Setari Cookie-uri

Articole de pe blogul meu

Sertarul cu amintiri

Ecourile amintirilor daruite de tine
inca rasuna undeva prin mintea mea,
inchise intr-un sertar care scartaie
de nerabdare,vrea sa fie deschis.
Sunt multe ecouri de amintiri
sunt grele,sertarul nu mai rezista
se va strica si amintirile se vor imprastia
ce ma fac fara amintiri?
Unele le voi elibera cui va dori sa le afle
restul le voi tine pentru mine
sunt cam egoista,
sertarul il voi deschide din cand in cand.
Cu timpul se va goli sertarul
sau poate imi voi pierde memoria.
pentru moment m-am blocat
dar imi revin.
Mi-am revenit,dar amintirile tot acolo sunt
sertarul inca scartaie
sa-mi dea cineva ulei sa-l ung
pana voi incepe sa eliberez unele amintiri.
Va veni ziua eliberarii definitive
a amintirilor,intr-o zi nu vor mai exista
pana atunci sertarul va scartai continuu
oh Doamne ce chin!

P.s o sa postez cate un articol in fiecare zi...sper sa nu uit.

Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:30
De la: Mephista, la data 2008-11-17 14:30:52
Sertarul cu amintiri
P.s o sa postez cate un articol in fiecare zi...
sper sa nu uit.


Dar te rog nu deschide pentru fiecare articol un topic nou
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:24
De la: Mephista, la data 2008-11-17 14:30:52
P.s o sa postez cate un articol in fiecare zi...sper sa nu uit.


ooo eu sper ca da, e loc pe blog la tine cat vrei....
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:46
Ma doare capul.
Kathara
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:41
mai fetelor, voi nu stiti ca este trendy sa deschizi topicuri ?

Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:43
No offence, dar am cunoscut la poetese si poeti la viata mea de mi s-a acrit - evident, toti fara talent!
Kathara
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:00
Eu trebuie sa postez neaparat compunerile sorei prietenului meu. Ultima compunere se numeste ,,Fulg de Nea''

Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:04
De la: Georgia99, la data 2008-11-17 20:04:41Eu trebuie sa postez neaparat compunerile sorei prietenului meu. Ultima compunere se numeste ,,Fulg de Nea''


Dar cum a spus ema, pe blogul tau ai loc destul
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:14
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-17 20:14:10
De la: Georgia99, la data 2008-11-17 20:04:41Eu trebuie sa postez neaparat compunerile sorei prietenului meu. Ultima compunere se numeste ,,Fulg de Nea''


Dar cum a spus ema, pe blogul tau ai loc destul



glumeam, evident :))))

Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:17
fetelor nu va certati ca acu pun 'epopeea troiana' aci' "pah" site nu la mine "pah" blog .... ca deh..... avem cu ce....
georgia tu vi cu compunerile comnatelei , dracusor...tu cu ce te bagi????

dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:20
pe bune ca glumeam :))) alice e clasa a 6a...si face niste compuneri, doamne, am uitat ca am fost sieu copil :))
aseara i-am scris-o la calculator, si am vrut sa ii facem o gluma proasta. I-am modificat unele pasaje din compunere, ceva de genul...renul era roz ca vata pa bat de la magazinul din fata scolii , cu toate ca in compunerea ei renul era alb ca fulgii de nea :))...
dupa ce mos craciun i-a dat ghetutele, baietelul s-a transformat in motanul incaltat :)) cu toate ca el se transformase in spiridusul lui mos craciun :D
A fost f speriata pt ca credea ca nu mai este tus la imprimanta si se duce cu compunerea aiurea la scoala, insa ii trasesem si varianta buna , nu am fost asa de rai :D

Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:25
mai eu zic ca merita sa o incurajezi daca scrie frumos....

stiu ca glumeai...

oricum si eu am glumit ca nu sunt atat de dusa sa postez pe site articolele de pe blogul meu.
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:34
De la: Georgia99, la data 2008-11-17 20:17:34
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-17 20:14:10
De la: Georgia99, la data 2008-11-17 20:04:41Eu trebuie sa postez neaparat compunerile sorei prietenului meu. Ultima compunere se numeste ,,Fulg de Nea''


Dar cum a spus ema, pe blogul tau ai loc destul


glumeam, evident :))))

si eu la fel


De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-17 20:20:04fetelor nu va certati ca acu pun 'epopeea troiana' aci' "pah" site nu la mine "pah" blog .... ca deh..... avem cu ce....
georgia tu vi cu compunerile comnatelei , dracusor...tu cu ce te bagi????

Sa se certe pe blog, ca am folosit cratima incorect, ca virgula anterioara e defapt posterioara ...
Iar a scrie ceva nu inseamna neaparat ca cititorul intradevar intelege...sau intelege ironia care nu e pusa in ghilimele...blablabla...
Singurul lucru care ar fi mai amuzant, ar fi o colectie de citate de pe forum...puse intr-un context nou;-),

Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:43
acolo ma bag eu daca imi dai voie evident...imi place munca de cercetare....

dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:49
Si mie citate, dovezi, marturii... clar ...ca poti sa te bagi si tu la asa ceva :P incluziv cu referiri din dex cu intrebuintarea corecta a cuvintelor
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:58
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-17 20:58:42Si mie citate, dovezi, marturii... clar ...ca poti sa te bagi si tu la asa ceva :P incluziv cu referiri din dex cu intrebuintarea corecta a cuvintelor



nu uita DOOM-ul

Postat pe 17 Noiembrie 2008 20:59
mda observ ca aveti obiceiul sa faceti misto.....am zis ca la topicul asta voi posta articolele de pe blog dar fiecare intelege ce vrea.Si inca ceva,cand se glumeste pe seama a ceea ce scriu nu prea stiu de gluma....cred ca mai bine nu imi faceam cont pe acest site. Daca va deranjez cu ceva spuneti si imi sterg contul nu trebuie sa ma luati la misto,ok?

Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:04
pe kudika...ai si blog, poti sa postezi acolo ce vrei, nu sa deschizi topic cu asa ceva.

Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:06
pe kudika...ai si blog, poti sa postezi acolo ce vrei, nu sa deschizi topic cu asa ceva.

Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:06
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-17 20:58:42Si mie citate, dovezi, marturii... clar ...ca poti sa te bagi si tu la asa ceva :P incluziv cu referiri din dex cu intrebuintarea corecta a cuvintelor





maaaaai ma pricep mai ma pricep....
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:08
De la: Mephista, la data 2008-11-17 21:04:02mda observ ca aveti obiceiul sa faceti misto.....am zis ca la topicul asta voi posta articolele de pe blog dar fiecare intelege ce vrea.Si inca ceva,cand se glumeste pe seama a ceea ce scriu nu prea stiu de gluma....cred ca mai bine nu imi faceam cont pe acest site. Daca va deranjez cu ceva spuneti si imi sterg contul nu trebuie sa ma luati la misto,ok?


uuuuuu e a 2-a oara cand spui asta....
poate a 3-a e cu noroc....

gluma e gluma dar pe kudika se face misto la greu... daca nu ti la gluma.... eu ce pot sa iti fac?????
iti sugerez sa folosesti blogul pus la dipozitie de kudika.... si iti reamintesc si eu ca nu e nevoie sa "ameninti" ca iti stergi contul sau sa deschizi cate un topic nou de cate ori te trezesti dimineata.....
sincer.... mie personal chiar nu imi pasa ce faci....

dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:09
De la: Georgia99, la data 2008-11-17 20:59:27
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-17 20:58:42Si mie citate, dovezi, marturii... clar ...ca poti sa te bagi si tu la asa ceva :P incluziv cu referiri din dex cu intrebuintarea corecta a cuvintelor



nu uita DOOM-ul

nu uit georgia nu uit....
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:11
[quote name='dandanaua_reloaded' date='2008-11-17 21:11:38'
nu uit georgia nu uit....

Stii ce mai iubesc eu? Mimozele. Si despre asta putem scrie. Am crescut mimoze galbene si erau a placere. Dar s-au dus:( De mimose...

De la: Mephista, la data 2008-11-17 21:04:02mda observ ca aveti obiceiul sa faceti misto.....am zis ca la topicul asta voi posta articolele de pe blog dar fiecare intelege ce vrea.Si inca ceva,cand se glumeste pe seama a ceea ce scriu nu prea stiu de gluma....cred ca mai bine nu imi faceam cont pe acest site. Daca va deranjez cu ceva spuneti si imi sterg contul nu trebuie sa ma luati la misto,ok?[/quote]

In loc sa te bucuri, ca te baga lumea in seama...te derangeaza...
Doar asa ai sansa sa citeasca cat mai multi lirica ta. Banuiesc ca asta este scopul topicului/blogului.
Un scriitor adevarat va invata ca nu exista numai admiratie ci exista si crititca. Iar o baza prin care arta supravietuieste este critica...
Am citit, ca ai mai scris ca îti stergi contul. Un fel de amentintare? Nu are rost.
Pe mine nu ma deranjezi. Nu ti-am criticat lirica, iar faptul ca mi-am permis sa zic, ca nu trebuie sa deschizi pentru fiecare poezie un topic, era un sfat...mai mult in gluma
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:56
ei nah ce sa zic...bagata in seama.....cine o vrea sa comenteze ceva sau sa vb cu mine sa vb......cine nu sa-i fie de bine.

Postat pe 18 Noiembrie 2008 00:12
De la: Mephista, la data 2008-11-18 00:12:14ei nah ce sa zic...bagata in seama.....cine o vrea sa comenteze ceva sau sa vb cu mine sa vb......cine nu sa-i fie de bine.


pai atunci ramanem intelese...tu postezi ce vrei pe blogul tau si te multumesti cu asta.... si probabil ca eu pesonal nu o sa mai fac ...prea tare misto de faptul ca tot ameninti ca iti stergi contul....

dandanaua_reloaded
Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:14
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-18 12:14:16
De la: Mephista, la data 2008-11-18 00:12:14ei nah ce sa zic...bagata in seama.....cine o vrea sa comenteze ceva sau sa vb cu mine sa vb......cine nu sa-i fie de bine.


pai atunci ramanem intelese...tu postezi ce vrei pe blogul tau si te multumesti cu asta.... si probabil ca eu pesonal nu o sa mai fac ...prea tare misto de faptul ca tot ameninti ca iti stergi contul....


Dar nu a scris mai nimic pe blog doar anuntul ca va scrie
"Ei hai ca scriu asa sa nu spuneti ca-s rea. :) dar nu va suparati daca nu pun titlu :)) doar daca vreti sa dau copy+paste de pe blogul meu aici :) bine.....o sa postez :) si cand mai postez acolo dau un copy+paste si..."
Asteptam cu nerabdare noutatile pe blog
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Noiembrie 2008 18:57
bn ca pana fac o postare noua pe blog o sa pun aici unele mai vechi :)

Asculta

Stii sa asculti?
Stii sa simti ce asculti?
Stii sa asculti in general?
Atunci asculta-ti inima si vantul care-ti sopteste secretul tuturor care au suferit in bataia vantului....asculta fosnetul frunzelor care chicotesc in urma ta.....asculta pianul care plange in octave....asculta vioara care plange in sol major..asculta-te pe tine ....si daca nu stii sa asculti toate astea chiar si pe tine,invata sa asculti..si incepe sa fredonezi ceea ce asculti.


Postat pe 19 Noiembrie 2008 23:58
De la: Mephista, la data 2008-11-19 23:58:24bn ca pana fac o postare noua pe blog o sa pun aici unele mai vechi :)

Asculta

Stii sa asculti?
Stii sa simti ce asculti?
Stii sa asculti in general?
Atunci asculta-ti inima si vantul care-ti sopteste secretul tuturor care au suferit in bataia vantului....asculta fosnetul frunzelor care chicotesc in urma ta.....asculta pianul care plange in octave....asculta vioara care plange in sol major..asculta-te pe tine ....si daca nu stii sa asculti toate astea chiar si pe tine,invata sa asculti..si incepe sa fredonezi ceea ce asculti.







inca n-ai descoperit care-i faza cu blogul de pe kudika????

ioooi si eu care credeam ca da....

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 00:45
:) ce simpatica esti, ba stiu dar nu mai vreau alt blog, uite ca am sters ce aveam postat pe blogul de aici si am postat la acest topic.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 08:32
De la: Mephista, la data 2008-11-20 08:32:15:) ce simpatica esti, ba stiu dar nu mai vreau alt blog, uite ca am sters ce aveam postat pe blogul de aici si am postat la acest topic.


probabil ca inca nu ti-ai dat seama ...dar ...n-am citit...
sincer,chiar nu am citi pana la capat....
mult prea repetitiv, dupa primele 2 randuri m-ai pierdut....

pe azi pe cand postarea?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:17
Albirea dintilor... 52 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 08:06
PERNUTE DIN SILICON 29 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:31
Doneaza ce nu iti mai trebuie 55 De la: Rennata 19 Octombrie 2009 09:31
Articole de pe blogul meu 54 De la: bestdevilinside 28 Noiembrie 2008 17:49