si riposteaza....


ce pacat pt tine ca n-a durat mai mult.....asta justifica credinta ta k nu poate dura; ; dar n-o sa ma impiedice niciodata pe mine sa cred, ca se poate si sa dureze! Nu suntem batuti in cuie pe acelasi calapod; si zodiacul - ca si astrograma- sunt de fapt unice ca si fiecare individ; pentru ca putem avea cel putin tot atatea combinatii de ora natala, zi, luna si loc- ca si combinatiile GATTACA ...sau daca vrei, GATC din codul genetic....
mult noroc data viitoare!
arielle
Postat pe 11 Iulie 2009 08:37
baby,scorpionul si taurul sunt opusi in zodiac,sunt fata in fata,ceva d genu` ca-n legenda aia cu soarele si luna...you can look but you can`t touch..si asta nu din cauza ca nu si-ar permite unul altuia,ci mai degraba pt k se inteleg/cunosc/completeaza prea bine.isi citesc prea bine gandurile unul altuia.pare perfect?ei bine nu e. taurul desi simte nu vrea sa inteleaga,desi stie nu vrea sa creada...am ajuns sa cred k se simt frustrati cand cineva ii cunoaste atat de bine,cand devin previzibili,in timp ce pt femeia scorpion asta e una dintre cele mai mari dovezi de potrivire/atasament/compatibilitate...sa poti sa stai langa cineva si sa fii inteles fara prea multe cuvinte..dar ei vor cuvinte...multe cuvinte..poti sa si aberezi,dar da-i cuvinte!!:))acum serios...e foarte incitanta o relatie scorpie-taur,daca ajungi sa o si ai.....eu sunt scorpie,am si eu doi prieteni de suflet..o fata si un baiat..ambii tauri:care sunt si ei prieteni de mult inainte sa-i cunosc eu,m-am imprietenit separat cu fiecare din ei.am devenit cea mai buna prietena pt fiecare din ei.dupa o relatie d 3 ani jum cu iubitul meu(sagitarius; nicio zi nu ne despartiseram) am zis stop pt k taurul ma intelegea,cu el vorbeam,.cu el ieseam,cu el stateam,cu el glumeam.cu el faceam tot si el reciproc cu mine:))si stiti ce a iesit din aceasta potrivire magnifica si fizic si psihic???o relatie platonica de apr 2 luni:)))in care el nu a avut curajul sa faca nimic(decat sa vorbim despre relatia noastra,sarutul nostru,cum ar fi si ce ar fi daca),eu i-am spus tot ce gandeam..i-am dat la randul meu cuvintele pe care le vroia, atat cat am putut, iar el s-a ascuns.eu sunt super ok...din multe puncte de vedere,prea ok:)))el la fel ..era un tip de nota 10..Perfect 10 amandoi:)))toti prietenii ne preconizau "relatia"..si totusi...el s-a gandit asa k eu ar trebui sa fac primul pas..sau poate toti pasii(asta m-a indus in eroare..k primul pas nu e o problema pt mine:P dar toti pasii sa-i incep eu,asta e enervant deja)...in timp ce si eu ma gandeam k el trebuie sa ia initiativa (i`m an old school girl)...asa k masculul taur nu vrea decat sa fie luat de coarne,iar asta pentru o femeie scorpion care stie sa fie si posesiva si posedata,si le vrea pe ambele,e destul de greu de digerat :)) acum tu trebuie sa stii sa extragi doar ce ti se potriveste din cuvintele celorlalti si sa aplici in relatia ta.nu privii sfaturile ca pe ceva de urmat,ci doar ca pe un alt punct de vedere.good luck si pregateste-te pentru muulteee din partea lui,dar vezi k si el se asteapta la foarte multe din partea ta:*
kudika_jo
Postat pe 10 August 2009 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionalele karissa 4 De la: andreea1976 2 August 2009 12:58
Eu taur el capricorn 2 De la: kudika042695 22 Ianuarie 2011 12:22
compatibilitate zodii 2 De la: mahy33 27 Decembrie 2009 12:59
capricorn-fecioara 7 De la: one_size 28 Ianuarie 2010 15:30
Barbatul scorpion 8 De la: Trecatorul 2 Aprilie 2010 19:39