Setari Cookie-uri

TaTuajeeE!! Care avetzi as vrea nihste detalii:D pls

Avetzi idee d saloane unde pot sa mi fac tatuaj?.....preturi etc..ahhh ji dak doare tare cum se spune...
butterflies
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:28
De la: butterflies, la data 2008-11-14 15:28:24Avetzi idee d saloane unde pot sa mi fac tatuaj?.....preturi etc..ahhh ji dak doare tare cum se spune...


nu am idee de saloane si nici de preturi, dar pot sa iti spun ca nu doare f tare. cel mai important este locul unde alegi sa ti-l faci.daca e intro zona in apropierea unui os e ceva mai dureros. eu am unul pe umar (putin mai spre spate) si ma doare mai tare cand ma epilez, decat m-a durut tatuajul. pretul tatuajului variaza de obicei in functie de model, marime si culorile care vrei sa le aiba.tatuajul cel mai ieftin e cu siguranta unul monocromatic si mai simplu. gandeste-te bine unde vrei sa il ai pt ca o sa fie f greu sa scapi de el.multa bafta si sper ca te-am ajutat macar putin.
cchristina1984
Postat pe 21 Noiembrie 2008 19:30
Am auzit ca cei de pe 1Mai sunt ok. Vezi si tu la http://www.fashion-tattoo.com/
yamuna
Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:20
la preturi depinde de marime, si doare in functie de locul unde il faci... tu te-ai gandit la un loc sau nu esti hotarata inca?
broken
Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:51
doare? .. da... depinde de zona unde este facut!!...pretul variaza in fuctie de dimensiunea/complexitatea si numarul de culori folosite!!..
acum am si yo o intrebare????
Ce parere au baietii despre tatuaje..pe corpul unei fete!!!


si eu vreau unul...dar sunt tare nehotarata
domino88
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:26
Si eu vreau sa-mi fac un tatuaj cat dee curand si am auzit ca doare ca naiba. Oricum am sa caut un salon profesionist. Am noroc ca locuiesc in Londra si alegerea e mult mai mare aici.
Daca imi iau inima in dinti si-l fac am sa-ti spun cum a fost
romanticbabe
Postat pe 5 Decembrie 2008 16:48
Si eu as vrea sa imi fac, ceva micut si discret, intr-un loc ce poate fi acoperit la o adica....ma gandesc ca peste 10 ani cand ma duc cu copilu' la gradinita/scoala poate nu o sa vreau sa mi se vada tatuajul....

Am un amic ce se ocupa cu asa ceva si a vrut sa-mi faca, a zis ca el nu ma chinuie in halul asta
Am decis sa ma imbat cand o sa dispun de timp, bani si curaj sa mi-l fac...ca sa nu mai simt...sau nu la aceeasi intensitate...

Deci...punem de-o bauta si mergem sa ne tatuam?
ramo_88
Postat pe 5 Decembrie 2008 16:57
cel putin la noi in cluj pretul nu difera decat in functie de marimea tauajului adica nu conteaza daca e mai complex sau daca se folosesc mai multe culori.acuma de durere in prrimul rand conteaza si de tine de cat de bine suporti durerea ,unele persoane sunt mai sensibile sa zic asa , apoi difera in functie de zona in care este facut. eu am trei tatuaje , o bratara la inchietura mainii care nu a durut deloc, mai am unul care se intinde de pe brat pana pe spate care iarasi nu a durut decat extrem de putin si singurul loc unde simteam o stare de disconfort era pe os deoarece parca e ca la dentist simti cum iti bate pe os, iar cel de pe spate , e pe tot spatele care a durut doar in zona de jos acolo unde au cele mai multe fete , e o zona cu multi nervi si intradevar acolo doare destul de tare dar nu exagerat.la mine una partea mai nasoala era dupa fiind zone mari ia ceva vreme pana se vindeca si in primele zile ai o stare contiuna de disconfort.
si inca un sfat trebuie sa fi sigura de model, zona in care il vrei si sa fi constienta ca iti ramane pe viata sau mai nou se pot scoate dar nu ti-as recomanda.
witcher
Postat pe 6 Decembrie 2008 19:41
cat despre intrebare cu ce parere au baietii eu zic ca asta difera in functie de barbat.in orice caz cele mici sunt acceptate cred ca de aproape toti , cele mari ....nu stiu ce sa zic dar sincer pe mine una nu ma intereseaza ce zic ei.in primul rand tu trebuie sa te simti bine.
witcher
Postat pe 6 Decembrie 2008 19:44
:) misto domino vb si n-are nici o idee n....dar conteaza ca are intentie si o sa-si faca curand unul deocamdata trebuie sa se hotarasca...si eu pot sa va spun ca nu prea doare acum depinde de cat esti de puternica si cum suporti durerea eu una radeam cand mi l-a facut...
super_dulce
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:49
Intradevar, depinde de zona una il faci:daca este o zona bogata inervata, atunci vei simti oarece durere, insa nu este nevoie sa te imbeti, crede-ma.
In primul rand, insa, fii sigura ca vrei un tatuaj, caci varianta indepartarii ulterioare cu laser nu este tocmai lipsita de complicatii.
Si, oameni buni, faceti-va niste tatuaje care sa insemne ceva pentru voi, intai de toate, nu tribale ca asa-i la moda!Asta inseamna un tatuaj, o forma de exprimare a ceea ce esti, a ceea ce simti, a apartenenti la un crez, la o comunitate.

Postat pe 13 Februarie 2009 06:08
buna.Mi-am facut eu un tatuaj ieri..la fashion tattoo de pe 1 mai....e f marfa acolo..lucreaza si cu grija si a iesit si f bine..parerea mea..Cat despre durere...este suportabila..doare intr-adevar,dar nu cine stie ce...si despre pret...acum depinde cat de mare il vrei...daca il vrei colorat...al meu are in jur de 10 cm..si m-a costat 2 mil...si e si colorat...bafta...
licurici110
Postat pe 13 Februarie 2009 13:12
un mic sfat.... asa cum s-a mai spus mai sus atentie mare la zona in care-l faci, caci o sa-l ai toata viata (in principiu) si trebuie sa fii constienta ca odata cu trecerea anilor corpul se modifica, pielea se mai lasa, mai ales in unele zone (de ex in timpul unei sarcini). asa ca cel mai bine e sa-l faci pe umar unde sunt riscuri minime .....
tata_ioio
Postat pe 13 Februarie 2009 17:06
Salon de tatuaje este in mall vitan, pretul este in euro si variaza in functie de marime, culorile nu conteaza, nu ti-l face pe loc trebuie sa mergi sa iti alegi modelul, marimea ti se face programare si platesti 50% din suma avans. Eu mi-am facut unul acolo, tipul care ti-l face este foarte ok si lucreaza foarte ok in conditii de igienacu tot tacamul, pe mine nu m-a durut aproape deloc, este adevarat ca este micut...l-am facut in zona bazinului pe partea dreapta. Sfatul cel mai bun pe care ti-l pot da este sa fi foarte sigura de model si sa reprezinte ceva pt tine sufleteste, sa nu iti para rau ca ti l-ai facut! Trebuie sa ai grija de el dupa ce l-ai facut, 10 zile il tii acoperit cu un pansament si ii dai cu crema bepanten roz in permanenta, nu trebuie sa se usuce pielea. Odata la 5 ani trebuie rebatut pt ca se mai duce din intensitatea culorii. Succes!
andreeabras
Postat pe 13 Februarie 2009 21:21
si io am unu p spate si akuma vreau sa-l scot..un amic de al meu si-a scos unul de pe mana cu o lama..adik zgarie" zona unde se afla tatuaju,apoi se va face acea "scoarta" kre,knd va pik va pika si tusul.insa..raman cicatrici :P
lore_grl
Postat pe 17 Februarie 2009 07:31
daca tatuajul este pana intr`un an poti sa`l scoti tot cu aparatul de tatuat dar fara tus si apoi pui niste care de vita peste el(eventual stai putin cu ea).daca a trecut de un an poti sa incepi sa te gandesti la laser.
llllpppp
Postat pe 18 Februarie 2009 19:44
De la: licurici110, la data 2009-02-13 13:12:05buna.Mi-am facut eu un tatuaj ieri..la fashion tattoo de pe 1 mai....e f marfa acolo..lucreaza si cu grija si a iesit si f bine..parerea mea..Cat despre durere...este suportabila..doare intr-adevar,dar nu cine stie ce...si despre pret...acum depinde cat de mare il vrei...daca il vrei colorat...al meu are in jur de 10 cm..si m-a costat 2 mil...si e si colorat...bafta...

trebuie programare cumva? parca asa auzisem :(
babyblue07
Postat pe 13 Iunie 2009 23:34
Eu am 2 tatuaje (mici), ultimult fiind facut chiar acum 2 seri... P gamba mi l-am facut si vreau sa spun ca durere mai mare ca aia nu am simtit niciodata :)) da acum e ok. Deci dor si alea pe care ti le faci pe muschi..., si de obicei acolo unde pielea e mai subtire. Acum astept sa mi-l fac pe al treilea peste 2 sapt... la fel de mic ;)
UltrasPuCCa
Postat pe 9 Iulie 2009 20:22
buna.eu am trei tatuaje deja unul pe umar, unul pe gamba(care a durut cel mai tare) si unul la incheietura mainii cu antebratul...sincer, durerea e suportabila, cum spunea cineva, doare mai tare epilatul ...dar depinde si de zona unde vrei sa-l faci, cat de sensibila si subtire e pielea...depinde si de aparat si de persoana care ti-l face ...cat despre preturi, sincer doar unul l-am facut la salon acum vreo 4 ani si m-a costat vreo 60 de lei parca.restul sunt facute de un prieten....oricum bafta si stai linistita ca nu doare asa tare.o sa fii surprinsa chiar
jojo_lin
Postat pe 31 Iulie 2009 17:07
Am si eu un tatuaj din aprilie este mai jos de abdomen adica unde se termina talia blugilor cu talie joasa si nu m-a durut exceptional, ba mai mult ma si gadilat un pic si abia daca reuseam sa ma abtin sa rad.mi l-a facut un baiat pe care l-am gasit pe hi5.Daca vrei sa iti faci mai bine cauta pe google tatuatori la tine in oras..vezi ce opere au si daca iti place te duci si afli mai multe detalii.La salon mi se pare totusi un pic cam scump dar daca tot e criza mondiala..ai putea sa incerci!!
omidutu
Postat pe 31 Iulie 2009 19:35
uite daca esti din cluj am sa iti dau un nr de telefon
au multe modele
0764 715 556
rOxY1
Postat pe 31 Iulie 2009 21:31
Si eu am un tatuaj facut recent (24octombrie) pe gamba.
La inceput am resimtit durerea (care nu e foarte mare - cel putin eu am simtit-o la aceeasi intensitate ca si cum mi-as smulge firele de par cu radacina din zona in care e batut tatoo ul). Pe masura ce bate tatuajul, deja zona iti este amortita si durerea nu prea o mai simti.
Intra-devar, am inceput sa simt iar durere pe la sfarsit, cand a batut o portiune din el pe os.
Si nu l-am facut la salon, mi l-a facut o cunostinta care dispune de ace sterile si aparat profesional. Sa nu mai vorbesc de talent la desen si o mare pasiune pt tatuaje!!!

In prima zi, mi-a recomandat sa pun pe tatuaj folie, sa-l dau in permanenta cu Bepanthen Plus Crema si 4 zile am interzis apa pe tatuaj. Iar in momentul cand il pot uda, sa nu dau cu sapun peste el. Apa... si atat.

Iar ca model... am ales un tribal ORIGINAL!
Adica am luat dintr-un model ceva, din alt model altceva... si a iesit ceva care imi place foarte mult!

In weekend, sunt 'programata' pentru al doilea tatuaj... Vreau ori pe omoplat, ori de-a lungul abdomenului... Ramane de vazut ce imi voi tatua de data asta
Lisssa
Postat pe 28 Octombrie 2009 11:00
PE O SCARA DE LA 1 LA 10 UNDE SE PLASEZA DUREREA?
MARISICA082437
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:38
va recomand 2nd face tattoo & body piercing - langa club twice www.2ndface.info
kudika225054
Postat pe 13 Iulie 2010 17:51
Revin... cam tarziu, dar asta e!

Dupa primul tribal batut pe gamba in octombrie 2009, la o saptamana va spuneam ca am alta ''programare'' pt inca un tattoo, care va fi amplasat ori pe omoplati ori pe abdomen.

Eh, o data ajunsa la tatuator, mi-a prezentat un catalog cu modele de tatuaje. Am vazut multe si frumoase, dar vroiam ceva ce nu avea nimeni! Asa ca iar am inceput sa imbin mai multe tatuaje pana iese unul singur. O data ce-am vazut rezultatul, mi-a fost mai usor sa aleg si zona pe care va fi batut: partea stanga a abdomenului.

De atunci, si pana in prezent, anunt ca de la 2 tatuaje am ajuns la... sapte!
De ce? Pt ca este o pasiune.

Iar despre durere.. ce sa zic... In timp, te obijnuiesti, abia o mai simti. Dar depinde si de zona!

Am pe gamba, pe abdomen, pe omoplat, pe ceafa si pe coloana + antebratul mainii stangi si incheietura interioare a mainii drepte!
Lisssa
Postat pe 19 Iulie 2010 12:36
Ei acum....daca intr-adevar vrei sa te accesorizezi nu te mai gandi la durere. Oare ce nu facem pentru frumusete??!! Mergi in Drumul Taberei la Next Level Tatoo. Baietii de acolo sunt foarte talentati.
joy_18
Postat pe 27 Iulie 2010 17:42
incearca peste drum de mall vitan sau la old bastards sau la red ink.
eu mi am facut la red ink si am fost f multumita.
StefBella
Postat pe 23 Februarie 2015 14:50
Eu am unul pe degetul inelar. A durut, insa nimic de speriat, este suportabil.

Preturile difera in functie de complexitatea tatuajului.
StanMiha
Postat pe 26 Octombrie 2016 11:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Coafor bun Constanta 1 De la: Mry 14 Martie 2013 22:49
saloane SIBIU 1 De la: kudika180370 12 Mai 2010 23:46
salon coafura 1 De la: kudika502256 30 Ianuarie 2012 20:32
pensat 33 De la: andreapanaite 18 August 2014 20:34
Coafuri la domiciliu 1 De la: coafuribym 5 Iulie 2014 17:57