Setari Cookie-uri

Iubita de ocazie?

Ce faci atunci cand iubesti pe cineva, iar acea persoana iti raspunde la avansuri, dar numai cand va intalniti
(cam la 2-3 sapt distanta) ? Cam asa ceva mi se intampla mie. Il iubesc, dar nu stiu el ce simte (sincera sa fiu
mi-e teama de o respingere din partea lui). El a rupt o relatie de 1 an, am vb cu el si mi-a spus ca trece mai
greu peste despartirea cu fosta prietena. Oare el inca mai spera sa se impace cu fosta? Am impresia ca eu sunt
ca o inlocuitoare pe termen scurt a fostei prietene (semanam intr-o oarecare masura). Nu stiu ce sa fac, la telefon
nu raspunde, intr-un fel cred ca ma evita, dar nu si atunci cand ne intalnim. Am vorbit o data cu el si i-am spus
ca vreau sa il ajut sa o uite pe fosta, dar el nu mi-a dat nici un raspuns, ca ar fi dispus sa faca asta. Toti
prietenii lui ii spun ca cea cu care a fost si-a batut joc de el si ca ara fi mai bine sa isi vada de drumul
lui,etc. Ce sa fac? Eu il vreau langa mine pt ca il iubesc.
dior
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:55
Tu nu trebuie sa faci acte caritative cu el, s-o uite pe fosta, ci sa-l faci sa-si deschida ochii fata de persoaa ta, sa te considere o canditata pentru o relatie.
Poate are nevoie de timp pentru a avea incredere in alta persoana dupa un esec. Lasa-i timp de "tristete" sa sa-si regenereze "inima si sentimentele" ranite.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:22
Nu ai de ce sa fi tu cea buna, sa te sacrifici, sa il ajuti sa o uite pe celalalta.
Daca el va dori asta, va sti cum sa faca, mai ales daca va sti sa te pastreze langa el.

Explica-i cum sta treaba din pctul tau de vedere, si pune-l, intr-un fel sa aleaga... te vrea langa el, sau nu

Mult succes :*
ralukiss
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:27
dupa parerea mea daca vrea sa o uite pe fosta poate....trebuie sa incerce mai mult.....asa incerc si eu, e cam greu da uneori nu se merita
marinutza63
Postat pe 21 Noiembrie 2008 22:51
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 01:59
De la: dior, la data 2008-11-13 10:55:44Ce faci atunci cand iubesti pe cineva, iar acea persoana iti raspunde la avansuri, dar numai cand va intalniti
(cam la 2-3 sapt distanta) ? Cam asa ceva mi se intampla mie. Il iubesc, dar nu stiu el ce simte (sincera sa fiu
mi-e teama de o respingere din partea lui). El a rupt o relatie de 1 an, am vb cu el si mi-a spus ca trece mai
greu peste despartirea cu fosta prietena. Oare el inca mai spera sa se impace cu fosta? Am impresia ca eu sunt
ca o inlocuitoare pe termen scurt a fostei prietene (semanam intr-o oarecare masura). Nu stiu ce sa fac, la telefon
nu raspunde, intr-un fel cred ca ma evita, dar nu si atunci cand ne intalnim. Am vorbit o data cu el si i-am spus
ca vreau sa il ajut sa o uite pe fosta, dar el nu mi-a dat nici un raspuns, ca ar fi dispus sa faca asta. Toti
prietenii lui ii spun ca cea cu care a fost si-a batut joc de el si ca ara fi mai bine sa isi vada de drumul
lui,etc. Ce sa fac? Eu il vreau langa mine pt ca il iubesc.



trebuie sa sari de gatul lui si sa nu il lasi asa ca el singur nu stie ce ii trebuie.
kudika_ondin
Postat pe 23 August 2010 16:44
Ce raspuns prompt!
Barbie30
Postat pe 25 August 2010 21:09
Buna cazul tau se aseamana putin cu al meu.Cred ca trebuie sa ai rabdare,dar nici sa nu il lasi sa profite din faptul ca sa despartit de fosta si sa gaseasca intotdeauna un motiv ca nu te poate vedea ,sa il lasi timp etc.
Dupa mine daca trece o perioada mai mare de 6 luni si nu face nimic sa schimbe situatia e clar ca te tine ca pe o solutie pe termen scurt.Sunt de acord ca e greu sa aibe incredere in cineva daca intradevar a suferit dupa relatia trecuta desi nu sti sigur asta.
carabincatalinmanuel
Postat pe 12 Octombrie 2010 09:52
au trecut 2 ani
bombonik_babardik
Postat pe 12 Octombrie 2010 09:54
sigur au trecut...si atia or mai fi?...
BEL_AMY1
Postat pe 12 Octombrie 2010 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum il pot vindeca 11 De la: kudika_971999 28 Septembrie 2014 19:06
ghicit in cafea 7 De la: Cassey 16 Mai 2009 10:22
Competitia in cuplu? 5 De la: battleofwits 24 Ianuarie 2011 23:42
Despre agatat, pareri feminine 17 De la: viseee 26 Mai 2013 06:15
povestea mea.. 21 De la: studenta0101 19 Decembrie 2009 18:46