Setari Cookie-uri

Testele de sarcina

Am si eu o problema...mi-a intarziat menstruatia aprox o saptamana si sunt panicata..insa cand am facut-o ultima data am facut-o q prezervativ.Am facut si doua teste de sarcina care,ambele au iesit negative...si totusi menstruatia nu0mi vine...ce parere averti ma poate lamuri si p mn cnva?

Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:15
o sa-ti vina stai linistita! eu am patit asa de muulte ori, mi-am facut testul a iesit negativ dar menstruatia a intarziat sa apara, dar mi-a venit dupa vreo 3 4 zile! Ai rabdare!
mymy_shor
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:20
De la: realityvsdream, la data 2008-11-11 09:15:02Am si eu o problema...mi-a intarziat menstruatia aprox o saptamana si sunt panicata..insa cand am facut-o ultima data am facut-o q prezervativ.Am facut si doua teste de sarcina care,ambele au iesit negative...si totusi menstruatia nu0mi vine...ce parere averti ma poate lamuri si p mn cnva?


Dute la ginecolog si nu mai pierde vremea pe internet cu asa o întrebare.
Sau crezi in diagnoza pe net, fara amanunte mai precise si control?


Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:28
Ms pt sfaturi si pt raspunsuri...intr-un sfarsit azi mi-a venit

Postat pe 12 Noiembrie 2008 20:06
stiam ca o sa-ti vina:)) stai cu sufletul la gura, dar isi face aparitia intr-un final!
mymy_shor
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:35
De la: realityvsdream, la data 2008-11-11 09:15:02Am si eu o problema...mi-a intarziat menstruatia aprox o saptamana si sunt panicata..insa cand am facut-o ultima data am facut-o q prezervativ.Am facut si doua teste de sarcina care,ambele au iesit negative...si totusi menstruatia nu0mi vine...ce parere averti ma poate lamuri si p mn cnva?


draga mea, o sarcina nu este singurul motiv pentru care iti poate intarzia menstruatia. sfatul meu este sa te duci la un ginecolog pentru ca poti sa ai parte de o raceala acolo jos :P sau multe alte chestii :P care daca nu sunt depistate la timp, pot fii fatale :P
mickymickymicky
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:31
Un An Nou Fericit! La Multi Ani, tuturor!
Cassey_Tarot
Postat pe 1 Ianuarie 2009 17:45
Citind topicul acesta m-am dat seama ca si mie mi-a intarziat menstra cu 4 zile - dar eu oricum nu aveam cum sa fiu gravida. Pentru cele care gasitii acest mesaj si nu intretineti relati intime nu aveti de ce sa va faceti grija - insa totusi pentu celelalte sfatul meu ar fi sa faceti teste de sarcina...daca mergeti la medic tot asta va va zice si el sa va faceti test de sarcina si pe urma va pune la ecograf a patit-o o pietena ....
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 02:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai eficient contraceptiv 22 De la: marco918 6 Octombrie 2009 02:16
Gimnastica pentru gravidute 5 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 01:52
"mama surogat sau mama purtatoare" 36 De la: Indiana_Jones 2 Noiembrie 2011 15:45
Sunt pro sau contra vaccinarii copiilor impotriva noului virus gripal? 3 De la: iulia069834 14 Decembrie 2009 13:03
Imi doresc foarte mult un copil 8 De la: adyna2905 25 Iulie 2019 17:47